Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Antywirus na Androida

avatar
1
Premiera Android N

Współczesny smartfon to pełnoprawny komputer zamknięty w kompaktowym opakowaniu. Niestety, oprócz niewątpliwych zalet, posiada również liczne wady. Jedną z nich jest podatność na zarażenia. Mówiąc prościej – wzorem swojego starszego brata, nasz kieszonkowy przyjaciel może paść ofiarą… wirusa. Najlepszą ochroną przed złośliwym oprogramowaniem jest specjalna aplikacja zwana antywirusem. Poniżej prezentujemy sposób jej instalacji na urządzeniach z Androidem oraz 5 najlepszych rozwiązań na rynku.


Na smartfonie przechowujemy ogromne ilości danych. To właśnie one są powodem powstawania coraz bardziej skomplikowanych wirusów, czyli programów, które mogą ukraść np. nasze hasła do bankowości elektronicznej czy Facebooka. Aby uchronić się od przykrych następstw tego typu oszustw warto zainstalować jednego ze sprawdzonych antywirusów – aplikacji chroniących nasze urządzenie. Jak tego dokonać?

 1. Uruchamiamy Sklep Google Play
 2. Wpisujemy nazwę jednego z poniższych programów lub używamy słowa kluczowego „Antywirus”
 3. Zaznaczamy interesującą nas aplikację
 4. Klikamy „Zainstaluj”
 5. Uruchamiamy program
 6. Skanujemy naszego smartfona po raz pierwszy
 7. Aplikacja powinna wykryć i unieszkodliwić każdy niebezpieczny plik
 8. Cieszymy się nie zainfekowanym smartfonem

Najlepsze darmowe antywirusy na Android – TOP 5

Android Marshmallow 6.0

W Sklepie Google Play znajdziemy setki aplikacji do ochrony telefonu komórkowego przed złośliwym oprogramowaniem. Niestety, większość z nich nie radzi sobie z nawet najpopularniejszymi wirusami, w dodatku atakując nas setkami reklam i niepotrzebnych banerów. Postanowiliśmy sprawdzić listę 5 najlepszych antywirusów, które uzyskały najwyższą ocenę użytkowników.

 1. AVG Antywirus
 2. Avast Mobile Security & Antivirus
 3. Kaspersky Mobile Antivirus
 4. Security Master – Antivirus
 5. Clean Master

Pamiętaj – jedyną skuteczną ochroną danych przed kradzieżą jest unikanie przeglądania niebezpiecznych stron internetowych i instalowania aplikacji spoza Sklepu Google Play.

star ocena
4.5/5 - (106 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

w ostatnim teście av test g data na androida zajęła pierwsze miejsce, szkoda że o tym antywirusie nie ma wzmianki we wpisie, ja go używam i jest spoko, jak coś podejrzanego chcę sciągnąc to od razu ostrzega, telefon służy mi do ceów służbowych i wolę uniknąc wpadek czy wycieku danych

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: