Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Plusa

grafika firmy Plus przedstawiająca reklamę dotyczącą przeniesienia numeru do tego operatora komórkowego

Ostatnia aktualizacja: 2024-01-23

Jak przenieść numer do Plusa? Operator ten jest przedstawicielem tzw. Wielkiej Czwórki, czyli czterech głównych operatorów sieci komórkowej w naszym kraju. Stąd wydaje się, że jeśli sieć chce stale pozyskiwać nowych klientów, to oprócz korzystnej oferty powinna zadbać o szybką i bezproblemową obsługę techniczną. A z taką sytuacją mamy właśnie w przypadku przeniesienia numeru.

Jak to zrobić? Sprawdźmy jak przenieść swój numer do nowego operatora komórkowego, jakim jest w tym przypadku sieć Plus!

Przeniesienie numeru do Plusa przez Internet

Zastanawiasz się nad zmianą operatora, gdyż obecny Cię chcesz przenieść numer przed końcem umowy? Wybierz ofertę Plus GSM! Wszystkimi formalnościami zajmie się ten operator komórkowy. Jak tego dokonać? Spokojnie – zmiana operatora jest stosunkowo szybka, a nawet przyjemna, jeżeli wiesz, że nowe warunki umowy są dla Ciebie o wiele korzystniejsze!

Możesz np. przenieść numer do Plusa bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową zielonej sieci i wypełnisz odpowiedni formularz. W tym celu musisz się udać na stronę internetową Plusa dostępną tu: https://www.plus.pl/. Co dalej?

Przenoszenie numeru do Plusa z innego operatora jest bardzo proste!

Uwaga – od 22 września 2023 r. Plus umożliwia przeniesienie numeru na inną osobę (zawarcie umowy cesji, przerejestrowanie numeru prepaid).

1. Wybór oferty

Plus przeniesienie numeru

Na początku musisz wybrać, na jaką ofertę się zdecydujesz. W tym celu wchodzisz na stronę operatora i zaglądasz do zakładki „Oferta” i podmenu „Na abonament 5G”. Tutaj możesz wybrać abonamenty za 39 zł, 59 zł, 79 zł (w promocji 69 zł) oraz 99 zł. To nowa oferta na abonament Plusa, która jest dostępna od 8 marca 2023 roku. Do wyboru jest umowa na czas określony (12 lub 24 miesiące), a od końca 2023 r. oferta L Duet (2 abonamenty Plusa w cenie 1!). Kliknij button Przenoszę numer do Plusa.

Wcześniej jednak należy zdecydować, czy chcesz dobrać urządzenie, czy nie. Pamiętaj, że koszt dodatkowego urządzenia doliczony zostanie w postaci osobnej raty do miesięcznych kosztów abonamentu.

Nowy abonament 5G Plusa z telefonem od 1 zł na start:

Sam wybierz ofertę najlepszą dla Ciebie! Każdy z powyższych abonamentów zapewnia łączność 5G. Każda z nich ma też spoty transfer danych w roamingu UE.

Właśnie teraz czeka na Ciebie bonus w postaci dostępu do Disney+ przez 12 miesięcy. Oferta dla starych i nowych klientów (w tym przenoszących numer od innego operatora) jest obecnie ta sama.

2. Wybór telefonu (opcjonalnie)

Przeniesienie numeru do Plusa

Jeśli decydujesz się na urządzanie – zaznaczasz zakładkę Dobierz telefon i przenosisz się do menu wyboru smartfona, jak np. Samsunga Galaxy S21 FE 5G z I kwartału 2022 r. (na zdjęciu). Tutaj możesz wybrać spośród urządzeń jakie oferuje sieć Plus. Zaznaczasz wybrany telefon i strona konfiguruje jak w tym wypadku będą wyglądały opłaty abonamentowe. Naciskasz wspomniane wcześniej Przenoszę numer do Plusa.

Naturalnie możesz przenieść numer do Plusa bez telefonu – jeśli nie decydujesz się na urządzenie, pomijasz ten krok i klikasz od razu Tylko abonament (sama karta SIM).

Przejdźmy dalej.

3. Uzupełnij numer, którego chcesz przenieść

Przeniesienie numeru do Plusa

W kolejnej zakładce uzupełniasz numer telefonu, który chcesz przenieść od innego operatora. Po chwili na podany numer przyjdzie hasło, które wpisujesz w kolejnej rubryce. 

Przeniesienie numeru do Plusa

4. Uzupełnij niezbędne dane

W kolejnej rubryce zapisujesz wszystkie niezbędne dane do zawarcia umowy. Są to Twoje miejsce zamieszkania, a także dane poprzedniego operatora. Aby przenieść numer, podane tutaj informacje muszą być zgodne z podanymi u obecnego operatora komórkowego. 

5. Wyraź zgody

Ostatnim punktem jest wyrażenie odpowiednich zgód. Na niektóre musisz się zgodzić w celu podpisania umowy, takie jak przetwarzanie danych osobowych, gdyż jeśli tego nie zrobisz, przenoszenie numeru nie będzie możliwe. Na niektóre się nie musisz zgadzać, ale warto je zaznaczyć, takie jak elektroniczna faktura, gdyż w przeciwnym razie łączny koszt abonamentu wzrośnie. Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie całej procedury.

Po pewnym czasie powinieneś dostać potwierdzenie na adres e-mail oraz potwierdzeniem daty wizyty kuriera. Wtedy podpisujesz (w obecności kuriera!) komplet dokumentów i odbierasz kartę SIM i ewentualnie urządzenie, które wybrałeś.

Po podpisaniu umowy stajesz się pełnoprawnym klientem Plusa! Odtąd możesz cieszyć się z usług 5G nowego operatora.

Jak jeszcze inaczej można przenieść numer od obecnego operatora komórkowego?

Przeniesienie numeru przez telefon

Huawei P60 Pro promocja

Możesz też przenieść numer przez telefon.

Niektórzy preferują kontakt telefoniczny i pomoc konsultanta telefonicznego. W tym celu wystarczy skontaktować się z Informacją Handlową Sieci Plus dzwoniąc pod numer +48 601 102 601. W takim wypadku zapewne zostaniesz poproszony o wybór oferty. Jeśli do tej pory jeszcze nie wybrałeś, kilka opcji zapewne zostanie Ci zaproponowanych.

Konsultant omówi zasady zachowania numeru, poprosi o Twoje dane oraz określi charakter Twojej dotychczasowej umowy. Po tych czynnościach zdecyduje jaki tryb przeniesienia w tym wypadku zastosować. Niedługo po rozmowie, w określonym terminie drogą kurierską dokumenty do podpisu, nową kartę SIM i ewentualnie urządzenie które wybrałeś.

Możesz także zostawić swój kontakt w odpowiednim miejscu z prośbą o kontakt. Po pewnym czasie oddzwoni konsultant i po przeprowadzeniu rozmowy przeprowadzi procedurę podobnie jak w poprzednim przypadku. A kontakt zostawisz pod tym linkiem: https://www.plus.pl/formularze/zostaw-numer.

Jest jeszcze jeden sposób na przeniesienie numeru do Plusa.

Przenoszenie numeru do Plusa w salonie

jak przenieść numer do Plusa

W zależności od tego jaką formę przeniesienia numeru preferujesz, możesz po prostu podejść do salonu operatora. Każda sieć z tzw. Wielkiej Czwórki ma dość rozległą bazę salonów w których załatwisz większość spraw, w tym m.in. przeniesienie numeru. Co jest potrzebne w salonie Plusa?

Ważne, żebyś w tym i w każdym innym przypadku znał datę końca umowy na Twoim numerze. W tym wypadku wystarczy, że udasz się do wybranego salonu, a pracownik pomoże Ci w doborze oferty oraz ewentualnie urządzenia. Wtedy konsultant wypełnia niezbędne dokumenty (sam musisz mieć ze sobą dokument tożsamości), da je do przeczytania i do podpisania.

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że od razu masz całą procedurę załatwioną i ewentualnie od razu wychodzisz z urządzeniem jeśli się na nie zdecydowałeś. Główną wadą, której świadomość powinieneś mieć, istnieje możliwość, że oferta nie będzie tak korzystna jak zamówienie przez Internet. Może tak być, ale nie musi.

Po przeniesieniu numeru od obecnego operatora stajesz się klientem sieci Plus GSM! Poniżej znajdziesz najczęściej zadawane pytania (FAQ) dotyczące przeniesienia numeru do Plusa.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Przeniesienie numeru do Plusa w skrócie

Potrzebny czas: 15 minut

Jak przenieść numer do Plusa?

 1. Wybierz ofertę

  Do wyboru masz m.in. abonament lub ofertę na kartę. Najwięcej zapewnia abonament z telefonem.

 2. Dobierz telefon

  Jeżeli wybierzesz abonament, możesz opcjonalnie wybrać do niego telefon w kwocie od niecałego 1 zł na start.

 3. Podaj nr telefonu

  Podaj przenoszony numer telefonu, którego chcesz przenieść do Plusa.

 4. Uzupełnij niezbędne dane

  Uzupełnij pozostałe dane niezbędne do zawarcia umowy z operatorem.

 5. Wyraź zgody

  Zaznacz wymagane zgody na stronie operatora.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.8/5 - (59 votes)
Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W Polsce sieci komórkowe to porażka i tyle w temacie.

Przeniesienie do sieci Plus to jakiś dramat. Od 54h nie mam możliwości wykonywania połączeń po rozwiązaniu umowy z dotychczasowym operatorem. Nie polecam sieci Plus

Plus to oszusci trzeba placic dwa rachunki i dlatego rozwiazuje umowe.

mozna przeniesc z play na karte do plus na karte, przez internet?

BAJKA, BAJKA, BAJKA. Niestety powyższy tekst to tylko reklama. Rzeczywistość nie jest aż tak piękna. Czekam na realizację zamówienia już 10 dni. Status zamówienia „w realizacji”. Chciałem tylko przeniesienia numeru, bez telefonu. Tak ciężko wydrukować umowę??? TEKST SPONSOROWANY POWINIEN MIEĆ TO ZAZNACZONE.

Tekst nie jest sponsorowany. Przykro mi, że napotkałeś takie komplikacje ze strony operatora.

Jestem w plus na kartę, zarejestrowałem się w zeszłym miesiącu. Wypełniłem wniosek o przeniesienie numeru do a2mobile, kurier przywiózł papiery do podpisania i nową kartę, od tego czasu minęły 4 dni a ciągle brak odpowiedzi czy plus zaakceptował wniosek. Za pierwszym razem odrzucili wniosek ze względu na „niezgodne dane rejestracyjne” (nie wpisałem wtedy drugiego imienia we wniosku) ale wtedy odpowiedź była już po dwóch dniach.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.