Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Nokia 8 – 5 najlepszych ofert komórkowych

Nokia 8 to flagowy model tego legendarnego producenta na 2017 rok. Zadebiutowała w drugiej połowie sierpnia w cenie 2599 zł. Jak na ubiegłorocznego flagowca nie była to zbyt wygórowana kwota – topowe modele takich producentów, jak Apple, Samsung, LG, Sony, a nawet Huawei były w momencie swojej premiery droższe nawet o około 2000 zł. Jak prezentują się oferty z tym smartfonem u operatorów komórkowych na początku bieżącego roku? Wybraliśmy 5 – naszym zdaniem – najbardziej atrakcyjnych pakietów.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Nokia 8 na abonament

Nokię 8 napędza ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 835 2,45 GHz. Smartfona wyposażono w 4 GB pamięci operacyjnej RAM i 64 GB pamięci na dane. Na niektóre rynki wypuszczono wersję 6/128 GB, ale polscy operatorzy dysponują w swojej ofercie podstawowym wariantem.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Nokia 8

Pamięć telefonu możemy oczywiście rozszerzyć od kartę pamięci microSD. Jej zakup może okazać się koniecznością, bowiem flagowy model Nokii nagrywa filmy wideo w rozdzielczości 4K i to z dźwiękiem przestrzennym. Sam aparat fotograficzny 13 Mpix wyposażono w optykę Zeiss, a zdjęcia i filmy odtwarzane są na ekranie QHD o przekątnej 5,3 cala. Zadbano również o ochronę przed wodą i pyłem, przynajmniej na minimalnym poziomie – Nokia 8 posiada normę IP54.

Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z Nokią 8 z cenami aktualnymi na 09.01.2018.

Najtaniej – zarówno w skali opłat miesięcznych, jak i całej umowy – wychodzi pakiet Red Bull Mobile Energy 49. Koszt abonamentu to 49 zł, który zawiera już opłatę za telefon. Niestety jego cena jest wysoka i wynosi 1646 zł w jednorazowej opłacie startowej. W zamian otrzymamy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu UE oraz 5 GB transferu danych.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2822 zł.

Naszym zdaniem: najtańsza oferta bez limitu z Nokią 8. Dla wielu minusem może być dość przeciętny pakiet 5 GB czy brak dodatków do abonamentu, jakie oferuje konkurencja. Najbardziej jednak boli cena telefonu, ale w zamian dostajemy najtańszy abonament.

Kolejna oferta RBM z Nokią 8. Tym razem telefon kosztuje 1446 zł (o 200 zł mniej), a warunki umowy pozostają niezmienne. Abonament Red Bull Mobile Energy 69 jest droższy od wcześniejszego o 20 zł na miesiąc, nie trudno więc obliczyć, że w przeciągu dwuletniej umowy wychodzi drożej.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3102 zł.

Naszym zdaniem: mimo to jest to wciąż jedna z najtańszych ofert z topową Nokią. Szkoda, że w wyższym abonamencie operator nie oferuje np. większego pakietu internetowego, który wciąż wynosi tylko 5 GB.

Ostatnie miejsce na podium przypadło abonamentowi Orange. Plan Optymalny bez limitu zapewnia dwukrotnie większy pakiet internetowy (10 GB), takie same warunki roamingu oraz bezpłatny dostęp do Spotify na 6 miesięcy. Opłata startowa za telefon to 799 zł, a do abonamentu należy doliczyć ratę w wysokości 61 zł. Ostateczne opłaty miesięczne wyniosą więc 110,99 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3462,76 zł.

Naszym zdaniem: różnica cenowa między ofertą Orange a RBM Energy 49 jest już spora, ale ma ona pewną przewagę. Nie licząc znacznie większej paczki danych otrzymamy Nokię 8 za 799 zł, a więc ponad dwukrotnie taniej, niż w Red Bull Mobile.

Porównywalna cenowo jest Stan Nielimitowany Solo od sieci Play. W konfiguracji abonamentu za 80 zł miesięcznie opłata za Nokię 8 wynosi 1519 zł (podobnie, jak w Red Bull Mobile), ale dostajemy darmowy dostęp do serwisu Tidal i Showmax. Możemy się również cieszyć z objętościowo nielimitowanego pakietu internetowego, którego prędkość spada po przekroczeniu pierwszych 10 GB.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3439 zł.

Naszym zdaniem: jedna z wyższych opłat startowych za smartfona, ale wysokość abonamentu jest do przyjęcia – pod tym względem jest znacznie taniej niż w Orange. Opłaty w skali 2 lat wynoszą już jednak ponad 3400 zł.

Najdroższa oferta w zestawieniu, lecz pod względem zakresowym bardzo dobra. Aż 20 GB na pełnej prędkości oraz cena Nokii 8 wynosząca zaledwie 199 zł – to największe zalety Planu Wzbogaconego. Również i tym razem należy doliczyć ratę za sprzęt, przez co rachunki miesięczną będą wynosić 149,99 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3798,76 zł.

Naszym zdaniem: kontrakt przez 2 lata będzie nas wynosił łącznie (telefon + jego raty + abonament) niemal 3800 zł. Wysokie są również koszta w skali miesiąca. Pakiet znajdzie uznanie w oczach osób chcących zminimalizować cenę telefonu przy zachowaniu dobrych warunków umowy.

Nokia 8 – 5 najlepszych ofert komórkowych
4.3 (85%) 4 głosów

Advertisement
avatar