Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Atrapy telefonów – czym są i po co są potrzebne?

Atrapa telefonu

Ostatnia aktualizacja: 2023-07-24

Atrapy telefonów komórkowych wyglądają dokładnie tak jak ich prawdziwe odpowiedniki. Niektóre z nich mają nawet bardzo podobną wagę. Wbrew pozorom są to bardzo przydatne akcesoria, z których chętnie korzystają sklepy i producenci akcesoriów.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to są atrapy telefonów?
  • Do czego są potrzebne atrapy telefonów?
  • Atrapy telefonów dla sprzedawcy
  • Atrapy telefonów dla klienta
  • Atrapy telefonów – nowe i niecodzienne hobby

Atrapy telefonów – wstęp

Telefony w Heyah

Serwisy aukcyjne, chińskie sklepy i czasem strony z lokalnymi ogłoszeniami puchną od liczby ofert telefonów-atrap. Nieuważny kupujący może zobaczyć kilka zdjęć, odsunąć od siebie zaskoczenie, że najnowszy model iPhone’a nie kosztuje kilku tysięcy, a zaledwie kilkaset złotych i przelać pieniądze. Kilka dni później do jego domu trafi kawałek plastiku, który choć gabaryty, powierzchowny wygląd ma bardzo podobny do właściwego urządzenia, a jest to po prostu… jego atrapa. To oczywiście przykład bardzo skrajny, bo związany najczęściej z oszustami, którzy informację o tym, że nie sprzedają prawdziwej i oryginalnej słuchawki, piszą małym druczkiem.

Atrapy telefonów kom. to jednak nie tylko sposób na oszukanie nieuważnego klienta, bo ich przeznaczenie jest zupełnie inne. Ale czym właściwie jest i do czego ma służyć atrapa telefonu?

Co to są atrapy telefonów?

Atrapy telefonów to zazwyczaj kawałek plastiku, który ma przypominać bardzo konkretną słuchawkę. Czasem przedmioty mają naklejki udające odpowiednio ekran, przyciski i wzornictwo, a czasem są tak po prosto przebarwione. Od tego jaką funkcję pełni taka atrapa zależy, po co została stworzona.

Czasem atrapy telefonów komórkowych tak dokładnie odwzorowują oryginalny przedmiot, że niewielkie wypustki zastępują przyciski boczne, a nawet ten na tylnej obudowie, czy pokazują, jak bardzo odstaje moduł aparatu fotograficznego. Nie dotyczy to wszystkich atrap, ale część z nich nawet wiernie odwzorowuje wagę modelu, który reprezentuje.

Ale po co tak naprawdę są atrapy telefonów? Do czego mogą służyć atrapy telefonów i smartfonów?

Atrapa telefonu komórkowego – po co klientowi?

nielimitowany Internet w telefonie

Jednym z celów atrapy telefonów jest jak najpełniejsze odwzorowanie wrażeń płynących z obcowania z urządzeniem. Chodzi o to, aby biorąc taki przedmiot do ręki, można było poczuć się niemalże tak, jakby miało się w dłoni prawdziwy smartfon czy klasyczny telefon. Cześć z nich wygląda naprawdę bardzo realistycznie. Choć pozornie może wydawać się, że to niewiele, to tak naprawdę jest to jedyny aspekt smartfona, którego nie da się zweryfikować czytając lub oglądając recenzję w sieci. Prędkość działania, jakość aparatu fotograficznego, czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora, a nawet wygląd i jasność wyświetlacza – to wszystko badają mniej lub bardziej wprawni recenzenci.

Nie są oni w stanie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy dane urządzenie będzie pasowało do naszej dłoni, czy ciężar będzie odpowiedni, czy palec wskazujący będzie w stanie sięgnąć do wszystkich przycisków. W tym wypadku najważniejsze wydaje się chyba umiejscowienie i rozmiar czytnika linii papilarnych. Istnieje kilka „kilka szkół” tego, gdzie producenci powinni umieszczać skanery. Wszystko jednak sprowadza się do osobistych preferencji, a dzięki atrapom każdy będzie mógł sprawdzić, czy woli, aby jego czytnik był na przodzie urządzenia, czy może na tyle, czy na przycisku włączania na bocznej ramce.

Jakie mają jeszcze zastosowanie atrapy telefonów?

Atrapy telefonów komórkowego – po co sprzedawcy?

nju mobile telefony

Z takiej opcji korzystają często sprzedawcy, którzy wystawiają wiele urządzeń na sklepowych półkach. Czasem w obawie przed kradzieżą, a czasem ze względu na to, że nie każdego sprzedawcę jest stać, aby ryzykować, że model za kilka tysięcy złotych ulegnie zniszczeniu czy uszkodzeniu w czasie oglądania go przez potencjalnego kupującego. Nie jest to rzecz jasna rozwiązanie idealne, ale w gruncie rzeczy kilka minut ze smartfonem w sklepie jest nam w stanie powiedzieć właściwie tyle, czy dobrze leży on w dłoni, czy nie waży za dużo – czyli atrapa telefonu w tym wypadku sprawdza się idealnie.

Duże sieci sklepów z elektroniką nie korzystają zbyt często z atrap, ale zdarza się to, gdy jakiś model telefonu nie jest akurat dostępny. Jest to również bardzo popularny sposób na prezentowanie telefonu, którego nie ma jeszcze w sprzedaży, a który lada chwila ma pojawić się na sklepowych półkach.

Czasem z atrapy telefonów wykorzystywane są również przez operatorów sieci komórkowych w swoich stacjonarnych punktach obsługi. Umożliwia to zapoznanie się klientów z telefonami, które albo jeszcze są niedostępne, albo można je zamówić jedynie w sprzedaży wysyłkowej.

Atrapy telefonów mogą być wykorzystywane również przez sprzedawców najróżniejszych akcesoriów do telefonów komórkowych, gdy na przykład sprzedają produkty online i chcą upewnić się, ze dane etui pasuje do odpowiedniego modelu. Sprawdza się to zazwyczaj, gdy okazuje się, że dany model ma nietypowe gabaryty, niecodziennie odstające elementy, albo w dziwny sposób rozmieszczone porty.

Atrapa telefonu GSM – zrób to sam

Przed wypuszczeniem danego modelu na sklepowe półki producenci sprzętu bardzo często wypuszczają pliki do wykonania własnej atrapy telefonu komórkowego, ale takie, które da się wydrukować na klasycznej drukarce. Taki wydruk następnie wycinamy, aby móc zobaczyć, jak będą prezentowały się rozmiary danego sprzętu. Wszystko po to, aby oczywiście podnieść zainteresowanie produktem, ale ma to znacznie nie tylko marketingowe.

Ostrzący sobie zęby na dany model klienci mogą wcześniej sprawdzić, którą wersję i jaki rozmiar powinni wybrać, aby być usatysfakcjonowani. Bardzo często taki manewr dotyczy smartfonów Apple’a. Ta firma znana jest bowiem z tego, że gdy wypuszcza nowe linie swoich telefonów, to poszczególne modele różnią się od siebie znacząco rozmiarami.

Uwaga – atrapy telefonów to także dość niecodzienne… hobby!

Atrapy telefonów – nietypowe hobby

W świecie mobilnych technologii ceny urządzeń rosną bardzo szybko i często zdarza się, że nawet zaciekły fan danej marki nie może sobie pozwolić albo nawet nie chce inwestować we wszystkie urządzenia danego producenta. Zdarzają się więc hobbyści, którzy skupują atrapy telefonów tylko ze względów kolekcjonerskich. Z uwagi na bardzo dużą popularność chińskich sklepów, zdobycie takiego przedmiotu jest relatywnie łatwe.

Nie wierzysz? Zobacz sam na wyniki wyszukiwania w przeglądarce internetowej – jest sporo ofert sprzedażowych atrap, a skoro jest ich sporo, tzn. że musi być też i popyt! Prawie jak na prawdziwy telefon. Co należy zrobić, aby je zakupić?

Wystarczy wejść na jeden ze sklepów oferujących takie atrapy telefonów. Załóż bezpłatne konto (chyba, że już posiadasz konto w danym sklepie online; zwykle tylko zarejestrowani klienci posiadają możliwość zakupu). Odpowiednie atrapy załączone w e-sklepie możesz zamówić z przesyłką do swojego domu. Dostępny czas wysyłki oglądanego produktu to zazwyczaj parę dni roboczych, ale może się on różnić w poszczególnych sklepach online.

Atrapy telefonów – podsumowanie

nju telefon raty 0%

Atrapy telefonów kom. mogą być – jak sam widzisz – przydatne w kilku okolicznościach. Jak wybrać odpowiednią atrapę? Oczywiście kierując się jakością wykonania, ma w końcu naprawdę przypominać telefon. Najlepszą ofertę będzie miał ten, kto zapewnia najbardziej realistyczny wygląd i zgodność z oryginałem. W końcu atrapy telefonów mają taką rolę, aby przedstawiać prawdziwego smartfona z jak największą dokładnością.

Niestety nie zawsze stan produktu może odpowiadać Twoim potrzebom. Niektóre (outlet) mogą być w różnym stanie wizualnym, np. może być trochę porysowanych egzemplarzy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (5 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ja do nich wsypuje proch z petard, ubijam i montuje fikcyjne gniazdo ładowania które jest tak naprawdę grzałką od epapierosa. Pozwoliłem już sobie ukraść 3.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.