Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego na telefon

Aplikacje do języka angielskiego na telefon

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, smartfon to obecnie kombajn multimedialny, który niejednokrotnie zastępuje inne urządzenia. Oprócz funkcji odbierania i wykonywania połączeń, może być przenośną konsolą do gier, biurem czy kinem. Ale może być także przenośną platformą do nauki. Tym razem przyjrzeliśmy się aplikacjom do nauki języka angielskiego, które zainstalowane na Twoim smartfonie zamienią go właśnie w taką edukacyjną platformę.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Najlepsze aplikacje do j. angielskiego na telefon:


Co warto wiedzieć na początku?

Przede wszystkim warto wypróbować kilku różnych aplikacji. To, co dla innych może być świetne, niekoniecznie będzie odpowiadało Tobie. Po prostu musisz znaleźć tę aplikację lub nawet kilka aplikacji, które będą najskuteczniejsze dla Ciebie. Musisz też mieć świadomość, że najczęściej w przypadku aplikacji do nauki języka angielskiego jest tak, że wyższe poziomy są płatne. I ma to pewną zaletę, gdyż w przypadku płatnych aplikacji, szczególnie edukacyjnych, producent musi się postarać, aby była ona dopracowana i skuteczna. Dlatego czasem warto wydać pewną sumę po to, by mieć pewność co do poprawności materiału i jego wartości merytorycznej.

Musisz również odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakim poziomie nauki języka angielskiego jesteś. Są różne aplikacje, które lepiej sobie radzą „nauczając” podstaw językowych. Są także takie, które są lepsze w przypadku szlifowania i rozwijania już nabytych umiejętności. Zapraszamy zatem do naszego subiektywnego przeglądu najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego.

Duolingo

duolingo aplikacja do języka angielskiegoPoziom: podstawowy

To jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języka. Dzięki niej możesz poznać podstawy między innymi języka angielskiego. Jest to tak zwana szybka aplikacja, czyli pozwala osiągnąć całkiem fajne rezultaty poświęcając niewiele czasu. Warunek to regularność nauki. Po zainstalowaniu aplikacji możesz wybrać jeden z kilku trybów. Przykładowo tryb standardowy będzie wymagał od Ciebie zaangażowania zaledwie dziesięciu minut dziennie. Trudno Ci będzie znaleźć wymówkę, żeby nie poświęcić jedynie takiej chwili w ciągu dnia. Jest to prosta, ale skuteczna aplikacja, dzięki której poznasz podstawy języka angielskiego. Co ważne, aplikacja Duolingo umożliwia także trening wymowy z lektorem, a to w niektórych przypadkach może być kluczowy element decydujący o wyborze.

Babbel

Babbel aplikacja do języka angielskiegoPoziom: podstawowy, śr. zaawansowany, zaawansowany

Babbel to kolejna aplikacja, na którą warto zwrócić uwagę, jeżeli chcesz się nauczyć i szlifować swoją znajomość języka angielskiego. Jest to rozbudowana aplikacja, która umożliwia wybór poziomu zaawansowania nauki. Na początku przechodzisz szereg pytań, dzięki którym jesteś w stanie dostosować aplikację do swoich indywidualnych potrzeb. Co ważne, aplikacja stawia nie tylko na tekst pisany, ale także mówiony. Dzięki niej jesteś w stanie nauczyć się poprawnej wymowy słownictwa języka angielskiego, bądź go odpowiednio doszlifować. Będziesz mógł także poszerzyć swoje umiejętności w zakresie pisania, czytania oraz mówienia w języku angielskim.

Busuu

Busuu aplikacja do języka angielskiegoPoziom: podstawowy, śr. zaawansowany, zaawansowany

To kolejna aplikacja do nauki między innymi języka angielskiego na którą warto zwrócić uwagę. Szczególnie dlatego, że w przypadku Busuu mocny nacisk postawiony jest na naukę „żywego” języka, którego będziesz używał w codziennym życiu, a nie tylko „suchej” gramatyki. Co istotne, aplikacja mocno stawia na funkcje społecznościowe, dzięki temu Twoje prace będą sprawdzane przez native speakerów. Tę funkcję może pełnić każdy ze społeczności. Dzięki temu masz dostęp do języka angielskiego stosowanego w życiu codziennym. Do wyboru jest tutaj pakiet darmowy oraz płatny. W tej drugiej opcji masz dostęp między innymi do konwersacji z innymi użytkownikami z całego świata, spersonalizowanego trybu nauki, a także możliwość uzyskania certyfikatu.

Memrise

Memrise aplikacja do języka angielskiegoPoziom: podstawowy

To prosta aplikacja, która nastawiona jest przede wszystkim na efekt zapamiętywania. Dzięki pokazywaniu skojarzeń i memów masz szansę na szybką naukę języka angielskiego, a przede wszystkim słówek i zwrotów. Co ciekawe, aplikacja „uczy się” z jakimi zwrotami możesz mieć problem i oferuje naukę właśnie w tym kierunku. Jak widzisz jest to jedna z prostszych aplikacji opartych na efektywnej metodzie pamięciowej. Memrise pomoże Ci przede wszystkim w nauce słówek i zwrotów. Jest to jednak podstawa nauki każdego języka, bez której nie będziesz w stanie w późniejszych etapach stale się rozwijać.

English Grammar

English Grammar aplikacja do nauki języka angielskiegoPoziom: śr. zaawansowany, zaawansowany

A może już znasz podstawy języka angielskiego i chciałbyś podszlifować swoją gramatykę? Z pomocą przyjdzie Ci aplikacja English Grammar, która nastawiona jest przede wszystkim na użytkowników średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Sama aplikacja jest w języku angielskim, co od razu wyznacza pewien poziom znajomości języka u potencjalnego użytkownika. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja skupia się na aspektach angielskiej gramatyki. W tym wypadku będziesz w stanie w łatwy sposób nauczyć się i powtórzyć różnego rodzaju niuanse językowe i gramatyczne.

Hello Talk

Hello Talk aplikacja do nauki języka angielskiegoPoziom: śr. zaawansowany, zaawansowany

Hello Talk to przede wszystkim aplikacja, która jest nastawiona na interakcję między użytkownikami. W sporym uproszczeniu nieco przypomina portal społecznościowy, na którym będziesz mógł czatować w języku angielskim. Co ważne, będziesz także mógł nawiązywać połączenia głosowe, jak i wideo. Aplikacja umożliwia również konwersację z więcej niż jedną osobą jednocześnie. Jest to bardzo praktyczna strona nauki języka angielskiego, gdyż dzięki tej aplikacji, masz szansę na nawiązanie kontaktów i interakcji również z osobami, których rodzimym językiem jest właśnie język angielski.

Spróbuj!

Oto kilka naszych propozycji, spośród których powinieneś znaleźć coś dla siebie, w zależności od poziomu nauki, na którym jesteś. Co istotne, poświęcając nawet niewiele czasu na naukę jesteś w stanie osiągnąć całkiem dobre rezultaty. Ważna jest przede wszystkim regularność. A właśnie w tym są w stanie pomóc powyższe aplikacje.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.