Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki uchwyt na telefon do samochodu? Ranking 2023

Uchwyt na telefon

Ostatnia aktualizacja: 2023-04-11

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? To niemalże kluczowe pytanie, jeśli posiadasz smarfona i samochód. Wiele osób nie wyobraża sobie braku tego akcesorium podczas podróży. Zwłaszcza jeżeli posiadasz nieco starszy samochód lub po prostu lubisz nawigować za pomocą smartfona. W takim wypadku kupno odpowiedniego i wytrzymałego uchwytu na telefon do samochodu staje się poważnym zadaniem.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2023.

Uchwyt na telefon – na co zwrócić uwagę?

W przypadku uchwytu na telefon do samochodu musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim musisz zdecydować jaki rodzaj montowania wybierzesz, bo tutaj masz do wyboru kilka opcji.

Jaki typ uchwytu wybrać? Oto one:

  • Uchwyt samochodowy z przyssawką. Chyba najpopularniejszy sposób montowania, który ma swoje plusy i minusy. Jest to w zasadzie najlepszy i łatwy montaż jeśli chcesz przymocować uchwyt na telefon do szyby. Jednak pamiętaj, że czasem pozostawia ślady. Gorszym rozwiązaniem jest wariant montowania go do deski rozdzielczej, bo nie zawsze „złapie”.
  • Uchwyt samochodowy na kratkę nawiewu/wylotu powietrza. Plusem jest to, że w każdej chwili możesz go wyjąć i zlikwidować. Uchwyt montowany jest na kratce wentylacyjnej. Minusem, że jest stosunkowo słabo stabilny.
  • Uchwyt samochodowy na deskę rozdzielczą. Mocowanie na zasadzie przyklejenia do deski rozdzielczej, najczęściej taśmą. Sam z tego rozwiązania korzystam. Chyba najskuteczniejszy sposób mocowania. Zaletą jest stabilność. Minusem – brak możliwości zmiany miejsca położenia uchwytu i możliwe ślady na desce rozdzielczej.

Jeżeli decydujesz się na uchwyt samochodowy, warto także znać rozmiary swojego smartfona, a także musisz rozpatrzyć kwestię sposobu jego umieszczania w chwycie. Tutaj do wyboru jest także kilka rozmaitych opcji. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest chyba klasyczna łapa zamykająca się na smartfonie. Może ona być uruchamiana za pomocą przycisku lub elektrycznie. Zapewnia stabilne trzymanie jednak tutaj musisz brać pod uwagę zakres obsługiwanego rozmiaru.

Ładowarka samochodowa – ranking

Innym rodzajem są uchwyty magnetyczne. W tym wypadku uchwyt na telefon działa za pomocą magnesu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak nie każdy na nie się zdecyduje, gdyż wymaga to naklejenia na telefonie metalowej blaszki.

Może też postawić na uchwyt grawitacyjny. W momencie gdy kładziesz telefon na uchwycie, ten pod wpływem grawitacji automatycznie się zaciska na smartfonie. Pewny chwyt gwarantowany! Jednak tutaj warto z kolei wziąć pod uwagę, że najlepiej sprawdza się to w nieco cięższych telefonach.

Najpopularniejsze uchwyty samochodowe na telefon 2023:

Warto również abyś wziął pod uwagę, czy wybrany przez Ciebie uchwyt na telefon ma zapewniać ładowanie bezprzewodowe, czy też nie. Oczywiście tutaj wszystko zależy od tego, czy Twój telefon posiada taką funkcję.

Przy wyborze uchwytu na telefon do samochodu warto kierować się także zasadą wyboru jak najlepszej jakości materiałów, z jakich jest wykonane dane akcesorium. W przypadku „chwytajek” warto, aby były one wyposażone w matę antypoślizgową, która niweluje także ewentualne rysy.

Stojak do nagrywania

I to co najważniejsze w przypadku uchwytu na telefon do samochodu – umieść go w taki sposób, żeby w żadnym wypadku nie wpływał na bezpieczeństwo jazdy. Przede wszystkim nie może ograniczać ruchu ani pola widzenia. Musi być natomiast w takim miejscu, aby łatwo można było na niego spojrzeć i ewentualnie sięgnąć ręką.

Uchwyt na telefon – jakie modele wybrać?

Przejdźmy zatem do przeglądu konkretnych uchwytów na telefon do samochodu jakie możesz znaleźć na naszym rynku. Świetnie wkomponują się do wnętrza pojazdu i zapewnią np. bezpieczne użytkowanie z nawigacji GPS czy odtwarzania ulubionej muzyki w trakcie jazdy samochodem.

Które modele warte są zakupu w 2023 roku?

Xline CH300

To uchwyt samochodowy wyposażony w mocną przyssawkę. Nic dziwnego – ten uchwyt mocowany jest na przedniej szybie. Wykonano go z dobrej jakości poliwęglanu. Konstrukcja jest wystarczająco sztywna, aby zapewnić pewne i mocne trzymanie telefonu.

Nie zapomniano tutaj również o wkładce w postaci materiału antypoślizgowego. Koszt około 99 zł. Model CH400 jest tańszy i ma inny sposób mocowania.

Reinston EUT020

Ranking uchwytów bez przedstawiciela Reinstona byłby niekompletny. To przykład uchwytu na telefon montowanego do kratki. Jest wykonany w całości z metalu, a smartfon mocujesz za pomocą magnetycznej wkładki. Takie rozwiązanie pozwala wygodnie chwycić telefon – komfort użytkowania gwarantowany!

