Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ładowarka samochodowa – ranking 2023 rok

Jaka ładowarka do samochodu ranking

Ostatnia aktualizacja: 2023-04-03

Dobra ładowarka samochodowa nie musi dużo kosztować, a uratuje Twój telefon w niejednej podróży. Dzisiejsze smartfony coraz częściej mają akumulatory o pojemności około 5000 mAh, ale umówmy się – ich baterie są szybko drenowane przez włączony GPS i transmisję danych. Jednym z ratunków z zaistniałej sytuacji może być ładowarka samochodowa!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2023.

Ładowarka samochodowa – czy jest przydatna?

Ładowarka samochodowa to jedno z najważniejszych akcesoriów GSM do telefonu, zwłaszcza dla często podróżującego w dalekie trasy kierowcy. Kilkugodzinowa trasa na GPS-ie może znacząco uszczuplić poziom naładowania akumulatora, ba – może całkowicie rozładować smartfona i to nawet wtedy, gdy ten ma mocną baterię! A nawet jeśli telefon przetrwa podróż, to i tak pozostanie na „oparach”, a przecież przydałoby się z niego korzystać. Gdzie go naładować w trasie? Istnieją dwa wyjścia z sytuacji!

Play konkurs Mazda

Po pierwsze, można zadbać o powerbank, a więc przenośny magazyn baterii. Po podłączeniu (najczęściej za pomocą kabla USB) do smartfona ładuje go zmagazynowaną energią. Takie powerbanki mają minimum 5000 mAh pojemności – a więc tyle, co niejeden dzisiejszy smartfon – ale zdarzają się prawdziwe potwory z pojemnością rzędu 10000, 20000 a nawet więcej mAh!

Najlepszy powerbank – ranking 2023

To jednak wciąż ograniczone źródło energii. Nawet najpotężniejszy powerbank ma swoje ograniczenia – każdego trzeba naładować w warunkach domowych, aby mógł w razie konieczności podzielić się energią z naszym telefonem komórkowym. I o ile powerbank może być wyjściem awaryjnym w każdej sytuacji – w pociągu, autobusie, podczas górskiej wędrówki itp. itd., to w przypadku kierowców i tak wygodniejszym rozwiązaniem będzie ładowarka samochodowa do telefonu!

Najpopularniejsze ładowarki samochodowe 2023:

Ładowarka samochodowa do telefonu zapewnia bowiem w praktyce niemal niewyczerpalne źródło energii! Oczywiście każdy akumulator samochodowy kiedyś się wyczerpie, ale przecież przez kilka lat nie powinien stanowić żadnego problemu. Zresztą nawet dla niego – o ile wykazuje już pewnego rodzaju oznaki „zmęczenia” – można zamówić powerbank samochodowy.

Konkurs T-Mobile

Wracając do ładowarek samochodowych, umożliwiają one ładowanie telefonu bez wpływu na jego pracę. Wystarczy podpiąć ładowarkę do samochodowej zapalniczki. Nieważne, czy słuchasz muzyki, korzystasz z nawigacji satelitarnej czy robisz cokolwiek innego – dobra ładowarka samochodowa zapewni działanie telefonu przez całą odbytą trasę! Mało tego, po zakończeniu nawet wielogodzinnej trasy samochodem Twój smartfon może być naładowany w 100%! Co powinna mieć taka ładowarka?

Cechy dobrej ładowarki samochodowej – zwróć uwagę przy zakupie na:

  • moc ładowania [W] (natężenie prądu [A] x napięcie prądu [V])
  • liczba i rodzaj portów (np. USB typ C)
  • długość kabla
  • kompatybilność z Androidem i iOS (uniwersalność)
  • zgodność z portem samochodowego gniazda zapalniczki 12-24 [V]

Najlepsza ładowarka samochodowa – ranking 2023

Która ładowarka samochodowa będzie najkorzystniejszym zakupem? Wiele zależy od osobistych preferencji – jedni będą kierować się wygodą w czasie jazdy i materiałami, inni wyłącznie ceną. Ważna jednak jest także wysoka jakość wykonania tego typu sprzętów. A może warto postawić na tzw. „złoty środek”? Które ładowarki samochodowe spełniają te wymagania?

T-Mobile samochód do wygrania

Oto nasz ranking ładowarek samochodowych na 2023 rok – zestawienie top 5 uznanych na rynku marek i firm! Nadadzą się one do ładowania nie tylko telefonu w samochodzie, ale też np. nawigacji, tabletu i innych przenośnych urządzeń mobilnych, których zasilanie jest ograniczone do stosunkowo niewielkiego akumulatora.

Baseus T typed/Transmiter FM Bluetooth MP3 Ładowarka samochodowa 2x USB TF microSD 3.4A

Niedroga ładowarka samochodowa zapewni ładowanie nawet 2 urządzeń jednocześnie! Bardzo schludnie i ładnie zaprojektowany Baseus T typed wyposażono w 2 porty USB umożliwiające szybkie ładowanie (do 3,4 A). A to tylko część funkcji tego świetnie wycenionego gadżetu GSM!

Baseus T typed zadba o to, aby Twój smartfon, tablet czy inny sprzęt przenośny nie rozładował się podczas samochodowej podroży. Dodatkowo jeden z portów ma wbudowaną funkcję obsługi dysków zewnętrznych/pendrive i czytania plików muzycznych MP3!

Nie dość, że naładujesz swój smartfon podczas jazdy, to jeszcze możesz ją umilić słuchając swojej ulubionej składanki muzycznej. Możesz także odtwarzać muzykę z telefonu bezpośrednio na radiu samochodowym – wystarczy sparować komórkę (lub inne urządzenie mobilne) z transmiterem za pomocą połączenia bezprzewodowego Bluetooth (wersja 4.2), podłączyć pendrive lub kartę pamięci microSD (maksymalnie do 32 GB) i ustawić wybraną częstotliwość na radiu. Szybkie podpięcie telefonów i gotowe!

To urządzenie pozwala też na prowadzenie rozmowy głośnomówiącej dzięki wbudowanemu mikrofonowi HD. Ma też ekran LED pokazujący częstotliwość i napięcie w gnieździe zapalniczki oraz wielofunkcyjne przyciski do sterowania. Poza tym jest bardzo uniwersalny – naładujesz nim każdego smartfona z Androidem czy iOS na pokładzie!


Ładowarka samochodowa Hama 5-20 V/70 W

Ładowarka samochodowa znanej firmy Hama nie jest najtańsza, ale za jakość i markę się płaci. No i za dobre parametry, a o te zadbano w modelu Hama 5-20 V! Co my tu mamy?

Hama 5-20 V zapewnia bowiem moc wyjściową 70 W, a więc naprawdę sporo. Niektóre konkurencyjne oferuje kilka razy mniej watów! Poza tym ładowarka ta zasili w energię nie tylko Twojego smartfona czy tradycyjny telefon komórkowy, ale również laptopa, tablet czy konsolę ze złączem USB-C. I nie tylko! Jest tu dodatkowe gniazdo USB typu A, który również może się przydać. Hama 5-20 V korzysta oczywiście z gniazdka samochodowego 12 i 24 V. Podłączenie urządzenia (smartfon) do tej ładowarki jest bardzo proste.

Producent zadbał o efektywne ładowanie urządzeń. Cały proces jest nie tylko zoptymalizowany, ale i oszczędza akumulator, tym samym nie skracając jego żywota. Ta ładowarka samochodowa jest bardzo przemyślana i nadzwyczaj uniwersalna. W zestawie znajduje się oczywiście kabel do ładowania.


Ładowarka samochodowa Baseus Light Electric Holder Wireless Charger 15 W

Tym razem coś mniej oczywistego – również urządzenie 2w1 od firmy Baseus, gdzie dostanie ładowarkę samochodową, a oprócz niej jeszcze… uchwyt samochodowy na telefon. A może przede wszystkim uchwyt, gdyż ładowanie tu jest indukcyjne, a więc wspierane tylko przez niektóre (droższe) smartfony.

Ładowanie indukcyjne, a więc bezprzewodowe, przebiega tu w technologii Qi. Baseus Light Electric Holder Wireless Charger 15 W naładuje więc smartfona obsługującego ten standard ładowania indukcyjnego. Jak sama nazwa wskazuje, szybkość przekazywania prądu wynosi do 15 W. Dla wielu będzie to najlepsza ładowarka samochodowa, a na pewno jest bardzo zaawansowana. Posiada czujnik podczerwieni – wystarczy tylko umieścić smartfon na miejscu, a szczęki uchwytu same się zamkną. Świetny gadżet!

Ładowarka samochodowa Baseus Light Electric Holder Wireless Charger 15 W może być zamontowana na szybie, kokpicie czy na kratce wentylacyjnej – jak Ci wygodnie. Do zestawu dołączany jest 1-metrowy kabel USB-C, którym podłączysz uchwyt z ładowarką do gniazdka samochodowego.

Ta ładowarka ma 10 poziomów zabezpieczeń – chroni m.in. przed przeładowaniem, przegrzaniem czy krótkimi spięciami. Została wykonana z porządnego materiału ABS (z niego robi się też np. klocki LEGO), a same szczęki pokryte są warstwą silikonu, aby nie porysować smartfona. Kompatybilność – smartfony o szerokości od 58 do 80 mm.


Ładowarka samochodowa Qoltec Pro iR 15 W

Kolejna ładowarka samochodowa z ładowaniem indukcyjnym. Wyrób marki Qoltec jest nowoczesnym urządzeniem wyposażonym w technologię Qualcomm Quick Charge 3.0. Naładujesz nim bezprzewodowo telefony wspierające ładowanie indukcyjne w technologii Qi.

Podobnie jak wcześniej zaprezentowany Baseus, także ładowarka Qoltec Pro 15 W wyposażona jest w czujnik podczerwieni iR. Nie musisz więc martwić się o pewny chwyt smartfona – uchwyt ładowarki zapewni właściwy ścisk w zależności od gabarytów telefonu komórkowego. Jak sama pełna nazwa wskazuje, ładowanie smartfona będzie następowało z mocą do 15 W. Urządzenie wyposażono w port ładowania USB typu C.

Ta indukcyjna ładowarka samochodowa do telefonu ma odpowiednią przyssawkę, dzięki czemu pewnie zamocujesz ją np. na kokpicie. Świetnie sprawdza się teleskopowe ramię, które możesz ustawić według własnych preferencji. Zestaw startowy zawiera też uchwyt do montażu na kratce wentylacyjnej. Jak Ci wygodniej!


Ładowarka samochodowa Baseus Superme Digital Display 100 W USB-C

To zdecydowanie bardziej tradycyjna ładowarka samochodowa od wcześniejszej bezprzewodowej Wireless Charger. Przy okazji jest tańsza, a może zapewnić (tylko przy gniazdach samochodowych 24 V) ładowanie o mocy nawet 100 W!

Kolejną zaletą jest możliwość ładowania 2 urządzeń jednocześnie, w dodatku obsługując różne standardy szybkiego ładowania, jak np. Huawei SCP, Quick Charge od 2.0 do 4.0+, Fast Charge czy Power Delivery 3.0. To, co jeszcze wyróżnia Baseusa Superme Digital Display 100 W, to kompaktowe rozmiary. Urządzenie liczy jedynie 37 na 69 milimetrów, a waży tylko 39 g.

Ta ładowarka samochodowa jest w pełni uniwersalna i kompatybilna – naładujesz nią podczas jazdy nie tylko telefony z Androidem, jak np. Samsung, Xiaomi czy Huaweie, ale także iPhony czy inny sprzęt mobilny, jak notebooki. Nie zapomniano oczywiście o ekranie LED. To sprzęt to uniwersalnego zastosowania.

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na mocy – a więc innymi słowy prędkości – ładowania, to ta ładowarka samochodowa może być strzałem w dziesiątkę! Mimo ładowania o mocy nawet do 100 W urządzenie jest jak najbardziej bezpieczne, certyfikowane normą CE. Gwarancja trwa standardowe 12 miesięcy.

Ładowarki samochodowe – podsumowanie

Jak widzisz, ładowarki samochodowe nie muszą kosztować sporo gotówki. Niektóre kupisz w bardzo przystępnej cenie. Niektóre kosztują nawet mniej niż 100 zł, ale przed zakupem upewnij się, czy dany model spełnia Twoje wymagania odnośnie choćby mocy ładowania. To bardzo ważne!

Poza tym nie każda ładowarka samochodowa ma funkcję indukcji. Tę mają wybrane modele, ale w ich przypadku musisz się liczyć z wyższą ceną zakupu. Coś za coś!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów