Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nielimitowany Internet w telefonie – prawda czy mit?

avatar
16
grafika firmy T-Mobile symbolizująca nielimitowany Internet w telefonie komórkowym

Potrzebny Ci jak największy, najlepiej nielimitowany Internet w telefonie? Z minutami i SMS-ami nie będzie problemu, ale jak z transferem internetowym? Czy są również takie oferty, w których nie musimy się martwić o przekroczenie limitu wysyłania danych? Czy istnieją oferty z nieskończonym Internetem?

Dzięki naszej porównywarce dokonaliśmy dnia 06.10.2015 zestawienia, które będziemy na bieżąco aktualizować.

Oferty bez limitu danych?

Sieci komórkowe działające na polskim rynku często reklamują nieskromnie swoje topowe usługi jako tzw. no limit, a więc bez żadnych narzucanych ograniczeń. Oferty tego typu są proste – płacisz tylko miesięczny abonament i czy wykorzystasz 10 czy 1000 minut, to nie ma żadnego znaczenia. Możemy korzystać z telefonu na tyle, na ile pozwala jego bateria. Tak samo jest z pozostałymi usługami – m.in. SMS-ami i transferem danych. Przynajmniej tak powinno być.

Okazuje się bowiem, że większość ofert bez limitu ma jednak ograniczenia, zazwyczaj właśnie w pakiecie internetowym. Czy na polskim rynku telefonii komórkowej istnieją oferty w 100% bez limitu danych (a więc nie tylko GB, a także bez limitu prędkości transferu danych), które charakteryzuje w pełni nielimitowany Internet w telefonie? Na co zwracać uwagę przy wyborze abonamentu komórkowego?

Zobacz też nielimitowany Internet mobilny:

Interesuje Cię nielimitowany Internet mobilny na cały dom?
Internet mobilny bez limitu

No limit GB w telefonie dla osób fizycznych

Po przejrzeniu tego co oferują operatorzy okazało się, że tylko kilka sieci oferuje pakiet internetowy bez limitu danych GB dla indywidualnego klienta – Play w kilku wariantach, T-Mobile (od połowy września 2016), a2mobile (od marca 2017), Red Bull Mobile i Plus (od lutego 2018) oraz Orange (od kwietnia 2018) czy np. oferta T-Mobile, która wyraźnie wyróżnia się na rynku (abonament L od stycznia 2022 r. i pakiet Summer of Youth od lipca 2023) oraz Virgin Mobile (również od lipca 2023 r.). Wszystko to dla klientów indywidualnych, a warunki takie dostępne są głównie w abonamentach głosowych i czasami (a2mobile) prepaidach.

Jak sytuacja wygląda w abonamencie z telefonem, gdzie możesz zdecydować się do zakupu nowego urządzenia? W każdym przypadku dostaniesz naturalnie nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a więc wiadomości multimedialne. Które oferty spełniają wymagania – Red Bull Mobile, Plus, Play, Orange, a może T-Mobile? Pomożemy w wyborze najlepszego abonamentu. W każdej z poniższych możesz liczyć także na darmowy transfer danych w roamingu UE!

No limit GB w ofercie na abonament

120 GB Internetu na pełnej prędkości. Klienci decydujący się na abonament Plusa miał przez pewien czas w swojej ofercie plan taryfowy, w którym Internet był nieskończony. Tak wygląda jego obecna odsłona w wersji z telefonem (za którego liczone są dodatkowe raty). W ramach abonamentu sieci Plus GSM oferuje naprawdę bardzo duży transfer internetowy!

Internet 5G w smartfonie bez limitu Plus

To bardzo duży pakiet danych, jednak zarówno sieci Orange, Play, jak i Plus nie oferują w pełni nielimitowanego Internetu w telefonie – po wykorzystaniu pakietu wprowadzają oni limit prędkości do 1 Mb/s. Umowa trwa 24 miesiące.

600 GB Internetu na pełnej prędkości. Jak podaje Orange na swojej stronie internetowej – po wykorzystaniu pakietu 600 GB transmisji danych z nielimitowanego Internetu w Planie L jego prędkość maleje do 1 Mb/s w przypadku danych pobieranych. Pozostałe taryfy abonamentu dla osób indywidualnych z Internetem no limit znajdziecie w naszej porównywarce ofert komórkowych. Również w przypadku wybranej oferty a2mobile prędkość spada stopniowo od 10 GB – do 512 kb/s po wykorzystaniu 15 GB, ale jest to już oferta na kartę z samą kartą SIM.

Nie jest to więc oferta w 100% bez limitu danych (nielimitowany Internet tylko do pewnego pułapu GB), gdyż po wyczerpaniu podstawowego pakietu transfer zwalnia. Umowa na 24 miesiące.

100% GB Internetu na pełnej prędkości. W końcu abonament, w którym klienci otrzymują możliwość dostępu do Internetu bez limitu! Jeszcze niedawno również w ramach nieco tańszego abonamentu Play L był oferowany nielimitowany Internet, ale przez połowę umowy. W przypadku pakietu HOMEBOX za 105 złotych miesięcznie jest on całkowicie niewyczerpywalny przez całą umowę, w dodatku transfer danych nigdy nie zwolni! To topowy abonament komórkowy fioletowej sieci Play.

I tym razem umowa trwa standardowe 24 miesiące.

Od stycznia 2022 roku jest dostępna oferta T-Mobile, w której nie ma żadnych ograniczeń w postaci braku limitu danych, a więc prawdziwy no limit – w 100% nielimitowany Internet w telefonie! Do lipca 2023 r. była to jedyna opcja klientów indywidualnych (osób fizycznych), aż do pojawienia się… kolejnego pakietu no limit od T-Mobile Polska i Virgin Mobile!

100% GB Internetu na pełnej prędkości. To najbogatszy abonament sieci T-Mobile – Oferta Nielimitowana L! Kosztuje ona 90 złotych miesięcznie (nie licząc dodatkowej raty za ewentualny sprzęt), a sam transfer nigdy się nie skończy i nigdy nie zwolni w Twoim telefonie! Prawdziwy nielimitowany Internet w smartfonie! W T-Mobile nie ma żadnego lejka bezpieczeństwa Mb/s – nie ma tu limitu danych, a transfer zawsze będzie tak samo szybki! Dotychczas podobne oferty były (i to bardzo rzadko) oferowane w planach firmowych, właśnie przez T-Mobile Polska. To naprawdę świetna oferta!

T-Mobile abonament 2022 bez limitu

Umowa w T-Mobile trwa 24 miesiące.

100% GB Internetu na pełnej prędkości. Od niedawna nie musisz sięgać po topowy abonament T-Mobile Polska z dwuletnią umową! Możesz skorzystać z jego bezterminowego abonamentu za jedyne 50 złotych miesięcznie. Warunek – nie możesz mieć więcej niż… 26 lat. Nie jest to zatem oferta dla każdego! Podobnie jak kolejna, ale już innego operatora komórkowego.

Summer of Youth

Umowa na czas nieokreślony.

100% GB Internetu na pełnej prędkości. Również Virgin Mobile oferuje praktycznie to samo i w tej samej cenie! Internet nigdy się tu nie skończy, nigdy również nie zwolni w trakcie trwania okresu rozliczeniowego. Opłata miesięczna to ponownie 50 złotych. Warunek jest jednak taki sam – oferta jest przeznaczona dla osób od 18 do 26 roku życia!

Virgin Mobile Unlimited 5G

Kolejna znakomita i niedroga oferta, w dodatku z umową na czas nieokreślony!

No limit GB w ofercie na kartę

A możesz preferujesz klasyczną ofertę na kartę, a więc prepaid? Jak wcześniej wspomnieliśmy, sieć a2mobile oferuje nielimitowany Internet (nieskończone gigabajty) w swoich pakietach Niewyczerpalne Wszystko. Są one dostępne w kilku wariantach różniących się wielkością transferu GB na pełnej prędkości, a przez co – naturalnie – ceną. Za np. jedyne 19,90 złotych na miesiąc (31 dni) otrzymasz m.in. miesięczny pakiet danych 10 GB.

a2mobile 10 GB

Nie ma umowy w a2mobile – to klasyczna oferta na kartę bez żadnych i jakichkolwiek zobowiązań!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

No limit GB w telefonie dla firm

100% GB Internetu na pełnej prędkości. Klienci biznesowi sieci T-Mobile również mogą liczyć na oferty bez limitu danych w telefonie, a więc nielimitowany Internet idealny do swobodnego surfowania w sieci. W przypadku ofert dla firm w zasadzie ci sami wielcy operatorzy GSM oferują „nielimitowany Internet” z lejkiem 1 Mb/s, ale jeden z nich zapewnia coś więcej. W ramach abonamentu T-Mobile dla firm MagentaBIZNES VIP dostaniesz (podobnie jak Oferta Nielimitowana L ze stycznia 2022) w pełni nielimitowany transfer internetowy – bez limitów GB i prędkości, także nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y.

MagentaBIZNES T-M

Oprócz niego operator T-Mobile oferuje jeszcze 2 tańsze abonamenty dla firm, ale tam prędkości wynoszą „tylko” do 20 i do 200 Mb/s! W ich przypadku nie jest to więc w pełni nielimitowany Internet w telefonie. Możesz zdecydować się do zakupu nowego urządzenia lub na wariant z samą kartą SIM. W wyborze abonamentu spore znaczenie może być wysokość opłaty startowych i/lub ratalnych za telefon.

Umowa trwa 24 miesiące, co jest standardem w ofertach na abonament komórkowy, także dla firm w T-Mobile Polska.

Nielimitowany Internet w smartfonie – podsumowanie

Jak widzisz, na rynku jest sporo ofert na abonament, kartę czy dla firm (klienci biznesowi), które zapewniają nieskończony Internet. W większości jest on jednak ograniczony tzw. lejkiem bezpieczeństwa, tzn. po wyczerpaniu określonego transferu danych – często liczącego między 10 a aż 240 GB – prędkość Internetu znacznie spada.

W zasadzie jedynie T-Mobile Polska i Virgin Mobile oferują pakiety dla osób indywidualnych i firm, gdzie Internet w telefonie śmiga cały czas bez limitu danych i bez limitu prędkości!

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  • Czy istnieją oferty z nielimitowanym Internetem?
  • Nielimitowany Internet – jaki powinien być?
  • Na co zwracać uwagę w ofertach operatorów?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Tak, ale w praktyce oferuje go obecnie tylko T-Mobile Polska! W jego topowym abonamencie indywidualnym oraz dla firm nie ma żadnych ograniczeń prędkości Mb/s, paczki GB czy innych wyłączeń. Internet jest bez limitu przez całą umowę z operatorem.
Jeżeli chcesz prawdziwie nielimitowany Internet w telefonie, sprawdź dokładnie warunki umowy. Prawie zawsze będą pewne wyłączenia czy ograniczenia - np. po 12 miesiącach transfer będzie już ograniczony, albo będzie bez limitu prędkości tylko dla np. pierwszych 100 GB. Diabeł tkwi w szczególe!
Prawdziwie nielimitowany Internet w telefonie oferuje T-Mobile Polska. Podobne oferty - lecz z ograniczeniem GB, maksymalnej prędkości czy... wieku klienta - oferują m.in. Play, Plus, Virgin Mobile czy a2mobile.

star ocena
4.2/5 - (51 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

należało by zaktulizować np o orange flex i inne

T-Mobile najgorsza sieć. Co z bezlimitowanego internetu gdy brak zasiegu, nie ma mozliwosci wykonywania polaczen. Za rok konczy sie umowa i nagle zasięg w tel tracę… cos nie tak .. to oszustwo!

Orange Flex ma nielimitowany interent.

Tmobile w ofertach bez limitu po przekroczeniu pewnej ilości danych obniża predkość, także nie wierzcie w te oferty

nie prawda mam używam

W tej chwili T-Mobile daje w abonamencie komórkowym w taryfach M i L nielimitowany internet (przy tym w taryfie M z prędkością do 30 Mb/s) – ceny 65/85 zł a na promocji przy przeniesieniu numeru 45/65 zł.

orange ma nielimitowany tylko trzeba właćzyc usługe 5mb

Na dodatek max co daje ci operator to 100GB
Po wykorzystaniu nie masz możliwość dokupienia dodatkowych GB bo nie ma takiego pakietu

Koszt to 160 zł

Wychodzi jakoś 15zl za 10 GB

Bardzo słabo czemu jesteśmy gorzej traktowani niż za granicą skoro muj rachunek jest w Anglii na 200 zł i wszystko mam no limit telefon w tej chwili samsung s10

Pozdrawiam

MÓJ RACHUNEK – powinno brzmieć

Mieszkam w Anglii mam internet bez limitu , nie rozumiem dla czego w Polsce tak nie ma skoro płacimy za to pieniądze a technologia jest ta sama

„Play nie należy do najtańszych sieci, jak już zresztą wykazaliśmy w rankingu pakietów internetowych.” Z tego co widzę to właśnie należy.

Mialem internet z Play po 6h wykorzystałem 100Gb i internet zwolnił do 1mb/s a miał być nielmitowany, kobieta w salonie gwarantowala mi ze jezeli jest lte to nie bedzie ograniczeń mialem nawet lte+ a limit jednak mnie zlapal,dwa dni później poszedłem z rezygnacją i znowu ta sama osoba cisla mi kit ze jest nielimitowany
Także nie polecam nikomu Play.

Rzeczywiście było to dość niefortunne sformułowanie – już poprawione. Dzięki za czujność ;)

Żaden z operatorów sieci komórkowych nie oferuje transferu bez limitu danych pomimo ofert „NO LIMIT” Prawda jest taka że po przekroczeniu pewnej wielkości transferu (z reguły 50GB lub max 100GB) internet będzie działał co prawda ale jego prędkość spadnie do opłakanej prędkości. Tak więc decydując się na ofertę internetu bez limitu danych trzeba wiedzieć że to nie jest do końca prawdą.

a2mobile bardzo super się sprawdza bo przy prędkości 512 kb/s jak na jedną osobę śmiga wyśmienicie polecam :-)

to jest predkosc z epoki kamienia lupanego

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: