Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Korzystanie z Internetu mobilnego w Niemczech - jak i w innych krajach Unii Europejskiej - może nieść ze sobą pewne ryzyko. I to mimo posiadania krajowej oferty z bezpłatnym roamingiem UE. W jakich sytuacjach polska karta SIM się nie sprawdzi i czy istnieją jej alternatywy? O tym w poniższym tekście.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Polacy w Niemczech

W 2016 roku aż 350 tysięcy Polaków pracowało w Niemczech. Część z nich na stałe żyła w naszym kraju, a wyjeżdżała do zachodniego sąsiada jedynie w celach zarobkowych. Mimo wprowadzenia darmowego roamingu UE w czerwcu 2017 roku, kontakt z rodziną mieszkającą w Polsce wciąż bywa utrudniony.

Dla kogo darmowy roaming UE?

W niecały rok od wprowadzenia RLAH (roam like at home) doszło do istotnej zmiany w świadczonym przez największe sieci GSM w Polsce roamingu UE. Tzw. zasady uczciwego korzystania z roamingu praktycznie przekreślają osoby na stałe mieszkające poza granicami kraju, a także te, które dłużej przebywają za granicą (np. w Niemczech) niż w Polsce. Polityka uczciwego korzystania obowiązuje u największych polskich operatorów komórkowych - Orange, Play, Plusie i T-Mobile.

Nowe przepisy stanowią dla sieci GSM swoisty wentyl bezpieczeństwa, uniemożliwiając w praktyce korzystanie z polskich kart SIM za granicą. Darmowy roaming UE jest przeznaczony dla wczasowiczów, którzy co jakiś czas odwiedzają inne kraje. Najczęściej można korzystać za darmo - a raczej bez dodatkowych opłat doliczanych do rachunku - przez 30 dni. Po powrocie do Polski i zresetowaniu „licznika” RLAH wciąż można swobodnie korzystać z telefonu za granicą. Pamiętajmy przy tym, że operatorzy oferują mniejszy transfer w UE niż w kraju - zwykle mieści się on w przedziale od 1 do 5 GB na miesiąc.


polski Internet mobilny za granicą ->


Podsumowując - jeżeli odwiedzamy Niemcy w celach turystycznych, polska karta SIM powinna w zupełności wystarczyć. Dla osób pracujących lub wręcz mieszkających na stałe w Niemczech jest ona zupełnie nieopłacalna. Jak zatem utrzymać kontakt z rodziną i jaki wybrać Internet mobilny w Niemczech?

Internet mobilny w niemieckich sieciach GSM - jakie ceny?

Naturalną alternatywą będą miejscowe oferty. Mobilny Internet w Niemczech oferowany jest przez wielu operatorów. Wśród nich są m.in.:

 • Congstar
 • O2
 • Smartmobile
 • T-Mobile
 • Vodafone

W poniższej tabeli przedstawiamy dostępne oferty z umową (postpaid) i transferem 10 i więcej GB. Część z nich jest bezterminowa, inne z kolei wymagają podpisania umowy na 24 miesiące.

Internet mobilny w Niemczech

 Nazwa pakietuTransferCena
CongstarHomespot 200250 GB45 euro
CongstarHomespot 100125 GB30 euro
CongstarHomespot 3030 GB20 euro
O2O2 my Data L20 GB29,99 euro
T-MobileData Comfort L10 GB29,95 euro
O2O2 my Data M10 GB19,99 euro
Dane z : https://www.mygermanphone.de/best-german-internet-data-plans/

Jak widać, dostępne są skromniejsze pakiety 10 GB, jak i bardzo bogate 250 GB. Ich cena miesięczna wynosi w przeliczeniu (kurs aktualny na 14.07.2020) około 90-202 zł.

Jakie inne alternatywy Internetu mobilnego w Niemczech?

Co jednak, gdy planujemy wyjechać do Niemiec w celach zarobkowych na jedyne 2-3 miesiące? To zbyt krótko, żeby opłacała się długoterminowa umowa z niemiecką siecią, z której przez większość czasu i tak nie będziemy korzystać. Jednocześnie zbyt długo, aby liczyć na bezpłatny roaming UE polskich operatorów. Poza tym oferowany przez nich transfer i tak pewnie byłby zbyt skromny.

W sieci www możemy znaleźć dedykowane oferty Internetu mobilnego w Niemczech bez umowy, a więc na kartę. Umożliwią one kontakt z rodziną i z całym światem tylko wtedy, gdy jesteśmy za granicą - wystarczy w danym momencie doładować konto odpowiednią kwotą.

Jednym z takich pakietów jest Internet Flat 50 GB. Usługa świadczona przez Ortel Mobile dostępna jest tylko na terenie Niemiec. Oto najważniejsza charakterystyka pakietu Internet Flat 50 GB:

 • 50 GB transferu
 • szybki przesył danych
 • możliwość korzystania z telefonii komórkowej
 • brak umowy
 • cena 79,99 euro

Usługę można zamówić na 3 sposoby: telefonicznie, za pomocą SMS-a i poprzez aplikację Ortel Mobile. Jest ona dostępna w sklepie Google Play i App Store. Konieczny będzie zakup startera za 5 euro. Dla wielu może być to świetna alternatywa nie tylko dla polskich, ale i dla najpopularniejszych niemieckich ofert.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów