Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

5 najlepszych telefonów do 6000 zł na 2020 rok

Za kwotę w przedziale pomiędzy 5000 a 6000 zł należy już oczekiwać najwyższej jakości wykonania i najlepszych parametrów. Taki smartfon powinien nie tylko perfekcyjnie pracować, być wyposażony w najlepsze podzespoły, ale także oferować „to coś”, co wyróżnia go spośród innych, tańszych urządzeń. Co ciekawe, w dzisiejszych czasach nie jest to już najwyższy pułap cenowy wśród smartfonów. Postanowiliśmy sprawdzić, co możesz otrzymać za tę kwotę.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020.

iPhone 11 Pro 256 GB

iPhone 11 Pro

Za kwotę około 5000 zł możesz kupić iPhone’a 11 Pro w wersji z 256 GB pamięci wewnętrznej. W tym wypadku jest do wyboru kilka wersji kolorystycznych.

SPRAWDŹ oferty z iPhone 11 Pro

Smartfony z logiem nadgryzionego jabłka praktycznie od zawsze należały do klasy premium pod względem cen, ale także dopracowania. Model ten to najnowszy flagowiec od amerykańskiego koncernu. Cechuje się przede wszystkim piekielną wydajnością, z której od lat znane są smartfony Apple’a. Na pokładzie zastosowano najnowszy procesor Apple A13, który pod względem wydajności nie ma sobie równych. Jest tutaj także do dyspozycji 4 GB pamięci RAM. Nie można również niczego zarzucić jakości wykonania smartfona. Mamy tutaj połączenie szkła i metalu. Szczególnie ciekawie wyglądają jego matowe plecki. Jakość jest rzeczywiście topowa. Można mieć pewne obiekcje co do całościowego designu Apple’a, który albo się kocha, albo nienawidzi, ale jakość wykonania zawsze stoi na najwyższym poziomie.

Kolejną cechą na którą warto zwrócić uwagę w modelu „Pro” to aparat. Mamy tutaj potrójny obiektyw główny z trzema matrycami 12 Mpix. I trzeba przyznać, że niezależnie czy wybierzemy standardowe zdjęcie, czy np. ultraszerokokątne, możesz liczyć na naprawdę dobre rezultaty. Warto zwrócić uwagę na tryby nocne które wyciskają „ostanie soki” z możliwości matrycy. I jeszcze jedna ważna cecha iPhone’a 11 Pro - ekran. Wykonany w technologii OLED należy do czołówki dostępnych w tym momencie smartfonów. Jeżeli dodać do tego dobrą i wydajną baterię i całkiem fajne audio, to otrzymujesz świetnego flagowca.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 12.05.2020) - ok. 5900 zł (wersja 256 GB).

Zalety:

 • topowa specyfikacja
 • świetny aparat
 • świetna jakość wykonania
 • porządny akumulator
 • świetny ekran OLED

Wady:

 • ogromny (w porównaniu z konkurencją) notch
 • wystający aparat

iPhone 11 Pro Max 64 GB

iPhone 11 Pro Max

Również propozycja od amerykańskiego koncernu. Tym razem jeżeli będziesz potrzebował większego ekranu i jesteś zdecydowany za tą cenę dopłacić, ta propozycja może okazać się ciekawsza.

SPRAWDŹ oferty z iPhone 11 Pro Max

Jeżeli wybierzesz iPhone’a 11 Pro Max, dostaniesz bardzo wydajnego, świetnie wykonanego flagowca oferującego najlepsze w tym momencie podzespoły. Tak samo znajdzie się tutaj potrójny aparat główny z trzema matrycami 12 Mpix. Dostaniesz także świetne tryby nocne. I ta cecha, na której Ci zależy, czyli duży ekran o przekątnej 6,5 cala wykonany w technologii OLED. Smartfon - jak i wersja bez dopisku „pro” w nazwie - jest całkowicie wodoodporny, co potwierdzają certyfikaty IP68.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 12.05.2020) - ok. 5600 zł (wersja 64 GB).

Zalety:

 • wielki i świetny ekran OLED
 • bardzo dobre aparaty
 • świetna jakość wykonania
 • wydajność

Wady:

 • wystający aparat
 • notch

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra

A co jeżeli chcemy smartfona na systemie Android? W takim wypadku możemy wybrać najmocniejszy telefon z serii Galaxy S20. Mowa oczywiście o modelu Galaxy S20 Ultra.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S20 Ultra

Jest to androidowy flagowiec z krwi i kości. Dostajesz tutaj do dyspozycji topową specyfikację opartą o autorskiego Exynosa 990 wspartego przez aż 12 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej. Świetne wrażenie robi ekran o przekątnej 6,9 cala wykonany w technologii Dynamic AMOLED i o odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Istotną cechą, na która stawia w tym modelu Samsung, są aparaty.

Uwagę zwraca na siebie głównie aparat główny o matrycy 108 Mpix. Mamy tutaj także zarówno obiektyw ultraszerokokątny, jak i teleobiektywy. Jest także szeroko reklamowana funkcja stukrotnego zoomu, która jednak przydaje się tylko w określonych sytuacjach. Niemniej jednak zoom hybrydowy do swojego maksymalnego 10-krotnego powiększenia robi bardzo dobre zdjęcia. Smartfon wykonany jest z połączenia szkła i metalu, a jego jakość stoi oczywiście na najwyższym poziomie.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 12.05.2020) - ok. 6000 zł.

Zalety:

 • wielki i świetny ekran Dynamic AMOLED
 • możliwości fotograficzne
 • świetna jakość wykonania
 • wydajność

Wady:

 • wystający aparat
 • dość nieporęczny
 • 100-krotny zoom do wykorzystania tylko w konkretnych sytuacjach

Recenzja Samsung Galaxy S20 Ultra ->


Samsung Galaxy S10+ 1 TB

Galaxy S10+

Możesz także zdecydować się na najmocniejszą wersję topowego smartfona od Samsunga poprzedniej generacji, tym razem z gigantyczną przestrzenią na pliki. Za Samsunga Galaxy S10+ 1 TB w tym momencie wydasz niemal tyle samo, co za S20 Ultra!

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S10+

Również tutaj otrzymasz wykonanie na topowym poziomie. Połączenie szkła i metalu w tej półce to już oczywistość. Na pokładzie zastosowano autorskiego Exynosa 9820 wspartego przez 12 GB pamięci RAM. Smartfona wyposażono w ekran o przekątnej 6,4 cala wykonanego w technologii Dynamic AMOLED z dziurką na podwójny aparat Infinity-O. Jest tutaj zaimplementowany czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu.

W Samsungu Galaxy S10+ postawiono na potrójny aparat główny. Do dyspozycji jest jednostka główna o matrycy 12 Mpix i zmiennej przesłonie o świetle f/1.5 lub f/2.4. Można także skorzystać z obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 16 Mpix i świetle f/2.2. Ostatni aparat to teleobiektyw o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.4. Dodatkowo z przodu znajduje się podwójny aparat do selfie o matrycach 10 i 8 Mpix. Do tego zestawu należy doliczyć jeszcze baterię o pojemności 4100 mAh z szybkim ładowaniem.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 12.05.2020) - ok. 5500 zł (wersja 1 TB).

Zalety:

 • bardzo dobry ekran Dynamic AMOLED
 • sprawdzona konfiguracja aparatów
 • świetna jakość wykonania
 • wydajność

Wady:

 • wystający aparat
 • wciąż bardzo wysoka cena

Recenzja Samsung Galaxy S10+ ->


iPhone XS 512 GB

iphone xs

Poprzedni flagowiec amerykańskiego koncernu. Ma nieco starsze podzespoły w stosunku do powyższych modeli, ale to nie znaczy, że iPhone XS jest wolniejszy. Również tutaj nie można nic zarzucić pod względem jakości wykonania.

SPRAWDŹ oferty z iPhone XS

Procesor Apple A12 zapewni wydajność na kilka następnych lat. Amerykanie dają do dyspozycji 4 GB RAM i wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala wykonany w technologii OLED. Do tej pory jest to jeden z najlepszych ekranów dostępnych na rynku. W tym modelu otrzymasz także podwójny aparat główny o matrycach 12 Mpix. Znajdziesz tutaj podstawowe „oczko” oraz podwójny zoom optyczny. Jeżeli taki zestaw fotograficzny Ci wystarczy, to nie powinieneś narzekać na zdjęcia, które charakteryzuje dobra szczegółowość i szeroka rozpiętość tonalną. Dużo dobrego robi optyczna stabilizacja obrazu w obu obiektywach.

Nie do pominięcia jest również fakt, że urządzenie jest pyło i wodoodporne, co jest poświadczone certyfikatem IP68.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 12.05.2020) - ok. 5400 zł (wersja 512 GB).

Zalety:

 • wydajność
 • dobry aparat
 • świetny ekran
 • kurzo i wodoodporny

Wady:

 • notch

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów