Tip of the Week: Jak zabezpieczyć aplikację mobilną hasłem

W Sklepie Google Play znajdziemy przydatne narzędzie, które zaszyfruje wskazaną przez nas aplikację, utworzy specjalny sejf na dane oraz zabezpieczy zdjęcia, filmy i muzykę. Zobacz jak krok po korku uchronić smartfona przed zagrożeniami.

Odpowiednie zabezpieczenie telefonu komórkowego uchroni nas od kradzieży wrażliwych danych, takich jak np.: hasła do bankowości elektronicznej, poczty e-mail, komunikatora internetowego oraz numerów kart kredytowych. Aplikacja AppLock pozwala jeszcze bardziej podnieść poziom bezpieczeństwa, poprzez możliwość hasłowania poszczególnych programów na telefonie. Jak to działa?


Zabezpieczamy aplikację hasłem

1. Pobieramy AppLock

jak-zabezpieczyc-aplikacje-mobilna-1

Pobierz AppLock na Androida ze Sklepu Google Play

2. Uruchamiamy aplikację 

Podczas pierwszego włączenia zostaniemy poproszeni o dostęp do plików i możliwości śledzenia innych programów na urządzeniu. Wyrażamy zgodę.

3. W menu znajdziemy cały szereg opcji

  • Sejf na zdjęcia i wideo – specjalne miejsce, w którym zostaną umieszczone nasze fotografie i klipy filmowe. Wejście do konkretnej kategorii będzie wymagało wprowadzenia hasła, narysowania wzoru lub użycia odcisku palca.
  • Zaawansowane – szczegółowo opisane funkcje, pozwalające na zablokowanie dostępu do np.: połączeń przychodzących, Sklepu Play oraz Ustawień.
  • Ogólne – lista programów na naszym smartfonie, które możemy zabezpieczyć hasłem.

jak-zabezpieczyc-aplikacje-mobilna-2

4. Klikamy znaczek kłódki koło programu, który chcemy zabezpieczyć

W tym miejscu musimy upewnić się, że posiadamy aktywny dostęp do internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub pakietu danych u operatora – aplikacja korzysta ze zdalnych serwerów uwierzytelniających.

Są 3 możliwości zablokowania aplikacji. Wyboru dokonujemy w Ustawieniach, dostępnych po naciśnięciu znaku trzech poziomych linii po lewej stronie od głównej nazwy AppLock

  • Kod – dowolny ciąg cyfr
  • Wzór – rysujemy wzór pomiędzy 9 punktami
  • Odcisk palca – najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednak wymaga posiadania odpowiedniego smartfona z czytnikiem biometrycznym

jak-zabezpieczyc-aplikacje-mobilna-3

5. Akceptujemy zgodę

6. Nasza aplikacja została zablokowana

Uruchomienie zabezpieczonej aplikacji z poziomu ekranu startowego wyświetli monit o wprowadzenie wybranej przez nas metody odszyfrowania.


Sieć T-Mobile zabezpiecza swoje usługi za pośrednictwem kodu SMS, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa naszych finansów. Sprawdź aktualną ofertę T-Mobile na naszej stronie internetowej.

avatar
Wybrane oferty: