Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Karta iTunes – gdzie kupić? Doładuj swojego iPhone’a

Karta iTunes gdzie kupić

Co to jest karta iTunes i gdzie ją kupić? Chcesz zrobić zakupy w App Store, ale nie uśmiecha Ci się podpinanie karty kredytowej? Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie karta iTunes, która pozwoli na doładowanie konta bez konieczności korzystania z usług bankowych.

Karta iTunes – co to jest?

Karta iTunes (a w zasadzie Apple Gift Card lub iTunes Gift Card – jak czasem podają sklepy internetowe) to coś na kształt karty podarunkowej. Kupujesz ją za gotówkę, a potem kwotę, którą wydałeś, możesz przerzucić na swoje konto. Dzięki temu będziesz mógł robić zakupy w sklepie App Store lub płacić za inne usługi firmy Apple, takie jak na Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+. Za ich pomocą można również dokonywać zakupów w sklepach iTunes Store, App Store, Apple Books, a nawet wykupić pakiet miejsca na wirtualnym dysku iCloud.

Najtańszy iPhone 2022 ->

Karta zazwyczaj ma fizyczną formę wraz z kodem, który należy wpisać do aplikacji, ale istnieją również jej wersje cyfrowe. Różnią się one jedynie tym, że wspomniany kod dostaniesz w formie elektronicznej – w zależności od tego, gdzie ją kupiłeś, może to być e-mail lub system danego sklepu internetowego.

Karta iTunes (Apple Gift Card) – dlaczego warto je kupować?

Powodów użycia karty iTunes może być kilka. Pierwszy i najważniejszy, to niechęć do stałego podpięcia karty do aplikacji Portfel. To zrozumiałe, jeśli chce się mieć absolutną kontrolę nad zakupami lub mikropłatnościami, na przykład w grach mobilnych. Co jednak ważne, takie rozwiązanie może być kluczowe, gdy osobą korzystającą na co dzień z telefonu jest osoba starsza lub dziecko. Dzięki uzupełnianiu konta za pomocą kart, możesz mieć pewność, że przypadkowy zakup lub zupełnie celowe wyłudzanie pieniędzy (na przykład w grach mobilnych z mechanizmami hazardowymi) nie obciąży konta ponad wyznaczony limit. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Ponadto karta iTunes świetnie sprawdzi się, jeśli chcemy komuś zrobić prezent.

Gdzie kupić kartę iTunes?

Fizyczne karty iTunes można kupić w dużych marketach, w sklepach z elektroniką. Karty w wersji fizycznej mają nominały 50, 100, 150 zł. Dostępne są one również w sklepach certyfikowanych resellerów, takich jak iDream.

Z kolei karty w formie elektronicznej nie mają tak sztywnych nominałów. W sklepie internetowym możesz zakupić kartę iTunes w przedziale 20-200 złotych. Warto tu jednak zweryfikować, czy takiego zakupu dokonujemy u sprawdzonego dostawcy. Najlepszym, bo najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup karty u samego źródła, czyli w sklepie Apple. Wystarczy wejść na adres: https://www.apple.com/pl/shop/buy-giftcard/giftcard. Pamiętaj, że jej oficjalna nazwa w witrynach Apple to: Apple Gift Card, więc sklep od razu będzie sugerował, że możesz ją komuś przekazać. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś jednak w miejscu adresu e-mail, umieścił swój własny.

Gdy już się tam pojawisz, sklep podpowie Ci, że możesz wydać 100, 200 lub nawet 300 złotych, aby zasilić Twoje konto. Pamiętaj, że zawsze możesz wybrać opcję umieszczoną w prawym dolnym rogu z napisem „Inna kwota” – tam możesz wpisać dowolną wartość.

TOP 5 telefonów iPhone 2022 ->

Nawiasem mówiąc, wcześniej możesz wybrać sposób, w jaki przekażesz ją dalej, czyli jej stronę wizualną – dostępnych jest kilka wzorów, dzięki czemu, jeśli zdecydujesz się nią kogoś obdarować, będzie naprawdę przypominała kartkę z życzeniami.

Po przejściu całego procesu możesz kliknąć (na samym dole) przycisk „Wybierz”. Pamiętaj, że kod powinien dotrzeć do Ciebie (lub do obdarowanej osoby) w ciągu godziny. Gdyby jednak tak się nie stało, możesz zadzwonić na numer pomocy, czyli 800 702 322.

Karta iTunes – jak ją zrealizować?

Karta podarunkowa, czy to kupiona w wersji fizycznej, czy elektronicznej powinna zawierać 16-cyfrowy kod. W niektórych przypadkach niezbędne będzie odklejenie lub zdrapanie etykiety zakrywającej kod. Następnie należy na iPhonie, iPadzie otworzyć aplikacje App Store. Znajdź przycisk logowania, a następnie wybierz opcję „Zrealizuj kartę upominkową lub kod”. Uwaga – jeśli nie widzisz tej opcji, może to oznaczać, że nie jesteś zalogowany!

Następnie przesłany kod możesz skopiować ze swojego maila lub – jeśli posiadasz kartę fizyczną – przepisać go. W tym drugim przypadku jednak najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji „Użyj kamery”. Wtedy Twój telefon zlokalizuje kod i wprowadzi go sam. Gdy już to zrobisz, wystarczy, że będziesz podążał za kolejnymi wskazówkami twojego urządzenia i… gotowe! Pieniądze znajdą się na Twoim wirtualnym koncie.

W przypadku korzystania z komputera Mac, gdy wejdziesz w sklep App Store, będziesz musiał kliknąć na swoje imię i nazwisko (gdy jesteś zalogowany) i obok pojawi się opcja „Zrealizuj kartę podarunkową”. Jeśli chcesz zrealizować kartę w systemie Windows, będziesz do tego potrzebował programu iTunes – tam też będzie łatwo, bo wystarczy, że wybierzesz opcję „Konto”, a następnie przycisk „Zrealizuj”. Potem musisz już tylko podążać za wskazówkami na ekranie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów