Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak odzyskać skasowane SMS-y?

avatar
Jak odzyskać skasowane SMS-y?

Jak odzyskać skasowane SMS-y na swoim telefonie komórkowym? Niechcący skasowałeś bardzo ważny dla Ciebie wątek lub doszło do awarii urządzenia, skutkiem czego są m.in. skasowane wiadomości SMS. Cokolwiek się nie stało, straciłeś SMS-y, które są Ci bardzo potrzebne. Podpowiadamy, jak możesz je odzyskać na swój telefon.

Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS przez komputer?

Przywrócenie usuniętych wiadomości tekstowych SMS jest możliwe. W jaki sposób?

Pierwszą metodą jest podpięcie swojego telefonu do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem zdolnym przywrócić skasowane wiadomości SMS. Polecamy w tym przypadku Odzyskiwanie Danych Android (Android Data Recovery).

Zaczynamy.

Odzyskiwanie Danych Android

Android system operacyjny

Odzyskiwanie Danych Android (Android Data Recovery) to popularne narzędzie na telefonach z systemem Android. Co więcej, dzięki tej aplikacji odzyskasz nie tylko usunięte wiadomości SMS. Uwaga – na rynku istnieją różne wersje od różnych deweloperów (np. UltFone Android Data Recovery, 7thShare Android Data Recovery itp.), ale generalnie zasada działania jest ta sama

Aplikacja jest uniwersalna – może przywrócić usunięte wiadomości tekstowe jak SMS-y, ale także odzyskać skasowane zdjęcia z galerii, pliki muzyczne MP3 i wiele innych. Odzyskiwanie Danych Android może okazać się szczególnie przydatne nie tylko przy okazji niechcący usuniętych SMS-ów, ale także przy awarii systemu operacyjnego Android czy samego telefonu/smartfona.

Wszystko, co musisz zrobić aby odzyskać skasowane wiadomości tekstowe SMS:

 • zainstaluj aplikację Odzyskiwania Danych Android na swoim komputerze
 • podłącz telefon do PC (zob. też jak podłączyć telefon do komputera np. za pomocą kabla USB)
 • rozpocznij analizę urządzenia za pomocą przycisku „Start”
 • rozpocznij skanowanie urządzenia
 • zezwól na przywrócenie skasowanych plików (w tym skasowanych wiadomości SMS)
 • zaznacz aktualne pliki, które chcesz przywrócić za pomocą przycisk „Przywróć/Recovery”

W ten sposób możesz odzyskać skasowane SMS-y za pomocą programu instalowanego nie bezpośrednio na telefonie, a na komputerze. Co jednak, gdy preferujesz bardziej bezpośrednie środki? Zobaczmy, jaki ratunek czeka na Ciebie w Sklepie Google Play!

Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS przez aplikacje?

aplikacje do odzyskiwania SMS

Do usuniętych wiadomości SMS nadadzą się dedykowane aplikacje, które znajdziesz w Sklepie Google (smartfony z Androidem). Które apki są szczególnie warte rozważenia?

SMS Backup & Restore

aplikacja SMS Backup & Restore

 • Ocena: 4,3/5
 • Opinii: 126 tys.
 • Pobrań: >10 mln

To zdecydowanie jeden z faworytów w Google Play! Jeżeli zależy Ci na przywróceniu usuniętych wiadomości tekstowych SMS, to świetnie trafiłeś. Apka ta jest prosta w użyciu i pozwala przywrócić nie tylko skasowane wiadomości tekstowe SMS, ale i multimedialne MMS. Ponadto dzięki niej możesz stworzyć kopię zapasową/kopię bezpieczeństwa.

No właśnie – aby móc przywrócić skasowane SMS-y i całe dzienniki połączeń, aplikacja wymaga istnienia kopii zapasowych. Bez nich jest ona bezużyteczna. Nie zmienia to faktu, że ma bardzo dobre opinie w Google Store.

Ostatnia aktualizacja aplikacji pochodzi z 18 października 2023 roku.

SMS Backup

aplikacja SMS Backup

 • Ocena: 4,2/5
 • Opinii: 3 tys.
 • Pobrań: >500 tys.

SMS Backup to kolejna aplikacja na Androida. W przeciwieństwie do apki SMS Backup & Restore, ta jest nieco mniej popularna (mniej opinii na jej temat i pobrań na telefon), ale ma nieco wyższą ocenę. W jej przypadku nie tylko odzyskasz skasowane wiadomości, co możesz zapobiec późniejszej tragedii.

Aplikacja ta pozwala na bardzo łatwe i szybkie tworzenie kopii zapasowych, a także eksportowanie wiadomości SMS i MMS do formatu HTML. Jest tu też opcja zapisu w postaci PDF.

Minus? Ostatnia wersja w Google Play pochodzi z 27 maja 2022 roku.

Kopia zapasowa i przywracanie

aplikacja kopia zapasowa i przywracanie

 • Ocena: 3,7/5
 • Opinii: 3,2 tys.
 • Pobrań: >1 mln

Kolejna aplikacja działająca na systemie Android, za którą odpowiedzialny jest Battery Stats Saver. Pozwala ona odzyskać skasowane SMS-y za pomocą asystenta tworzenia kopii zapasowych SMS.

Jest ona bardzo popularna i pozwala uratować nie tylko utracone wiadomości typu SMS, ale obejmuje także najważniejsze komunikatory, jak WhatsApp, Telegram, Instagram czy Viber! Jej uniwersalność stanowi jej wielki walor.

Ostatnia aktualizacja wersji aplikacji pochodzi z 7 grudnia 2022 roku.

Stworzenie kopii zapasowej – przezorny zawsze ubezpieczony!

Wcześniejsze wykonanie kopii zapasowej może być wymagane przez zewnętrzne aplikacje działające na systemie Android, ale warto pomyśleć też nad innym rozwiązaniem. I to bez konieczności instalowania zewnętrznego oprogramowania!

W zależności od rodzaju urządzenia (telefon z Androidem lub iOS) możesz zdecydować się na wykonanie:

 • kopii zapasowej Dysku Google (Android)
 • kopii zapasowej iCloud (iOS)

Jak stworzyć kopię zapasową np. z systemem operacyjnym Android? To bardzo proste! Oto ścieżka prowadząca się do backupu:

 1. Ustawienia
 2. Google
 3. Kopia zapasowa

W ten sposób zapiszesz nie tylko SMS-y i MMS-y, ale także aplikacje i ich dane, kontakty, historię połączeń czy ustawienia urządzenia. Dysk Google One ma 15 GB miejsca – powinno starczyć na najważniejsze dane!

kopia zapasowa Dysk Google

W wielu przypadkach (np. Huawei z EMUI) możliwe jest ponadto tworzenie osobnej kopii zapasowej (Ustawienia -> System i aktualizacje -> Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej. SMS-y i inne dane będą bezpieczne!

kopia zapasowa Huawei

Uwaga! Nazwy poszczególnych etapów w ścieżce mogą różnić się w zależności od oprogramowania. Android występuje najczęściej z autorskimi nakładkami producentów smartfonów, a wśród nich są m.in. MIUI, EMUI, One UI, OxygenOS, ColorOS, FuntouchOS i inne. Mogą one zmienić interfejs użytkownika, ale zasada działania jest taka sama.

Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS? Podsumowanie

iMessage kontra Wiadomości SMS

Jak odzyskać skasowane SMSy? Jak sam widzisz, możesz odzyskać usunięte wiadomości SMS i MMS za pomocą odpowiednich aplikacji na telefon lub programów komputerowych. W wielu przypadkach konieczne do tego jest wcześniejsze stworzenie kopii zapasowej.

I właśnie kopia zapasowa jest wspólnym mianownikiem niemal wszystkich sposobów na przywracanie usuniętych SMS-ów. Dlatego też zrobić backup – w zależności od posiadanego urządzenia – Dysku Google lub iCloud. W razie ewentualnej awarii lub innego zdarzenia skutkującego skasowaniem skrzynki odbiorczej SMS, możesz w każdej chwili wrócić do działającej i wcześniej zapisanej kopii zapasowej. Niektóre backupy możesz trzymać także w pamięci telefonu – jak Ci wygodniej.

Pamiętaj tylko o jej regularnym tworzeniu! Problem usuniętych SMS-ów i innych danych zniknie w mgnieniu oka! Warto nie zapominać o kopii zapasowej Google, ale nie tylko.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.9/5 - (13 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: