Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Karta Google Play – gdzie kupić?

avatar
3
Karta Google Play gdzie kupić

Chcesz kupić aplikację albo doładować grę wirtualną walutą? A może właśnie nie chcesz, a Twoje dziecko się uparło, a boisz się podpiąć kartę, żeby czasem nie przesadziło. Rozwiązaniem idealnym dla ciebie jest karta Google Play – gdzie ją kupić?

Co to jest Karta Google Play?

Karta Google Play nazywana jest czasem kartą prezentową lub kartą podarunkową, dlaczego? To dlatego, że po jej zakupieniu na odpowiednią kwotę możesz przypisać ją do dowolnego konta. Działa to bardzo prosto. Idziesz do sklepu, kupujesz kartę. Na każdej z nich otrzymasz specjalny kod (nazywany kodem promocyjnym), który zasili Twoje konto o wydaną przez Ciebie kwotę.

Karta Google Play to sposób na zrobienie zakupów popularnym sklepie z aplikacjami dostępnym na telefonach z systemem Android. To całkiem praktyczne rozwiązanie, jeśli nie chce się łączyć płatności z używaną na co dzień kartą płatniczą, a jedynie robić zakupy za pieniądze, które realnie wpłaciłeś na konto.

Dla kogo jest karta Google Play?

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań w trakcie korzystania ze sklepu Google Play jest po prostu podpięcie karty płatniczej lub zapłacenie za transakcję, dopisując odpowiednią kwotę do rachunku operatora. To wygodne, bardzo proste i przede wszystkim – bezpieczne. Możesz mieć jednak swoje powody, aby tego nie robić. Jeśli użytkownikiem telefonu jest Twoje dziecko, które gra w gry mobilne, dobrym rozwiązaniem jest niepodpinanie karty płatniczej, bo to tak, jakbyś dał mu dostęp do swojego konta – a dzieci potrafią być sprytne.

Innym powodem, dla którego warto zainwestować w kartę Google Play jest to, że dzięki niej łatwiej będzie kontrolować wydatki. Jeśli naprawdę dużo pieniędzy wydajesz na aplikacje, gry lub mikropłatności w tych ostatnich, zakup wspominanej kart prezentowej powinien pomóc Ci to uporządkować, a przy okazji zaoszczędzić trochę gotówki.

Bez względu na to, jaki jest powód, aby skorzystać z kart Google Play, pamiętaj, że służy ona nie tylko jako szybko doładowanie swojego konta, ale może również być traktowana jako prezent. Osoba, która ją otrzyma, z łatwością będzie mogła dodać zakupioną przez ciebie kwotę do swojego konta.

Gdzie kupić kartę Google Play?

Kartę Google Play można kupić na dwa sposoby, a w zasadzie w dwóch formach. Pierwsza z nich polega na zakupie karty w formie fizycznej. Sprawa jest bardzo prosta – musisz iść do jednego ze wspieranych przez Google sklepów i zakupić interesującą Cię kartę. Sam możesz zdecydować, ile chcesz wydać. Dostępne są wartości 20 zł, 50 zł, 75 zł i 150 zł. Kartę możesz kupić w autoryzowanych sklepach. Są to Żabka, Media Expert, 1 minute, Kolporter, Koporeter Top Press, Empik Carrefout, Auchan, a także stacje paliw BP i Lotos.

Strona internetowa kart Google Play jest interaktywna. Znajdziesz ją pod adresem https://play.google.com/about/giftcards/. Gdy się na niej znajdziesz, wystarczy kliknąć w interesującą Cię sieć, a zostaniesz przeniesiony na jej stronę, co pozwoli łatwo zlokalizować odpowiedni punkt blisko Twojego miejsca zamieszkania. W sklepie wystarczy zapytać o odpowiednią kartę, zapłacić, a następnie przepisać kod, który się na niej znajduje.

Istnieje również możliwość zakupienia kodu do karty Google Play za pomocą stron internetowych. W tym przypadku również trzeba skorzystać z oferty jednego z partnerów. Są to: Muve.pl, recharge.com, startselect, Empik, Media Expert. Można oczywiście skorzystać z podanej wyżej strony internetowej i klikając na odpowiedni sklep, przejść od razu do zakupu karty.

Kupując kartę przez Internet należy pamiętać, że proces zakupu w każdym ze sklepów wygląda inaczej i w niektórych przypadkach może pojawić się konieczność zarejestrowania się na jednej ze stron sklepów. Co jednak ważne, niektórzy partnerzy oferują kody promocyjne na wybraną przez klienta kwotę. Oznacza to między innymi tyle, że możesz doładować konto dokładnie za tyle, za ile chcesz i nie ograniczają Cię tutaj – tak jak w przypadku sklepów stacjonarnych – predefiniowane przez Google’a kwoty.

Karta Google Play – jak aktywować kod?

Aby wprowadzić kod do Sklepu Play należy otworzyć aplikację Sklep Play i w prawym górnym rogu (obok pola do wyszukiwania aplikacji) wybrać portret – ten sam, który wybierałeś dla swojego konta. Powinno otworzyć się menu, a tam znajdziesz pole Płatności i subskrypcje. Z kolejnego menu należy wybrać opcję umieszczoną najniżej, czyli Wykorzystaj kod.

Kiedy to zrobisz, pojawi się adres e-mail, na który zarejestrowane jest Twoje konto. W tym miejscu warto sprawdzić, czy jest to dokładnie to konto, do którego chcesz przypisać środki. Następnie masz dwie możliwości. Pierwsza to wpisanie kodu znalezionego na karcie lub tego, który przyszedł do Ciebie we wiadomości e-mail, jeśli kupowałeś kartę online – pamiętaj, że w tym drugim przypadku możesz go po prostu skopiować. Drugą możliwością jest po prostu zeskanowanie karty podarunkowej. Następnie klikasz Wykorzystaj kod i… gotowe. Możesz cieszyć się ze środków przypisanych do Twojego konta.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A w biedronce lub w stokrotce nie znajde tych kart?

Jak znaleść kod na paragonie

Jak mam z naleść kod na paragonie w google play

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: