Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak pobrać muzykę na smartfona?

Pobieranie muzyki na telefon

Smartfony w dzisiejszych czasach stały się prawdziwymi przenośnymi komputerami. A co za tym idzie, są także przenośnymi kombajnami multimedialnymi. Bardzo dobrze spełniają się one w roli przenośnego odtwarzacza muzycznego. Jednak żeby słuchać ulubionej muzyki, warto ją pobrać z legalnego źródła. A jak to zrobić? Postaramy się zaraz na to pytanie odpowiedzieć.

Najlepsze telefony do słuchania muzyki

Aplikacje i platformy do ściągania muzyki na telefon:


Streaming muzyki

Wydaje się, że najwięcej osób korzysta z różnego rodzaju aplikacji streamujących muzykę. Najpopularniejsze z nich to Spotify i Tidal. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i jest wygodne. Jednak są sytuacje, w których takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Przede wszystkim jeśli znajdujesz się poza zasięgiem Internetu. Na szczęście wiele tych aplikacji posiada możliwość legalnego pobrania wybranej muzyki. Zazwyczaj jednak jest to opcja oferowana w płatnych pakietach. Nie są one drogie, ale nie każdy chce i ma potrzebę opłacać abonamentu.

Przykładowe oferty z Tidal za darmo przez całą umowę:

Z jakich sposobów możesz zatem jeszcze skorzystać? Wielu melomanów posiada bogatą kolekcję płyt CD lub bibliotekę muzyki w formie cyfrowych plików w różnych formatach. Oczywiście muszą one pochodzić z legalnego źródła, żeby móc z nich korzystać również na telefonie. W przypadku nośników CD trzeba je uprzednio zgrać na komputer w wybranym formacie. Teraz już tylko wystarczy podłączyć smartfona do portu USB w komputerze i ściągnąć pliki, aby cieszyć się własną muzyką na mobilnym urządzeniu.

No dobrze, a co jeżeli nie masz wielkiej biblioteki muzycznej, nie chcesz płacić abonamentu za aplikacje, a chcesz pobrać ciekawą muzykę na swój telefon? Na taką sytuację również są sprawdzone rozwiązania.

Aplikacje do ściągania darmowej muzyki

SondCloud

SoundCloud darmowa muzyka

Zacznijmy od aplikacji SondCloud. Jest to jedna z najpopularniejszych tego typu platform. Można tutaj znaleźć zarówno darmowe, jak i płatne utwory. Znajdziesz je bez problemu stosując odpowiednie filtry. Dodatkowo umożliwia ona również publikację własnej muzyki. Jest to jedna z najbogatszych pod względem liczby utworów platforma. Co istotne, część utworów można także wykorzystać komercyjnie. Są one odpowiednio oznaczone. Można także skorzystać z różnego rodzaju filtrów, dzięki którym łatwiej znajdziesz interesującą Cię muzyką.

Pobierz Darmową Muzykę

Pobierz Darmową Muzykę darmowa muzyka

W sklepie Google jest również aplikacja Pobierz Darmową Muzykę. Dzięki niej będziesz mógł pobrać różnego rodzaju utwory muzyczne. W tym wypadku ze względu na charakterystykę aplikacji będą to raczej mniej znane utwory i różnego rodzaju remixy, ale być może wpadnie Ci coś w ucho. Utwory są dystrybuowane na zasadzie wolnej licencji, która umożliwia pobranie i słuchanie muzyki. Nie możesz natomiast jej udostępniać ani rozpowszechniać.

Darmowe pobieranie muzyki MP3

Darmowe pobieranie muzyki MP3 darmowa muzyka

Na podobnej zasadzie działa również aplikacja Darmowe pobieranie muzyki MP3. Tutaj również masz możliwość pobrania wybranych utworów muzycznych na swój telefon i słuchania ich na zasadzie wolnej licencji. Znajdziesz tutaj wiele utworów mniej znanych twórców, ale również całkiem możliwe, że znajdziesz także coś dla siebie.

Platformy z darmową muzyką

A co z innymi źródłami darmowej muzyki na twój telefon?

Free Music Archive

Jedną z najpopularniejszych platform jest Free Music Archive. Jest to jedna z większych bibliotek tego typu w Internecie. Możesz tutaj zarówno ściągnąć utwory za odpowiednią opłatą, jak i pobrać piosenki bez żadnej dodatkowej opłaty. Dostępne są również różnego rodzaju licencje, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli szukasz innych zastosowań niż słuchanie na telefonie. Znajdziesz tutaj zarówno utwory znanych twórców, jak i tych mniej znanych.

ReverbNation

Kolejną platformą z której możesz skorzystać jest ReverbNation. Tutaj również masz do wyboru sporą bibliotekę różnych wykonawców, najczęściej niezależnych i nieco mniej znanych. W tym wypadku musisz się zalogować na platformę i już możesz legalnie pobierać wybrane pliki. Znajdziesz tam głównie utwory w klimacie popu, r’n’b oraz hip hopu.

Musopen

Następnym ciekawym miejscem do słuchania i pobierania legalnej muzyki jest serwis Musopen. Jest to obowiązkowa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają miejsca skąd mogą pobrać muzykę klasyczną. Dużym atutem, oprócz bogatej bazy, są również odpowiednie filtry, dzięki którym łatwiej znajdziesz wybrane utwory. Tutaj także znajdziesz muzykę na różnych licencjach – w zależności od tego, jak z niej chcesz korzystać.

Live Music Archive

I jeszcze jedno interesujące miejsce. Mianowicie Live Music Archive. Jest to portal oferujący bogatą liczbę nagrań dla miłośników koncertów na żywo. Jeżeli jesteś miłośnikiem koncertów live, to jest miejsce dla Ciebie! Musisz jedynie pamiętać o prawach autorskich, gdyż w tym wypadku nie możesz używać takich plików do komercyjnych zastosowań.

Jak widać możliwości pobrania muzyki na telefon jest całkiem sporo. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Co ciekawe, w niektórych wypadkach możesz wybrać także format w jakim chcesz pobrać plik. W przypadku melomanów jest to ważny element, gdyż nie każdemu wystarczy format MP3.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów