Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wybór bezprzewodowego łącza internetowego dla naszego laptopa to sensowne rozwiązanie. W końcu laptop ograniczony okablowaniem nie spełnia efektywnie swoich funkcji. Oto 5 najkorzystniejszych pakietów Internetu mobilnego dla laptopa.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2020.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego

Internet mobilny do laptopa

Często operatorzy komórkowi oferują Internet mobilny w zestawie z laptopem. Jeżeli posiadamy już komputer przenośny, poszukajmy oferty z samą kartą SIM. Ta również bywa oferowana w parze z routerem czy modemem, ale jeżeli chcemy zachować elastyczność (bezterminową umowę), wybierzmy ofertę bez urządzenia, a jego dokupmy osobno na wolnym rynku. Spory wybór routerów ma obecnie np. Play na swojej stronie internetowej.


Routery i modemy LTE na play.pl ->


Odpowiednią ofertę mobilną do laptopa powinien charakteryzować spory transfer danych. Można założyć, że będzie używana jako główne łącze internetowe, stąd dobrze posiadać okrągłe 100 czy więcej gigabajtów na każdy miesiąc trwania umowy. W niektórych przypadkach operatorzy dokładają specjalny transfer nocny. W innych z kolei nagradzają premią za staż i zwiększają transfer GB.

Założenia naszego zestawienia:

  • kwota do 50 zł miesięcznie
  • bezterminowa umowa
  • kompleksowa oferta - jak największy pakiet internetowy i prędkość transferu

Internet z laptopem i tabletem od 1 zł ->


1. Internet 300 GB

Druga (i nie ostatnia) propozycja z tzw. pakietem nocnym. Otrzymamy w niej standardowo 100 GB i kolejne 200 gigabajtów w godzinach od 1:00 w nocy do 8:00 rano. Zaletą oferty lajt mobile jest również cena, która wynosi tylko 37,99 zł miesięcznie. Jednorazowa opłata aktywacyjna to 29 zł, a maksymalna prędkość pobierana danych wynosi 150 lub 300 Mbit/s (LTE/LTE Advanced). Abonament bezterminowy.

2. O! Szybki 100 GB + 200 GB w NOC!

Bardzo podobna oferta do wcześniejszych. Pakiet O! Szybki 100 GB! kosztuje 44,99-49,99 zł (stały lub zmienny IP) miesięcznie. Również i w jej przypadku dostajemy do dyspozycji 100 GB transferu i 200 GB w nocy (godziny 0:00-8:00). Prędkość pobierana danych „na papierze” wynosi do 300 Mbit/s. Zasięg sieci, rodzaj umowy (na czas nieokreślony) oraz wysokość opłaty aktywacyjnej jest taka sama, jak w lajt mobile.

3. FreedomNET Dom

Oferta od wirtualnej sieci Premium Mobile kosztuje niecałe 50 zł, a do pierwszej faktury doliczana jest jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 29 zł. Umowa w FreedomNET Dom jest oczywiście bezterminowa, a standardowa paczka 100 GB na miesiąc jest wspomagana przez 200 GB do wykorzystania w godzinach nocnych, tj. od 01:00 do 8:00. Deklarowana prędkość pobierana do 300 Mbit/s. Operator korzysta z zasięgu sieci Plus. Kolejny znakomity Internet mobilny do laptopa!

4. Plush 40 GB

Tym razem skromniejszy (przynajmniej na start) pakiet Internetu mobilnego. Ale też o wiele tańszy - miesięczny koszt wynosi zaledwie 30 zł, a więc prawie dwukrotnie mniej od Premium Mobile! Na dobry początek otrzymamy 40 GB z prędkością do 500 Mbit/s (LTE Advanced). To, co wyróżnia topowy pakiet Plush Internet 40 GB (w ofercie jest również tańszy abonament za 25 zł) to zwiększanie transferu wraz ze stażem u operatora. Zaledwie po pierwszym kwartale do dyspozycji będziemy mieli nie 40, lecz 80 GB, a po 6 i 12 miesiącach odpowiednio 100 i 120 GB! I to w tej samej cenie! Umowa bezterminowa.

5. nju internetowy 40 GB

Odpowiednik wcześniejszego Plusha, na którym zresztą wzorowała się submarka Plusa. W nju internetowy 40 GB otrzymamy niemal to samo, a więc 40 GB na start (w tym 3,07 GB w roamingu UE). Ceny miesięczne są ciut niższe i wynoszą 29 zł. Transfer również rośnie do 120 GB, lecz dwukrotnie wolniej: 80, 100 i 120 gigabajtów otrzymamy odpowiednio po 6, 12 i 24 miesiącach pobytu w nju mobile. Tym razem do czynienia mamy nie z zasięgiem sieci Plus, lecz Orange.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marcin SzermańskiFerero Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ferero
Gość
Ferero

Wciąz pod względem ceny wygrywa lajt mobile :)

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów