Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plan Optymalny pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
1
Obowiązuje do: zakończona
Orange abonament

Jakiś czas temu Orange zaprezentował nowe warianty taryf abonamentowych. Jednym z nich jest Plan Optymalny, którego miesięczna opłata została ustalona na 49,99 zł. Dziś przyjrzymy się, co możemy zyskać jeśli zdecydujemy się na taki wybór. Czy jest to interesująca i konkurencyjna opcja w stosunku do innych operatorów? Przekonajmy się.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019.


>>> Aktualna oferta – Plan Mobilny 55 <<<


Abonament Orange

Plan Optymalny zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i w ramach roamingu UE. Osoby korzystające z zasobów Internetu mają do dyspozycji dość spory pakiet 10 GB na pełnej prędkości (później lejek do 1 Mb/s).

Przez 3 miesięce od podpisania umowy klienci Orange otrzymają bezpłatną do dyspozycji subskrypcję Spotify. Z kolei łącząc abonament komórkowy z innymi usługami operatora (pakiet łączony Orange Love) dostaną rabat -20 zł.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Planie Optymalnym

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Plan Optymalny:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: nielimitowany (zwalnia po 10 GB lub 15 GB (tylko dla przedłużających umowę), w tym 3,23 GB w roamingu UE)
 • cena: 49,99 zł (w przypadku opcji z telefonem do abonamentu należy doliczyć ratę za urządzenie)
 • długość umowy: 24 miesiące (opcja na 36 tylko dla przedłużających umowę)

Plan Optymalny z telefonem:

Orange abonament

Porównaj oferty na abonament

Plan Optymalny bez telefonu:

Plan Optymalny jednym z planów taryfowych abonamentu Orange. Wybierając ta opcję musimy zatem podpisać umowę na czas określony. W przypadku nowej umowy są to 24 miesiące, natomiast stali klienci przedłużający starą mogą wybrać wariant na 36 miesięcy. Oferta jest dostępna w wariancie z telefonem lub bez telefonu. Jeśli zdecydujemy się na wybór smartfona, musimy pamiętać, iż do podstawowej opłaty abonamentowej 49,99 zł dojdzie koszt urządzenia (raty za telefon).

Jeżeli posiadamy już swój numer telefonu, który przeniesiemy do pomarańczowego operatora, otrzymamy dodatkowy gratis. W tym przypadku jest to 3 miesiące darmowego abonamentu. Jeśli zaś jesteśmy już abonentem Orange i po prostu przedłużamy umowę w wariancie Optymalnym, dostaniemy gratisowo większy pakiet na transmisję danych, który wyniesie łącznie 15 GB na pełnej prędkości.

Orange daje możliwość wypróbowania szeregu dodatkowych opcji i aplikacji, które posiada w swojej ofercie. Mamy możliwość skorzystania za darmo z usług Orange Smart Care i Halo Granie przez 1 miesiąc, Gdzie jest dziecko? przez 4 miesiące, Spotify przez 3 miesiące, czy też Nawigacje Orange dostępnej za darmo przez 2 miesiące. Warto się zastanowić czy ze wszystkich tych możliwości skorzystamy, gdyż po okresie promocyjnym miesięczna opłata waha się między 2 zł a 19,99 zł w zależności od aplikacji.

Orange w Planie Optymalnym proponuje nam m.in. usługę Bezpieczny Internet. Polega ona na tym, iż zapłacimy za transmisję danych nie więcej niż dodatkowe 10 zł powyżej naszego wyjściowego abonamentu. Usługa ta uruchamia się po wykorzystaniu podstawowego pakietu internetowego. Dostajemy wtedy dodatkowe 2 GB na transmisję danych za 10 zł z lejkiem. Jeśli wykorzystamy ten dodatkowy pakiet, wtedy w dalszym ciągu mamy dostęp do Internetu, jednak prędkość znacząco spada i jest ograniczona do poziomu 16 kb/s. My zaś nie zapłacimy ani złotówki więcej za dodatkową transmisję danych.

Należy zwrócić uwagę, iż kwota 49,99 zł miesięcznie za Pakiet Optymalny obwiązuje w momencie wyrażenia zgody na fakturę elektroniczną jak i na zgody marketingowe. Możemy oczywiście sprzeciwić się takiemu rozwiązaniu, jednak wtedy miesięczne koszty abonamentu zwiększą się łącznie o 10 zł. Faktura elektroniczna jest bardzo wygodna i praktyczna.

Musimy również pamiętać, że podpisując nową umowę do pierwszej faktury zostanie naliczona jednorazowa opłata aktywacyjna wynosząca 49,99 zł. Jeżeli już jesteśmy abonentami Orange, łącząc usługi możemy liczyć na dodatkowe rabaty, w ramach promocji Orange Love. Oczywiście pod warunkiem że spełniamy określone regulaminem warunki.

Plan Optymalny – dla kogo?

Plan Optymalny może być najkorzystniejszym wariantem abonamentu Orange z telefonem (wyraźnie tańszy od Planu Wzbogaconego, a tylko niewiele droższy i zarazem znacznie lepszy od Planu Standardowego), jest także konkurencyjny na tle innych sieci GSM. Oferuje dużo w nie najwyższej cenie. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę dodatkowe raty za telefon – jeżeli wybierzemy nowego flagowca, rachunki miesięczne mogą okazać się bardzo wysokie.

Świetnym rozwiązaniem może być połączenie kilku usług w ramach oferty łączonej Orange Love. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy na abonamencie komórkowym aż 480 zł w skali 2 lat. Operator dodatkowo zachęca dotychczasowych i lojalnych klientów do przedłużenia umowy oferując im nie 10, lecz aż 15 GB transferu na pełnej prędkości (dalej do 1 Mb/s) w tej samej cenie. Nie warto jednak korzystać wtedy z umowy na 36 miesięcy, gdyż nie daje nam ona wymiernych korzyści.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • nielimitowany objętościowo Internet
 • dodatkowe 5 GB dla osób przedłużających umowę
 • bezpłatny roaming UE
 • abonament 0 zł przez 3 miesiące po przeniesieniu numeru
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od 0 zł na start
 • rabat -20 zł za skorzystanie z usługi Orange Love
 • Spotify Premium za darmo na 3 miesiące

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • Internet zwalnia po przekroczeniu pierwszych 10-15 GB
 • mało atrakcyjny wariant bez telefonu
 • wzrost ceny o 10 zł w przypadku nie zgodzenia się na zgody marketingowe

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Orange.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (11 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualna oferta – następca Planu Optymalnego:
https://komorkomat.pl/promocja/orange-abonament-plan-mobilny-55/

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.