Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tip of the week: Jak zrobić zrzut ekranu smartfona?

4

Każdy smartfon posiada funkcję zachowania ekranu w formie pliku graficznego. Pozwala to np. uchwycić jakieś ważne wydarzenie, którego nie możemy w żaden sposób zapisać. Zrobienie tzw. screenshota możliwe jest dzięki naciśnięciu odpowiedniej kombinacji fizycznych (lub ekranowych) klawiszy telefonu. Poniżej prezentujemy dwa sposoby – dla urządzeń z Google Androidem oraz Apple iOS-em.


>>> Znajdź najlepszą ofertę z telefonem <<<


Popularny zrzut ekranu to plik graficzny przedstawiający aktualnie wyświetlany obraz na komputerze, tablecie lub smartfonie. Ta funkcja pozwala uwiecznić bardzo trudne do zachowania sytuacje, takie jak rozmowy w Messengerze, aktualny stan strony internetowej lub zdarzenie w jakiejś aplikacji. Każdy telefon oferuje funkcję screenshot, którą aktywujemy w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.


Zrzut ekranu w Androidzie

Zdjęcie ekranu na Androidzie wykonujemy naciskając jednocześnie przycisk blokady telefonu i Home (np. starsze modele Samsunga), który znajduje się w przedniej dolnej części urządzenia. Klawisze przytrzymujemy przez 2 sekundy.

screenshot-android

Zrzut ekranu Androida

Jeśli nasz smartfon nie posiada fizycznego przycisku Home (nawigacja odbywa się na pasku ekranowym – np. Sony), wtedy naciskamy dolny klawisz regulacji głośności i przycisk zasilania, przytrzymując je przez 2 sekundy.

screenshot-android-2

Zrzut ekranu Androida (alt.)

Uwaga! Niektóre telefony (np. Meizu Pro 7) mają skrót do zrobienia screena umieszczony w rozwijanym menu, w którym znajdziemy zazwyczaj również m.in. takie funkcje, jak bluetooth, dźwięk, transfer danych, tryb samolotowy i inne.


Zrzut ekranu w iOS

Screenshot na urządzeniu Apple robimy za pomocą kombinacji przycisków Usypiania i Początku. W nowszych modelach Usypianie znajduje się z boku urządzenia:

screenshot-ios

Zrzut ekranu iOS-a


Porównaj oferty GSM

Lokalizacja zrzutów ekranu

Zrzuty ekranu Androida znajdują się w folderze Pictures/Screenshots. W przypadku telefonów Apple należy wejść w aplikację Zdjęcia -> Albumy -< Rolka z aparatu.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Użytkownik telefonuMarcin z KomórkomatuKuba SuchorowskiLeon Cabański Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leon Cabański
Gość
Leon Cabański

Dzięki, kupilem niedawno telefon Fly nimbus 9 i niewiedzialem jak robic screeny bo przez kilka lat uzywalem tylko samsungi :)

Kuba Suchorowski
Gość
Kuba Suchorowski

a jak zrobić na telefonie lenovo

Marcin z Komórkomatu
Gość

Jaki model? Powinno wystarczyć jednoczesne naciśnięcie przycisków ON/OFF i regulacji głośności na jakieś 1-2 sekundy

Użytkownik telefonu
Gość
Użytkownik telefonu

Dzięki