Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Freedom2 vs Plush ABO 10 GB – który abonament korzystniejszy?

2
Premium Mobile czy Plush

Do starcia stają dwie interesujące oferty bezterminowego abonamentu. Z jednej strony mamy Freedom2 od Premium Mobile, a po przeciwnej ABO 10 GB od Plusha. Który abonament okaże się lepszy i korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Obie oferty zobowiązują nas do podpisania umowy. Na szczęście podpisujemy ją na czas nieokreślony. Oznacza to, że w każdej chwili możemy nasze zobowiązanie wypowiedzieć. Jest to dobra opcja dla tych, którzy wolą nie wiązać się z operatorem na dłuższy czas. W tym wypadku obie oferty prezentują się identycznie.

To samo dotyczy zasięgu sieci, który opiera się na infrastrukturze Plusa. Nie powinno być problemu z zasięgiem i świadczonymi usługami w tych rejonach, gdzie zasięg zielonego operatora jest na wystarczającym poziomie.

Zwycięzca: Remis.

Za 24,70 i 25 zł dostajemy:

Połączenia

Z powyższego zestawienia ofert łatwo możemy zauważyć, że zarówno Freedom2 od Premium Mobile, jak i Plush ABO 10 GB są ofertami z nielimitowanymi połączeniami głosowymi. Nie poniesiemy zatem żadnych dodatkowych kosztów dzwoniąc do innych sieci, także na numery stacjonarne.

Zwycięzca: Remis.

Wiadomości tekstowe

Również w przypadku wiadomości tekstowych nie mamy ograniczeń. Obie oferty dają nam nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wysyłanie SMS-ów i MMS-ów, dlatego również w tym wypadku wynik mógł być tylko jeden.

Zwycięzca: Remis.

Internet

Zasadnicza różnica występuje w kwestii limitu na transmisję danych. W przypadku oferty od Premium Mobile od razu dostajemy 20 GB Internetu. Inaczej sytuacja wygląda z Plushem, gdyż na „dzień dobry” dostajemy dwa razy mniej, czyli 10 GB, ale operator nagradza większym transferem lojalnych klientów. Maksymalnie możemy uzyskać również 20 GB, ale dopiero po 2 latach stażu w sieci. Oba pakiety po wykorzystaniu limitu GB działają na zasadzie tzw. lejka. W tym zestawieniu zdecydowanie lepiej prezentuje się Freedom 2 od Premium Mobile.

Zwycięzca: Freedom2.

Roaming

W przypadku Plush ABO 10 GB dostajemy takie same zasady roamingu UE jak w kraju (Roam Like At Home). W praktyce otrzymujemy zatem nielimitowane usługi krajowe i tekstowe. W przypadku transferu danych przypada nam 2,5 GB na transmisję danych. Natomiast w Freedom2 za każdą minutę połączenia i wiadomość w roamingu UE płacimy określoną stawkę zgodnie z cennikiem ogólnym oferty. Przykładowo, za minutę rozmowy w przebywając w jednym z unijnych państw zapłacimy 0,08 zł brutto. W tym wypadku znacznie lepsza jest oferta Plusha.

Zwycięzca: Plush ABO 10 GB.

Usługi dodatkowe

Gdyby zabrakło nam limitu na transmisje danych, w obu przypadkach dostajemy możliwość jej powiększenia. We Freedom2 możemy wykupić dodatkowy 1 GB za 2,5 zł lub 3 GB za 6 zł. Plush w ABO 10 GB oferuje nam 5 GB za 4,99 zł. Mamy tutaj dodatkowo Pakiet Social Free, w którym korzystanie z aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp nie pomniejsza limitu transmisji danych. Co więcej, dostajemy również kolejne 10 GB ekstra w ramach Pakietu Video Ekstra na korzystanie z serwisu YouTube. W ramach usług dodatkowych możemy jeszcze skorzystać z Wakacji od Abonamentu. Usługa ta jest dostępna w Plush Abo 10 GB i daje możliwość darmowego zawieszenia abonamentu na dany okres rozliczeniowy.

Zwycięzca: Plush ABO 10 GB.

Koszty

Zarówno Freedom2 od Premium Mobile, jak i Plush ABO 10 GB, po uwzględnieniu zgody na e-fakturę, kosztują nas miesięcznie około 25 zł. Jeśli chcemy być dokładni, to nieco mniej zapłacimy za Freedom2, gdyż kosztuje 24,70 zł, a więc jest tańszy o 30 groszy od konkurencji spod znaku pluszowego miśka. Jednak w skali np. rocznej praktycznie nie odczujemy tej różnicy.

Opłaty początkowe czasem potrafią niemile zaskoczyć. W przypadku tych ofert możemy spać spokojnie, gdyż za Freedom2 zapłacimy jednorazową opłatę aktywacyjną w wysokości 29 zł. Nie jest to wygórowany koszt. Jeszcze lepiej prezentuje się Plush Abo 10 GB, gdyż tutaj opłata początkowa nie występuje.

Zwycięzca: Remis.

Podsumowanie

Plush ABO 15 GB

W naszym zestawieniu lepsza okazała się oferta Plush ABO 10 GB, która wygrała bogatszą paletą pakietów dodatkowych i roamingiem w UE. Jednak musimy pamiętać, że Premium Mobile w swoim Freedom2 ma jedną zasadniczą zaletę – od razu dostajemy pełny pakiet 20 GB transmisji danych, na który u Plusha trzeba czekać aż 2 lata.

Trzeba też jasno powiedzieć, że obie oferty są bardzo korzystne. Za 25 zł dostajemy atrakcyjne warunki umowy. A który wybierzemy? Musimy zdecydować co dla nas ważniejsze – dodatkowe (dla niektórych może i zbędne) usługi i roaming UE, czy bardzo duży pakiet internetowy dostępny od samego początku.

Freedom2 vs Plush ABO 10 GB – 5:6.

Freedom2 vs Plush ABO 10 GB – który abonament korzystniejszy?
5 (100%) 5 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jeff Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jeff
Gość
Jeff

A ja jestem w A2mobile czyli moim operatorem jest premium obie sieci mają super oferty :)

nikołaj
Gość
nikołaj

To prawda z pre-paidów a2mobile wypada najlepiej