Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Snapdragon 8 Gen 3 już niebawem. Jest moc

Snapdragon 8 Gen 3

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu zobaczymy najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 3. Właśnie pojawiły się nowe informacje na temat jego specyfikacji. A zdradzają one między innymi to, że będzie sporo wydajniejszy od poprzedniej generacji. 

  • Snapdragon 8 Gen 3 będzie sporo wydajniejszy od poprzednika 
  • wszystko wskazuje na to, że zobaczymy go w najbliższym czasie
  • do końca roku zapewne pojawi się w kilku modelach smartfonów

Snapdragon 8 Gen 3

Według przecieków Snapdragon 8 Gen 3 w popularnym benchmarku AnTuTu zdobył aż 2 mln punktów! Dla przypomnienia, poprzednia generacja uzyskała około 1,6 mln punktów. Wpływ na taki wynik ma przede wszystkim GPU, która ma być aż o 40 procent wydajniejsza w porównaniu z poprzednikiem. W teście GPU w najnowszej generacji uzyskano 800 tys. punktów wobec 640 tys. w poprzednim wariancie. To spora różnica. 

Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy tutaj nowy układ układ graficzny oznaczony jako Adreno 750 i to właśnie on będzie odpowiedzialny za znaczny wzrost wydajności. To wszystko oznacza jeszcze lepsze parametry dla mobilnych graczy. I większe możliwości. Tym bardziej, że w teście procesora również ponoć uzyskano wyniki lepsze o ponad 15 procent. 

Snapdragon 8 Gen 3 oczywiście będzie obsługiwać pamięć RAM w technologii LPDDRAM5X. Jednakże w przeciekach pojawiają się informacje, że będzie także obsługiwał jeszcze szybszą pamięć LPDDRAM5T. I to właśnie z nią uzyska największą wydajność. 

Wedle najnowszych przecieków najnowsza generacja procesora od Snapdragona zapowiada się całkiem obiecująco. Oczywiście wszystko zweryfikuje praktyka. Miejmy tylko nadzieję, że również pod względem temperatury procesora zostaniemy pozytywnie zaskoczeni i nie będziemy mieli do czynienia ze zbyt wysokimi temperaturami. Ale to wszystko będzie zależało zarówno od producenta procesorów jak i poszczególnych producentów smartfonów. 

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na październik 2023 roku

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: