Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak odblokować iPhone?

zdjęcie przedstawiające różne działanie funkcji Dynamic Island

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-30

Jak odblokować iPhone’a? Jest to dziecinnie prosta czynność, o ile pamiętasz do niego kod. Zobacz sam w jaki prosty sposób można odblokować telefon z logiem nadgryzionego jabłka. I to nawet wtedy, gdy zapomnisz do niego specjalnego kodu.

Jak odblokować iPhone?

Nie wiesz, jak odblokować iPhone’a? W zależności od modelu, jest na to kilka sposobów, gdyż nie każdy iPhone ma te same funkcje i możliwości.

Jak odblokować iPhone za pomocą Touch ID?

Metoda ta przechodzi powoli do lamusa, gdyż… obecnie jedynie iPhone SE 2022 posiada przycisk Touch ID, który „robi” także za skaner linii papilarnych.

Nie ma tu wielkiej filozofii – aby odblokować swojego iPhone’a tym sposobem, wystarczy kliknąć i przytrzymać palcem charakterystyczny okrągły przycisk. Twój iPhone został wybudzony! Aby go na nowo zablokować, naciśnij przycisk boczny. Jeżeli tego nie zrobisz, telefon i tak automatycznie się zablokuje po minucie braku aktywności.

Przykładowe oferty z iPhone SE 2022:

Jak odblokować iPhone za pomocą Face ID?

Przełomowa technologia Apple’a, Face ID, jest prosta i bardzo wygodna w użyciu. Wymaga nawet mniej zachodu niż wcześniejsza! Po prostu wystarczy, że masz iPhone’a X już nowszy model.

Wystarczy stuknąć palcem w ekran dotykowy smartfona, aby go wybudzić, a następnie… spojrzeć na urządzenie. Twój iPhone prawie zawsze poprawnie rozpozna Twoją twarz (oczywiście wpierw funkcję tę należy odpowiednio skonfigurować w ustawieniach). Gdy już to zrobi, na ekranie iPhone’a pojawi się stosowna animacja otwierającej się kłódki. Gotowe! iPhone został odblokowany.

Jak odblokować iPhone za pomocą kodu?

To akurat ma każdy iPhone i (nie)iPhone. Wystarczy po prostu wybudzić urządzenie, aż pojawi się ekran kodu. Teraz wystarczy go podać.

Gorzej, jak nie pamiętasz kodu! Jak odblokować iPhone’a gdy zapomnisz kodu dostępu?

Jak odblokować iPhone, gdy zapomni się kod?

I to się zaczynają schody… Jak odblokować iPhone’a bez kodu, którego nie możesz sobie przypomnieć? Trzymaj się poniższej strategii!

1. Zadbaj o odpowiedni komputer

Jeżeli zauważysz, że iPhone jest zablokowany, a nie pamiętasz do niego kodu, nie panikuj. Włącz swój komputer osobisty. Na szczęście nie musi być to Mac – nada się do tego także PC, ale z Windowsem 10 lub nowszym systemem operacyjnym. Ważne, aby na komputerze była zainstalowana aplikacja iTunes.

Jeżeli Twój komputer spełnia te wymagania, przejdź dalej i na razie niczego nie podłączaj.

2. Wyłącz iPhone

W zależności od modelu iPhone’a, jego wyłączenie będzie przebiegało nieco inaczej.

Od generacji iPhone X/8/8 Plus, w tym m.in. najnowsze modele, w tym wspomniany iPhone SE 2022 czy z serii 15, wystarczy jednocześnie przytrzymać przycisk boczny i przycisk zmniejszania głośności; przytrzymaj je aż pojawi się suwak Wyłącz.

Z kolei w modelach z serii 6 i 7 wystarczy przytrzymać sam przycisk boczny, a w jeszcze starszych iPhone’ach – górny przycisk, którego od lat brak w nowych generacjach smartfonów amerykańskiego Apple’a. Przytrzymując go tak samo na ekranie telefonu komórkowego pojawi się opcja Wyłącz.

Upewnij się, że Twój iPhone jest wyłączony. W tym celu odczekaj 60 sekund. Możesz przejść do kolejnego kroku.

Jak zresetować iPhone? Kilka sprawdzonych sposobów

3. Wprowadź iPhone w tryb awaryjny

Wyłączony i zablokowany iPhone należy wprowadzić w tryb awaryjny. Jak tego dokonać?

Naciśnij i przytrzymaj te same klawisze, co w punkcie wyżej. Uwaga na jedną zmianę – nie tylko najstarsze modele, ale także w przypadku modelu iPhone 6s należy przycisnąć okrągły klawisz Home znajdujący się pod ekranem.

Przytrzymując odpowiedni klawisz dedykowany dla danego modelu iPhone’a, jednocześnie podłącz iPhone’a do komputera (zobacz jak podłączyć telefon do komputera) za pomocą firmowego okablowania lub innego zgodnego przewodu nie puszczając przycisku. Jeżeli nie zdążysz i/lub za krótko przytrzymasz klawisz, na iPhonie może pojawić się ponownie ekran kodu. Gdy tak się stanie, wróć do punktu drugiego.

4. Odtwórz telefon iPhone

Gdy jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, a więc pojawi się ekran trybu awaryjnego, będziesz mógł wykonać kolejny krok. Jest nim znalezienie swojego iPhone’a w aplikacji iTunes lub Finder zainstalowanej na wspomnianym wcześniej komputerze Mac/PC.

Jak odblokować iPhone

Do wyboru będziesz miał opcje Uaktualnij, Odtwórz lub Anuluj. Wybierz drugą z nich. Wówczas komputer powinien pobrać oprogramowanie iPhone’a i rozpocząć operację jego odtwarzania.

Wszystko powinno pójść OK – po zakończonym procesie wystarczy odłączyć iPhone’a od komputera i go skonfigurować. Gotowe!

Gdyby jednak pobieranie trwało dłużej niż kwadrans, a jednocześnie iPhone wyszedłby z tryby awaryjnego, nic nie rób. Poczekaj na zakończenie pobierania oprogramowania i dopiero wtedy wyłącz iPhone’a i… zacznij cały proces od nowa. W końcu musi się udać!

Jak odblokować iPhone? Podsumowanie

Odblokowanie iPhone’a nie jest trudne! Zablokowany iPhone to nie powód to zmartwień, o ile nie zapomniałeś do niego kodu. Jak jednak widzisz, istnieje stosunkowo prosty i szybki sposób, aby go odblokować wtedy, gdy nie pamiętasz kodu do iPhone’a. Nie możesz jednak obejść się bez aplikacji iTunes na swoim komputerze Mac/PC!

Jeżeli uważasz, że masz słabą pamięć i/lub boisz się, że zapomnisz kod i w rezultacie Twój iPhone zostanie zablokowany, zmień opcję blokady np. na Face ID. Proste i skuteczne! Teraz już wiesz, jak odblokować iPhone’a i to nawet bez kodu dostępu.

Podsumowując:

  1. Podłącz iPhone’a do komputera PC z Windows 10 lub nowszym i iTunes lub Mac. Jeżeli nie masz takiego sprzętu, wyłącz telefon iPhone.
  2. Aby to zrobić, jednocześnie przytrzymaj przycisk boczny i przycisk zmniejszania głośności aż do pojawienia się opcji Wyłącz. Tak zrobisz w modelach od iPhone’a X/8/8 Plus, ale np. w serii 6 i 7 należy przytrzymać sam przycisk boczny, a w jeszcze starszych generacjach – przycisk górny.
  3. Odczekaj 60 sekund.
  4. Wprowadź iPhone’a w tryb awaryjny.
  5. Podłącz telefon do komputera z aplikacją iTunes i wybierz opcję Odtwórz. W ten sposób da się odblokować iPhone’a!

Najpopularniejsze telefony iPhone 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.