Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sposoby na doładowanie telefonu na kartę

avatar
4
zdjęcie przedstawiające leżącego smartfona między drewnianymi kostkami układającymi się w napis DOŁADOWANIE

Jakie istnieją sposoby na doładowanie telefonu na kartę? Jak się okazuje, jest ich bardzo wiele. Niektóre z nich są dziś nieco zapomniane, inne z kolei nie istniał jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Poniżej postaramy się więc przedstawić najważniejsze z nich.

Jak doładować telefon? Kilka sposobów

W jaki sposób można doładować swoje konto prepaid (na kartę)? Możesz tego dokonać na wiele sposobów! Oto, jak doładować telefon komórkowy na kartę na kilka sposobów.

Doładowanie w konkretnych sieciach – jak

1. Jak doładować przez Internet?

lajt mobile promocja doładowanie +10%

Twoje konto na kartę możesz doładować za pośrednictwem Internetu (np. przez stronę naszego operatora). Ogromna większość banków daje nam również możliwość zasilenia konta bezpośrednio przez systemu bankowości internetowej.

Wejdź na stronę operatora komórkowego i zamów doładowanie online na Twój (lub inny) numer komórkowy w wybranej kwocie. Parę kliknięć i gotowe! Jest jednak jeszcze wygodniejszy sposób na doładowanie, a więc w apce (np. aplikacji Mój Orange, aplikacji Mój T-Mobile, Play24 itd.).

2. Jak doładować przez bankową aplikację mobilną?

Play24 tryb ciemny

Analogicznie jak w punkcie powyżej – z tą różnicą, że nie musisz logować się na stronie banku, a do aplikacji mobilnej (np. aplikacji Mój Orange, aplikacji Mój T-Mobile, w Play24 itd.) dostępnej bezpośrednio w Twoim telefonie komórkowym.

W zasadzie to w 2024 prawie każdy (albo wręcz każdy) operator komórkowy oferują własną aplikację mobilną, w której możesz zarządzać kontem, m.in. również doładowując je. W ten sposób możesz doładować konto w wielu sieciach GSM.

3. Jak doładować za pośrednictwem kodu?

Niegdyś najpowszechniejsza z form doładowania telefonu komórkowego. Odpowiedni kod w formie karty zdrapki lub wydruku możesz nabyć w praktycznie każdym sklepie, kiosku czy stacji benzynowej.

Obecnie kody-zdrapki są raczej bardzo rzadko spotykane.

4. Jak doładować przez terminale płatnicze?

W większości miejsc, które wyposażone są w terminal płatniczy możemy również zakupić doładowanie telefonu. Obecnie metoda ta jeszcze funkcjonuje w przeciwieństwie do wcześniejszej. Tym sposobem możesz doładować konto u wszystkich operatorów, np. w Orange lub innej sieci (Play, T-Mobile, Plus itd.) działającej na terenie Polski.

5. Jak doładować w bankomatach?

Zasilić konto telefonu komórkowego możesz również korzystając z bankomatów PKO Banku Polskiego, BZ WBK, Banku Spółdzielczego czy sieci Euronet.

Pytanie tylko, czy jest to dla Ciebie wygodny sposób?

6. Jak doładować przez telefon stacjonarny?

Niektórzy operatorzy komórkowi udostępnili również możliwość zasilenia konta w telefonie komórkowym z telefonu stacjonarnego (np. Orange – z telefonu na telefon). Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer, a kwota doładowania zostanie doliczona do Twojego rachunku telefonicznego.

7. Jak doładować z innego numeru?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz sam doładować swojego konta, idealnym rozwiązaniem wydaje się poprosić kogoś zaufanego, by zrobił to za Was. Usługę doładowania konta innego numeru ze swojego telefonu oferuje większość dostępnych w Polsce operatorów GSM.

Działa to także w drugą stronę! Jak doładować komuś konto? Przeczytaj poniższe poradniki:

Jak doładować komuś telefon w Plusie

 

Jak doładować komuś telefon w Orange

8. Jak doładować za Bitcoiny?

Sieci T-Mobile Polska i Heyah oferują swoim klientom dość ciekawe rozwiązanie – mianowicie mogą oni zasilić konto w telefonie płacąc za pośrednictwem wirtualnej waluty. Co więcej, płacąc w Bitcoinach możesz uzyskać premię w wysokości 20% wartości doładowania.

Uwaga na „darmowe” doładowania!

Pamiętaj przy tym o unikaniu wszelkiego rodzaju serwisów, które oferują różnego rodzaju „darmowe” doładowania. W większości przypadków, kuszeni obietnicami takowych dodatków, możesz tylko niepotrzebnie stracić pozostałe środki na koncie.

Serwisy te działają na zasadzie płatnych subskrypcji, które nieświadomie aktywujemy wysyłając SMS pod wskazany numer. Nie wierz więc w tego typu obietnice i jeśli już zamierzasz kupić doładowanie przez Internet, to rób to tylko bezpośrednio przez strony operatorów lub usługi bankowości internetowej.

Które oferty na kartę są atrakcyjne?

Którzy operatorzy komórkowi oferują atrakcyjne oferty na kartę, a więc prepaid? Oto niektóre z nich – to właśnie w tych ofertach możesz doładować konta na różne sposoby!

Mobile Vikings 25 GB

Bardzo dobrą ofertę na kartę ma wirtualna sieć Mobile Vikings. W jego powyższym pakiecie dostaniesz rabat w postaci 1 tańszego miesiąca o 50%! W rezultacie pierwsze zasilenie konta będą kosztować nie 25, a jedyne 12,50 zł! 

W dodatku Mobile Vikings oferuje bardzo dużo Internetu, który nie przepada – jego niewykorzystana część GB przechodzi na kolejny miesiąc rozliczeniowy! Pamiętaj jedynie o zachowaniu ważności konta. To wszystko! Znakomita oferta na kartę i to nie tylko dla największych fanów prepaid.

lajt mobile 10 GB

W cenie do 20 zł trudno o lepszą ofertę na kartę niż powyższy lajt mobile. Ten wirtualny operator życzy sobie za swój pakiet dokładnie 19,99 zł. Dostaniesz tu naprawdę sporo!

I w tym przypadku trwa promocja -50% w lajt mobile! Przez 3 miesiące, a więc cały kwartał, będziesz płacił o 50% mniej, a więc tylko 9,99 zł miesięcznie. Znakomita propozycja tej wirtualnej sieci (MVNO) GSM! Trudno o lepsze warunki w tej niewygórowanej cenie.

a2mobile 10 GB

Kolejna bardzo atrakcyjna oferta na kartę za niecałe 20 zł, bo dokładnie 19,90 zł. Dostaniesz w tej cenie nie tylko nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale także spory pakiet internetowy i nie tylko.

W ofercie a2mobile otrzymasz ponadto usługę Wi-Fi Calling i darmowe aplikacje internetowe/social media, w tym m.in. Facebooka i Messengera! Cena jest nawet o kilka groszy niższa niż standardowa cena wcześniejszego lajt mobile. Super!

Jak doładować konto telefonu? Podsumowanie

Jak widać, możesz doładować konto w swojej sieci GSM na kilka sposobów. Niemniej jednak wydaje się, że w 2024 roku, najrozsądniej będzie doładować konto online.

Online, a więc przez stronę internetową danego operatora, banku czy w aplikacji mobilnej (Mój Orange, Play24, Mój T-Mobile itp.). I ten ostatni sposób jest zdecydowanie najlepszy! W sytuacji awaryjnej możesz też doładować konto z telefonu na telefon!

Najpopularniejsze telefony w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Możesz doładować konto swojego telefonu online, poprzez bank, a także tradycyjnie, a więc przez kod USSD, kod-zdrapkę czy terminalem płatniczym, a nawet bankomatem. Możliwości na doładowanie konta telefonu jest całkiem sporo.

W sytuacji awaryjnej możesz doładować konto telefonu innej osoby. Najwygodniej - i najszybciej - zrobisz to w aplikacji mobilnej danego operatora komórkowego.

W wielu przypadkach - tak. Czasami operatorzy komórkowi dają w bonusie za doładowanie konta online dodatkową paczkę internetową.

star ocena
4.5/5 - (44 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Muszę doladować konto babci w ramach prezentu ma konto w play a próbowałamz moim tel i nie dzialłam

Chce doladowac karte orange z telefonu stacjonarnego. Jak mam to zrobic?

Jak doladowac

Witam,
muszę doładować konta NJU dziecku. Czyli mam telekod lub zdrapkę swój telefon w NJU i kogoś (np. dziecko na kolonii hen hen daleko) komu chce doładować NJU. Jak to zrobić? W Orange wysyła się SMS na na nr 501700700, czy ten numer działa również w NJU??

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: