Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Darmowe gry logiczne na telefon – 3 znakomite tytuły!

najlepsze gry logiczne na telefon komórkowy

Lubisz logiczne zagadki? Jeżeli tak, to gry logiczne zostały dla Ciebie wręcz stworzone! Oto najlepsze darmowe gry logiczne na telefon komórkowy. Musisz je mieć!

Najlepsze gry logiczne na telefon – TOP 3

Najlepsze gry logiczne na telefon będą stymulować Twoje szare komórki! W ich przypadku nie liczy się realistyczna grafika czy wymyślna fabuła, lecz… trudne, ale logiczne zagadki.

Oto 3 tytuły, które polecam jako najlepsze gry logiczne na telefon komórkowy – i to za darmo!

Fajne gry na telefon po polsku

Blockudoku – klocki sudoku

  • Ocena: 4,4/5 (917 tys. ocen)
  • Pobrań: >50 mln

Darmowe gry logiczne na telefon

Blockudoku to bardzo fajna gra logiczna! Do dyspozycji masz tu kwadratową planszę podzieloną na 9 kwadratów, które również składają się z 9 mniejszych kwadracików. Brzmi jak klasyczne Sudoku, ale Blockudoku (nazwa nie jest przypadkowa) to połączenie Sudoku i klasycznego Tetrisa!

Darmowe gry logiczne na telefon

Układasz na planszy klocki, które dostajesz w kolejnych rundach. Każda tura zawiera 3 nowe bloki, które są żywcem zaczerpnięte z Tetrisa, lecz w tej grze logicznej nie da się ich obracać, a więc dopasowanie do postawionych już na planszy nie jest łatwe! Układaj je tak, aby zapełnić 1 średni kwadrat (3×3 mniejszych) lub postawić bloki sięgające jednego końca planszy do drugiego (wzdłuż jednej linii – np. 1×9, 2×9 itd.). Gdy to zrobisz, zbijesz je i dostajesz punkty. W ten sposób nie tylko punktujesz, ale i zwalniasz wolne miejsce na kolejne bloki.

Sam mam tę grę na swoim smartfonie i zauważyłem, że dobrze jest stawiać w pierwszej kolejności większe bloczki, aby mniejsze nie zabrały im miejsca. Jak dla mnie to przyjemna gra logiczna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Ma wysoką ocenę i została pobrana i zainstalowana przeszło 50 mln razy.

Stare gry na telefon za darmo – 5 wielkich klasyków

Sudoku – klasyczne łamigłówki

  • Ocena: 4,9/5 (224 tys. ocen)
  • Pobrań: >10 mln

Darmowe gry logiczne na telefon

Zestawienie zawierające najlepsze gry logiczne będzie niepełne bez tego tytułu. Sudoku w wersji klasycznej (papierowej) w niejednym gospodarstwie domowym skutecznie rywalizuje z popularnymi i wszędobylskimi krzyżówkami. Tutaj masz jej wersję na telefon.

Darmowe gry logiczne na telefon

Tak naprawdę to w sieci znajdziesz wiele różnych odmian Sudoku, ale wersja Sudoku – klasyczne łamigłówki od Guru Puzzle Game na smartfona ma ocenę aż 4,9 na 5 możliwych gwiazdek! Gra została pobrana na urządzenia mobilne w liczbie przekraczającej 10 milionów egzemplarzy.

Nie będę się rozpisywał na jej temat, gdyż o Sudoku chyba każdy słyszał, a nawet grał! Niektóre poziomy trudności potrafią być piekielnie trudne, ale po dłuższej chwili wszystko stanie się jasne! Nadmienię jedynie, że ustawień jest tu sporo, a w domyślnych po 3 błędach przegrywasz grę.

Heroes 3 na telefon

Roll the Ball

  • Ocena: 4,2/5 (1 mln ocen)
  • Pobrań: >100 mln

Darmowe gry logiczne na telefon

Kolejna bardzo popularna gra logiczna na urządzenie mobilne. Roll the Ball – bo tak została nazwana – jest nadzwyczaj popularna, gdyż została ściągnięta i zainstalowana na ponad 100 milionów smartfonów! Na czym ona polega?

Darmowe gry logiczne na telefon

Jak sama nazwa wskazuje, ta niezwykle interesująca i uzależniająca gra logiczna polega na przetoczeniu kuli ze startu do mety. Aby tego dokonać, należy z dostępnych elementów ułożyć tor. Uwaga – metalowych (w kolorze szarym) elementów nie da się przesuwać, tak samo mety (goal!). Manewruj odpowiednio drewnianymi blokami i przeprowadź kulkę z początku do końca!

Wiem, że brzmi banalnie, ale… dawno temu miałem zainstalowaną tę grę na starym telefonie. I wiesz co? Zainstalowałem ją obecnie nie tylko po to, aby porobić screeny do niniejszego artykułu, ale także po to, aby sobie w nią pograć na dłużej!

Najlepsze gry logiczne na telefon za darmo – podsumowanie

Sudoku, szachy czy Tetris to niejedyne gry logiczne (choć w przypadków szachów to już bardziej strategia), jakie możesz mieć na swoim telefonie! Ich ich cała masa, a wybrałem dla Ciebie najciekawsze z nich.

Takie gry posłużą nie tylko do zabawy, bowiem szare komórki również wyciągną wiele dobrego. Jednym słowem – darmowe gry logiczne łączą przyjemne z pożytecznym!

Najpopularniejsze telefony idealne do gier 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: