Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Red Bull Mobile SieMa 69 pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
2
Obowiązuje do: odwołania
RBM Energy

Red Bull Mobile 69 to najdroższy wariant abonamentu oferowany przez operatora z czerwonymi bykami w logotypie. Jeszcze całkiem niedawno Red Bull kojarzył się wyłącznie z napojami energetycznymi i sportami ekstremalnymi, ale osoby porównujące oferty komórkowe doskonale wiedzą, że Red Bull ma też swoją sieć komórkową. I to taką, która (przynajmniej w Polsce) oferuje atrakcyjne pakiety, jak RBM 69.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018.

Red Bull Mobile na abonament

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet RBM kosztuje 69 zł miesięcznie, a umowa podpisywana jest standardowo na okres 24 miesięcy. Operator zapewnia nielimitowane połączenia (w tym na numery stacjonarne), minuty i SMS-y do krajowych sieci oraz 15 GB Internetu.

Sprawdź ofertę Red Bull Mobile 69
PORÓWNAJ OFERTY

Zestaw uzupełniany jest oczywiście o telefon komórkowy, smartfon lub sportowy gadżet (np. kamerę do sportów ekstremalnych), a których cena w jednorazowej opłacie startowej zaczyna się już od 6 zł. Istnieje również możliwość skorzystania z outletu Red Bull Mobile, w którym kupimy używane (maksymalnie do 2 tygodni bez śladów eksploatacji i uszkodzeń) modele w niższych cenach.

Rozmowy, SMS-y i Internet w RBM SieMa 69

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Red Bull Mobile SieMa 69:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 15 GB
 • cena: 69 zł
 • długość umowy: 24 miesiące

Red Bull Mobile SieMa 69:

RBM Energy

Co ciekawe, pod względem zakresu oferowanych usług RBM 69 niczym nie różni się do Red Bull Mobile 49. Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Na abonament za 69 zł zdecydują się ci, którzy nie chcą wydać dużej sumy w opłacie startowej, co jest przewagą oferty RBM 69.

Aktualnie dostępne promocje Red Bull Mobile:

Red Bull Mobile SieMa 69 – dla kogo?

Porównaj oferty na abonament
PORÓWNAJ OFERTY

Pakiet ten jest jednym z korzystniejszych na rynku, ale nie oznacza to, że nie ma silnej konkurencji. Np. za niemal tę samą kwotę dostaniemy Supernet T2, lecz  z 5 GB transferu. O wyborze zadecydują zapewne również koszt telefonu i dostępność modeli, zasięg, a w mniejszym stopniu również zapewnienie nielimitowanych aplikacji internetowych (na korzyść oferty T-Mobile).

Na szczęście wysokość jednorazowej opłaty za telefon (brak dodatkowo naliczanych rat, jak to ma miejsce w Orange i Plusie) jest zazwyczaj niższa, niż u konkurencji. Dla wielu będzie to złoty środek między jakością usługi, ceną telefonu a wysokością abonamentu.

Jeżeli jednak bardziej sobie cenimy oszczędność w skali całej umowy (2 lat) od krótkotrwałej, to wybierzmy RBM 49. Cena smartfona jest w niższym abonamencie zawsze o 200 zł wyższa, lecz już po 10 miesiącach zaczynamy oszczędzać 20 zł na miesięcznie. Oznacza to, że RBM 69 zawsze będzie w skali 2 lat o 280 zł droższy od abonamentu za 49 zł. Mimo to wciąż stanowi jedno z lepszych rozwiązań umów z telefonem na rynku GSM.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y oraz MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych, 15 GB)
 • duży wybór telefonów i smartfonów (w tym outlet)
 • bardzo duży wybór sportowych akcesoriów
 • darmowy Tidal
 • ceny telefonów, smartfonów i akcesoriów od symbolicznych 6 zł
 • bezpłatny roaming w roamingu UE
 • brak dodatkowych rat za urządzenie

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • tylko 1 GB w UE
 • w skali 24 miesięcy tańszy jest RBM 49
 • często wysokie opłaty startowe za telefony

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Red Bull Mobile.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

i powinniście jako wadę wpisać ograniczenie internetu w roamingu 1,5Mb

W zasadzie tak, ale w ostatniej chwili zrezygnowaliśmy z umieszczenia zalety „zasięg 4 sieci” i wady, o której mówisz. Wygląda na to, że Play powoli odchodzi od swojej karty przetargowej, jakim była możliwość korzystania z zasięgu innych operatorów.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: