Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze powerbanki do samochodu – nie strać energii w trasie!

avatar
4
najlepsze powerbanki do samochodu

Ostatnia aktualizacja: 2023-10-13

Jak wybrać powerbank do samochodu, aby nie przepłacić? Wybór odpowiedniego sprzętu, który dostarczy energię, gdy Twoje auto najbardziej jej potrzebuje, nie jest łatwy. Jak to zrobić, tłumaczymy w naszym poradniku.

Najlepszy powerbank do samochodu – po co taki sprzęt?

Życie kierowcy nie zawsze usłane jest różami. Ceny paliwa i obowiązkowego ubezpieczenia OC rosną, koszty utrzymania samochodu nie należą do najniższych, a czasem jeszcze zdarzy się, że samochód nie chce odpalić, zwłaszcza w niskich temperaturach. Jak rozwiązać ten problem, nie wydając przy tym fortuny? Najlepszym rozwiązaniem będzie powerbank do samochodu (samochodowy akumulator rozruchowy).

Zapewne znasz sytuację, gdy potrzebujesz gdzieś się szybko dostać, a na Twoje nieszczęście samochód nie chce zapalić. Sprawdzasz, co się stało i okazuje się, że rozładował Ci się akumulator. Możliwości rozwiązania tego problemu jest niemało. Możesz poprosić innego kierowcę o pomoc, o ile on albo Ty, macie ze sobą przewody. Możesz też pomyśleć o urządzeniu rozruchowym. Ale spokojnie, czasy, gdy tak zwane boostery, były wielkie i ciężkie, dawno się skończyły.

Najlepszy powerbank do samochodu – co to jest?

Jeśli kojarzysz powerbanki, które ładują smartfona czy tradycyjny telefon komórkowy, to te będące w stanie pomóc w rozruszaniu i uruchomienia samochodu, też nie będę dla Ciebie czymś nowym. Zasady działania są bardzo podobne. W zazwyczaj niewielkiej obudowie znajdują się ogniwa litowo-polimerowe lub ogniwa litowo-jonowe (Li-Po, Li-Ion) magazynujące energię, którą można przesłać dalej za pomocą przewodu (a czasem bezprzewodowo, czego możecie dowiedzieć się z naszego tekstu). Zwykle do powerbanka przeznaczonego do samochodu dołączony jest zestaw odpowiednich przewodów, a także złącze EC5, emitujące prąd ciągły do 300 A.

Plus GB za granicą

Najlepszy powerbank do samochodu – na co trzeba zwrócić uwagę?

Co powinien mieć odpowiedni powerbank z funkcją rozruchu samochodu?

Odpowiednie przewody/kable rozruchowe – obok posiadania wspomnianego złącza EC5, kupowany przez Ciebie power bank powinien posiadać również klemy, które podepniesz bezpośrednio do akumulatora. Większość powerbanków powinna spełniać te wymagania, ale lepiej się upewnić przed zakupem.

Niemałą pojemność – raczej nie wybieraj powerbanków o pojemności niższej niż 8-10 tys. mAh. Pamiętaj, że zakupione urządzenie będziesz mógł wykorzystać nie tylko w kryzysowej sytuacji związanej z samochodem, ale też na przykład do podładowania smartfona. Im większa pojemność, tym lepiej!

Jakość wykonania – koniecznie upewnij się, że Twój power bank wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw, najlepiej kupić sprzęt od zaufanej i pewnej firmy, tak aby nie ryzykować, że w trudnych warunkach zewnętrznych ulegnie on awarii albo dostanie się do niego woda.

Niewielkie wymiary – przed zakupem warto sprawdzić, jakie wymiary ma wybrany przez nas power bank. Warto tu zdecydować się na niewielki model, choćby ze względu na to, że łatwiej będzie przetransportować go pod maskę lub nawet podładować telefon w trasie. Dostępne złącza – obok złącza EC5 warto, aby power bank posiadał również wejścia na przewody i wyjście USB. Nie jest to konieczne, ale dzięki temu urządzenie może służyć jako wsparcie, jeśli w trakcie trasy rozładuje się telefon, na którym masz włączoną nawigację. Pamiętaj jednak o tym, aby w takiej sytuacji nie rozładować całkiem urządzenia.

Najlepsze powerbanki do samochodu

Który powerbank do samochodu wart jest polecenia i dlaczego? Niektórymi nawet naładujesz telefon komórkowy czy smartfona. Oto nasi faworyci!

Baseus Powerbank/rozrusznik CRJS03-01 Car Jump Starter

Ten sprzęt Baseusa posiada wszystko, co powinien mieć power bank do samochodu. Może pełnić zarówno funkcję powerbanku i rozrusznika do samochodu (samochodowy akumulator rozruchowy). Pojemność baterii to 12 tys. mAh, a producent zapewnia, że to wystarczy na uruchomienie samochodu o pojemności silnika 3 litry nawet 50 razy. Taki właśnie jest Jump Starter Baseus.

Obok klasycznych funkcji urządzenie posiada latarkę (latarka LED) oraz bardzo przydatny wyświetlacz LED, który wskazuje poziom naładowania baterii. Do zestawu dołączone są kable rozruchowe.

Powerbank Forever Powerbank/rozrusznik Jump Starter JS-200

Ten power bank firmy Forever to klasyczna i dość niedroga konstrukcja ma pojemność 12 tys. mAh. Może służyć również jako klasyczny bank energii, ma bowiem dwa wyjścia USB. Producent zapewnia, że sprzęt może pracować w temperaturach od -20 do aż 60 stopni Celsjusza.

Do zestawu dołączone są kable rozruchowe.

Baseus CGNL020001 Super Energy Max Car Jump Starter

Ten bank energii to nie przelewki. Posiada wszystkie funkcje, które niezbędne są, aby połączyć go akumulatorem samochodu. Jego najmocniejszym punktem jest potężny akumulator posiadający aż 20 tys. mAh. Jak widać, jest to bateria o bardzo dużej pojemności.

Wśród swoich funkcji ma między innymi trzy porty, z czego dwa to „zwykłe” wyjście USB, a jeden to wyjście type C (USB-C), a dodatkowo posiada latarkę i wyświetlacz informujący o stanie naładowanie baterii (akumulatora samochodowego). W zestawie znajdują się przewody rozruchowe.

70MAI Jump Starter Max Midrive PS06

Urządzenie posiada aż 18 tys. mAh. Warto tu podkreślić, że ma naprawdę kompaktowe kształty. Producent zadbał o to, aby w opakowaniu znalazły się najpotrzebniejsze akcesoria. Obok niezbędnych przewodów rozruchowych, znajduje się w nim etui, 2x USB (w tym USB typ C), przewód USB i przejściówka do naładowania sprzętu, do czego wystarczy gniazdo zapalniczki samochodowej.

Producent zapewnia, że jego power bank może pracować w temperaturach od -20 do 60 stopni Celsjusza. Bez problemu poradzi sobie w awaryjnej sytuacji, np. w czasie zimy.

Baseus Powerbank/rozrusznik CRJS03-09 Car Jump Starter 12000 mAh

Ten power bank nawet nie ukrywa, że jest rozrusznikiem i że przeznaczony został do zadań znacznie poważniejszych niż naładowanie urządzenia mobilne, jak np. telefon komórkowy. Mamy tu 12 tys. mAh pojemności akumulatora, które – wg producenta – wystarczy na przeszło 50 doładowań samochodu z silnikiem o pojemności aż 3,0 l!

Istotne jest jednak, że ten power bank Baseusa posiada zabezpieczenia m.in. przed przeładowaniem, przepięciami czy przegrzaniem. Ten Car Jump Starter pozwoli na rozruch pojazdu czy podładowanie słabego akumulatora.

Powerbank do samochodu – podsumowanie

Jak widzisz, na rynku znajdziesz sporo modeli tego typu powerbanków. Nie każdy powerbank do samochodu jest jednak warty zakupu – polecamy wymienione przez nas modele gwarantujące odpowiednie napięcie wyjściowe i prąd rozruchowy! Powerbank do samochodu nie jest oczywiście czymś obowiązkowym na wzór polisy OC, ale czasami może się przydać i uratować wycieczkę.

Powerbanki przydadzą się one do awaryjnego uruchamiania w przypadku problemu z odpaleniem silnika. Chodzi nie tylko diesla (który „cierpi” zwłaszcza w czasie zimy na niskie temperatury), ale także silników benzynowych. Obok m.in. apteczki pierwszej pomocy, klucza do kół, taki powerbank powinien znaleźć się w każdym samochodzie w ramach jego obowiązkowego wyposażenia. Przezorny zawsze ubezpieczony z odpaleniem silnika!

Za pomocą powerbanka naładujesz akumulator pojazdu w krytycznej sytuacji w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach! W rezultacie umożliwi Ci odpalić auto.

Najpopularniejsze akumulatory samochodowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.8/5 - (18 votes)
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ja posiadam 70MAI i jestem zadowolony nawet bez Aku odpala Diesel 2.0

Też posiadam 70 mai i mam problem z wandalizmem parkingowym a nie chce podłączać pod moduł trybu parkingowego czy to da radę nagrywać na postoju przez ok. 5 godzin

Na Ali są tańsze i lepsze

Ja mam EcoFlow Delta 2, co prawda nie do samochodu, ale w samochodzie go trzymam – jak jadę gdzieś dalej do pracy i wiem, że może mi sprzęt paść to super opcja. Na rodzinne wyjazdy też się przydaje.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.