Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Kwiecień 2024

Kto oferuje najlepszy abonament komórkowy, najlepszą ofertę na kartę i najkorzystniejszy pakiet dla dwojga? Czy coś się zmieniło w naszym rankingu ofert komórkowych na początek II kwartału 2024 roku? Przekonaj się sam i porównaj oferty komórkowe w naszym najnowszym rankingu!

Oferty aktualne na 25.03.2024. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Plan L (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB zapewnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także sporo Internetu. Na start jest to 15 GB, ale dla stałych klientów transfer danych rośnie do 20 GB! Wszystko to za 25 zł miesięcznie. Oprócz tego dostaniesz też darmowy roaming UE i bezpłatne aplikacje internetowe, a więc social media, które nie zużywają transmisji danych. Umowa na czas nieokreślony.

37 pkt. Abonament „Wszystko” od nju mobile da Ci jeszcze większy transfer danych – 60 GB na start i nawet 180 GB w bonusie za staż! Poza tym są tu nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS/MMS, także w ramach roamingu UE, nie ma jednak darmowy social mediów. Cena jest też nieco wyższa i wynosi 29 zł. Umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Abonament lajt mobile w nowej odsłonie – Plan L – oferuje od razu aż 60 GB 5G! Naturalnie oprócz tak sporej paczki danych otrzymasz rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitu, również w roamingu UE (RLAH). Obecna cena wynosi równe 30 zł na miesiąc. Masz możliwość zamówienia umowy na czas nieokreślony, a więc na ile chcesz!

33 pkt. INEA oferuje najtańszą ofertę z nielimitowanymi usługami głosowymi i tekstowymi w Polsce i w UE w naszym rankingu abonamentów z samą kartą SIM. Rachunki wynoszą tylko 24,90 zł, a w tej cenie zyskasz jeszcze 20 GB Internetu w kraju i limit 5 GB w roamingu UE. Brak jednak bonusów z social mediami czy bonusem gigabajtowym za staż w sieci.

33 pkt. Abonament O! Swobodna! od polskiej sieci OTVARTA oferuje 31 GB Internetu w telefonie z prędkością 5G. Koszt pakietu to 29,99 zł. Usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) są nielimitowane w kraju, ale nie ma tu już bezpłatnego roamingu UE, jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny. Możesz go włączyć 2x w trakcie roku kalendarzowego. Umowa bezterminowa.

32 pkt. Freedom3 5G to kolejny abonament z samym SIM innej wirtualnej sieci MNVO, tym razem od Premium Mobile. Opłaty miesięczne to 29,70 zł, a w tej cenie zyskasz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce, ale i tym razem bez roamingu UE (RLAH). Ale spokojnie, bo ten wirtualny operator zapewnia aż 45 GB transmisji w 5G! To kolejna arcyciekawa oferta bez telefonu z umową na czas nieokreślony.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 30 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. W Plushu ABONAMENT 60 GB będziesz miał do wyboru sporo telefonów od 1 zł na start z niskimi ratami miesięcznymi, które są dodawane do kwoty abonamentu. Ta wynosi 20 zł miesięcznie przez połowę umowy, a później 30 zł. Plush oferuje tu aż 60 GB 5G i rok Disney+ w prezencie, a także darmowe aplikacje internetowe! Poza tym możesz liczyć na nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, także w ramach roamingu UE (RLAH).

34 pkt. Jeżeli nie chcesz płacić osobnych rat za telefon komórkowy, wybierz tani abonament INEA za 24,90 zł z umową na 1 rok! W tym przypadku umowa nie trwa 24 miesięcy, a i tak dostaniesz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w cenie pakietu. Nie można jednak mieć wszystkiego, a więc wybór telefonów jest mocno ograniczony, w dodatku opłaty startowe wynoszą nie 1 zł, a kilkaset złotych.

33 pkt. Korzystny abonament Plus 59 5G zapewnia teraz 50 GB 5G i roczną subskrypcję na Disney+. Dostaniesz tu wiele modeli smartfonów w cenie od ok. 0,98 zł, a raty opłaty ratalne za sprzęt możesz rozłożyć na 12, 24 lub 36 rat. W Plusie zarówno minuty, jak i wiadomości SMS i MMS są nielimitowane, także w roamingu UE (RLAH). Cena samego abonamentu – a więc bez osobnych rat za telefon – to 59 zł na miesiąc.

33 pkt. Topowy abonament T-Mobile Polska, Oferta L Nielimitowana, zapewnia nieograniczony transfer internetowy 5G! I to przez całą umowę, a więc 24 miesiące! Sam abonament (bez rat za smartfona) kosztuje 90 zł, ale przez pierwsze pół roku nic za niego nie zapłacisz. Dostaniesz tu nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, także w ramach roamingu UE i usługę Rozrywka bez Ograniczeń. Dzięki niej możesz korzystać np. z HBO Max lub Tidal bezpłatnie przez 3 miesiące!

32 pkt. Podobnie cenowo wypada abonament Play, który jednak kosztuje 90 zł miesięcznie przez całą umowę. Oczywiście do tej kwoty należy doliczyć ratę za telefon (bardzo duży wybór, także od 1 zł na start!). Play oferuje tu 300 GB 5G i telewizję Play NOW w cenie pakietu, a poza tym nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, naturalnie także w roamingu UE (RLAH). Bardzo kusząca propozycja!

32 pkt. Abonament Plan M od Orange Polska jest tańszy (70 zł miesięcznie), ale oferuje mniejszy transfer danych, który wynosi teraz 150 GB 5G. Do tej kwoty należy ponownie doliczyć raty miesięczne 0% za wybrane urządzenie. Co ciekawe, w Orange bardzo często spotkasz telefony za 0 zł na start! Możesz też liczyć na usługi głosowe i tekstowe bez limitu nie tylko w Polsce, ale też za granicą (RLAH). Umowa trwa standardowe 24 miesiące.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Perfekt Match (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GIGACZAD (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – GO! S (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

35 pkt. Heyah w swojej ofercie na kartę S zapewnia teraz aż 55 GB danych! Oprócz tak sporego transferu danych, możesz tu liczyć również na nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS i multimedialne MMS nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE. Wszystko kosztuje tylko 35 zł miesięcznie!

34 pkt. A jeśli nie potrzebujesz darmowego roamingu UE, to wybierz Mobile Vikings i jego pakiet na kartę Perfekt Match za jedyne 25 zł. Dlaczego? Dostaniesz tu kumulację danych, tj. niezużyty transfer GB przenosi się na kolejne miesiące! I tak w nieskończoność, musisz tylko zadbać o aktywne konto. W tym celu warto aktywować usługę Autodoładowanie. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich w Polsce.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

34 pkt. W nowej ofercie Virgin Mobile #GigaCZAD na kartę zyskasz 50 GB Internetu w Polsce (w tym 6,71 GB w UE), a także rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS no limit. W dodatku zyskasz paczkę 1000 ekstra minut do Ukrainy, a także aż 5000 GB danych na rok! Całość kosztuje tylko 35 zł mięsięcznie.

34 pkt. Bardzo dobrą ofertę na kartę (prepaid) ma też T-Mobile Polska. Pakiet ten jeszcze niedawno, bo na przełomie 2023 i 2024 r. zajmował pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych ofert na telefon komórkowych. Za 30 zł zyskasz w nim w sumie 30 GB transferu danych, nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe, a także darmowy roaming UE (RLAH – roam like at home).

33 pkt. W sieci a2mobile otrzymasz nie tylko nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju, ale też Wi-Fi Calling i darmowe social media! Poza tym będziesz mógł cieszyć się z transferu danych rzędu 30 GB na każdy miesiąc. W tej ofercie na kartę jest w zasadzie wszystko prócz darmowego roamingu w UE.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt M (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 55,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt L (32 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 75,00 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. W ofercie Duet Plush zapłacicie za 2 karty SIM 40 zł zamiast 2x 25 zł w wariancie indywidualnym. Wniosek – każdego miesiąca oszczędzacie 10 zł. Operator zapewnia te same warunki umowy, tj. 15 GB na start z bonusem za staż do 20 GB na osobę, darmowe aplikacje internetowe i usługi no limit, także w roamingu UE. Umowa na czas nieokreślony.

35 pkt. W sieci nju mobile duet zaoszczędzicie jeszcze więcej! Pierwszy numer kosztuje standardowo 29 zł, ale druga karta SIM tylko 9 zł na miesiąc! Przekłada się to na rabat -20 zł każdego miesiąca! Za 2 numery zapłacie więc 38 zł, transfer rośnie z 60 do aż 180 GB, ale jest współdzielony na obie osoby. Umowa jest bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

33 pkt. lajt mobile proponuje teraz w duetach rabat -5 zł miesięcznie. Co dostaniecie w tej ofercie? W sumie nielimitowane rozmowy/SMS-y/MMS-y i 30 GB na kartę SIM. Cena to 30+25 zł miesięcznie, a przez 4 pierwsze miesiące możecie liczyć na dodatkowy rabat. Możecie wybrać umowę na 6 lub 24 miesiące bądź na czas nieokreślony (bezterminowo).

32 pkt. Dodatkowy upust cenowy (i to nie przez 4, a 5 pierwszych miesięcy!) zyskacie też w duecie lajta stworzonym przez połączenie 2 pakietów Plan L. Przewidziano tu aż 60 GB transferu danych na osobę, nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS, również w ramach roamingu UE. Koszt to 40+35 zł za obie karty SIM, ale pierwsze miesiące będą kosztować tylko 30+25 zł. Możliwość wyboru umowy na czas nieokreślony.

31 pkt. 2 połączone indywidualne abonamenty Freedom2 od Premium Mobile zapewniają po 30 GB danych na osobę oraz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y. Podobnie jak w abonamencie z 1 kartą SIM, także i tym razem zabrakło w pełni darmowego roamingu UE. W sumie – po rabacie – zapłacicie z tę ofertę duet 34,80 zł za oba numery. Umowa podpisywana naturalnie na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (3 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.