Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Telefon nie czyta karty SIM. 5 sprawdzonych sposobów na ratunek

7

Karta SIM jest fizycznym łącznikiem pomiędzy naszym telefonem komórkowym a operatorem. Informacje zawarte w tym miniaturowym układzie scalonym pozwalają na swobodne rozmawianie, pisanie SMS-ów oraz surfowanie po internecie. Co zrobić w przypadku niespodziewanej awarii? Zanim wyślemy smartfona do naprawy lub udamy się do salonu naszej sieci, to warto sięgnąć po 4 sprawdzone sposoby na ratunek.


>>> Telefony komórkowe od 1 zł <<<


Włączasz telefon i zauważasz, że na ekranie pojawił się złowrogi napis „Błąd karty SIM”? Nic strasznego. Nowoczesna technologia ma to do siebie, że często… zawodzi. W takiej sytuacji wiele osób postanawia oddać swojego przyjaciela życia pod opiekę serwisu, jednak istnieje na to parę mniej czasochłonnych sposobów. Na początek…

1. Włącz i wyłącz smartfon

Ta trywialna czynność jest skutecznym sposobem na 90 procent problemów z telefonem komórkowym. Zarówno użytkownicy Androida, jak i pozostałych mobilnych systemów operacyjnych muszą mierzyć się z błędami oprogramowania. Restart może być remedium na wszystkie bolączki urządzenia – nie tylko w tym przypadku.

2. Wyczyść slot SIM

Pomimo zastosowania różnych uszczelniaczy, slot karty SIM jest bardzo podatny na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wystarczy przysłowiowy okruszek, aby zablokować komunikację pomiędzy układem scalonym SIM a smartfonem. W tym wypadku warto sięgnąć po sprężone powietrze, gdyż obecność wilgoci może negatywnie wpłynąć na samą słuchawkę.


>>> Telefony z Dual SIM <<<


3. Przeczyść styki karty SIM za pomocą alkoholu

Kolejnym krokiem jest przeczyszczenie styków na samej karcie SIM. W tym celu sięgamy po… 40 procentowe stężenie alkoholu, czyli popularną wódkę. Przeźroczysty płyn jest najlepszym środkiem do odtłuszczania i czyszczenia powierzchni elektronicznych – wystarczy nanieść 10 ml płynu na ściereczkę antystatyczną (unikamy papieru z powodu jego zdolności do przenoszenia ładunków elektrycznych) i wypolerować wewnętrzną stronę SIM-ki, czyli tą ze stykami.

4. Włącz roaming krajowy i wyszukaj sieć GSM

Gwałtowny rozrost infrastruktury 4G w naszym kraju oraz konieczność przeprowadzania prac konserwatorskich powoduje konieczność wyłączania niektórych nadajników. Istnieje kilka procent szans, że nasz telefon znalazł się w obszarze chwilowo wyłączonym przez operatora. Większość smartfonów posiada włączoną usługę roamingu krajowego, co pozwala na korzystanie z masztów innych sieci GSM, jednak warto sprawdzić czy nasza słuchawka również „lubi” łączyć się z konkurencją. Odpowiednią opcję znajdziemy w ustawieniach urządzenia.

5. Uzbrój się cierpliwość i odwiedź salon operatora

Wizyta w salonie to ostateczność, jednak może być jedynym sposobem na rozwiązanie problemu. Pracownik wymieni naszą kartę SIM lub odeśle urządzenie do naprawy – w każdym razie nasz telefon będzie (po pewnym czasie) w pełni sprawny.

Gratulacje – właśnie naprawiłeś swojego smartfona!

Telefon nie czyta karty SIM. 5 sprawdzonych sposobów na ratunek
4.2 (83.17%) 1493 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.