Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Plusa

6
plus logo

Jak przenieść numer do Plusa? Operator ten jest przedstawicielem tzw. Wielkiej Czwórki, czyli czterech głównych operatorów sieci komórkowej w naszym kraju. Stąd wydaje się, że jeśli sieć chce stale pozyskiwać nowych klientów, to oprócz korzystnej oferty powinna zadbać o szybką i bezproblemową obsługę techniczną. A z taką sytuacją mamy właśnie w przypadku przeniesienia numeru. Jak to zrobić? Sprawdźmy!

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2022.

Przeniesienie numeru do Plusa w salonie

W zależności od tego jaką formę przeniesienia numeru preferujesz, możesz po prostu podejść do salonu operatora. Każda sieć z tzw. Wielkiej Czwórki ma dość rozległą bazę salonów w których załatwisz większość spraw, w tym m.in. przeniesienie numeru.

Ważne, żebyś w tym i w każdym innym przypadku znał datę końca umowy na Twoim numerze. W tym wypadku wystarczy, że udasz się do wybranego salonu, a pracownik pomoże Ci w doborze oferty oraz ewentualnie urządzenia. Wtedy konsultant wypełnia niezbędne dokumenty, da je do przeczytania i do podpisania. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że od razu masz całą procedurę załatwioną i ewentualnie od razu wychodzisz z urządzeniem jeśli się na nie zdecydowałeś. Główną wadą, której świadomość powinieneś mieć, istnieje możliwość, że oferta nie będzie tak korzystna jak zamówienie przez Internet. Może tak być, ale nie musi.

Przeniesienie numeru do Plusa przez Internet

Możesz także przenieść numer do Plusa bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową zielonej sieci i wypełnisz odpowiedni formularz. W tym celu musisz się udać na stronę internetową Plusa dostępną tu: https://www.plus.pl/. Co dalej?

1. Wybór oferty

Przeniesienie numeru do Plusa

Na początku musisz wybrać, na jaką ofertę się zdecydujesz. W tym celu wchodzisz na stronę operatora i zaglądasz do zakładki „Oferta” i podmenu „Na abonament 5G”. Tutaj możesz wybrać abonamenty za 35 zł, 55 zł, 65 zł oraz 85 zł. Możesz także zdecydować, czy chcesz dobrać urządzenie, czy nie. Pamiętaj, że koszt dodatkowego urządzenia doliczony zostanie w postaci osobnej raty do miesięcznych kosztów abonamentu.

2. Wybór telefonu (opcjonalnie)

Przeniesienie numeru do Plusa

Jeśli decydujesz się na urządzanie – zaznaczasz zakładkę „dobierz telefon” i przenosisz się do menu wyboru smartfona, jak np. Samsunga Galaxy S21 FE 5G z I kwartału 2022 (na zdjęciu). Tutaj możesz wybrać spośród urządzeń jakie oferuje sieć Plus. Zaznaczasz wybrany telefon i strona konfiguruje jak w tym wypadku będą wyglądały opłaty abonamentowe. Naciskasz „przenieś numer”. Jeśli nie decydujesz się na urządzenie, pomijasz ten krok i klikasz od razu „Bez telefonu”.

3. Uzupełnij numer, którego chcesz przenieść

Przeniesienie numeru do Plusa

W kolejnej zakładce uzupełniasz numer telefonu, który chcesz przenieść od innego operatora. Po chwili na podany numer przyjdzie hasło, które wpisujesz w kolejnej rubryce.

Przeniesienie numeru do Plusa

4. Uzupełnij niezbędne dane

W kolejnej rubryce zapisujesz wszystkie niezbędne dane do zawarcia umowy. Są to Twoje miejsce zamieszkania, a także dane poprzedniego operatora. Aby przenieść numer, podane tutaj informacje muszą być zgodne z podanymi u poprzedniego operatora.

5. Wyraź zgody

Ostatnim punktem jest wyrażenie odpowiednich zgód. Na niektóre musisz się zgodzić, takie jak przetwarzanie danych osobowych, gdyż jeśli tego nie zrobisz, przeniesienie numeru nie będzie możliwe. Na niektóre się nie musisz zgadzać, ale warto je zaznaczyć, takie jak elektroniczna faktura, gdyż w przeciwnym razie łączny koszt abonamentu wzrośnie. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie całej procedury. Po pewnym czasie powinieneś dostać potwierdzenie na adres e-mail oraz potwierdzeniem daty wizyty kuriera. Wtedy podpisujesz komplet dokumentów i odbierasz kartę SIM i ewentualnie urządzenie, które wybrałeś.

Przeniesienie numeru przez telefon

Niektórzy preferują kontakt telefoniczny i pomoc konsultanta telefonicznego. W tym celu wystarczy skontaktować się z Informacją Handlową Sieci Plus dzwoniąc pod numer +48 601 102 601. W takim wypadku zapewne zostaniesz poproszony o wybór oferty. Jeśli do tej pory jeszcze nie wybrałeś, kilka opcji zapewne zostanie Ci zaproponowanych. Konsultant omówi zasady przeniesienia numeru, poprosi o Twoje dane oraz określi charakter Twojej dotychczasowej umowy. Po tych czynnościach zdecyduje jaki tryb przeniesienia w tym wypadku zastosować. Niedługo po rozmowie, w określonym terminie drogą kurierską dokumenty do podpisu, nową kartę SIM i ewentualnie urządzenie które wybrałeś.

Możesz także zostawić swój kontakt w odpowiednim miejscu z prośbą o kontakt. Po pewnym czasie oddzwoni konsultant i po przeprowadzeniu rozmowy przeprowadzi procedurę podobnie jak w poprzednim przypadku. A kontakt zostawisz pod tym linkiem: https://www.plus.pl/formularze/zostaw-numer.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

6
Dodaj komentarz

5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
kriswolf

Jestem w plus na kartę, zarejestrowałem się w zeszłym miesiącu. Wypełniłem wniosek o przeniesienie numeru do a2mobile, kurier przywiózł papiery do podpisania i nową kartę, od tego czasu minęły 4 dni a ciągle brak odpowiedzi czy plus zaakceptował wniosek. Za pierwszym razem odrzucili wniosek ze względu na „niezgodne dane rejestracyjne” (nie wpisałem wtedy drugiego imienia we wniosku) ale wtedy odpowiedź była już po dwóch dniach.

Wojtek

Przeniesienie do sieci Plus to jakiś dramat. Od 54h nie mam możliwości wykonywania połączeń po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym operatorem. Nie polecam sieci Plus

Piotr

BAJKA, BAJKA, BAJKA. Niestety powyższy tekst to tylko reklama. Rzeczywistość nie jest aż tak piękna. Czekam na realizację zamówienia już 10 dni. Status zamówienia „w realizacji”. Chciałem tylko przeniesienia numeru, bez telefonu. Tak ciężko wydrukować umowę??? TEKST SPONSOROWANY POWINIEN MIEĆ TO ZAZNACZONE.

Tekst nie jest sponsorowany. Przykro mi, że napotkałeś takie komplikacje ze strony operatora.

Łukasz Janik

mozna przeniesc z play na karte do plus na karte, przez internet?

Kamil

Plus to oszusci trzeba placic dwa rachunki i dlatego rozwiazuje umowe.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów