Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Korzystanie z Internetu mobilnego w Niemczech – jak i w innych krajach Unii Europejskiej – może nieść ze sobą pewne ryzyko. I to mimo posiadania krajowej oferty z bezpłatnym roamingiem UE. W jakich sytuacjach polska karta SIM się nie sprawdzi i czy istnieją jej alternatywy? O tym w poniższym tekście.

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021.

Polacy w Niemczech

W 2016 roku aż 350 tysięcy Polaków pracowało w Niemczech. Część z nich na stałe żyła w naszym kraju, a wyjeżdżała do zachodniego sąsiada jedynie w celach zarobkowych. Mimo wprowadzenia darmowego roamingu UE w czerwcu 2017 roku, kontakt z rodziną mieszkającą w Polsce wciąż bywa utrudniony.

Dla kogo darmowy roaming UE?

W niecały rok od wprowadzenia RLAH (roam like at home) doszło do istotnej zmiany w świadczonym przez największe sieci GSM w Polsce roamingu UE. Tzw. zasady uczciwego korzystania z roamingu praktycznie przekreślają osoby na stałe mieszkające poza granicami kraju, a także te, które dłużej przebywają za granicą (np. w Niemczech) niż w Polsce. Polityka uczciwego korzystania obowiązuje u największych polskich operatorów komórkowych – Orange, Play, Plusie i T-Mobile.

Nowe przepisy stanowią dla sieci GSM swoisty wentyl bezpieczeństwa, uniemożliwiając w praktyce korzystanie z polskich kart SIM za granicą. Darmowy roaming UE jest przeznaczony dla wczasowiczów, którzy co jakiś czas odwiedzają inne kraje. Najczęściej można korzystać za darmo – a raczej bez dodatkowych opłat doliczanych do rachunku – przez 30 dni. Po powrocie do Polski i zresetowaniu „licznika” RLAH wciąż można swobodnie korzystać z telefonu za granicą. Pamiętajmy przy tym, że operatorzy oferują mniejszy transfer w UE niż w kraju – zwykle mieści się on w przedziale od 1 do 5 GB na miesiąc.


polski Internet mobilny za granicą ->


Podsumowując – jeżeli odwiedzamy Niemcy w celach turystycznych, polska karta SIM powinna w zupełności wystarczyć. Dla osób pracujących lub wręcz mieszkających na stałe w Niemczech jest ona zupełnie nieopłacalna. Jak zatem utrzymać kontakt z rodziną i jaki wybrać Internet mobilny w Niemczech?

Internet mobilny w niemieckich sieciach GSM – jakie ceny?

Naturalną alternatywą będą miejscowe oferty. Mobilny Internet w Niemczech oferowany jest przez wielu operatorów. Wśród nich są m.in.:

 • Congstar
 • O2
 • Smartmobile
 • T-Mobile
 • Vodafone

W poniższej tabeli przedstawiamy dostępne oferty z umową (postpaid) i transferem 10 i więcej GB. Część z nich jest bezterminowa, inne z kolei wymagają podpisania umowy na 24 miesiące.

Internet mobilny w Niemczech

 Nazwa pakietuTransferCena
CongstarHomespot 200250 GB45 euro
CongstarHomespot 100125 GB30 euro
CongstarHomespot 3030 GB20 euro
O2O2 my Data L20 GB29,99 euro
T-MobileData Comfort L15 GB29,95 euro
O2O2 my Data M10 GB19,99 euro
Dane z : https://www.mygermanphone.de/best-german-internet-data-plans/

Jak widać, dostępne są skromniejsze pakiety 10 GB, jak i bardzo bogate 250 GB. Ich cena miesięczna wynosi w przeliczeniu (kurs aktualny na 26.01.2021) około 90-205 zł.

Jakie inne alternatywy Internetu mobilnego w Niemczech?

Co jednak, gdy planujemy wyjechać do Niemiec w celach zarobkowych na jedyne 2-3 miesiące? To zbyt krótko, żeby opłacała się długoterminowa umowa z niemiecką siecią, z której przez większość czasu i tak nie będziemy korzystać. Jednocześnie zbyt długo, aby liczyć na bezpłatny roaming UE polskich operatorów. Poza tym oferowany przez nich transfer i tak pewnie byłby zbyt skromny.

W sieci www możemy znaleźć dedykowane oferty Internetu mobilnego w Niemczech bez umowy, a więc na kartę. Umożliwią one kontakt z rodziną i z całym światem tylko wtedy, gdy jesteśmy za granicą – wystarczy w danym momencie doładować konto odpowiednią kwotą.

Jednym z takich pakietów jest Internet Flat 50 GB. Usługa świadczona przez Ortel Mobile dostępna jest tylko na terenie Niemiec. Oto najważniejsza charakterystyka pakietu Internet Flat 50 GB (obecnie opcja tylko na 4 tygodnie):

 • 50 GB transferu
 • duża prędkość transferu
 • możliwość korzystania z telefonii komórkowej
 • brak umowy
 • cena 79,99 euro

Usługę można zamówić na 3 sposoby: telefonicznie, za pomocą SMS-a i poprzez aplikację Ortel Mobile. Jest ona dostępna w sklepie Google Play i App Store. Konieczny będzie zakup startera za 5 euro. Dla wielu może być to świetna alternatywa nie tylko dla polskich, ale i dla najpopularniejszych niemieckich ofert.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
PiotrPixaRobertDorotaJurek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

Potrzebny mi jest tani internet na kartę do telefonu w Niemczech

Tomasz
Gość
Tomasz

Aldi Talk lub Lidl connect prepaid

Ania
Gość
Ania

Najbardziej opłacalny starter „na chwile” potrzebny mi tylko internet, >= 10GB ?

Ania
Gość
Ania

Aldi jest za mały max 6 GB cena 14.99 €
Macie jakieś lepsze rozwiązanie

Piotr
Gość
Piotr

lycamobile za 15 eu masz 40 gb. Dlaczego nikt o tym nie pisze? W o2 masz za 39 eu internet bez limitu!!!! Słaby artykuł.

Jurek
Gość
Jurek

O kant d.upy rozbić takie informacje

Dorota
Gość
Dorota

Witam serdecznie, czy mógłby Pan doradzić internet w Niemczech w miejscu ze słabym zasięgiem Hanrade 27404 Heeslingen? Albo jakiś wzmacniacz sygnału? Jest nie ciekawie :(
Pozdrawiam

Robert
Gość
Robert

80€ za 50 GB? W Orange Flex za 80 zł jest 9,5 GB RLAH a po wykorzystaniu 1 GB kosztuje 12 zł. 40 GB = 480 zł. Całkowity koszt 50 GB wynosi więc 560 zł. Pod warunkiem , że się wykorzysta całe 50 GB. Bo gdy wykorzystasz 30 GB wychodzi taniej w Orange Flex.

Pixa
Gość
Pixa

Już się przeliczanie zaczyna.

W każdym sklepie tak przeliczasz?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów