Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Listopad 2022

Przed Tobą najnowszy ranking ofert komórkowych na listopad 2022. Znajdziesz w nim najlepsze telefony na telefon w atrakcyjnych cenach i dużym transferem danych. Czy nowy abonament Orange jest w stanie zamieszać w naszym rankingu?

Oferty aktualne na 25.10.2022. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Tanie połączenia do Ukrainy


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB może pochwalić się największą liczbą punktów w naszym rankingu. Wysokość rachunków miesięcznych wynosi 25 zł, a otrzymasz w zamian nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe nie tylko w Polsce, ale też w ramach darmowego roamingu UE. Plush zapewnia także bezpłatne social media i rosnący transfer z 15 do 20 gigabajtów! Wszystko dla lojalnych klientów.

37 pkt. Nie gorzej zostaniesz potraktowany w nju mobile. Co prawda nie ma tu darmowych aplikacji internetowych, ale w zamian pakiet „Wszystko” oferuje jeszcze większy transfer 20 GB rosnący do aż 60 GB! Rozmowy, wiadomości SMS i MMS są oczywiście nielimitowane, także w roamingu UE. Opłaty miesięczne wynoszą w tym przypadku 29 zł, a od końca września 2022 r. dostępne jest 5G w nju mobile!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Oferta INEA No Limit 20 GB jest jeszcze tańsza od Plusha (niecałe 25 zł miesięcznie), a także da Ci nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju i za granicą (RLAH – roam like at home). Co miesiąc otrzymasz ponadto 20 GB krajowego transferu, w tym 3,08 GB w UE. Oferta jak najbardziej warta rozważenia.

33 pkt. U wirtualnego operatora lajt mobile nie otrzymasz premii GB za staż, ale za to od razu dostaniesz aż 30 GB każdego miesiąca! Nie musisz więc czekać miesiącami na większy transfer. Bezterminowy abonament Numer 1 za 24,99 zł miesięcznie oferuje ponadto nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe w kraju, ale nie ma tu w pełni bezpłatnego roamingu UE (RLAH).

33 pkt. W bezterminowym abonamencie O! Swobodna! innej polskiej wirtualnej sieci (OTVARTA) dostaniesz 21 GB. A to nie wszystko – jeżeli przeniesiesz do niej numer, to zyskasz nawet 31 GB w 5G! Opłaty wynoszą 29,99 zł miesięcznie, najwięcej w naszym zestawieniu abonamentów z samym SIM. Nie ma tu RLAH, jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny do dwukrotnego wykorzystania w roku kalendarzowym.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Ze świetnej strony prezentuje się także pakiet Freedom3 5G kolejnego wirtualnego operatora – sieci Premium Mobile! Za dokładnie 29,70 zł miesięcznie dostaniesz obecnie aż 40 GB w 5G. Umowa jest naturalnie na czas nieokreślony (umowa bezterminowa), a usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce, jednak i tu brakuje w pełni darmowego roamingu UE.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt) – nowość.

35 pkt. Także w abonamencie z telefonem najwięcej punktów uzyskał Plush i jego pakiet Plush ABONAMENT 60 GB za 50 zł miesięcznie. Do tej kwoty należy także doliczyć osobną ratę za urządzenie. W zamian dostaniesz 60 GB 5G, darmowe social media, Tidal na 3 miesiące i dostęp do Disney+ na rok. Operator oferuje oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i w UE. Ceny smartfonów zaczynają się od symbolicznej złotówki na start.

34 pkt. INEA oferuje wyjątkowy abonament z telefonem. Dlaczego? Całkowita wysokość rachunków wynosi tylko 24,90 zł! W tej cenie jest już zawarta cena telefonu, a sama umowa w INEA trwa tylko 12 miesięcy. Z drugiej strony nie ma tu telefonów za 1 zł, a opłaty startowe są wyraźnie wyższe. Poza tym wybór smartfonów jest mocno ograniczony. Minuty, SMS-y i MMS-y są bez limitów w Polsce oraz w roamingu UE.

33 pkt. Plus 65 5G oferuje teraz lepsze warunki umowy. Za 65 zł miesięcznie (nie licząc osobnej opłaty za telefon) dostaniesz nielimitowany Internet 5G przez pierwsze 12 miesięcy oraz darmowy dostęp do Disney+. Poza tym zyskasz 300 darmowych minut z Polski do UE i – naturalnie – nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (roaming UE). Wybór smartfonów jest b. duży, a ceny zaczynają się od niecałej złotówki na start.

A może szukasz Plusa bez telefonu?

33 pkt. Nielimitowany pakiet internetowy (i to przez całe 24 miesiące!) dostaniesz też w T-Mobile, a konkretnie w jego topowym abonamencie Oferta L Nielimitowana. Jednego możesz być pewien – transfer 5G nigdy tu nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Poza tym przez pół roku dostaniesz dostęp do usługi Rozrywka bez Ograniczeń za 0 zł (dalej 20 zł miesięcznie) z np. Tidal czy HBO Max. Sam abonament kosztuje 85 zł i dodawana jest do niego osobna rata za smartfona. Wybór modeli jest tu bardzo szeroki!

32 pkt. Również Abonament L operatora Play oferuje bardzo dużo transferu. Od niedawna podwaja swój Internet 5G i daje rabat -10 zł każdego miesiąca na abonament! W rezultacie za 70 zł (i tu trzeba dodać osobną ratę za sprzęt) dostaniesz teraz aż 240 gigabajtów, ale nie tylko. Możesz liczyć na telewizję Play NOW oraz na nielimitowane usługi głosowe/tekstowe w Polsce i roamingu UE (RLAH). Opłaty początkowe za telefony zaczynają się od 1 zł, a wybór jest naprawdę bardzo duży.

32 pkt – nowość. Nowy abonament Orange po liftingu nie przeskoczył konkurencji w naszym rankingu. Jego pakiet Plan M oferuje teraz nie 60, lecz aż 140 GB przez pierwszy rok trwania umowy! W kolejnych 12 miesiącach transfer wyniesie 70 GB każdego miesiąca. Rachunki miesięczne wynoszą teraz 65 zł, ale należy do nich jeszcze doliczyć ratę za smartfona. Możesz jednak liczyć na brak opłaty startowej – w Orange często telefony kosztują 0 zł na start! Rozmowy, wiadomości SMS i MMS są nielimitowane w Polsce i roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Wolisz klasyczną ofertę na kartę bez jakiejkolwiek umowy? Postaw na Heyah, gdzie za 25 zł miesięcznie dostaniesz aż 35 transferu! Poza tym operator zapewnia usługi głosowe i tekstowe bez limitu zarówno w kraju, jak i za granicą (RLAH). Świetna oferta prepaid, a więc na kartę! Co więcej, w droższych pakietach Heyah zapewnia darmowe połączenia do Ukrainy.

35 pkt. Bardzo podobną ofertą dysponuje T-Mobile, a więc właściciel submarki Heyah. Tym razem cena pakietu to 30 zł miesięcznie, ale dostaniesz tu usługę Supernet Video DVD (korzystanie m.in. z Netflixa bez straty transferu). Co poza tym? 30 GB miesięcznej paczki danych, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu w Polsce i w roamingu UE.

34 pkt. A może nie zależy Ci na darmowym roamingu UE? Jeżeli tak, to wybierz ofertę na kartę Perfekt Match od Mobile Vikings! Ta wirtualna sieć przygotowała dla Ciebie nieskończoną kumulację niewykorzystanego transferu GB! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, a w tym celu możesz włączyć usługę Autodoładowanie. Co miesiąc będziesz dostawał 25 GB, nielimitowane usługi w Polsce za 25 zł, ale w promocji cena spada o 50% w pierwszych 3 miesiącach. Znakomicie!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Sieć a2mobile także ma korzystne ceny i warunki. Jej topowy wariant pakietu Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł miesięcznie oferuje 30 GB transferu, Wi-Fi Calling i darmowe social media (aplikacje internetowe niepobierające transferu). Całość wieńczy oczywiście nieograniczona paczka minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci w Polsce, ale bez roamingu UE (RLAH).

32 pkt. Za 25 zł kupisz pakiet na kartę #Gigadaje od Virgin Mobile. Dostaniesz w nim nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce, lecz bez darmowych wiadomości multimedialnych MMS. Nie ma też darmowego roamingu UE, ale Virgin Mobile ma innego asa w rękawie. Dla stałych klientów przygotowano bonus stażowy – transfer 15 GB rośnie do aż 30 GB bez zmiany ceny oferty! 

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje dla każdej osoby to samo, co indywidualny pakiet tego operatora, lecz w niższej cenie. Zamiast 50 zł za 2 numery zapłacisz tylko 40 zł! Rabat wynosi więc -10 zł każdego miesiąca. Otrzymasz też 15 GB na start (transfer rośnie do 20 GB) dla każdej osoby i nielimitowane usługi głosowe/tekstowe. Umowa naturalnie bezterminowa.

34 pkt. nju mobile duet dostaniesz jeszcze większy rabat! Drugi numer kosztuje tu nie 29, lecz tylko 9 zł – oznacza to przecenę o aż 20 zł! I to każdego miesiąca. Za 2 karty SIM zapłacisz więc tylko 38 zł, a transfer rośnie z 20 do 60 GB dla stałych klientów. Jest on niestety współdzielony na obie osoby. Od końca września 2022 r. nju oferuje 5G. Umowa bezterminowa.

Zobacz również: nju mobile trio

34 pkt. Szukasz jeszcze większej paczki internetowej dla dwojga? Zwróć uwagę na lajt mobile i jego pakiet DUET MEGA kosztujący 84,98 zł. Nie jest to mało, ale tyle życzy sobie operator za 2 numery. W zamian daje aż 300 GB dla każdej osoby! Poza tym zyskasz nielimitowane rozmowy/wiadomości w kraju, ale bez darmowego roamingu UE (RLAH). Umowa bezterminowa.

33 pkt. A jeżeli zależy Ci bardziej na cenie, to lajt mobile ma także (i raczej przede wszystkim) budżetowe oferty. W jego tańszym duecie za 2 karty SIM zapłacisz łącznie 44,98 zł, co oznacza rabat -5 zł na miesiąc w porównaniu do 2 indywidualnych abonamentów tego wirtualnego operatora. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Tyle samo miesięcznie zaoszczędzisz w Premium Mobile. Jego pakiet duet to połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2 z niższą o 5 zł ceną. W Premium Mobile dostaniesz 20 GB na osobę, a do tego nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe (SMS/MMS) w Polsce. Ponownie brakuje tu jednak roam like at home, a więc darmowego roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
cedzik

Ten pakiet o! swobodna z sieci Otvarta jest całkiem ok. Mają rzeczywiście niewysokie ceny no i ta umowa na czas nieokreślony – duży atut.

On

Orange flex zmienił swoją ofertę i dodał do każdego planu 5G.

Jakob

jeśli chodzi o sieć Otvata to powiem tylko tyle – tanio i dobrze a do tego bez zobowiązań na 2 lata.

monijka

jak dla mnie Otvarta ma super ofertę – mam wszystko czego potrzebuję ( nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich i sporo internetu LTE 5G do wykorzystania) a przy tym nie przepłacam.

dydziak

jeśli ktoś ma swoje urządzenie i szuka tylko abonamentu to tylko sieć Otvarta, zwykle bywa tak, ze niski abonament wiąze się z zakupem telefonu w zestawie a tu można to rozdzielić.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów