Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Po wielu miesiącach przecieków wiadomo już wszystko. Tym razem mamy do wyboru aż cztery modele – iPhone’a 12, iPhone’a 12 mini, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max, wszystkie z obsługą 5G. Czyli dla każdego coś miłego. Trzeba przyznać, że wybór jest spory.

Raczej ewolucja niż rewolucja

Pod względem wyglądu wszystkie modele prezentują podejście ewolucyjne. Wizualnie widać spore podobieństwo do poprzednich generacji, jednocześnie płaskie boki sprawiają, że smartfony wyglądają bardzo stylowo. Zabieg ten był już zastosowany w iPhone 5.

Podstawowy model to iPhone 12. Wykonany jest ze szkła i metalu. Mamy tutaj również powrót do błyszczącego wykończenia tyłu. Smartfon dzięki takiej konstrukcji zapewnia możliwość ładowania bezprzewodowego. W każdym modelu „dwunastki” zaimplementowano nowy procesor wykonany w procesie 5 nm, a mianowicie Apple 14 Bionic.

W modelu tym zagościł również ekran o przekątnej 6,1 cala wykonanym w technologii OLED. Smartfon ma cieńsze ramki od poprzednika i rozdzielczość 2532 na 1170. Obsługuje także HLG HDR i posiada niestety również szerokiego „notcha” do obsługi technologii Face ID. Częstotliwość odświeżania pozostaje na standardowym poziomie 60 Hz.

W przypadku aparatu mamy tutaj do czynienia z podwójną jednostką główną. Do dyspozycji są obiektywy aparatu podstawowego oraz ultraszerokokątnego. Obydwa aparaty posiadają matrycę 12 Mpix. Co ważne, w głównym aparacie przesłona została powiększona do f/1.6. Na froncie także zastosowano matrycę 12 Mpix. Usprawniono również oprogramowanie. Teraz między innymi tryb nocny jest dostępny dla każdego obiektywu.

Smartfon dostępny jest w kilku kolorach i w trzech wersjach pamięciowych – 64 GB, 128 GB i 256 GB. Posiada również certyfikat IP68. Musimy też pamiętać, że w zestawach sprzedażowych zabraknie słuchawek oraz ładowarki. Znajdziemy tylko kabel USB-C.

Jednym z ciekawszych modeli zaprezentowanych na premierze jest iPhone 12 Mini. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie na kompaktowe smartfony. Urządzenie to będzie najmniejsze ze wszystkich, a zasadniczą różnicą w stosunku do zwykłej dwunastki będzie wielkość. Przekątna ekranu wynosi w tym wypadku 5,8 cala. Dawno nie było smartfona z ekranem poniżej 6 cali. Pozostałe specyfikacje są zbieżne z powyższym modelem.

iPhone 12 Pro i 12 Pro Max

Na premierze zaprezentowano również modele iPhone 12 Pro i Pro Max. Są one przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników, a różnią się między innymi wielkością ekranu i dostępnością wersji pamięciowych.

Mamy tutaj przekątną ekranu 6,1 cala dla modelu Pro oraz 6,7 cala dla modelu Pro Max. Obydwa smartfony posiadają potrójny aparat główny. Oprócz tego, co znajdziemy w modelach podstawowych, znalazło się tutaj miejsce także dla teleobiektywu o matrycy 12 Mpix. Jego pracę wspiera system LiDAR. Co ciekawe w wersji Pro Max znajdziemy powiększenie na poziomie 2,5x w stosunku do dwukrotnego powiększenia w modelu Pro. Różnice widać również w wykończeniu, gdyż w obu przypadkach mamy do czynienia ze szkłem matowym.

Obydwie wersje Pro będą także dostępne w innych wersjach pamięciowych. Dostępne powinny być warianty 128 GB, 256 GB i 512 GB. Przedsprzedaż wszystkich modeli zacznie się jeszcze w październiku a na półkach sklepowych powinny się znaleźć w listopadzie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów