Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Darmowe MMS-y w abonamencie i na kartę

Smartfon MMS

Wiadomości MMS (ang. Multimedia Messaging Service) pozwalają nam na przesyłanie plików multimedialnych – czyli zdjęć, krótkich filmików i dźwięków. W przeciwieństwie do bluetootha i podczerwieni sprzed lat, usługę tę zapewnia nasz operator komórkowy, podobnie jak funkcję SMS. W przeciwieństwie do niej MMS-y nie są już jednak aż tak popularne – tym bardziej, że różnego rodzaju pliki możemy wysyłać obecnie np. przez Messengera. Zaczyna się doceniać usługę MMS, kiedy np. nie posiada się konta na Facebooku, co umożliwiłoby szybką i sprawną wymianę danych. Niestety, w tańszych taryfach wiadomości te są zazwyczaj dodatkowo płatne. Sprawdziliśmy najtańsze oferty z nielimitowanymi MMS-ami zarówno w abonamencie, jak i w ofertach na kartę.

Masz problem z odbieraniem i wysyłaniem MMS-ów na swoim telefonie? Odwiedź nasz poradnik, w którym dowiesz się jak skonfigurować MMS na swoim urządzeniu.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018.

Oferty na abonament

Porównaj oferty na abonament

Najtańszy abonament z nielimitowanymi MMS-ami do wszystkich sieci komórkowych. Musimy jednak pamiętać, że nic więcej darmowego (oprócz wiadomości SMS) Netia nie oferuje w swoim pakiecie.

Bardziej rozbudowany i drugi najtańszy abonament (wraz z promocyjnym Lajtem, ale ten jest dostępny tylko dla osób przenoszących numer) z nielimitowanymi MMS-ami jest dostępny w Plush ABO 1 GB. Pakiet kosztuje tylko 10 zł miesięcznie i oprócz MMS-ów oferuje również SMS-y bez limitów do wszystkich sieci komórkowych oraz 1 GB Internetu.

Jeden z najtańszych abonamentów z darmowymi MMS-ami oferuje Lajt Mobile. Za 17,99 zł możemy swobodnie pisać i wysyłać wiadomości multimedialne – musimy jednak uważać na połączenia na numery stacjonarne. Te nie są już bowiem nielimitowane w tej taryfie. Z kolei osoby przenoszące numer do tego operatora mogą zamówić niezwykle atrakcyjny pakiet Lajt za 10 zł z 10 GB!

Za 24,70 zł możemy dostać w Premium Mobile nie 1, lecz aż 20 GB pakietu internetowego! W pakiecie Freedom2 dostępna jest oczywiście darmowa transmisja danych MMS. Co więcej, otrzymamy również nielimitowane minuty na numery stacjonarne, których brakuje poprzednikom. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Kolejna oferta Plusha. Co prawda jeden z pakietów Lajt Mobile jest tańszy o zaledwie 1 grosz, lecz nie oferuje nielimitowanych minut na numery stacjonarne, a także tylko 1 GB transferu. Z tego powodu nie zamieszczamy go w naszym rankingu. Z kolei Plush ABO 10 GB jest pełny samych zalet: dostaniemy w nim dobrą ofertę dla dwojga, a pakiet internetowy zwiększa się wraz ze stażem u operatora.

Oferty na kartę

Porównaj oferty na kartę

W a2mobile znajdziemy najtańszą ofertę z nielimitowanymi MMS-ami. W ofercie za jedyne 9,90 zł dostaniemy jeszcze nieograniczone SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych. W tej samej cenie u operatora dostaniemy również pakiet Niewyczerpalne Rozmowy, jednak na próżno szukać w nim MMS-ów bez limitów.

Również w segmencie prepaid Plush plasuje się bardzo wysoko. Jego oferta jest o jedyne 10 groszy droższa od a2mobile, lecz w zamian dostaniemy również pakiet internetowy o wielkości 1 GB, co czyni te ofertę zdecydowanie lepszą.

Niegdyś najtańsza propozycja z MMS-ami bez limitu była dostępna w Heyah. Darmowe MMS-y i SMS-y oraz pakiet internetowy w wysokości 2 GB – to wszystko za niecałe 15 zł.

Kolejna bardzo dobra oferta a2mobile. Za 15,90 zł możemy również dostać podobną taryfę, lecz zamiast nielimitowanych rozmów dostaniemy nielimitowany pakiet internetowy! W obu MMS-y są oczywiście nieograniczone. Który z nich wybierzesz?

Viking 19 Standard to oferta podobna, co w Heyah, ale droższa o 4 zł. W zamian dostaniemy pakiet internetowy przechodzący na kolejny miesiąc, o ile nie zostaniemy przez nas wykorzystany.

Podsumowanie

Na rynku występują oferty z nielimitowanymi MMS-ami, których koszt miesięczny nie przekracza 30 złotych. Mogą być one atrakcyjne dla tych osób, które często korzystają z funkcji MMS. Coraz częściej jest jednak ona wypierana przez bezpłatne komunikatory, takie jak Messenger. Właściciele kont na Facebooku mogą bezpłatnie wysyłać pliki multimedialne. Instalując na swoim smartfonie aplikację Messenger i posiadając np. taryfę #BezLimitu z Virgin Mobile również mogą w sposób nieograniczony przesyłać pliki poprzez komunikator.

Funkcja MMS zawsze była nieco niszowa – początkowo pojedyncza wiadomość pobierała sporo środków z naszego konta. Poza tym konfiguracja MMS sprawiała niejednokrotnie problemy. Niemniej jednak dla wielu jest to wciąż ważna usługa, bez której nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

8
Dodaj komentarz

5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
adamo000

Magistrowie inżynierowie inżynierii środowiska nie pracujący w zawodzie łączmy się :)

Witam na pokładzie ;)

Grzegorz Jakubowski

MMSy są do przesady drogie w dzisiejszych czasach kiedy mamy wiele darmowych komunikatorów.
Autor artykułu zapomniał, że jeszcze istnieją aplikacje Whats App i Viber.
Jeszcze trzeba pamiętać o tym, że fb messenger już nie wymaga rejestracji na facebooku.
No i aplikacje FB,Twitter, Messenger, GG, ask.fm są bez limitów w sieci Virgin Mobile.

Zgadza się, zresztą komunikatory służą nam również do wysyłania wiadomości tekstowych, zastępując tym samym SMS-y:
https://komorkomat.pl/wysylanie-sms-polska-2015-raport/

Grzegorz Jakubowski

Jeszcze warto wspomnieć, że właśnie wchodzi nowy komunikator Google Allo.

M.s.

Autor dobrze wie o czym mówi. Dużo ludzi szuka takich ofert np ja. Plush miał za 10zl i za darmo MMS. I to mnie interesuje nic więcej zadem messenger czy WhatsApp.. takie karty sim wykorzystywane są do kamer które wysyłają tylko mms

Marcin eN.

Tylko dlaczego w takim playu nie ma jeszcze mmsow w pakiecie no limit za 25 zl? Tylko robią straszną łaskę. W a2 mobile jest taniej i nie rozdzielaja mmsow z smsami. Wszystko za 19.90 za miesiąc. Nie przeszedlem do a2 tylko do dlatego bo większą część rodziny mam w play więc w sumie nie wyszło by to tanieje a przynajmniej dla tych ktorzy dzwonią do mnie. Pozatym troche gorszy zasieg. A w play przynajmniej w razie czego moge wybrac siec.

janio

darmowy mms w Play to ratytas .

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów