Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nielimitowane minuty do sieci stacjonarnych – ranking

avatar
Rozmowy na stacjonarne bez limitu

Nie każdy z nas potrzebuje pakietu nielimitowanych SMS-ów, MMS-ów i ogromnej ilości Internetu. Wciąż istnieją osoby, które korzystają z podstawowej funkcji telefonu – wykonują i odbierają połączenia telefoniczne. Takie osoby nie potrzebują 10, 20 czy więcej gigabajtów w ofercie, a pakiet nielimitowanych minut do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także stacjonarnych. Który operator oferuje te usługi w najniższych cenach?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018.

Porównaj oferty GSM
PORÓWNAJ OFERTY

Rozmowy bez limitów

W dobie ofert bez limitów prawie wszystkie taryfy zapewniają nieograniczony pakiet minut do sieci stacjonarnych. Szukamy dla naszego mało wymagającego bohatera jednak jak najtańszego rozwiązania – bez telefonu i najlepiej bez niepotrzebnych dla niego nielimitowanych SMS-ów czy pakietu internetowego. Oto założenia naszego porównania, jakie musi spełniać oferta:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych

Jak się jednak okazuje, na rynku jest niewiele taryf spełniających tylko i wyłącznie powyższe wymagania. Zazwyczaj w ofercie otrzymamy również SMS-y i/lub pakiet internetowy. Zobaczmy zatem, jak prezentują się najtańsze plany taryfowe abonamentu i na kartę z nielimitowanymi minutami na numery stacjonarne.

Abonament

Najtańszy abonament z nielimitowanymi minutami nie tylko do wszystkich krajowych sieci komórkowych, ale i stacjonarnych. W praktyce ten pakiet zapewnia to samo w kraju, co a2mobile na kartę i to w tej samej cenie. Różnica tkwi w umowie, ale na szczęście abonament Netii jest bezterminowy. Bardzo dobra propozycja.

Drugie miejsce wśród najtańszych abonamentów z nielimitowanymi minutami na krajowe numery stacjonarne (i oczywiście komórkowe) zajmuje sieć OTVARTA i jej taryfa O! Najlepsza!. Jak widać, w niskiej cenie 13,99 zł oferuje ponadto pakiet internetowy o wielkości 2 GB. Bardzo dobra oferta dla mniej wymagających.

Lajt Mobile generalnie nie oferuje w swoich (nawet najbogatszych) pakietach nielimitowanych minut na stacjonarki. Można je na szczęście dokupić w pakiecie za 2 zł, jeżeli jest taka konieczność. Wyjątkiem od tej reguły jest oferta Lajtowy No Limit Rozmowy, która gwarantuje tylko i wyłącznie nieograniczone rozmowy w kraju. I to do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Czwartą najtańszą ofertą abonamentu (umowa – podobnie, jak u poprzedników – jest bezterminowa) proponuje nju mobile z usługą „Rozmowy – nie więcej niż 19 zł”. W tej cenie dostaniemy ponadto 1 GB transferu danych. Ciekawa propozycja dla tych, którzy czasami lubią posurfować w sieci. Jeżeli jednak paczka danych jest całkowicie zbędna, to lepiej nie przepłacać i wybrać Netię lub Lajta.

Za równe 20 zł otrzymamy trochę więcej, niż w nju mobile. Dokładając pojedynczą złotówkę otrzymamy nie 1, lecz 3 GB pakietu internetowego. Niezła propozycja dla osób, które potrzebują nielimitowanych połączeń, a także dostępu do Internetu. Korzystanie z Facebooka w Plush ABO 3 GB jest nieograniczone (transfer nie jest pobierany z paczki danych).

Na kartę

Od pewnego czasu a2mobile oferuje kapitalne pakiety na kartę. Jeden z nich, Niewyczerpalne Rozmowy, zapewnia nieograniczony pakiet minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. I to w cenie poniżej 10 zł miesięcznie! Zdecydowany lider dla osób, które nie potrzebują żadnych innych usług w swoim telefonie.

Kolejną ofertą w zestawieniu jest cykliczny pakiet Lajt Mobile za równe 10 zł. Niestety brakuje w nim nielimitowanych minut do sieci komórkowych.

Co ciekawe, trzecie miejsce w ofertach na kartę zajmuje kolejna taryfa a2mobile. W cenie 15,90 zł mamy do wyboru tak naprawdę 2 warianty: zamiast nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów możemy dobrać nieograniczony objętościowo pakiet internetowy. A ty którą opcję preferujesz?

Przed pojawieniem się nowych pakietów a2mobile oraz Lajt Mobile, oferta Fakt Mobile była najtańszą, która spełniała nasze wymagania. Wciąż plasuje się wysoko w naszym rankingu.

Nie, to nie deja vu – oferty na kartę są zdominowane przez operatora a2mobile. Tak naprawdę to niezależnie od stawianych wymagań co do oferty, pakiety tej sieci zawsze będą dominować. Oferują bowiem bardzo dużo w bardzo niskiej cenie.

Podsumowanie

Jeżeli przy wyborze oferty kierujemy się tylko i wyłącznie dostępnym pakietem nielimitowanych minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, to najlepszą propozycję ma do zaoferowania Netia, a2mobile i Lajt Mobile. Oferty konkurencji zbliżają się niebezpiecznie lub nawet przekraczają próg 20 zł. A w tej cenie otrzymamy także nieograniczone SMS-y, MMS-y i pakiet internetowy.

Nie ma jednak płacić za usługi z których nie korzystamy. Dlatego też wybór pakietu Niewyczerpalne Rozmowy od a2mobile lub Netii będzie optymalnym rozwiązaniem.

star ocena
4.5/5 - (8 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: