Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet mobilny w Niemczech

avatar
45
zdjęcie przedstawiające charakterystyczny niemiecki zamek na zalesionym wzgórzu

Potrzebny Ci Internet mobilny w Niemczech? Korzystanie z niego u naszego zachodniego sąsiada – jak i w innych krajach Unii Europejskiej – może nieść ze sobą pewne ryzyko. I to mimo posiadania krajowej oferty z bezpłatnym roamingiem UE. W jakich sytuacjach polska karta SIM się nie sprawdzi i czy istnieją jej alternatywy? Jaki Internet w Niemczech w 2024 roku? O tym w poniższym tekście.

Internet mobilny a Polacy w Niemczech

W 2016 roku aż 350 tysięcy Polaków pracowało w Niemczech. Część z nich na stałe żyła w naszym kraju, a wyjeżdżała do zachodniego sąsiada jedynie w celach zarobkowych. Mimo wprowadzenia darmowego roamingu UE w czerwcu 2017 roku, kontakt z rodziną mieszkającą w Polsce wciąż bywa utrudniony.

Dla kogo darmowy roaming UE?

W niecały rok od wprowadzenia RLAH (roam like at home) doszło do istotnej zmiany w świadczonym przez największe sieci GSM w Polsce roamingu UE. Tzw. zasady uczciwego korzystania z roamingu praktycznie przekreślają osoby na stałe mieszkające poza granicami kraju, a także te, które dłużej przebywają za granicą (np. w Niemczech) niż w Polsce. Polityka uczciwego korzystania obowiązuje u największych polskich operatorów komórkowych – Orange Polska, Play, Plusie i T-Mobile Polska.

Internet w roamingu UE

Nowe przepisy stanowią dla sieci GSM swoisty wentyl bezpieczeństwa, uniemożliwiając w praktyce korzystanie z polskich kart SIM za granicą. Darmowy roaming UE jest przeznaczony dla wczasowiczów, którzy co jakiś czas odwiedzają inne kraje. Najczęściej można korzystać za darmo – a raczej bez dodatkowych opłat doliczanych do rachunku – przez 30 dni.

Po powrocie do Polski i zresetowaniu „licznika” RLAH wciąż można swobodnie korzystać z telefonu za granicą. Pamiętaj przy tym, że operatorzy oferują mniejszy transfer w UE niż w kraju – zwykle mieści się on w przedziale od 1 do 10 GB na miesiąc. Większe paczki danych oferują tylko niektóre sieci GSM w topowych pakietach.

Oferty Internetu mobilnego w polskich sieciach GSM

Czy w związku z powyższym opłacalny jest „polski” Internet mobilny, a więc od krajowych operatorów komórkowych? Niekoniecznie, bo możesz kupić świetny i tani Internet mobilny z transmisją danych w ramach roamingu UE, w tym w Niemczech.

lajt mobile 100/200 GB 5G, w tym 9,68 GB w UE:

nju mobile 100 GB na start, w tym 6,87 GB w UE:

To oczywiście nie wszystkie oferty Internetu bezprzewodowego, jakiego możesz używać m.in. na terenie Niemiec! Zobacz więcej tutaj:

Szukasz najlepszych ofert Internetu mobilnego za granicą?
Internet mobilny za granicą

Podsumowując – jeżeli odwiedzamy Niemcy w celach turystycznych, polska karta SIM powinna w zupełności wystarczyć. Dla osób pracujących lub wręcz mieszkających na stałe w Niemczech jest ona zupełnie nieopłacalna. Jak zatem utrzymać kontakt z rodziną i jaki wybrać Internet mobilny w Niemczech?

Oferty Internetu mobilnego w niemieckich sieciach GSM

Naturalną alternatywą będą miejscowe oferty. Są to generalnie korzystniejsze taryfy Internetu. Mobilny Internet w Niemczech oferowany jest przez wielu operatorów. Wśród proponowanych operatorów komórkowych są m.in.

  • Congstar,
  • O2,
  • Deutsche Telekom (T-Mobile),
  • Smartmobile,
  • Lebara.

Ci i inni operatorzy GSM w Niemczech oferują ogromną liczbę planów taryfowych. Ich startery możesz kupić np. na stacjach benzynowych czy innych punktach stacjonarnych.

Grupa Deutsche Telekom najcenniejsza EU

W poniższej tabeli przedstawiamy następujące pakiety abonamentowe (Internet mobilny w formie postpaid; nie są to oferty prepaid na samą kartę SIM), w których dostaniesz 20 i więcej GB transferu danych. Część z nich jest bezterminowa, inne z kolei wymagają podpisania umowy na 24 miesiące.

Internet mobilny w Niemczech – ciekawe taryfy

Nazwa pakietuTransferCena
O2O2 my my Home Mbez limitu (50 Mbit/s)19,99 euro
O2O2 my my Home XLbez limitu (250 Mbit/s)24,99 euro
CongstarHomespot 200200 GB40,00 euro
CongstarHomespot 100125 GB30,00 euro
CongstarHomespot 3050 GB20,00 euro
T-MobileData Comfort L25 GB29,95 euro
SmartmobilLTE 20GB22 GB19,99 euro
O2O2 my Data M20 GB19,99 euro
Stan na: 17.11.2023. Dane z : https://www.mygermanphone.de/best-german-internet-data-plans/

Jak widać, dostępne są skromniejsze pakiety, jak i bardzo bogate 200 GB. Ich cena wynosi w przeliczeniu (kurs aktualny na 17.05.2024 r.) 19,99-40,00 euro miesięcznie, a więc wg dzisiejszego kursu około 85-171 zł. Takie są realne koszty utrzymania. Dla wielu będzie to tani Internet. Operator O2 oferuje najwyższą prędkość Internetu, a wyczerpanie limitu ruchu w skali miesiąca jest niemożliwe (unlimited). Wszystko to gwarantuje najwyższą prędkość Internetu, przynajmniej do wyczerpania limitu transferu GB. Reszta planów Internetu mobilnego zawiera proponowany limit transferu GB.

Nie ma tu co liczyć na darmowe rozmowy, gdyż jest to oferta nie głosowa, a internetowa.

Jakie inne alternatywy Internetu mobilnego w Niemczech?

Co jednak, gdy planujemy wyjechać do Niemiec w celach zarobkowych na jedyne 2-3 miesiące? To zbyt krótko, żeby opłacała się długoterminowa umowa z niemiecką siecią, z której przez większość czasu i tak nie będziemy korzystać. Jednocześnie zbyt długo, aby liczyć na bezpłatny roaming UE polskich operatorów. Poza tym oferowany przez nich transfer i tak pewnie byłby zbyt skromny.

W sieci www możemy znaleźć dedykowane oferty Internetu bezprzewodowego (mobilnego) w Niemczech bez umowy, a więc na kartę. Umożliwią one kontakt z rodziną i z całym światem tylko wtedy, gdy jesteśmy za granicą – wystarczy w danym momencie doładować konto odpowiednią kwotą.

Jednym z takich pakietów jest Internet Flat 65 GB Highspeed. Usługa świadczona przez Ortel Mobile dostępna jest nie tylko w Polsce, ale i za granicą, w tym w Niemczech. Oto najważniejsza charakterystyka pakietu Internet Flat 65 GB Highspeed (obecnie opcja tylko na 4 tygodnie) od Ortel Mobile:

  • 65 GB transferu z prędkością do 50/25 Mbit/s (szybkość przesyłania danych: odpowiednio pobierania i wysyłania),
  • brak umowy (Ortel proponuje oferty prepaid),
  • cena 32,49 euro miesięcznie (4 tygodnie, płatność z góry; ok. 138,73 zł wg dzisiejszego kursu walut).

Usługę można obecnie zamówić wyłącznie online. Dla wielu może być to świetna alternatywa nie tylko dla polskich, ale i dla najpopularniejszych niemieckich ofert. Co ciekawe, Ortel udostępnia 5G, ale na ograniczonych warunkach. Jak pisze sam operator:

Z technologii 5G można korzystać tylko w obszarach o odpowiednim zasięgu sieci i tylko z kompatybilnym sprzętem. Technologia jest wykorzystywana w ramach uzgodnionej maksymalnej prędkości pobierania 50 Mbit/s i 25 Mbit/s wysyłania.

Internet Flat 65 GB Highspeed to tylko jeden z kilku pakietów Ortel Mobile, które gwarantują Internet mobilny w Niemczech. Jeżeli szukasz jak najbardziej komfortowych cen usług, to Ortel jest w stanie zaproponować jeszcze tańsze oferty Internetu mobilnego w Niemczech:

grafika firmy Ortel Mobile prezentująca jego pakiety Internetu za granicą

Oferty Ortel Mobile całkowicie zaspokoją Twoje potrzeby! Naturalnie koszty utrzymania sprzętu (modem lub router) leżą po Twojej stronie.

Internet mobilny w Niemczech – podsumowanie

Jeżeli planujesz pobyt długoterminowy w Niemczech, to nie ma wyjścia – będziesz musiał skorzystać z miejscowych ofert na Internet mobilny. To samo dotyczy naturalnie planów głosowych. Korzystanie z usług lokalnych dostawców Internetu mobilnego to jedyne sensowne wyjście z sytuacji!

Co innego w przypadku, gdy masz zamiar odwiedzić ten kraj np. w celach turystycznych. Jeżeli pobyt w Niemczech nie będzie dłuższy niż 4 tygodnie, to możesz korzystać z dowolnej taryfy gwarantującej Internet w roamingu UE. Polecamy zwłaszcza bezterminowy (umowa na czas nieokreślony) Internet mobilny od lajt mobile i nju mobile z bardzo dużym transferem danych zarówno w kraju, jak i w UE.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Niektórzy polscy operatorzy oferują darmowy roaming UE w swoim Internecie mobilnym (np. lajt mobile, nju mobile), ale nie na stałe. Jeżeli chcesz długo przebywać na terenie Niemiec, to sieci komórkowe zablokują Twój transfer danych w niemieckim roamingu UE. Dobrym rozwiązaniem może być też Ortel Mobile.
Najlepszy Internet mobilny w Niemczech znajdziesz na rynku niemieckim! Celuj w oferty operatorów O2 lub Congstar, które oferują najwięcej gigabajtów. Jeżeli wyjeżdżasz do Niemiec np. na wakacje, to dobrze jest mieć ze sobą Internet mobilny od lajt mobile lub nju mobile.
Internet mobilny w Niemczech kosztuje - po przeliczeniu według dzisiejszego kursu walut - około 85-171 złotych. Na cenę składają się m.in. wielkość paczki danych GB.

star ocena
4.6/5 - (39 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
45 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

witam gdzie kupić freenet funk,

Tylko online przez ich stone internetową. Karta przyjdzie pocztą – czyli twoje nazwisko musi być na domofonie 🤷

Właśnie wyszukałem 1&1 bez limitu 5 G subskrypcja za jedyne 69,99 euro

Witam, rzoglądam sie za internetem, niestety tu gdzie mieszkam, jest tylko do 30 mbps po starych liniach telefonicznych, dziala słabo. Myśle nad internetem LTE do nadajnija w lini prostej 350 , zero przeszkód tenerowych.
Tylko teraz jakiego operatora wybrac ?

Jeżeli chodzi o internet bez limitu i bez umowy oraz własny nr telefonu i darmowe rozmowy w Niemczech to tylko funk . Dziennie pobierają 99 centów czyli na miesiąc wychodzi niecałe 30 euro. Jakość połączenia to LTE+ .Korzystam i polecam

Co trzeba zrobić aby korzystać z funk

jak oplacac funk z Polskiego Pay Pala? moge wplacic euro czy trzeba przewalutowywac skoro mam karte wielowalutowa??

Mam problem z rejestracja karty, w aplikacji niestety nie mogę przejść aktywacji karty, proszą o jakiś tan lub SMS wryfikacyjby ale jak mogę podać skoro karta nie działa i nic nie mogło przyjść

Super tez chyba SE kupie bo jade w niedziele do Niemiec do pracy

Jak Ty mozesz dla szwaba robotac??

Zwozi niemiecki dobrobyt do domu. Dlaczego nie zalozysz firmy leszej niz niemieckie i nie zaplacisz ludziom tyle co tam?

Nie znam się zupelnie,a jestem „potrzebujaca”-co z tym „funk”,co to jest?jak dziala?gdzie i jak kupic?ile kosztuje?

Taki wirtualny operator. Dają mobilny internet bez limitu danych ale z limitem prędkości pobierania (która normalnemu czlowiekowi i tak w zupełności wystarcza). Na ich stronie wszystko masz dokładnie opisane.

W niemczech sens ma tylko freenet funk, dziennie pobierana jest opłata w wysokości 1 euro z Paypala którego zawsze zasilam na 31 euro co miesiąc, prędkości od 75 Mb/s do 788Mb/s w sieci 5G działa bardzo dobrze w każdym routerze 4G+/5G miesiecznie jestem w stanie pobrać nawet 4 TB danych i nie ma żadnego limitu.
Bardzo dobra alternatywa dla łącza kablowego szczególnie teraz kiedy zasięg o2/Telefonica jest praktycznie wszędzie.

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj dodam że wymagany jest niemiecki meldunek umowa jest 1 miesieczna podobnie jak w polsce z nju internetowy.

.freenet-funk.de/

Ale zapomniałeś dodać geniuszu że na Full prędkości masz tylko 1 gb na dzień……
No i czar prysnal

1gb za 0,69centów, nolimit za 0,99C

geniuszu czytać nie umiesz… za 99 centylów masz bez limitu. a za 69 centylów masz 1gb. tylko free ma słaby zasięg.. dużo podróżuję po DE i free mnie denerwuje. szukam alternatywy

Potrzebuję internetu (szybkiego) do pracy zdalnej na 2 tygodnie w Niemczech. Obecnie mam internet domowy z T-Mobile- polecono mi dokupienie do mojego rutera (mogę go zabrać ze sobą) karty w Niemczech. Czy ktoś może doradzić jak to najlepiej załatwić – czy ta opcja jest możliwa/ opłacalna i dostępna. Może coś innego. Internet musi mi śmigać…

Internet bez limitu znajdę coś ?

Znalazłeś?

Jest w o2 za 30 euro, ale ja z niemieckim meldunkiem i niemieckim ibanem nie mogę dostać umowy, nie wiadomo co jest przyczyną.

Porezebuje internet niemiecki z romingiem na UE , jak największy co mozecie polecić??

Ja mam Aldi Talk i jest w nim możliwość kupienia 100gb i korzystam nawet w Polsce

Patrzę na Aldi talk i największy pakiet xl posiada 10GB za 15eu

80€ za 50 GB? W Orange Flex za 80 zł jest 9,5 GB RLAH a po wykorzystaniu 1 GB kosztuje 12 zł. 40 GB = 480 zł. Całkowity koszt 50 GB wynosi więc 560 zł. Pod warunkiem , że się wykorzysta całe 50 GB. Bo gdy wykorzystasz 30 GB wychodzi taniej w Orange Flex.

Już się przeliczanie zaczyna.

W każdym sklepie tak przeliczasz?

skoro może korzystać z polskiego roamingu to chyba dobrze ze sobie przelicza, bo moze płacić taniej za niemiecki internet

Witam serdecznie, czy mógłby Pan doradzić internet w Niemczech w miejscu ze słabym zasięgiem Hanrade 27404 Heeslingen? Albo jakiś wzmacniacz sygnału? Jest nie ciekawie :(
Pozdrawiam

O kant d.upy rozbić takie informacje

Najbardziej opłacalny starter „na chwile” potrzebny mi tylko internet, >= 10GB ?

Aldi jest za mały max 6 GB cena 14.99 €
Macie jakieś lepsze rozwiązanie

lycamobile za 15 eu masz 40 gb. Dlaczego nikt o tym nie pisze? W o2 masz za 39 eu internet bez limitu!!!! Słaby artykuł.

Gdzie można kupić takie karty? Mogę o jakiś kontakt żeby się wiecej dowidzieć?

Chyba w Polsce ale nie w eu, doczytaj kolego a nie piszesz bzdury i wszyscy to łykają jak młody pelikan żaby

Owszem w Niemczech jest też lyca mobile 40gb na dzień dobry za 15 euro później już tylko 17gb za 30euro

Gdzie można to to kupić i jak to włączyć? Jakieś szczegóły?

Takie startowki niemiecki sa na granicy w swiecku na sterym terminalu

Jak to włączyć?

Ale można kupić tylko na 2 miesiące? Ten w o2

W freenetfunk 0.99 e dziennie bez limitu

Masz namiary gdzie to mogę kupić? Rozumiem ze to bez umowy

Potrzebny mi jest tani internet na kartę do telefonu w Niemczech

Aldi Talk lub Lidl connect prepaid

FUNK bez limitów 0,99 euro dziennie

Mozna prosic o wiecej inf

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: