Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Plus

6
Plus

Plus, obok Orange, Play i T-Mobile to przedstawiciel tzw. Wielkiej Czwórki. Jest jednym z największych polskich operatorów. Sieć przygotowała bezproblemową procedurę przeniesienia numeru do swoich struktur. Istnieją trzy różne sposoby – poprzez specjalnie przygotowany formularz internetowy, udanie się do salonu sprzedażowego sieci, bądź wykonanie telefonu pod specjalny numer. Całą procedurę przeniesienia numeru najlepiej dokonać drogą elektroniczną. Jednak jeśli preferujecie fizyczny kontakt ze smartfonem, który będzie wam towarzyszył przez następne dwa lata, spacer do salonu okaże się koniecznością.

Przeniesienie numeru do Plus przez internet

Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem, pozwalającym przenieść nasz dotychczasowy numer telefonu do sieci Plus, jest wypełnienie odpowiedniego formularza drogą elektroniczną. W tym celu udajemy się pod wskazany adres internetowy: http://www.plus.pl/abonament/przenies-numer.

1. Wchodzimy na stronę internetową:

Przeniesienie numeru - Plus 1

2. Na górze strony mamy do wyboru trzy możliwości – abonament z telefonem komórkowym, bez telefonu komórkowego oraz „Ofertę elastyczną”, przygotowaną specjalnie dla wszystkich przenoszących numer do Plusa. W kolumnach poniżej zostały zaprezentowane dodatkowe korzyści z wyboru danej wysokości abonamentu. Szczegółowy opis „gratisów”, przygotowywanych przez operatorów, znajdziecie w naszym tekście. W naszym przypadku decydujemy się na nowy aparat, co przenosi nas do poniższej podstrony:

Przeniesienie numeru - plus 2

3. W tym miejscu wybieramy interesujący nas aparat telefoniczny. Warto dodać, że oferta internetowa może być zdecydowanie tańsza niż ta oferowana w salonie sprzedaży. Co więcej, większość operatorów namawia wręcz do zakupu smartfonów poprzez internet. Okno podsumowujące poinformuje nas o opcjach, na które się zdecydowaliśmy:

Przeniesienie numeru - Plus 3

4. Potwierdzenie zawartości koszyka (warto sprawdzić wszystkie wybrane przez nas opcje), przeniesie nas do informacji o weryfikacji numeru telefonu:

Przeniesienie numeru - Plus 4

5. Ostatnim krokiem jest wypełnienie kwestionariusza osobowego. Po podaniu wszelkich potrzebnych danych, operator wygeneruje potwierdzenie naszego zamówienia. Korzyści z przeniesienia numeru do Plusa zostały opisane na stronie internetowej operatora.

Przeniesienie numeru - Plus 6

W ciągu paru dni roboczych pod wskazany we wniosku adres przybędzie kurier z kompletem dokumentów, kartą SIM (z tymczasowym numerem telefonu, którą musimy następnie aktywować), oraz telefonem komórkowym, wybranym w procesie zamówienia. Uwaga! Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zalecamy uruchomienie smartfona w obecności kuriera, co uchroni nas od całego procesu reklamacji. W zależności od wyboru dokonanego podczas wypełniania wniosku, sieć przeniesie nasz numer z dniem końca obecnego zobowiązania – bądź zgodnie z wcześniej zadeklarowaną datą.

Przeniesienie w salonie

Każdy z polskich operatorów posiada salon sprzedażowy, umiejscowiony w praktycznie każdym polskim mieście. Odpowiednio przeszkolony pracownik pomoże w doborze odpowiedniego smartfona i wypełni za nas najpotrzebniejsze dokumenty (wystarczy okazać dowód osobisty). „Plusem” osobistego stawienia się u operatora jest możliwość fizycznego poznania wybranego modelu telefonu, który będzie nam towarzyszyć przez następne miesiące. Na ten rodzaj przeniesienia polskie prawo nakłada obowiązek podjęcia decyzji przez operatora w ciągu 6 godzin.

Telefoniczna zmiana operator

Ostatnią możliwością przeniesienia numeru do Plusa jest kontakt telefoniczny z infolinią, dostępną pod numerem:

601 102 601 (opata według aktualnie posiadanego cennika)

Konsultant, podobnie jak pracownik salonu sprzedaży, pomoże w doborze odpowiedniego smartfona, przygotuje wszelkie dokumenty, oraz umówi kuriera na wybraną przez nas porę dnia. Dalsza procedura przeniesienia numeru drogą elektroniczną – po przybyciu kuriera należy podpisać wszelkie dokumenty, które dostarczy, oraz odebrać paczkę z aktywną kartą sim i wybranym wcześniej telefonem komórkowym. Przypominamy o konieczności przetestowania aparatu przed dokonaniem jakiegokolwiek podpisu protokołu odbioru.

Szczegółowy opis usługi przeniesienia numeru znajdziecie w naszym poradniku.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WojtekKamilŁukasz JanikMarcin z KomórkomatuPiotr Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
kriswolf
Gość
kriswolf

Jestem w plus na kartę, zarejestrowałem się w zeszłym miesiącu. Wypełniłem wniosek o przeniesienie numeru do a2mobile, kurier przywiózł papiery do podpisania i nową kartę, od tego czasu minęły 4 dni a ciągle brak odpowiedzi czy plus zaakceptował wniosek. Za pierwszym razem odrzucili wniosek ze względu na „niezgodne dane rejestracyjne” (nie wpisałem wtedy drugiego imienia we wniosku) ale wtedy odpowiedź była już po dwóch dniach.

Wojtek
Gość
Wojtek

Przeniesienie do sieci Plus to jakiś dramat. Od 54h nie mam możliwości wykonywania połączeń po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym operatorem. Nie polecam sieci Plus

Piotr
Gość
Piotr

BAJKA, BAJKA, BAJKA. Niestety powyższy tekst to tylko reklama. Rzeczywistość nie jest aż tak piękna. Czekam na realizację zamówienia już 10 dni. Status zamówienia „w realizacji”. Chciałem tylko przeniesienia numeru, bez telefonu. Tak ciężko wydrukować umowę??? TEKST SPONSOROWANY POWINIEN MIEĆ TO ZAZNACZONE.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Tekst nie jest sponsorowany. Przykro mi, że napotkałeś takie komplikacje ze strony operatora.

Łukasz Janik
Gość
Łukasz Janik

mozna przeniesc z play na karte do plus na karte, przez internet?

Kamil
Gość
Kamil

Plus to oszusci trzeba placic dwa rachunki i dlatego rozwiazuje umowe.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów