Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Co to jest Viaplay? Oferta serwisu VoD u operatorów w 2024!

avatar
3
grafika firmy Viaplay z logo serwisu VoD na tle panoramy miasta

Co to jest Viaplay? Ile kosztuje i co oferuje? Sprawdzamy dostępność nowego serwisu VoD w ofertach najpopularniejszych operatorów! Poznaj wady i zalety renomowanej platformy streamingowej dostępnej w Polsce od 3 sierpnia 2021 roku. W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania związane z Viaplay. Czy opłaca się z niego korzystać?

Wprowadzenie

W momencie premiery serwisu krążyły pogłoski, że Viaplay to doskonały zamiennik Netflixa i HBO Max. Testując tę platformę od kilku tygodni, nie jesteśmy w 100% zgodni z powyższym stwierdzeniem, ponieważ repertuar omawianych serwisów może się nieco różnić, a w konsekwencji niektóre projekcje będą dostępne tylko na jednej z tych 3 platform.

Możemy natomiast oficjalnie stwierdzić, iż ten serwis VoD jest świetnym urozmaiceniem dla Netflixa i HBO Max. Otóż w ramach przystępnego cenowo pakietu otrzymujemy dostęp nie tylko do filmów fabularnych i międzynarodowych seriali ze światowej klasy obsadą.

Wolisz platformę Netflix, ale chciałbyś za nią mniej płacić?
Gdzie oglądać Netflix za darmo

Platforma Viaplay oferuje również transmisje na żywo m.in. meczów piłki nożnej, koszykówki, sportów motorowych, rozgrywek hokeja, a nawet najważniejszych zawodów w darcie, snookerze i poolbilardzie.

Co to jest Viaplay?

Viaplay oferta

Viaplay to międzynarodowa platforma streamingowa umożliwiająca oglądanie filmów, seriali, a także sportowych wydarzeń na żywo w bardzo podobnej cenie, jaką płacimy za korzystanie z podstawowego pakietu Netflixa na jedną osobę. Serwis VoD dostępny w Polsce od niedawna został uruchomiony po raz pierwszy w Szwecji w 2007 roku. Według serwisu Wikipedia obecnie istnieje w 13 wersjach – szwedzkiej, norweskiej, duńskiej, fińskiej, islandzkiej, litewskiej, łotewskiej, estońskiej, polskiej, niderlandzkiej, amerykańskiej, brytyjskiej oraz kanadyjskiej (dane na 07.05.2024 r.).

Ile kosztuje Viaplay?

Cena serwisu Viaplay jest znana od początku powstania tego serwisu w Polsce. Pełny dostęp do zawartości Viaplay wynosił bowiem 34 zł miesięcznie z możliwością anulowania subskrypcji w każdym momencie. Warto również wspomnieć o bardzo ciekawej promocji – 30 dni za 0 zł aż do odwołania! W międzyczasie cena jednak uległa zmianie.

Uwaga – od 1 marca 2023 r. subskrypcja wzrosła z 34 do 55 zł miesięcznie. W tej cenie dostajesz Viaplay Total, ale jak zobowiążesz się do rocznej subskrypcji, to rachunki miesięczne spadają do poziomu 44 zł.

grafika przedstawiająca 3 pakiety Viaplay na 2024 rok

Do wyboru są też pakiety Viaplay Filmy i Seriale i Viaplay Medium za odpowiednio 15 i 40 zł miesięcznie (zdj. u góry), ale jak sam widzisz, nie jest to pełna opcja.

Uwaga! Dla właścicieli restauracji, barów i innych lokali gastronomicznych przygotowano ofertę specjalną Viaplay!

Cena serwisu Viaplay w Play

oferta Viaplay w sieci Play

Jaka jest cena Viaplay w sieci Play? Bardzo atrakcyjna! Otóż w ramach abonamentu u wybranego dostawcy możesz dodatkowo otrzymać dostęp do jednej z najbardziej popularnych platform streamingowych na świecie za kilkanaście złotych miesięcznie. Poniżej przedstawiamy cennik serwisu Viaplay w UPC oraz sieci Play!

Cena Viaplay (Total) w sieci Play jest standardowa, ponieważ wynosi 55 zł miesięcznie z możliwością anulowania subskrypcji w każdej chwili. Co ciekawe, co jakiś czas wraca promocja, gdzie pierwsze 30 dni w Play kosztują 0 zł, czyli identycznie jakbyś dokonał zakupu bezpośrednio na platformie streamingowej. Uważamy jednak, że dodanie Viaplay do abonamentu jest po prostu wygodniejsze, ponieważ opłacenie rachunków będzie wymagało od nas uregulowania obydwu należności za pomocą jednego przelewu.

Tym bardziej, że możesz wykupić taniej Viaplay w Telewizji MAX fioletowego operatora komórkowego. Pakiet Viaplay Medium jest w jej cenie, natomiast wybranie opcji Total oznacza wydatek jedynie 15 zł miesięcznie – i to bez zobowiązań!

Uwaga – jeszcze nie tak dawno temu Viaplay był też dostępny (w formie pełnej lub ograniczonej pakietowo i/lub czasowo) w ofertach sieci UPC i Vectra.

Jak wykupić dostęp do Viaplay?

Wykupienie dostępu do tego serwisu nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy bowiem utworzyć konto na oficjalnej stronie www.viaplay.pl, uzupełnić dane umożliwiające płatność, a następnie rozpocząć subskrypcję. W witrynie można uiścić opłatę wyłącznie przy pomocy kart wydanych przez polski bank – Mastercard lub Visa.

Jeśli chcesz zapłacić innym sposobem, musimy skorzystać z aplikacji dedykowanej urządzeniom Apple. Wówczas będziemy mogli uregulować rachunek za pomocą Apple Pay, BLIK, karty kredytowej, debetowej lub telefonu komórkowego. Jak już wcześniej wspomnieliśmy – mobilna forma subskrypcji jest droższa i wynosi 39,99 zł.

Na czym oglądać Viaplay? – 5 propozycji

Viaplay możesz oglądać na telewizorze, komputerze, sprzętach mobilnych i streamingowych oraz popularnych konsolach. W tym momencie warto wspomnieć, iż nie każde urządzenie zezwala na bezpośredni dostęp do omawianej platformy VoD. Nie powinieneś jednak traktować tego jako problem, ponieważ wystarczy złącze HDMI oraz Google Chromecast 4.0 lub 3.0, aby wszystko działało poprawnie.

Za ile gotówki i „na jakich urządzeniach mogę korzystać z tego serwisu” to z pewnością najczęściej zadawane pytania.

 • telewizorsmart TV (na telewizorach z Android TV, Google TV, Samsung Tizen oraz webOS),
 • komputer – przeglądarki Chrome, Firefox, Edge oraz Safari (Windows 10, Windows 8, Windows 7 i najnowszy Mac OS X),
 • sprzęt mobilny – smartfony i tablety (Android i OS),
 • sprzęt streamingowy – Google Chromecast (Android TV, Google TV) oraz Apple TV, Nvidia Shield,
 • konsole – PlayStation4, PlayStation 5 oraz Xbox One (Viaplay znajduje się w aplikacjach).

Pamiętaj, że w przypadku zakupu Google Chromecast nie musisz ograniczać się jedynie do oglądania Viaplay. Możesz także korzystać z innych platform streamingowych m.in. Netflix, YouTube, Spotify czy HBO Max. Co jednak dostaniesz w ofercie Viaplay?

Co oferuje Viaplay?

Play Viaplay rabat

Aplikacja Viaplay nie wyróżnia się (jeszcze) najbardziej zróżnicowaną ofertą programową w Polsce. Możemy jednak śmiało stwierdzić, że w kontekście sportu znacznie wyprzedza konkurencję. Otóż jest to jedyne miejsce, gdzie zobaczymy mecze Bundesligi. Fanów piłki kopanej czekają także mecze Premier League, a także rozgrywki europejskie na różnym szczeblu pod przewodnictwem UEFA.

To nie wszystko, bowiem od 2022 roku rozgrywki Premier League będą transmitowane wyłącznie w Viaplay, natomiast od początku 2023 roku – emocjonujące weekendy Grand Prix Formuły 1!

W ofercie Viaplay dostaniesz m.in. liczne wydarzenia sportowe i nie tylko:

 • wybrane mecze ligi Konferencji, Europy,
 • Premier League, Bundesliga,
 • Formuła 1 (oglądaj tanio F1 w Viaplay z Play!),
 • kobiece sporty drużynowe,
 • turnieje bilardowe, snookerowe, dartowe,
 • gale KSW,
 • filmy i seriale,
 • programy telewizyjne.

Abonenci mogą oglądać wydarzenia sportowe z najbardziej znanymi komentatorami m.in. Mateusz Borek, Piotr Domagała, Michał Zachodny oraz Rafał Wolski. Pamiętaj jednak, że ta subskrypcja to nie ogranicza się do transmisji sportowych, ale to również ulubione programy, filmy z gwiazdorską obsadą, najpopularniejsze seriale i programy telewizyjne od Sony, CBS, a nawet NBC Universal. Jak przedstawia się oferta?

Co ciekawego można obejrzeć w serwisie Viaplay? 15 najpopularniejszych tytułów:

 • Indiana Jones,
 • Mission: Impossible,
 • Psi Patrol,
 • Iluzja,
 • SpongeBob,
 • Spider-Man,
 • Wilk z Wall Street,
 • Faceci w czerni,
 • S.W.A.T.,
 • Pod osłoną mroku,
 • Honor,
 • Chicago,
 • The Head,
 • My Little Pony,
 • Transformers.

Zestawienie 15 najpopularniejszych tytułów pokazuje, że można tam obejrzeć bardzo ciekawe i angażujące projekcje – zarówno najnowsze, jak i nieco starsze. Jak widać, nie są to tylko filmy, ale też materiały dla dzieci. Zanim przejdziemy do podsumowania całego artykułu, poruszymy jeszcze jeden ważny temat, a mianowicie jakość obrazu oferowaną przez Viaplay.

Viaplay – jakość obrazu

Nowa platforma streamingowa rodem ze Skandynawii cechuje się licznymi zaletami, jednak posiada znaczącą wadę. Otóż jakość obrazu Viaplay w porównaniu do konkurencyjnych serwisów VoD wypada nieco gorzej, ponieważ maksymalna rozdzielczość podczas oglądania filmów i seriali wynosi 1080p (Full HD).

Jeszcze mniej zadowalającą informacją jest fakt, iż transmisje wydarzeń sportowych osiągają maksymalnie 720p (HD). Nie oznacza to natomiast kompromitacji producentów, ponieważ postawili oni na prędkość wyświetlania, która naszym zdaniem spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców – 50 klatek na sekundę umożliwia bowiem przyjemne oglądanie zmagań Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze (póki nie przeniósł się do FC Barcelony), ciesząc się idealną płynnością obrazu.

Zamówiłeś subskrypcję Viaplay w 2023 roku – co dalej?

Niestety wszystko wskazuje na to (pierwsze informacje w tej sprawie od lipca 2023), że Viaplay zniknie z Polski! Platforma ma być powoli wygaszana w 2024 roku.

Jeżeli nie chcesz czekać do końca, zawsze możesz anulować subskrypcję jeszcze dziś. Jak to zrobić? Jak ją skasować ze swojego konta?

Jak anulować subskrypcję w Viaplay?

Zamówiłeś subskrypcję Viaplay, ale chcesz z niej teraz zrezygnować? Jak to zrobić?

Anulowanie tej subskrypcji to nic trudnego. Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę www.viaplay.pl, zalogować się na nią, a następnie wejść w Moje konto -> Anuluj pakiet. Teraz powinieneś wyszukać swój pakiet i użyć opcji Anuluj Pakiet. Po zakończeniu procesu rezygnacji otrzymasz potwierdzenie na adres e-mail podany przy rejestracji. Twoje konto będzie aktywne, aż do zakończenia okresu rozliczeniowego.

Viaplay – podsumowanie

Viaplay to platforma streamingowa goszcząca w Polsce od 3 sierpnia 2021 roku służąca do oglądania filmów, seriali oraz licznych wydarzeń sportowych. Dostęp do tego serwisu oferują najpopularniejsi operatorzy m.in. Play oraz UPC. Jego użytkownik powinien być zadowolony!

Oficjalna cena Viaplay (pełna opcja Viaplay Total) wynosi 55 zł, jednak można dużo zaoszczędzić, wybierając abonament telewizyjny, internetowy lub komórkowy w pakiecie z nową platformą VoD, której właścicielem jest Nordic Entertainment Group. Dostaniesz też kod rabatowy o wartości -11 zł w rocznej subskrypcji.

Z tego artykuł dowiedziałeś się:

 • Co to jest Viaplay?
 • Ile kosztuje ta platforma streamingowa?
 • Jakie są ceny Viaplay u poszczególnych operatorów?
 • Jak wykupić dostęp do tej platformy streamingowej?
 • Gdzie oglądać i zamówić Viaplay?
 • Co oferuje ta platforma streamingowa?
 • Co ciekawego można obejrzeć na Viaplay?
 • Jaka jest jakość obrazu?
 • Jak anulować subskrypcję na Viaplay?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Viaplay to serwis VoD, a więc z treściami wideo na życzenie. W praktyce jest on podobny do m.in. Netflixa, HBO Max, amazon prime video czy Disney+.
Pełny pakiet Viaplay Total kosztuje obecnie 55 złotych miesięcznie. Istnieją jednak 2 tańsze pakiety, ale pełny Total możesz kupić za 15 złotych, jeżeli jesteś tylko użytkownikiem Telewizji MAX sieci komórkowej Play.
Serwis Viaplay oferuje przede wszystkim dużo wydarzeń sportowych, w tym rozgrywek na żywo. Ponadto w jego ofercie znajduje się też dość bogata biblioteka filmów i seriali.
star ocena
4.2/5 - (55 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nigdy nie będę płacił za takie badziewie.

Witam szukam rozwiązania jak oglądać Viaplay w Wielkiej Brytanii. zastanawiam się jaka opcja będzie najtańsza najchętniej wy kupiłbym dostęp do UPC ale obawiam się że to nie zadziała. masz może pojęcie jakie będzie najlepsze rozwiązanie żeby oglądać polskie kanały w tym Viaplay przez VPN w UK?

Dzięki i pozdrawiam
M

witam

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.