Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacje do nauki niemieckiego. 5 ciekawych kursów w telefonie

aplikacje do nauki języka niemieckiego

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-30

Masz trudności z nauką języka niemieckiego? Nie Ty jeden – wiele osób nie radzi sobie z nim tak, jakby sobie życzyło. Nie chodzi nawet o jego trudność, ale z pewnych względów nie wchodzi „do głowy” tak łatwo i przyjemnie, jak choćby j. angielski. Może aplikacje do nauki niemieckiego będą dla Ciebie pomocne?

Aplikacje do nauki języka niemieckiego – wstęp

Język niemiecki jest twardy i – przynajmniej w pierwszym wrażeniu – dość odpychający. Charakterystyczny akcent raczej nie zachęca. Na szczęście w XXI wieku i w erze smartfonów wszystko jest nieco łatwiejsze niż choćby kilkanaście lat temu (ja sam osobiście korzystałem z kursu języka niemieckiego na… kasecie magnetofonowej), nie ma więc co narzekać.

Mając smartfona możesz tak naprawdę nie rozstawać się z językiem niemieckim, a doszkalać się nim i szlifować go praktycznie na każdym kroku! Pytanie tylko, czy masz wystarczająco silną wolę?

Na naukę języka niemieckiego nigdy nie jest za późno. W nauce niemieckiego i innego języka obcego bardzo pomocne mogą okazać się aplikacje mobilne na telefony komórkowe. Oto najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego, jakie możesz pobrać na swojego smartfona!

Najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego na telefon

Najlepsze aplikacje do nauki języka niemieckiego

aplikacje do nauki j. niemieckiego

Oto przykładowe aplikacje do nauki języka niemieckiego, jakie możesz pobrać z Google Play. Wybraliśmy najpopularniejsze apki ze średnią oceną co najmniej 4,5*. Wśród najbardziej znanych aplikacji (i zarazem najlepiej ocenianych) są:

 • Nauka Niemieckiego od Podstaw – ocena 4,7/5, 26 tys. opinii, >1 mln pobrań
 • Niemiecki – Ucz się języka – ocena 4,5/5, 3 tys. opinii, >0,5 mln pobrań
 • Ucz się niemieckiego – ocena 4,6/5, 5 tys. opinii, >0,5 mln pobrań
 • Niemiecki dla Początkujących – ocena 4,9/5, 28 tys. opinii, >0,5 mln pobrań
 • Nauka niemieckiego – ocena 4,7/5, 60 tys. opinii, >5 mln pobrań
 • Nauka języka niemieckiego – ocena 4,7/5, 133 tys. opinii, >1 mln pobrań
 • Busuu – nauka języka – ocena 4,7/5, 561 tys. opinii, >10 mln pobrań

Które z nich warto szczególnie polecić do nauki j. niemieckiego?

Internet mobilny w Niemczech

Niemiecki dla początkujących

 • Ocena: 4,9/5 (28 tys. ocen)
 • Pobrań: >0,5 mln

Nie trzeba dodatkowo rekomendować tej aplikacji do nauki języka niemieckiego – średnia ocen 4,9 na 5 możliwych gwiazdek mówi sama za siebie! W dodatku nota jest wzięta z niemal 30 tysięcy opinii, co oznacza wiele tysięcy maksymalnych ocen! Rzecz rzadko spotykana w sklepie Google Play. Jakie są jednak zalety tej aplikacji?

Co ciekawe, aplikacja może być bardzo uniwersalna – prócz j. niemieckiego, możesz też ściągnąć patch do języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i paru innych! Po pierwszym włączeniu prowadzi Cię samouczek. Program wie, ile słów zdążyłeś się nauczyć, a każde z nich reprezentowane jest przez stosowną grafikę. A skoro o niej mowa, to trzeba przyznać, że zadbano o szatę graficzną.

Jak możesz uczyć się języka niemieckiego w tej aplikacji? Poprzez grę i zabawę! W bazie danych umieszczono niemal 2400 słów, a całość została podzielona na 180 lekcji tematycznych. Kolejną zaletą jest transkrypcja fonetyczna dla każdego słowa, wymowa native speakera, a także działanie offline! To idealna aplikacja do nauki języka niemieckiego dla początkujących.

Nauka niemieckiego

 • Ocena: 4,7/5 (60 tys. ocen)
 • Pobrań: >5 mln

Ta aplikacja do nauki niemieckiego jest bardzo popularna. Została ściągnięta z Google Play i zainstalowana na smartfonach z Androidem przeszło 5 milionów razy! Narzędzie w przyjemny i czytelny sposób pomaga w nauce czytania, pisania oraz mówieniu po niemiecku.

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji należy wybrać wersję free lub premium (za darmo na próbę przez 7 dni), a następnie podać ile ma się lat, aby dostosować swoje doświadczenie do właściwej grupy wiekowej. Następnie podajesz swój cel nauki (Zrelaksowany, Komfortowy, Skuteczny, Intensywny); to od Ciebie zależy, ile czasu będziesz poświęcał nauce języka niemieckiego. Zakres czasowy wynosi od 5 do 30 minut dziennie.

Aplikacja zawiera krótkie i treściwe lekcje j. niemieckiego, a w jej bazie znajduje się ponad 11000 pojedynczych słów i całych zdań! Podobnie jak wcześniej i tym razem zadbano o ładną grafikę oraz naukę poprzez zabawę. Ucz się z tą aplikacją i awansuj na kolejne poziomy! To kolejna aplikacja do nauki niemieckiego działająca także offline, a więc bez zasięgu Internetu.

Busuu

 • Ocena: 4,7/5 (561 tys. ocen)
 • Pobrań: >10 mln

Busuu to nie tylko mobilny nauczyciel j. niemieckiego, ale cała platforma do nauki języków obcych w ogóle. Oprócz niemieckiego jest tu także naturalnie angielski, a także m.in. hiszpański, francuski, włoski i wiele, wiele innych, także tych orientalnych jak japoński czy koreański. Nie dziwi więc liczba pobrań, a także bardzo dobra ocena – Busuu należy do najpopularniejszych aplikacji tego typu.

W przeciwieństwie do znakomitej większości podobnych aplikacji do nauki języków obcych, Busuu nie zamyka się tylko na Ciebie tworząc całą społeczność wokół swojej platformy. W ten sposób możesz uzyskać pomoc od rodzimych użytkowników danego języka. Działa to też w drugą stronę – sam możesz pomagać innym, poprawiając ich zadania i ćwiczenia. Bierz udział w regularnych testach i szlifuj swoją wiedzą o języku niemieckim! Zapraszaj znajomych do swojego konta i porównuj ich postępy ze swoimi.

Twórcy wiedzą, jak zachęcić użytkowników do minimum wysiłku. Zbieraj gwiazdki i osiągaj 100% dobowego wyniku! „Nauka języka w zaledwie 10 minut dziennie” według tych samych twórców jest możliwa! Świetna aplikacja, również dla początkujących.

Nauka Niemieckiego od Podstaw

 • Ocena: 4,7/5 (26 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

Nauka Niemieckiego od Podstaw to – jak sama nazwa wskazuje – idealne narzędzie dla początkujących, ale również ci na innych poziomach zaawansowania powinni być usatysfakcjonowani. Aplikacja ta jest jedną z pierwszych, jakie podpowiada sklep Google Play po wpisaniu frazy „język niemiecki”.

Bardzo wysoka ocena 4,7 na 5 gwiazdek oraz naprawdę sporo pobrań zachęca do wypróbowania apki. Po jej włączeniu wystarczy wyrazić zgody, wybrać motyw ciemny/jasny, płeć oraz termin podania wyników nauki niemieckiego. Do wyboru masz interwały 1, 3, 6 oraz 12 miesięcy. Następnie zaznaczasz, co chcesz przede wszystkim poprawić i na czym się skupić – na poszerzeniu słownictwa, szlifowaniu gramatyki itd. Możesz wybrać wszystkie opcje, a na ich podstawie aplikacja rozpisze dla Ciebie indywidualny plan nauki. Super!

Następnie czeka Cię mały test słownictwa. Nie próbuj oszukiwać! Co jakiś czas aplikacja sprawdzi, czy aby dane słowo rzeczywiście jest Ci znane, ale w razie czego zawsze możesz strzelać mając 25% szans na trafienie. Nauka Niemieckiego od Podstaw to rozbudowane narzędzie podzielone na różne sekcje – dla wielu może to być najlepsza aplikacja do samodzielnej nauki języka niemieckiego na telefonie! Minusem są jednak wyskakujące co jakiś czas reklamy, co nie zmienia faktu, iż jest to ciekawy kurs j. niemieckiego od podstaw.

Nauka języka niemieckiego

 • Ocena: 4,7/5 (133 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

Nauka języka niemieckiego Mondly to kolejna bardzo dobrze oceniania aplikacja w Google Store, jest też stosunkowo często pobierana (przeszło milion instalacji) na smartfony. Przy pierwszym uruchomieniu zaznaczasz swój język ojczysty oraz język, którego chcesz się nauczyć. Podajesz także swój poziom znajomości języka (Początkujący, Średni i Zaawansowany).

Codzienne lekcje są bardzo efektywne przez szybkie zapamiętywanie słówek. Uczysz się nie tylko i izolowanym środowisku – możesz także rywalizować ze znajomymi! Kto wie, może potrzebna Ci jest taka motywacja i zdrowa rywalizacja w jednym? Do wyboru masz różne sekcje tematyczne, a także cel dzienny, a więc czas przeznaczony na naukę: 5, 10, 15 lub 20 minut. Nauka poprzez zabawę poprawi zasób Twojego słownictwa, poćwiczysz też gramatykę i wymowę. Są tu sprawdzone od lat metody nauki „reading”, „listening” oraz „writing”.

W przeciwieństwie do pozostałych, tym razem nie jest to darmowa aplikacja. Możesz ją wypróbować wykorzystując nieograniczony dostęp do jej zasobów przez 7 dni. Następnie opłaty za korzystanie wyniosą 39,99 zł miesięcznie. Kto wie, może dla Ciebie będzie to najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego!

Najlepsze aplikacje do języka niemieckiego – podsumowanie

Aplikacje mogą być szczególnie pożyteczne do nauki niemieckiego czy innego języka obcego. Często nauka polega na zabawie, co docenią zwłaszcza najmłodsi użytkownicy smartfonów. Z kolei nastolatkowie mogą budować własne społeczności na wzór social media, porównywać swoje umiejętności i postępy ze znajomymi i rywalizować ze sobą.

Nieważne, jakie obierzesz metody nauki – ważne, aby były one efektywne i faktycznie pomogły Ci w opanowaniu języka i polepszeniu ocen w szkole! Pobierz aplikacje do nauki języka obcego – w tym nauki języka niemieckiego – i ucz się efektywnie! Nauka języków obcych, w tym języka niemieckiego, może być łatwa i przyjemna!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.