Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Przeniesienie numeru do Plus

5

Plus, obok Orange, Play i T-Mobile to przedstawiciel tzw. Wielkiej Czwórki. Jest jednym z największych polskich operatorów. Sieć przygotowała bezproblemową procedurę przeniesienia numeru do swoich struktur. Istnieją trzy różne sposoby – poprzez specjalnie przygotowany formularz internetowy, udanie się do salonu sprzedażowego sieci, bądź wykonanie telefonu pod specjalny numer. Całą procedurę przeniesienia numeru najlepiej dokonać drogą elektroniczną. Jednak jeśli preferujecie fizyczny kontakt ze smartfonem, który będzie wam towarzyszył przez następne dwa lata, spacer do salonu okaże się koniecznością.

Przeniesienie numeru do Plus przez internet

Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem, pozwalającym przenieść nasz dotychczasowy numer telefonu do sieci Plus, jest wypełnienie odpowiedniego formularza drogą elektroniczną. W tym celu udajemy się pod wskazany adres internetowy: http://www.plus.pl/abonament/przenies-numer.

1. Wchodzimy na stronę internetową:

Przeniesienie numeru - Plus 1

2. Na górze strony mamy do wyboru trzy możliwości – abonament z telefonem komórkowym, bez telefonu komórkowego oraz „Ofertę elastyczną”, przygotowaną specjalnie dla wszystkich przenoszących numer do Plusa. W kolumnach poniżej zostały zaprezentowane dodatkowe korzyści z wyboru danej wysokości abonamentu. Szczegółowy opis „gratisów”, przygotowywanych przez operatorów, znajdziecie w naszym tekście. W naszym przypadku decydujemy się na nowy aparat, co przenosi nas do poniższej podstrony:

Przeniesienie numeru - plus 2

3. W tym miejscu wybieramy interesujący nas aparat telefoniczny. Warto dodać, że oferta internetowa może być zdecydowanie tańsza niż ta oferowana w salonie sprzedaży. Co więcej, większość operatorów namawia wręcz do zakupu smartfonów poprzez internet. Okno podsumowujące poinformuje nas o opcjach, na które się zdecydowaliśmy:

Przeniesienie numeru - Plus 3

4. Potwierdzenie zawartości koszyka (warto sprawdzić wszystkie wybrane przez nas opcje), przeniesie nas do informacji o weryfikacji numeru telefonu:

Przeniesienie numeru - Plus 4

5. Ostatnim krokiem jest wypełnienie kwestionariusza osobowego. Po podaniu wszelkich potrzebnych danych, operator wygeneruje potwierdzenie naszego zamówienia. Korzyści z przeniesienia numeru do Plusa zostały opisane na stronie internetowej operatora.

Przeniesienie numeru - Plus 6

W ciągu paru dni roboczych pod wskazany we wniosku adres przybędzie kurier z kompletem dokumentów, kartą SIM (z tymczasowym numerem telefonu, którą musimy następnie aktywować), oraz telefonem komórkowym, wybranym w procesie zamówienia. Uwaga! Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zalecamy uruchomienie smartfona w obecności kuriera, co uchroni nas od całego procesu reklamacji. W zależności od wyboru dokonanego podczas wypełniania wniosku, sieć przeniesie nasz numer z dniem końca obecnego zobowiązania – bądź zgodnie z wcześniej zadeklarowaną datą.

Przeniesienie w salonie

Każdy z polskich operatorów posiada salon sprzedażowy, umiejscowiony w praktycznie każdym polskim mieście. Odpowiednio przeszkolony pracownik pomoże w doborze odpowiedniego smartfona i wypełni za nas najpotrzebniejsze dokumenty (wystarczy okazać dowód osobisty). „Plusem” osobistego stawienia się u operatora jest możliwość fizycznego poznania wybranego modelu telefonu, który będzie nam towarzyszyć przez następne miesiące. Na ten rodzaj przeniesienia polskie prawo nakłada obowiązek podjęcia decyzji przez operatora w ciągu 6 godzin.

Telefoniczna zmiana operator

Ostatnią możliwością przeniesienia numeru do Plusa jest kontakt telefoniczny z infolinią, dostępną pod numerem:

601 102 601 (opata według aktualnie posiadanego cennika)

Konsultant, podobnie jak pracownik salonu sprzedaży, pomoże w doborze odpowiedniego smartfona, przygotuje wszelkie dokumenty, oraz umówi kuriera na wybraną przez nas porę dnia. Dalsza procedura przeniesienia numeru drogą elektroniczną – po przybyciu kuriera należy podpisać wszelkie dokumenty, które dostarczy, oraz odebrać paczkę z aktywną kartą sim i wybranym wcześniej telefonem komórkowym. Przypominamy o konieczności przetestowania aparatu przed dokonaniem jakiegokolwiek podpisu protokołu odbioru.

Szczegółowy opis usługi przeniesienia numeru znajdziecie w naszym poradniku.

Przeniesienie numeru do Plus
3.1 (61.33%) 30 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.