Nielimitowane minuty do sieci stacjonarnych – ranking

Nie każdy z nas potrzebuje pakietu nielimitowanych SMS-ów, MMS-ów i ogromnej ilości Internetu. Wciąż istnieją osoby, które korzystają z podstawowej funkcji telefonu – wykonują i odbierają połączenia telefoniczne. Takie osoby nie potrzebują 10, 20 czy więcej gigabajtów w ofercie, a pakiet nielimitowanych minut do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także stacjonarnych. Który operator oferuje te usługi w najniższych cenach?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017.

Porównaj oferty GSM

Rozmowy bez limitów

W dobie ofert bez limitów prawie wszystkie taryfy zapewniają nieograniczony pakiet minut do sieci stacjonarnych. Szukamy dla naszego mało wymagającego bohatera jednak jak najtańszego rozwiązania – bez telefonu i najlepiej bez niepotrzebnych dla niego nielimitowanych SMS-ów czy pakietu internetowego. Oto założenia naszego porównania, jakie musi spełniać oferta:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych

Jak się jednak okazuje, na rynku jest niewiele taryf spełniających tylko i wyłącznie powyższe wymagania. Zazwyczaj w ofercie otrzymamy również SMS-y i/lub pakiet internetowy. Zobaczmy zatem, jak prezentują się najtańsze plany taryfowe abonamentu i na kartę z nielimitowanymi minutami na numery stacjonarne.

Abonament

1

#MówiSię (taryfa Mobilny No Limit)

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
0
MIESIĘCZNIE MIES.
9,90
porównaj

Najtańszy abonament z nielimitowanymi minutami nie tylko do wszystkich krajowych sieci komórkowych, ale i stacjonarnych. W praktyce ten pakiet zapewnia to samo w kraju, co a2mobile na kartę i to w tej samej cenie. Różnica tkwi w umowie, ale na szczęście abonament Netii jest bezterminowy. Bardzo dobra propozycja.

2

Lajtowy no limit ROZMOWY

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
0
MIESIĘCZNIE MIES.
14,99
porównaj

Lajt Mobile generalnie nie oferuje w swoich (nawet najbogatszych) pakietach nielimitowanych minut na stacjonarki. Można je na szczęście dokupić w pakiecie za 2 zł, jeżeli jest taka konieczność. Wyjątkiem od tej reguły jest oferta Lajtowy No Limit Rozmowy, która gwarantuje tylko i wyłącznie nieograniczone rozmowy w kraju. I to do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

3

nju z rachunkiem z usługą "Rozmowy ...

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
1 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
19,00
porównaj

Trzecią najtańszą ofertą abonamentu (umowa – podobnie, jak u Lajt Mobile – jest bezterminowa) proponuje nju mobile z usługą „Rozmowy – nie więcej niż 19 zł”. W tej cenie dostaniemy ponadto 1 GB transferu danych. Ciekawa propozycja dla tych, którzy czasami lubią posurfować w sieci. Jeżeli jednak paczka danych jest całkowicie zbędna, to lepiej nie przepłacać i wybrać Netię lub Lajta.

4

Plush ABO

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
3 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
20,00
porównaj

Za równe 20 zł otrzymamy to samo, co w nju mobile. Dokładając pojedynczą złotówkę otrzymamy nie 1, lecz 3 GB pakietu internetowego. Niezła propozycja dla osób, które potrzebują nielimitowanych połączeń, a także dostępu do Internetu. Korzystanie z Facebooka w Plush ABO 3 GB jest nieograniczone (transfer nie jest pobierany z paczki danych).

5

Freedom2

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
20 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
24,70
porównaj

Piąte miejsce wśród najtańszych abonamentów z nielimitowanymi minutami na numery stacjonarne zajmuje Premium Mobile i jego Freedom2. Jak widać, jest to już w zasadzie pełna oferta GSM. Gwarantuje bowiem również nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także pokaźny pakiet danych. Bardzo dobra oferta, ale dla bardziej wymagających.

Na kartę

1

Niewyczerpalne Rozmowy

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
0
CENA PAKIETU
9,90
porównaj

Od pewnego czasu a2mobile oferuje kapitalne pakiety na kartę. Jeden z nich, Niewyczerpalne Rozmowy, zapewnia nieograniczony pakiet minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. I to w cenie poniżej 10 zł miesięcznie! Zdecydowany lider dla osób, które nie potrzebują żadnych innych usług w swoim telefonie.

2

Bez limitu na stacjonarne

30
365 dni
MINUTY
0
SMS
0
INTERNET
0
CENA PAKIETU
10,00
porównaj

Kolejną ofertą w zestawieniu jest cykliczny pakiet Lajt Mobile za równe 10 zł. Niestety brakuje w nim nielimitowanych minut do sieci komórkowych.

3

Niewyczerpalne Rozmowy i Wiadomości

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
0
CENA PAKIETU
15,90
porównaj

Co ciekawe, trzecie miejsce w ofertach na kartę zajmuje kolejna taryfa a2mobile. W cenie 15,90 zł mamy do wyboru tak naprawdę 2 warianty: zamiast nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów możemy dobrać nieograniczony objętościowo pakiet internetowy. A ty którą opcję preferujesz?

4

Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych ...

30
425 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
0
INTERNET
0
CENA PAKIETU
19,00
porównaj

Przed pojawieniem się nowych pakietów a2mobile oraz Lajt Mobile, oferta Fakt Mobile była najtańszą, która spełniała nasze wymagania. Wciąż plasuje się wysoko w naszym rankingu.

5

Niewyczerpalne Wszystko

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez limitu
CENA PAKIETU
19,90
porównaj

Nie, to nie deja vu – oferty na kartę są zdominowane przez operatora a2mobile. Tak naprawdę to niezależnie od stawianych wymagań co do oferty, pakiety tej sieci zawsze będą dominować. Oferują bowiem bardzo dużo w bardzo niskiej cenie.

Podsumowanie

Jeżeli przy wyborze oferty kierujemy się tylko i wyłącznie dostępnym pakietem nielimitowanych minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, to najlepszą propozycję ma do zaoferowania Netia, a2mobile i Lajt Mobile. Oferty konkurencji zbliżają się niebezpiecznie lub nawet przekraczają próg 20 zł. A w tej cenie otrzymamy także nieograniczone SMS-y, MMS-y i pakiet internetowy.

Nie ma jednak płacić za usługi z których nie korzystamy. Dlatego też wybór pakietu Niewyczerpalne Rozmowy od a2mobile lub Netii będzie optymalnym rozwiązaniem.

avatar
Wybrane oferty: