Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon?

grafika przedstawiająca stronę główną aplikacji WhatsApp z kobietą i jej córką

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon? Jeżeli go zmieniłeś, to pewnie stoisz przed takim dylematem. Aplikacja ta to jedno z najpopularniejszych narzędzi służące do szybkiej komunikacji. Czy zmiana smartfona oznacza, że utracisz wszystkie rozmowy i przesłane zdjęcia? Na szczęście nie. Powiemy jak przenieść wszystkie niezbędne dane WhatsApp na drugi telefon.

Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon?

Masz WhatsAppa na starym telefonie i chciałbyś przenieść jego dane na nowy telefon? Zatem jak przenieść WhatsApp na nowy telefon komórkowy?

Na szczęście niezależnie od tego, czy posiadasz telefon z Androidem czy iOS nie powinieneś mieć żadnego problemu z przeniesieniem swoich danych. W dodatku istnieje kilka sposobów poradzenia sobie z tym problemem.

W tych ofertach komórkowych możesz korzystać z aplikacji WhatsApp (i nie tylko z niej) bez utraty transferu GB!

Stary telefon z WhatsApp -> nowy telefon z WhatsApp – jak tego dokonać? Zaczynamy!

Jak korzystać z WhatsAppa na różnych smartfonach?
Przeczytaj artykuł WhatsApp na dwóch telefonach

Jak przenieść WhatsApp – zrób kopię zapasową

jak przenieść WhatsAppa na inny telefon

Po pierwsze – kopia zapasowa! Na starym telefonie musisz być zalogowany w aplikacji WhatsApp, a po drugie musisz zrobić kopię zapasową. Żeby to uczynić, musisz wejść w ustawienia aplikacji, a następnie w Czaty. Tutaj zadecydujesz, gdzie chcesz zapisać swoją kopię zapasową.

Możesz ją utworzyć na urządzeniu, ale zdecydowanie wygodniej i praktyczniej jest utworzenie kopii zapasowej w chmurze – choćby na koncie Google/dysku Google. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej czym jest aplikacja WhatsApp, kliknij w poniższy link.

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego komunikatora?
Przeczytaj artykuł Co to jest WhatsApp

Możesz również zrobić automatyczny harmonogram tworzenia kopii zapasowej, przykładowo co tydzień.

jak przenieść WhatsAppa na inny telefon

Podobnie zresztą to działa na smartfonie z iOS-em. Tutaj po prostu wybierasz konto Apple do synchronizacji. No chyba, że chcesz mieć kopię na starym telefonie, to działania będą identyczne jak w przypadku Androida.

Nie zapominaj o kopii zapasowej! Przyda się ona nie tylko w tym przypadku – wiadomo, „przezorny zawsze ubezpieczony”. Chyba nie chcesz stracić zawartości dysku swojego smartfona w przypadku jego awarii czy utraty?

Jak przenieść WhatsApp – ściągnij aplikację na nowy telefon

Kolejny krok zrobisz już na nowym telefonie. Najpierw ściągnij i zainstaluj WhatsApp na nowy telefon komórkowy. Następnie zaloguj się na nim za pomocą numeru telefonu. W tym momencie przyjdzie SMS weryfikacyjny z kodem – przepisz go w odpowiednim miejscu.

Jeżeli dane miałeś zsynchronizowane z chmurą (konto Google), WhatsApp powinien sam wykryć i załadować Twoje dane na dysku Google. I gotowe. Prosto, szybko i bez komplikacji.

Jak to powinno wyglądać:

jak przenieść WhatsAppa na inny telefon

Jeżeli natomiast zrobiłeś kopie danych nie na dysku Google, a na karcie pamięci – analogicznie umieść ją w dysku nowego telefonu (oczywiście jeśli nowe urządzenie ma slot na kartę pamięci) i w takim przypadku smartfon także sam powinien wykryć kopie danych i ja przywrócić. Otwórz aplikację WhatsApp na nowym telefonie – gotowe!

Uwaga: jeżeli Twój stary telefon komórkowy ma zainstalowanych sporo różnych aplikacji mobilnych, to możesz je skopiować na nowy telefon. W tym celu możesz użyć np. aplikację Phone Clone i tym podobne darmowe narzędzia.

A co wtedy, gdy Twój nowy telefon nie obsługuje karty pamięci?

Jak przenieść aplikację WhatsApp, gdy nie masz karty pamięci

W podobny sposób możesz również zrobić kopię zapasową danych WhatsApp nawet jeżeli nie masz karty pamięci. Po prostu tworzysz kopię zapasową na starym urządzeniu w pamięci wewnętrznej.

jak przenieść WhatsAppa na inny telefon

Podłączasz go do komputera za pomocą kabla USB w trybie umożliwiającym kopiowanie plików. Szukasz na pamięci wewnętrznej folder WhatsApp. Kopiujesz go całości na dysk komputera i odłączasz stare urządzenie.

Teraz na nowym smartfonie zainstaluj aplikację WhatsApp, ale jeszcze jej nie uruchamiaj. Podłącz go kablem USB do swojego komputera. Skopiuj teraz wcześniej przygotowany folder WhatsApp do swojego nowego telefonu.

Odłącz kabel USB/urządzenie od komputera, uruchom aplikację i się na niej zaloguj. Wszystkie dane powinny zostać z automatu zaciągnięte. Ten ostatni sposób dotyczy oczywiście tylko urządzeń z Androidem na pokładzie.

Jak więc widzisz, przerzucenie swoich danych z aplikacji WhatsApp pomiędzy starym telefonem a nowym wcale nie musi być specjalnie skomplikowane. W dodatku masz co najmniej kilka alternatywnych rozwiązań.

Powodzenia!

Przeniesienie WhatsApp na nowy telefon – podsumowanie

Dane WhatsApp warto przenieść i po prostu mieć je na nowym telefonie. Jak sam widzisz, nie trzeba poświęcić wiele czasu, aby dokonać ich migracji. Apkę WhatsApp nie tylko warto mieć na nowym telefonie komórkowym – warto też mieć dostęp do archiwalnych treści i danych!

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  1. Jak przenieść WhatsApp na nowy telefon?
  2. Jak zrobić kopię zapasową czatu (wiadomości WhatsApp)?
  3. Dlaczego warto nie zapominać o regularnej kopii zapasowej?
  4. Jak przenieść zawartość na nowy telefon ze starego telefonu?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

WhatsApp to - obok Messengera - jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Z powodzeniem zastępuje on dziś zarówno funkcję SMS, jak i multimedialne wiadomości MMS.
Aby korzystać z WhatsAppa na nowym telefonie, wystarczy go na nim zainstalować. Jeżeli jednak chcesz przenieść zawartość czatów, na starym musisz zrobić ich kopię zapasową. To bardzo proste!
Tak! Trzeba jednak wcześniej połączyć nowe urządzenie ze swoim kontem WhatsApp. Z tego komunikatora możesz też korzystać z poziomu przeglądarki internetowej.
star ocena
5/5 - (11 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: