Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nielimitowany Internet w telefonie – prawda czy mit?

4

Operatorzy coraz częściej oferują taryfy bez limitowanych połączeń i SMS-ów do wszystkich sieci. Co jednak z pakietem internetowym? Czy są również takie oferty, w których nie musimy się martwić o przekroczenie limitu wysyłania danych? Przekroczenie tego progu powoduje dopłatę do abonamentu, która może być bardzo wysoka. Dzięki naszej porównywarce dokonaliśmy dnia 06.10.2015 zestawienia, które będziemy na bieżąco aktualizować.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018.

Oferty bez limitu?

Sieci komórkowe działające na polskim rynku często reklamują nieskromnie swoje topowe usługi jako tzw. no limit, a więc bez żadnych narzucanych ograniczeń. Oferty tego typu są proste - płacimy tylko miesięczny abonament i czy wykorzystamy 10 czy 1000 minut, to nie ma żadnego znaczenia. Możemy korzystać z telefonu na tyle, na ile pozwala jego bateria. Tak samo jest z pozostałymi usługami - m.in. SMS-ami i transferem danych. Przynajmniej tak powinno być. Okazuje się bowiem, że większość ofert bez limitu ma jednak ograniczenia, zazwyczaj właśnie w pakiecie internetowym. Czy na polskim rynku telefonii komórkowej istnieją oferty w 100% bez limitu?

Ograniczony wybór dla Kowalskiego

Po przejrzeniu tego co oferują operatorzy okazało się, że tylko kilka sieci oferuje nielimitowany pakiet internetowy dla indywidualnego klienta - Play w wielu wariantach, T-Mobile (od połowy września 2016), a2mobile (od marca 2017), Red Bull MobilePlus (od lutego 2018) oraz Orange (od kwietnia 2018). Tak prezentuje się najtańsza (bez telefonu) oferta całkowicie no limit:

A tak najtańsza propozycja z telefonem:

Jak podaje Play na swojej stronie internetowej - po wykorzystaniu 10 GB transferu z nielimitowanego Internetu jego prędkość maleje do 1 Mb/s (w przypadku danych pobieranych) i 384 kbit/s (w przypadku danych wysyłanych). Pozostałe taryfy abonamentu dla osób indywidualnych z Internetem no limit znajdziecie w naszej porównywarce. Również w przypadku a2mobile prędkość spada stopniowo już od 5 GB, do 512 kb/s po wykorzystaniu 15 GB. Spadek transferu do 1 Mb/s obserwujemy również w nowym Plusie, ale po 12 GB. Dla porównania prezentujemy poniżej pakiety T-Mobile, w których prędkość spada do 1 Mb/s po wykorzystaniu 20 GB (w T1 Bez Limitu po 10 GB):

Od końca października T-Mobile poszerzył oferty z nielimitowanym Internetem również w umowach bez telefonu. Oto przykładowa z nich:

Również nowy abonament Plusa ma w swojej ofercie od 14 lutego 2018 plan taryfowy, w którym Internet jest nieskończony (zwalnia po 12 GB). Tak wygląda w wersji bez telefonu (za którego liczone są dodatkowe raty):

Końcem lutego 2018 zmiany w swoich ofertach zanotował także Red Bull Mobile. W efekcie jego abonament premium za 199 zł zapewnia objętościowo nielimitowany transfer. Jego prędkość spada jednak po konsumpcji 10 GB!

Z kolei od 12 kwietnia 2018 zaszły zmiany w Orange:

Odtąd paczki danych o wielkości odpowiednio 10 i 20 GB zwane są „bez limitów”, a prędkość lejka została podniesiona z 16 kb/s do aż 1 Mb/s (podobnie, jak w powyższej konkurencji). Oznacza to, że transfer zwalnia, ale do takiego poziomu, że wciąż można korzystać z Internetu.

Porównaj oferty na abonament

W abonamencie dla firm również niewielki wybór

W przypadku ofert dla firm nie tylko T-Mobile, lecz także PlusOrange oferują również wiele opcji z Internetem no limit. Tak wyglądają najtańsze oferty bez telefonu w abonamencie dla firm od pomarańczowego i zielonego operatora:

Dla porównania najtańsze warianty z telefonem:

Wnioski

Play należy do najtańszych sieci oferujących pakiety z nielimitowanym Internetem i z telefonem, jak już zresztą wykazaliśmy w rankingu pakietów internetowych. Wraz z T-Mobile, Plusem, Orange, a2mobile i Red Bull Mobile jako jedyni oferują nielimitowany Internet dla klientów indywidualnych, co dla osób o najwyższych wymaganiach jest nie do przecenienia.

Jeszcze pod koniec 2015 roku wtórowała im Heyah w swojej taryfie XL i to bez ograniczeń związanych z prędkością po wyczerpaniu pierwszych 10 czy 20 GB. Niestety, od listopada 2015 ograniczyła swój nielimitowany Internet do 10 GB, a następnie do zaledwie 5 GB przy zachowaniu tej samej ceny. Z kolei w ofertach dla firm nielimitowany objętościowo transfer oferują sieci Orange, T-Mobile, Plus i Play.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
WhiteFoxArkiMarcin z KomórkomatuTelnettv Brzesko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Telnettv Brzesko
Gość
Telnettv Brzesko

Żaden z operatorów sieci komórkowych nie oferuje transferu bez limitu danych pomimo ofert „NO LIMIT” Prawda jest taka że po przekroczeniu pewnej wielkości transferu (z reguły 50GB lub max 100GB) internet będzie działał co prawda ale jego prędkość spadnie do opłakanej prędkości. Tak więc decydując się na ofertę internetu bez limitu danych trzeba wiedzieć że to nie jest do końca prawdą.

WhiteFox
Gość
WhiteFox

„Play nie należy do najtańszych sieci, jak już zresztą wykazaliśmy w rankingu pakietów internetowych.” Z tego co widzę to właśnie należy.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście było to dość niefortunne sformułowanie – już poprawione. Dzięki za czujność ;)

Arki
Gość
Arki

Mialem internet z Play po 6h wykorzystałem 100Gb i internet zwolnił do 1mb/s a miał być nielmitowany, kobieta w salonie gwarantowala mi ze jezeli jest lte to nie bedzie ograniczeń mialem nawet lte+ a limit jednak mnie zlapal,dwa dni później poszedłem z rezygnacją i znowu ta sama osoba cisla mi kit ze jest nielimitowany
Także nie polecam nikomu Play.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów