Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nielimitowany Internet w telefonie – prawda czy mit?

avatar
10
nielimitowany Internet w telefonie

Potrzebny Ci jak największy, najlepiej nielimitowany Internet w telefonie? Z minutami i SMS-ami nie będzie problemu, ale jak z transferem internetowym? Czy są również takie oferty, w których nie musimy się martwić o przekroczenie limitu wysyłania danych? Czy istnieją oferty z nieskończonym Internetem? Dzięki naszej porównywarce dokonaliśmy dnia 06.10.2015 zestawienia, które będziemy na bieżąco aktualizować.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022.


Oferty bez limitu?

Sieci komórkowe działające na polskim rynku często reklamują nieskromnie swoje topowe usługi jako tzw. no limit, a więc bez żadnych narzucanych ograniczeń. Oferty tego typu są proste – płacisz tylko miesięczny abonament i czy wykorzystasz 10 czy 1000 minut, to nie ma żadnego znaczenia. Możemy korzystać z telefonu na tyle, na ile pozwala jego bateria. Tak samo jest z pozostałymi usługami – m.in. SMS-ami i transferem danych. Przynajmniej tak powinno być. Okazuje się bowiem, że większość ofert bez limitu ma jednak ograniczenia, zazwyczaj właśnie w pakiecie internetowym. Czy na polskim rynku telefonii komórkowej istnieją oferty w 100% bez limitu?

Internet mobilny bez limitu

No limit GB w telefonie dla osób fizycznych

Po przejrzeniu tego co oferują operatorzy okazało się, że tylko kilka sieci oferuje nielimitowany pakiet internetowy dla indywidualnego klienta – Play w kilku wariantach, T-Mobile (od połowy września 2016), a2mobile (od marca 2017), Red Bull Mobile i Plus (od lutego 2018) oraz Orange (od kwietnia 2018). Tak prezentuje się najtańsza (bez telefonu) oferta no limit:

A jak sytuacja wygląda w abonamencie z telefonem?

Jak podaje Orange na swojej stronie internetowej – po wykorzystaniu 300/150 GB transferu (przez pierwszy rok 300 GB, w drugim 150 GB miesięcznie) z nielimitowanego Internetu w Planie L jego prędkość maleje do 1 Mb/s (w przypadku danych pobieranych). Pozostałe taryfy abonamentu dla osób indywidualnych z Internetem no limit znajdziecie w naszej porównywarce ofert komórkowych. Również w przypadku a2mobile prędkość spada stopniowo od 10 GB – do 512 kb/s po wykorzystaniu 15 GB.

Również abonament Plusa ma od pewnego czasu w swojej ofercie plan taryfowy, w którym Internet jest nieskończony. Tak wygląda jego obecna odsłona w wersji z telefonem (za którego liczone są dodatkowe raty). Przez pierwszy rok transfer GB jest nieograniczony.

Po 120 GB zwalnia również transfer w abonamencie Play (wszystkie pakiety prócz S, S+; tu Play M). W przypadku topowego abonamentu Play L transfer zwalnia dopiero po 240 wykorzystanych gigabajtach! Jednak zarówno Orange, Plus, jak i Play nie oferuje w pełni nielimitowanego Internetu w telefonie – po jakimś czasie wprowadzają oni lejek do 1 Mb/s. Od stycznia 2022 roku jest dostępna oferta, w której nie ma żadnych ograniczeń!

To najbogatszy abonament T-Mobile – Oferta Nielimitowana L! Kosztuje ona 85 zł miesięcznie (nie licząc dodatkowej raty za ewentualny sprzęt), a sam transfer nigdy się nie skończy i nigdy nie zwolni w Twoim telefonie! Dotychczas podobne oferty były (i to bardzo rzadko) oferowane w planach firmowych, właśnie przez T-Mobile. To naprawdę świetna oferta!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

No limit GB w telefonie dla firm

W przypadku ofert dla firm w zasadzie ci sami wielcy operatorzy GSM oferują „nielimitowany” Internet z lejkiem 1 Mb/s, ale jeden z nich zapewnia coś więcej. Pakiet MagentaBIZNES VIP oferuje (podobnie jak Oferta Nielimitowana L ze stycznia 2022) w pełni nielimitowany transfer internetowy – bez limitów GB i prędkości!

Oprócz niego oferuje jeszcze 2 tańsze abonamenty dla firm, ale tam prędkości wynoszą „tylko” do 20 i do 200 Mb/s!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

10
Dodaj komentarz

8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Telnettv Brzesko

Żaden z operatorów sieci komórkowych nie oferuje transferu bez limitu danych pomimo ofert „NO LIMIT” Prawda jest taka że po przekroczeniu pewnej wielkości transferu (z reguły 50GB lub max 100GB) internet będzie działał co prawda ale jego prędkość spadnie do opłakanej prędkości. Tak więc decydując się na ofertę internetu bez limitu danych trzeba wiedzieć że to nie jest do końca prawdą.

Krzysztof

a2mobile bardzo super się sprawdza bo przy prędkości 512 kb/s jak na jedną osobę śmiga wyśmienicie polecam :-)

WhiteFox

„Play nie należy do najtańszych sieci, jak już zresztą wykazaliśmy w rankingu pakietów internetowych.” Z tego co widzę to właśnie należy.

Rzeczywiście było to dość niefortunne sformułowanie – już poprawione. Dzięki za czujność ;)

Arki

Mialem internet z Play po 6h wykorzystałem 100Gb i internet zwolnił do 1mb/s a miał być nielmitowany, kobieta w salonie gwarantowala mi ze jezeli jest lte to nie bedzie ograniczeń mialem nawet lte+ a limit jednak mnie zlapal,dwa dni później poszedłem z rezygnacją i znowu ta sama osoba cisla mi kit ze jest nielimitowany
Także nie polecam nikomu Play.

M

Mieszkam w Anglii mam internet bez limitu , nie rozumiem dla czego w Polsce tak nie ma skoro płacimy za to pieniądze a technologia jest ta sama

M

Na dodatek max co daje ci operator to 100GB
Po wykorzystaniu nie masz możliwość dokupienia dodatkowych GB bo nie ma takiego pakietu

Koszt to 160 zł

Wychodzi jakoś 15zl za 10 GB

Bardzo słabo czemu jesteśmy gorzej traktowani niż za granicą skoro muj rachunek jest w Anglii na 200 zł i wszystko mam no limit telefon w tej chwili samsung s10

Pozdrawiam

Marian

MÓJ RACHUNEK – powinno brzmieć

xxx

orange ma nielimitowany tylko trzeba właćzyc usługe 5mb

Mariusz

W tej chwili T-Mobile daje w abonamencie komórkowym w taryfach M i L nielimitowany internet (przy tym w taryfie M z prędkością do 30 Mb/s) – ceny 65/85 zł a na promocji przy przeniesieniu numeru 45/65 zł.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów