Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe? Oferta producentów jest bardzo rozbudowana, co sprawia, że zakup najlepszego urządzenia może okazać się wymagającym zadaniem. W dzisiejszym wpisie przedstawimy TOP 5 najlepszych słuchawek bezprzewodowych w Polsce i podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Zapraszamy do lektury!
- 1. Ranking najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych 2024 – TOP 10
- 2. 5 słuchawek bezprzewodowych polecanych przez Komórkomat w 2024
- 2.1. 1. Sony WH-1000XM3 ANC – recenzja
- 2.2. 2. Sony WF-1000XM4 ANC – recenzja
- 2.3. 3. Apple AirPods 2019 z etui ładującym – recenzja
- 2.4. 4. JBL TUNE 700BT – recenzja
- 2.5. 5. Huawei FreeBuds Pro – recenzja
- 3. Słuchawki bezprzewodowe – jak wybrać?
- 4. Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?
- 5. Słuchawki bezprzewodowe – jak dokonać prawidłowego wyboru? Podsumowanie
Z tego artykułu dowiesz się:
- Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?
- Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?
- Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać w 2024 roku?
Słuchawki bezprzewodowe są wybawieniem dla osób borykających się w przeszłości z problemem za krótkich lub poplątanych kabli. Ten artykuł poświęcimy głównie urządzeniom nausznym, jednak w zestawieniu nie zabraknie również dousznych słuchawek, które są bardzo wygodne, a dodatkowo znakomicie redukują zewnętrzne szumy oraz zapewniają perfekcyjny dźwięk satysfakcjonujący każdego audiofila. Zatem jakie są najlepsze słuchawki bezprzewodowe i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Ranking najlepszych dousznych słuchawek bezprzewodowych 2024
Ranking najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych 2024 – TOP 10
Jakie słuchawki bezprzewodowe są obecnie najpopularniejsze? Niekoniecznie musi być to sprzęt najbardziej renomowanych czy powszechnie znanych producentów. Oto lista 10 najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych w 2024 roku:
5 słuchawek bezprzewodowych polecanych przez Komórkomat w 2024
A które z nich są najlepsze? Podczas zakupu słuchawek bezprzewodowych warto zwrócić uwagę m.in. na redukcję szumu, gabaryty urządzenia, jakość dźwięku, rodzaj mikrofonu oraz odpowiednie normy Bluetooth. Zanim jednak przejdziemy do udzielania wskazówek, omówimy TOP 5 najlepszych słuchawek bezprzewodowych w 2024 roku! Ranking ten pomoże w obiektywnej ocenie standardów dzisiejszego rynku. Skupienie wymagane!
1. Sony WH-1000XM3 ANC – recenzja
Klasyczne słuchawki bezprzewodowe Sony wyróżniają się zaawansowanym systemem redukcji hałasu. Są nieco droższe od swojego odpowiednika poprzedniej generacji, jednak ich cena jest całkowicie uzasadniona wyższym komfortem użytkowania i świetnym, a zarazem eleganckim wykończeniem.
Bezprzewodowe słuchawki Sony WH-1000XM3 ANC – zalety:
- wytrzymała bateria
- dotykowe sterowanie
- doskonała eliminacja hałasu
- jakość dźwięku na bardzo wysokim poziomie
- tryb szybkiej uwagi – Quick Attention
Podczas testowania słuchawek Sony WH-1000XM3 ANC, zauważyliśmy, że producent zadbał o unormowaną dawkę basu i brak natarczywej metaliczności. Warto również wspomnieć o możliwościach tuningu dźwięku pozwalających odtwarzać muzykę na średnim poziomie głośności bez nadwyrężania słuchu.
2. Sony WF-1000XM4 ANC – recenzja
Sony każdego roku stawia poprzeczkę konkurencji coraz wyżej. Wcześniejszy model WF XM3 podbił serca wszystkich audofili ceniących sobie jakość dźwięku, a dzisiaj mamy do czynienia z kolejnym sukcesem zachwycającym nie tylko z poziomu parametrów, ale również estetyki, której naszym zdaniem brakowało poprzednikowi.
Bezprzewodowe słuchawki Sony WF-1000XM4 ANC – zalety:
- przyjemne brzmienie
- aktywna redukcja szumów z funkcją Adaptive Sound
- długi czas pracy na baterii
- ciągłe odtwarzanie muzyki nawet do 8 godzin
- możliwość ładowania przewodowego (USB-C) i bezprzewodowego (Qi)
Z zalet warto jeszcze wymienić błyskawiczne i bezproblemowe parowanie z każdym obsługiwanym urządzeniem oraz czas ładowania wynoszący zaledwie 1,5 godziny. Cena za bezprzewodowe słuchawki sony WF XM4 jest dosyć wysoka (ok. 1200 zł), jednak z całą pewnością możemy je polecić za doskonałe parametry techniczne (np. system poprawy dźwięku DSEE Extreme) oraz design, który po prostu musi się podobać!
3. Apple AirPods 2019 z etui ładującym – recenzja
Sprzęt z logiem nadgryzionego jabłka od zawsze wyróżniał się wysoką ceną i zadowalającymi parametrami technicznymi. Czy tak jest również w przypadku Apple Air Podsów 2019? Nie do końca, ponieważ cena okazuje się bardzo przystępna i wynosi zaledwie kilkaset złotych, a sklepy często dają promocje na te słuchawki, dzięki czemu możemy je nabyć tak naprawdę za półdarmo.
Bezprzewodowe słuchawki Apple AirPods 2019 – zalety:
- mocny, niedudniący bas
- dwukierunkowa technologia Qi
- ładujące etui (LED znajdujący się z przodu informuje o statusie baterii)
- doskonały system wygłuszania dźwięków pochodzących z otoczenia
- niska cena w porównaniu do innych słuchawek bezprzewodowych z naszego rankingu
Zaletą AirPodsów 2019 jest niewątpliwie bezprzewodowe ładowanie w połączeniu ze smartfonem i dwukierunkową technologią Qi. Oznacza to, że smartfon położony na Apple’owskiej ładowarce sam się ładuje, a jednocześnie przekazuje energię dla słuchawek bezprzewodowych. Pamiętajmy jednak, że w tym celu należy użyć telefonu Huawei lub Samsunga, bo amerykański gigant Steve’a Jobsa, Woźniaka i Ronalda Wayne’a nie wyposażył swoich telefonów w tę funkcjonalność (serio).
4. JBL TUNE 700BT – recenzja
JBL TUNE 700BT, czyli urządzenie oferujące ciepły dźwięk o dynamicznym brzmieniu podkreślającym niskie tony. Słuchawki bezprzewodowe od producenta JBL są dedykowane przede wszystkim dla osób, które część swojego dnia spędzają w trasie (np. w pociągu lub autobusie). Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż nie są one wodoodporne, a co za tym idzie – w deszczowej porze trzeba naprawdę o nie dbać.
Bezprzewodowe słuchawki JBL TUNE 700BT – zalety:
- bardzo lekka konstrukcja nauszna
- odważny, a także wyizolowany dźwięk
- wytrzymały akumulator (27 godzin ciągłego odtwarzania muzyki)
- możliwość jednoczesnego połączenia dwóch urządzeń Bluetooth
- dostępne w kilku wersjach kolorystycznych na oficjalnej stronie producenta
Bezprzewodowe słuchawki JBL TUNE 700BT kosztują ok. 350 zł i jak na swoją cenę naprawdę dobrze wygłuszają zewnętrzny hałas. Jakość dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie, a według opinii naszych ekspertów z serwisu Komórkomat.pl, są ponadprzeciętnie komfortowe (znakomicie dopasowują się do uszu).
5. Huawei FreeBuds Pro – recenzja
Jedne z bardziej zaawansowanych słuchawek na rynku od tego producenta. Są bardzo solidne, wykonane z ogromną dozą minimalizmu, a co więcej – zostały zapakowane w pudełko przyjazne środowisku (zmniejszone niemal o połowę względem poprzedniej wersji).
Bezprzewodowe słuchawki Huawei FreeBuds Pro – zalety:
- inteligentna redukcja szumów
- oryginalny design
- długi czas pracy na baterii
- jakościowe brzmienie
- przystępna cena
Słuchawki bezprzewodowe od producenta Huawei cechują się bardzo czystym dźwiękiem, który nie męczy uszu nawet na maksymalnej głośności. Warto również wspomnieć, że FreeBudsy Pro dobrze eliminują dźwięki o niskiej częstotliwości – skuteczność tłumienia wynosi aż 40 dB. (poprzednią wersję chwalono za 32 dB.).
Słuchawki bezprzewodowe – jak wybrać?
Słuchawki bezprzewodowe powinny być przede wszystkim komfortowe. Polecamy zdecydować się na nowoczesne i nieco droższe urządzenia z aktywną redukcją szumu (ANC), standardem Bluetooth 5.0 lub 5.2 oraz kodowaniem aptX i aptX HD gwarantującym bardzo wysoką jakość dźwięku (obsługa AAC będzie również pozytywnie wpływała na jakość odtwarzanej muzyki).
Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?
Słuchawki bezprzewodowe są przydatne na trening czy nawet dłuższą podróż. Ich główną zaletą jest brak kabli, atrakcyjny design oraz wygoda użytkowania. Z drugiej strony mogą nieco kompresować dźwięk (szczególnie te tańsze modele) i być wrażliwe na zakłócenia, gdy telefon jest daleko. Jeśli natomiast zainwestujemy w nie co najmniej kilkaset złotych – będziemy z nich zadowoleni przez długi czas, a jakość dźwięku okaże się naprawdę wysoka.
Słuchawki bezprzewodowe – jak dokonać prawidłowego wyboru? Podsumowanie
W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy TOP 5 słuchawek bezprzewodowych w 2024 roku. Doradziliśmy dodatkowo w kontekście wyboru takiego sprzętu i uważamy, że po dokładnej analizie naszego wpisu każdy znajdzie model adekwatny do własnych preferencji. Rekomendujemy jednak, aby zainwestować 200-300 złotych więcej w lepszy egzemplarz, ponieważ jakość dźwięku czy nawet ogólny komfort użytkowania urządzeń niskiej, a średniej i wysokiej klasy różni się kolosalnie.