Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Telefon w cenie auta – czemu nie?

2

Chcesz kupić nowoczesnego smartfona? Przygotuj się na ogromny wydatek – przynajmniej jeśli celujesz w model z wyższej półki. Czasy, kiedy 1000 zł wystarczyło na zakup najlepszego dostępnego telefonu komórkowego dawno temu odeszły w zapomnienie. Niestety, firmy idą w stronę jeszcze większego dojenia naszych pieniędzy…

Najlepsze telefony do 6000 zł ->

Spis treści:


Flagowiec za 1000 zł w 2001 roku

Do dziś pamiętam rok 2001, kiedy to wszedłem w posiadanie najbardziej odjechanego telefonu w historii – Nokii 5510. Pamiętacie ten ekran otoczony przyciskami? Samo wyciągnięcie tego cacka z kieszeni skutkowało małym zatorem na szkolnym korytarzu. Wtedy to były czasy. Wystarczyło wyłożyć coś koło 1000 zł, aby wejść w posiadanie jednego z najlepszych modeli na rynku. Dziś już nie jest tak prosto – co drugi nastolatek pomyka z modelem ze średniej lub wyższej półki, a zakup bardziej okazałego smartfona to wydatek… no właśnie.

Powiem wprost: producenci nieźle powariowali. Rozumiem, że rozwój technologiczny, konieczność dostosowania się do rosnących wymagań klientów i miniaturyzacja. Co więcej, rozumiem, że inflacja, Apple, podatki, trzęsienia ziemi i inne katastrofy. Ale żeby płacić za topową słuchawkę nawet ponad 6000 złotych? Trzeba być naprawdę zdesperowanym. Lub zarabiać w dolarach.

Przykładowa oferta Plush ABO z Samsungiem Galaxy S21 Ultra z 2021 roku (cena bez umowy ok. 5700 zł):

Najlepsze telefony do 7000 zł ->

Coraz droższe telefony

Firmy technologiczne wyczuły, że konsument może wyłożyć o wiele więcej pieniędzy, dlatego zaczęły doliczać astronomiczne marże. Podam przykład. Kiedyś wyprodukowanie średniej klasy telefonu komórkowego kosztowało 42 dolary. Końcowa cena nie przekraczała zaś 150 dolarów. Obecnie koszt produkcji smartfona waha się pomiędzy 70 a 110 dolarami, lecz końcowa kwota za urządzenie wynosi… 500 dolarów. Jak widać to my, zakochani fanatycy danej marki jesteśmy w stanie wyłożyć nasze ciężko zapracowane pieniądze dla połechtania ego jakiegoś nadzianego CEO, który będzie się chwalił w towarzystwie szybko rosnącymi słupkami.

Najlepsze telefony do 5000 zł ->

Wiem, że dla wielu z was moje narzekanie może wydawać się absurdalne, wszak od 2001 roku minęło 20 lat – od tego czasu telefony stały się 7000 razy szybsze, posiadają funkcje biurowe, mogą służyć jako aparat cyfrowy, a najnowsze modele oferują skanowanie tęczówki i twarzy jako formę zabezpieczeń. Prawda. Postęp, jaki dokonał się w tym czasie może zrekompensować naprawdę wiele, jednak nie uzasadnia absurdalnych cen słuchawek, których realny koszt nie przekracza 20 procent kwoty na plakietce.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
oloBarbara Miśkiewicz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Barbara Miśkiewicz
Gość
Barbara Miśkiewicz

Nigdy nie kupilabym telefonu za 3000zl po co dla szpanu nie warto

olo
Gość
olo

Fajny artykul

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów