Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Jak usunąć historię z telefonu na Androidzie?

Gdy chcemy sprzedać swój telefon lub oddać go innej osobie, warto usunąć wszystkie dane z jego pamięci. Czasem potrzebujemy tylko pożyczyć telefon lub po prostu chcemy usunąć historię naszych połączeń, wiadomości lub przeglądanych stron internetowych. Jak to zrobić? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Znajdź najlepsze oferty z telefonem

Usunięcie historii telefonu

1. Zacznijmy od całkowitego wyczyszczenia naszego urządzenia z danych. Aby to zrobić, należy przywrócić smartfon do ustawień fabrycznych. Wtedy urządzenie będzie w takim stanie, jaki mieliśmy po wyjęciu go z pudełka. Warto wcześniej zrobić sobie kopię najważniejszych danych i wyjąć kartę pamięci. Żeby przywrócić smartfon do ustawień początkowych należy wejść w menu ustawienia, następnie znaleźć zakładkę „kopia zapasowa” i „resetowanie”. Następnie szukamy w podmenu opcji „ustawienia fabryczne” lub „resetuj”. Zatwierdzamy komendę, o ile jesteśmy przekonani o potrzebie skasowania wszystkich danych z naszego urządzenia. Po chwili nasz telefon powinien się zrestartować i po paru chwilach wyświetli się komunikat powitalny oraz prośba o ponowną konfigurację konta Google’a. Od tego momentu mamy telefon w stanie takim, w jakim był po wyjęciu z fabrycznego pudełka. Należy pamiętać, iż ścieżka dotarcia do konkretnego menu może się różnić w zależności od producenta, ale we wszystkich wypadkach postępowanie przy przywracaniu do ustawień fabrycznych jest podobne.

Usunięcie historii przeglądarki

2. A co jeśli nie chcemy kasować wszystkich informacji? A potrzebujemy wykasować tylko poszczególne informacje przykładowo z przeglądanych stron internetowych? Jak to zrobić? Przede wszystkim musimy otworzyć naszą przeglądarkę. Następnie musimy kliknąć w ikonkę trzech kropek (lub w zależności od przeglądarki – menu), znajdujemy tam opcję historia i klikamy w nią. W tym momencie powinna nam się ukazać historia ostatnio przeglądanych stron internetowych, a jedną z opcji powinno być „wyczyść dane przeglądania”. W ten sposób możemy wyczyścić dane przeglądania w dowolnym zakresie czasowym. W zależności od przeglądarki, sposoby usuwania historii przeglądania mogą być różne, jednak najważniejsze aby dotrzeć do ich historii.

Telefony z Androidem

Usunięcie historii połączeń telefonicznych

3. Usunięcie historii połączeń na Androidzie nie powinno nastręczyć większych trudności. W tym celu powinniśmy wejść na ikonkę telefonu, a następnie na historię połączeń oznaczonych zazwyczaj ikonką zegara. W tym miejscu znajduje się chronologicznie ułożona historia połączeń. Jeśli chcemy skasować pojedyncze połączenie, wchodzimy na dany kontakt, następnie wybieramy opcję „szczegóły połączenia” i klikamy ikonkę kosza. W ten sposób możemy usunąć pojedyncze wersy. Jeśli zaś chcemy skasować całość – wybieramy ikonkę telefonu, wchodzimy na ikonkę zegara, a następnie rozwijamy menu (ikonka trzech kropek). Wybieramy historia połączeń, a następnie „wyczyść historię połączeń”. W wyniku tej operacji zostanie ona wyczyszczona.

Usunięcie historii wiadomości tekstowych

4. A co z SMS-ami? Również nie powinniśmy mieć problemu z usunięciem zbędnych wiadomości. W tym celu musimy wejść na listę wiadomości, nacisnąć ikonkę trzech kropek (lub menu, w zależności od urządzenia i nakładki producenta) oraz znaleźć opcję „usuń rozmowy” (lub wiadomości). Możemy wtedy zaznaczyć wszystkie wiadomości lub poszczególną rozmowę z daną osobą. Natomiast jeśli chcemy usunąć tylko jednego SMS-a z ciągu rozmowy, a nie całą korespondencję z daną osobą, musimy wejść na wiadomości od tej osoby. Następnie należy przewinąć listę do tego konkretnego SMS-a, którego mamy na uwadze, przytrzymać palec na tej wiadomości do czasu pojawienia się dodatkowych opcji i wybrać „usuń wiadomość”. Taki sam efekt uzyskamy rozwijając menu trzech kropek będąc już na danej wiadomości.

Usuwanie całej historii z naszego urządzenia lub poszczególnych kategorii nie jest zadaniem trudnym. Android umożliwia kasowanie danych praktycznie w każdym wypadku i w każdej konfiguracji. Czy to całych list, czy tez poszczególnych przypadków. Warto jednak pamiętać, aby robić sobie kopie zapasowe przed pełnym resetowaniem urządzenia, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy będziemy ich potrzebować.

Jak usunąć historię z telefonu na Androidzie?
4 (80%) 12 głosów

avatar