Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Konfiguracja MMS – jak?

Jak skonfigurować MMS-y

Ostatnia aktualizacja: 2023-04-05

Masz nowy telefon i nie wiesz jak skonfigurować MMS? A może z innego powodu wiadomości multimedialne nie działają? MMS-y nigdy nie zrobiły takiej furory jak SMS-y, czyli wiadomości tekstowe, m.in. przez problemy z ich konfiguracją. W zależności od operatora i systemu operacyjnego ich odblokowanie może być dość kłopotliwe. Podpowiadamy, jak skonfigurować MMS-y na swoim telefonie – szybko i bezboleśnie.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022.

W jednym miejscu zebraliśmy operatorów komórkowych, którzy zamieścili instrukcje ustawień MMS na swoich stronach internetowych.


Konfiguracja MMS w a2mobile – jak?

Generalnie operator wysyła SMS-y konfiguracyjne do swoich klientów. Jeżeli jednak go nie otrzymasz, to szczegóły konfiguracji ręcznej MMS znajdziesz w FAQ na stronie operatora. Przypominamy, że na początku działalności a2mobile nie obsługiwał MMS-ów.

Przykładowa oferta a2mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w FM Mobile – jak?

Jeżeli na twój telefon komórkowy nie dotarł SMS konfiguracyjny, to możesz sam dokonać konfiguracji MMS. Należy pamiętać, że przykładowe ustawienia MMS (nazwy pól, lokalizacja ustawień APN) na stronie operatora mogą nieco się różnić w zależności od modelu telefonu, ale ich sens i lokalizacja są zbliżone. Na swojej stronie internetowej FM Group Mobile bardzo dokładnie opisał, jak ręcznie skonfigurować MMS-y w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

Przykładowa oferta FM Mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Heyah – jak?

Na stronie Heyah znajdziemy uniwersalną konfigurację MMS. Możemy również skorzystać z automatycznych ustawień – wystarczy, że zaznaczymy w odpowiednim polu producenta i model. Po wpisaniu swojego numeru telefonu i zaakceptowaniu, na naszą komórkę dostaniemy wiadomość SMS z ustawieniami, które należy zapisać.

Przykładowa oferta Heyah z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w lajt mobile – jak?

Podobnie jak w przypadku FM Mobile, również wirtualny operator lajt mobile bardzo dokładnie opisuje jak skonfigurować MMS-y. W pierwszej kolejności lajt mobile sugeruje jednak skorzystanie z automatycznej konfiguracji poprzez SMS. Wystarczy, że wyślemy SMS-a o treści MMS pod nr 8090. Jeżeli jednak sposób ten nie zadziała (nie jest dostępny dla wszystkich modeli telefonów), można dokonać manualnie zmienić ustawienia MMS.

Przykładowa oferta lajt mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Mobile Vikings – jak?

Mobile Vikings umożliwia automatyczną konfigurację MMS lub – jeżeli automat nie zadziała – ręczną. Wystarczy, że wyślemy SMS-a o treści MMS pod nr 9999. Możemy również wysłać SMS-a o treści ALL – wówczas sieć skonfiguruje automatycznie również Internet.

Przykładowa oferta Mobile Vikings z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Netia – jak?

W przypadku Netii możemy skorzystać z automatycznych ustawień w konfiguratorze – wystarczy, że zaznaczymy w odpowiednim polu producenta i model. Może być z tym jednak problem, gdyż baza telefonów najwidoczniej nie była aktualizowana od bardzo dawna – znajdziemy w niej np. takich producentów, jak BenQ-Siemens czy Sony-Ericsson. Jeżeli brakuje naszego modelu, to należy skonfigurować telefon ręcznie wg instrukcji zamieszczonej na stronie Netii.

Przykładowa oferta Netia z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w nju mobile – jak?

W nju mobile możemy skonfigurować ustawienia MMS na 3 sposobyautomatycznie na njumobile.pl, przez SMS, a także ręcznie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją operatora. Aby dokonać konfiguracji drogą SMS-ową należy wysłać wiadomość pod nr 214 zgodnie z formatem: usługa producent telefonu model telefonu. Ważne jest, aby oddzielać je spacją.

Przykładowa oferta nju mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Orange – jak?

Konfiguracja MMS w Orange jest bardzo prosta. Możemy skorzystać z konfiguratora MMS Orange lub – jeżeli nie znajdziemy naszego modelu telefonu w jego bazie – dokonać konfiguracji ręcznie. Instrukcja, jak to zrobić, znajduje się również na stronie operatora.

Przykładowa oferta Orange z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Play – jak?

Jeżeli zakupiłeś telefon w sieci Play, to nie będziesz musiał dokonać konfiguracji MMS – będzie on już przygotowany do korzystania z MMS-ów. W pozostałych przypadkach po zainstalowaniu karty SIM operatora Play dostaniemy automatyczną wiadomość SMS z konfiguracją MMS-ów.

Przykładowa oferta Play z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Plus i Plush – jak?

Plus umożliwia automatyczną i konfigurację online. Należy w odpowiednim polu wpisać swój numer telefonu, na którym chcemy skonfigurować MMS-y i kliknąć przycisk „Pobierz PIN”, który będzie nam potrzebny do konfiguracji naszego sprzętu.

Możemy również skonfigurować MMS-y w Plusie za pomocą wiadomości SMS, którą należy wysłać pod nr 8090. Jej treść będzie dostępna (a także inne komendy SMS) po prawidłowym wpisaniu wcześniej pobranego kodu PIN.

Identycznie skonfigurujemy również wiadomości MMS w Plushu.

Przykładowa oferta Plus i Plush z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Premium Mobile – jak?

Po włożeniu karty Premium Mobile do telefonu zostanie wysłany SMS konfiguracyjny. Otrzymaną wiadomość należy zainstalować w telefonie. Można również skonfigurować MMS-y ręcznie – operator na swojej stronie umieszcza krótkie instrukcje dla telefonów z systemem Android, iOS i Windows, jak wysłanie wiadomości SMS o treści MMS pod numer 8090.

Przykładowa oferta Premium Mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w T-Mobile – jak?

Jak większość sieci, również różowy operator udostępnia internetowy konfigurator MMS T-Mobile. Możemy zlecić automatycznie zmienienie ustawień lub dokonać ręcznej konfiguracji MMS. Wystarczy, że podamy producenta, model i numer telefonu T-Mobile.

Przykładowa oferta T-Mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja MMS w Virgin Mobile – jak?

Aby skonfigurować MMS-y w Virgin Mobile, wystarczy wysłać bezpłatną wiadomość SMS o treści Virgin mms pod nr 9999. Możemy też dokonać ręcznej konfiguracji zgodnie z ustawieniami zamieszczonymi w instrukcji operatora.

Przykładowa oferta Virgin Mobile z nielimitowanymi MMS-ami:

Skonfiguruj MMS w swoim telefonie


Konfiguracja wiadomości MMS – podsumowanie

Problemy z konfiguracją, stosunkowo wysoka cena (nie wszyscy operatorzy oferują nielimitowane MMS-y), a także era bezpłatnych komunikatorów internetowych, takich jak Messenger czy WhatsApp wyraźnie odbiły się na popularności MMS-ów. W przeciwieństwie do SMS-ów są one wykorzystywane raczej sporadycznie i to nawet przez ich zwolenników.

Mimo to wciąż warto mieć skonfigurowane i aktywne usługi MMS w swoim telefonie. Jak sam widzisz, ich konfiguracja nie jest aż tak straszna! Właściwe ustawienia MMS wykonasz w kilka chwil.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

10
Dodaj komentarz

6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Martyna

Nie mam miejsca na konfiguracje MMS w iPhone 13 mini (oper. Plus). Jest apn, lte ale MMS nie ma.

Grzegorz

Witam serdecznie. Mam duży problem z ustawieniami MMS (konfiguracja) .
Jestem w sieci virgin mobile …
Prosiłem o wiadomość konfiguracyjną, dostałem link jak to samemu zrobić …
Najlepsze że ja w telefonie nie potrafię tego zrobić …
Prosiłem o SMS-a konfiguracyjnego ,wiem że inne sieci robią to zdalnie … dlaczego w tej nie mają takiej możliwości ???

Roman

Wpisalem za pytanie,
Czy morzna Skonfigurować telefon 2 osobie np z mojego telefonu w sieci play. To co mi wyskoczylo. Jakiś
SZAJS i oczywiście NIC ZWIONZANEGO Z MOJIM
ZA PYTANIEM.
Co to ma byc wejście się Ogarnijcie.

Roman

mam htc 10, brak android 8 na stronie operatora, starsza jest. wpisałem ręcznie i dalej nie działa.

jasiio

W play nie wszystkie telefony mają automatyczną konfigurację.

liliwowa

chyba nie ma uczciwego dostawczy są obrabowani regulaminem i przepisami ze oni mogą wszystko a My tylko płacić nawet kradną pieniądze te co zostają na karcie i wył kiedy chcą a jak już z nimi podpiszesz to jesteś umoczony nie dają usługi albo słabej jakości ale i tak kasują jak za cała usługę a reklamacje sami rozpatrują na swoja korzyść

liber

W T-mobilu nie ma mojego telefonu-strona internetowa do dupy

Jaki posiadasz model telefonu?

Monika

Gigaset GS160

Rafal

Lg g3 rozmowa z konsultantem. Lipa nie umie wysylas sms pomożecie

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów