Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak sprawdzić kondycję baterii Samsung?

jak sprawdzić stan baterii Samsung Galaxy

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-28

Jak sprawdzić kondycję baterii Samsung Galaxy? Odnosisz wrażenie, że akumulator Twojego smartfona nie jest tak sprawny jak kiedyś i szybciej się rozładowuje? Co zrobić w takiej sytuacji? Możesz dokonać inspekcji kondycji baterii Twojego Samsunga na kilka sposobów.

Jakie baterie w telefonach Samsung?

Galaxy F14 5G data premiery

Południowokoreański Samsung Mobile korzysta najczęściej z ogniw typu Li-Ion, a więc litowo-jonowych. Są to obok baterii Li-Po najpopularniejsze akumulatory wykorzystywane w segmencie smartfonów. Czym się charakteryzują?

 1. Odpornością na czynniki zewnętrzne – ogniwa Li-Ion działają w zakresie temperatur około -20 do 40°C bez wpływu na stan baterii.
 2. Brakiem efektu pamięci – ogniwa typu Li-Ion nie wymagają formowania (błędnie nazywanego formatowaniem) na samym początku ich użytkowania.
 3. Lekką budową i bezpieczeństwem – oczywiście przegrzanie telefonu komórkowego grozi jego awarią, a w najgorszych przypadkach nawet wybuchem, to jednak akumulatory Li-Ion są bezpieczne. Charakteryzują się ponadto lekkością konstrukcji, dzięki czemu świetnie nadają się do telefonów komórkowych czy nowoczesnych smartfonów.

Oczywiście każdy pamięta historię Samsunga Galaxy Note 7, ale był to wyjątek od reguły. Baterie w Samsungach Galaxy są bezpieczne i pojemne, a w zależności od serii – nawet bardzo pojemne!

 • Galaxy Z – od niecałych 4000 do ok. 4500 mAh
 • Galaxy S – od niecałych 4000 do 5000 mAh
 • Galaxy A – od ok. 4500 do 5000 mAh
 • Galaxy F – od ok. 5000 do 6000 mAh
 • Galaxy M – zazwyczaj ok. 6000 mAh!

Niezależnie od pojemności, akumulatory litowo-jonowe (a także Li-Po) mają jedną wadę – stosunkowo szybko się zużywają.

Można przyjąć, że po około 500 ładowaniach – co może odpowiadać ok. 1,5 roku) akumulator traci 10 do 20% swojej fabrycznej pojemności. Jeżeli smartfon ma naprawdę słabą baterię, należy rozważyć jej wymianę. Niestety nie zrobisz tego sam, gdyż tylnej klapki nie da się otworzyć jak to miało miejsce w konstrukcjach sprzed kilkunastu lat.

Kiedy należy wymienić akumulator na nowy? Amerykański Apple sugeruje wymianę ogniwa na nowy, gdy ten ma mniej niż 80% fabrycznej pojemności. Zresztą w przypadku iPhone’a żywotność baterii sprawdzisz dosłownie w parę sekund wchodząc w Ustawienia, dalej w Bateria – teraz pozostaje wybrać opcję Kondycja baterii.

A jak sprawdzić kondycję baterii w telefonach Samsungach Galaxy?

Jak sprawdzić kondycję baterii Xiaomi

Jak sprawdzić stan baterii Samsung?

Stan baterii swojego Samsunga Galaxy – i nie chodzi o obecny poziom naładowania baterii – poznasz na kilka sposobów. W niektórych przypadkach wymagają one zainstalowanie zewnętrznego oprogramowania.

Oto i one.

Za pomocą konta Samsung Members

Za pomocą konta/aplikacji Samsung Members możesz bardzo łatwo sprawdzić kondycję baterii Twojego Galaxy. Włącz aplikację i kieruj się ścieżką:

 • Pomoc
 • Diagnostyka
 • Status Baterii

To właśnie w Statusie Baterii w aplikacji Samsung Members dowiesz się jaka jest aktualna wydajność baterii Samsunga Galaxy. Szybko i sprawnie! A nawet bardzo.

Możesz oczywiście wykorzystać inne, zewnętrzne aplikacje. Jakie na przykład?

Za pomocą zewnętrznych aplikacji

Znajdziesz je w sklepie Google Play. Wiele z nich jest zupełnie darmowych! Oto przykładowe apki po wpisaniu frazy „stan baterii”.

aplikacje bateria

Przykładowe bezpłatne aplikacje do sprawdzania stanu baterii w telefonie:

 • AccuBattery – 4,7/5 gwiazdek, >10 mln pobrań
 • Battery Widget Reborn – 4,7/5 gwiazdek, >5 mln pobrań
 • Bateria HD – Battery – 4,6/5 gwiazdek, >10 mln pobrań
 • Alarm baterii – 4,7/5 gwiazdek, >0,5 mln pobrań
 • Charge Meter – 4,7/5 gwiazdek, >1 mln pobrań
 • Battery Widget % Level Plus – 4,0/5 gwiazdek, >10 mln pobrań

AccuBattery

Nie mam telefonu Samsung Galaxy, ale jednego z konkurentów z Kraju Środka, jest to więc naturalnie urządzenie z systemem Android.

Swego czasu ściągnąłem na swój dysk i zainstalowałem aplikację AccuBattery, dzięki której znam obecną wydajność baterii swojego smartfona. Niestety wynosi ona już tylko 81%, a na domiar złego jej fabryczna pojemność nie wynosiła solidne 5000 mAh, lecz tylko 3650 mAh…

AccuBattery

Wg danych z AccuBattery jej obecność to już tylko 2942 mAh. Chyba pora na jej wymianę!

Właśnie w ten sam sposób możesz sprawdzić kondycję baterii Samsung Galaxy. Polecam tę uniwersalną metodę! Oczywiście AccuBattery to tylko jedno z narzędzi tego typu – przetestuj kilka z nich i wybierz dla siebie najlepszą aplikację.

Nie chcesz używać aplikacji? Zostało więc jeszcze jedno rozwiązanie aby poznać obecną pojemność baterii swojego Samsunga Galaxy.

Za pomocą specjalnego kodu

Zamiast aplikacji (w tym zewnętrznych) możesz skorzystać ze specjalnego kodu ##4636#*#*. Wpisz go na ekranie wykonywania połączeń głosowych – nie musisz nawet klikać zielonej słuchawki, a powyższy kod powinien zadziałać automatycznie wyświetlając aktualną kondycję baterii Twojego Samsunga Galaxy. Poznasz też dane o temperaturze baterii i jej obecnej pojemności.

Jeżeli nic się nie dzieje na ekranie Twojego smartfona, to niestety – kod ten nie działa na wszystkich telefonach z systemem Android. Nic się jednak nie martw – informacje te poznasz w aplikacji Samsung Members lub w programach zewnętrznych deweloperów!

Jak sprawdzić stan baterii Samsung? Podsumowanie

Japoński Samsung Galaxy A23 5G debiut

Teraz już wiesz, jak sprawdzić żywotność baterii w telefonie Samsung Galaxy.

Kondycja baterii jest bardzo ważna – w końcu to od stanu ogniwa Li-Ion/Li-Po zależy długość działania Twojego smartfona bez konieczności ładowania. Samsungi mają często pojemne akumulatory, ale najczęściej nie są wyposażone w najszybsze ładowanie na rynku. Wiele z nich (także flagowce) oferują ładowanie o mocy jedynie 25 W. Prawie każdy ma ponad 4000 mAh, a dominanta pojemności baterii w telefonie Samsung Galaxy to 5000 mAh.

Paradoksalnie może to wpływać na większą i dłuższą żywotność baterii w telefonie komórkowym. Nieważne, jak drogi masz telefon i jak mocną baterię – warto o nią dbać każdego dnia. W jaki sposób?

 • ładuj telefon w prawidłowy sposób (zobacz jak poprawnie ładować baterię telefonu)
 • dbaj, aby poziom naładowania baterii nie spadł do zera
 • oszczędzaj ją choćby przez zmniejszanie jasności ekranu na noc/wyłączanie telefonu na noc

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Samsung? 3 sprawdzone metody

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

 • Jak sprawdzić aktualną żywotność baterii telefonu?
 • Co ma wpływ na stan zdrowia baterii telefonu?
 • Jak zadbać o kondycję baterii telefonu Samsung?

Najpopularniejsze telefony Samsung Galaxy 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4/5 - (25 votes)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

S23 kod nie działa….

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.