To bardzo tani uchwyt samochodowy na Twój telefon komórkowy. Jego koszt to około 25 zł.

TECH-PROTECT CW19 Magnetic Magsafe Vent Car

Tym razem uchwyt z wbudowaną funkcją ładowania bezprzewodowego. Dodatkowo jest także dedykowany właścicielom iPhone’ów i funkcji MagSafe. Tutaj również masz do czynienia z uchwytem do kratki nawiewu.

Ten dobry model uchwytu na telefon posiada mocny uchwyt i mocny magnes, dzięki czemu telefon będzie stabilny podczas jazdy. Koszt to około 109 zł.

Baseus Gravity SUYL-01

Uchwyty grawitacyjne reprezentowane są m.in. przez model Baseus Gravity SUYL-01. To przykład uchwytu grawitacyjnego na telefon do samochodu mocowanego do kratki nawiewu. Uchwyt samochodowy posiada dodatkowo wycięte miejsce na kabel ładowarki, dzięki czemu bez problemu podładujesz swoje urządzenie.

Dobrze trzyma telefon i dobrze trzyma się na kratce wentylacyjnej. Koszt to około 45 zł. Dla wielu będzie to najlepszy uchwyt samochodowy!

SBS Wide Line

Ciekawy przykład uchwytu magnetycznego, który możesz przymocować za pomocą przyssawki zarówno do deski rozdzielczej, jak i do szyby w samochodzie. Jest uniwersalnym uchwytem do praktycznie każdego telefonu.

Posiada regulowaną głowicę (chwyt w pozycji pionowej + możliwość obrotu smartfona), dzięki czemu znajdziesz odpowiedni kąt nachylenia na swój telefon komórkowy. Koszt to około 70 zł.

Xblitz G250

To kolejny uchwyt na telefon do samochodu, na którym umieścisz smartfon za pomocą uchwytu magnetycznego. Wyróżnia się on regulowanym metalowym teleskopem, dzięki czemu dostosujesz ułożenie urządzenia do Twoich potrzeb.

Dodatkowo możesz go zabrać poza samochód i umieścić niemal na każdej płaskiej powierzchni za pomocą odpowiedniej przyssawki. Koszt to około 40 zł.

Baseus Osculum Gravity

To prosty uchwyt do telefonu oparty o chwytnik grawitacyjny. Przymocujesz go do szyby lub do deski rozdzielczej. Jest wykonany z dobrej jakości materiałów, a przy tym nie kosztuje fortuny. Koszt to około 26 zł.

Forever CH-100

Kolejny już dowód na to, że proste rozwiązania mogą być optymalne. Uchwyt mocujesz do szyby lub do deski rozdzielczej za pomocą odpowiedniej przyssawki. Owa przyssawka jest wystarczająco mocna. Na telefon zaś otrzymujesz konfigurowalny chwytak. Proste i sprawdzone rozwiązanie!

Dodatkowo uchwyt wyścielony jest materiałem antypoślizgowym. Koszt to około 30 zł.

Hama Gravity

Następny dobry uchwyt na telefon do samochodu. Mocowania do kratki wywietrznika stają się powoli coraz popularniejszym rozwiązaniem w tego typu uchwytach. Właśnie z taką funkcjonalnością mamy do czynienia w tym wypadku.

Dodatkowo dostajesz tutaj uchwyt grawitacyjny, który pozwala na bezpieczne i stabilne trzymanie Twojego telefonu. Koszt to około 70 zł.

Baseus SUGENT-NT0S

Niewielki oraz prosty uchwyt magnetyczny przyklejany bezpośrednio do deski rozdzielczej. Nieduże wymiary uchwytu (i waga 75 g) sprawiają, że jest praktycznie niezauważalny i nie ogranicza widoczności. Mocowanie za pomocą wkładki magnetycznej jest proste, szybkie i wygodne, a – co najważniejsze – stabilne.

Wyróżnia go nie tylko niewielkie gabaryty, ale też elegancki design i niska cena. Koszt to około 25 zł.

Reinston EUT23

Jego uchwyt na telefon z opcją ładowania bezprzewodowego. Wykonany z dobrych materiałów zapewnia mocny i stabilny chwyt. Dodatkowym atutem są dwie opcje montowania.

W zestawie znajduje się „chwytak” na kratkę wentylacyjną lub przyssawka – ten uchwyt samochodowy może być zamontowany zarówno na szybie, jak i na deskę rozdzielczą. Koszt to około 130 zł.

Jaki uchwyt samochodowy do telefonu? Podsumowanie

Jak widzisz, wybór uchwytów na telefon jest całkiem spory. Do wyboru masz zarówno uchwyty samochodowe montowane na kratkę nawiewu, na deskę rozdzielczą czy „przyklejane” do szyby. Niektóre modele mogą mieć teleskopowe ramię, które ułatwia korzystanie z telefonu w trakcie jazdy.

Jak wybrać najlepszy uchwyt na smartfona do swojego samochodu? Dobierz go nie tylko do telefonu/smartfona, ale też do wnętrza swojego pojazdu – nie każdy samochód ma np. odpowiednią kratkę nawiewu zdolną utrzymać uchwyt ze smartfonem o łącznej wadze ok. 250 g lub więcej czy odpowiednio wyprofilowaną deskę rozdzielczą. Problem ten nie dotyczy przedniej szyby. Pamiętaj o tym!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów