Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze oferty GSM dla studentów

15
Najlepsze oferty komórkowe dla studentów

Jaka jest najlepsza oferta GSM dla studentów na semestr wiosenny roku akademickiego 2021/2022? Z całą pewnością nie może być droga, ani też zobowiązująca. Studenci tym bardziej cenią sobie wolność, ale w poszukiwaniu dobrej oferty na telefon dla studenta nie wolno zapominać o odpowiednio dużym pakiecie internetowym. I właśnie przede wszystkim pod tym kątem poszukamy najkorzystniejszych ofert telefonii komórkowej.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022.


Złoty środek, a więc dobra i tania oferta GSM dla studenta

Dostęp do Internetu w smartfonie to niezaprzeczalna zaleta. Z reguły rzadko rozstajemy się z telefonem komórkowym, w przeciwieństwie do komputera stacjonarnego lub nawet laptopa. Z racji kieszonkowych rozmiarów jest też bardziej mobilny (i uniwersalny) niż tablet. To podobnie jak z aparatami cyfrowymi: robią one lepsze zdjęcia niż aparaty wbudowane w telefonach, ale nie zawsze je mamy pod ręką.

Korzystanie z zasobów sieci w nawet najlepszym smartfonie nie jest tak wygodne, jak na sprzęcie stacjonarnym, lecz możemy to zrobić w każdej chwili. Chyba każdy student ma swoją komórkę i każdemu przyda się dostęp do Internetu, najlepiej do takiego, który starczy nam na cały okres rozliczeniowy, a więc na miesiąc. Pakiety o wielkości kilku gigabajtów raczej nie starczą dla bardziej wymagającego, a za takiego należy uznawać przeciętnego studenta. Nie należy jednak zapominać, że telefon komórkowy (jak sama nazwa wskazuje) ma służyć głównie do wykonywania połączeń telefonicznych, zatem skupiliśmy się na najlepszych ofertach spełniających odpowiednie wymagania.

Co powinna mieć oferta na telefon dla studenta:

  • nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych (opcjonalnie również na numery stacjonarne)
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
  • pakiet internetowy o wielkości minimum 10 GB
  • brak długoterminowych umów (prepaid lub abonamenty bezterminowe)
  • opłaty miesięczne do 30 zł

Studenci lubią elastyczne rozwiązania, zatem naturalnie umowy abonamentu na np. 12 czy 24 miesiące nie wchodzą w grę. Najkorzystniejszym wariantem będą oferty bezterminowe. Poniżej prezentujemy najlepsze – naszym zdaniem – wybory zarówno pakietów na kartę, jak i abonamentu bez długoterminowej umowy. 30 zł nie jest wygórowaną granicą.

Najlepsze oferty na kartę dla studentów

Poniżej zestawiliśmy najlepsze oferty na kartę, których cena mieści się w granicach 19-30 zł. Zobaczmy, co dostaniemy w tej cenie od operatorów komórkowych.

Jeżeli potrzebujesz więcej niż 10 GB Internetu, a nie możesz sobie pozwolić na wolniejszy transfer a2mobile, to najlepszą ofertą na papierze dysponuje Mobile Vikings. Pakiet Perfekt Match oferuje aż 20 GB, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc. Dla najbardziej wymagających operator przygotował również wariant z 30 GB za 35 zł. Dostaniesz tu też Wi-Fi Calling i 3 miesiące tańsze o 50% (promocja trwa do odwołania).

Bardzo dobre warunki ma też Heyah i jej niedroga oferta na kartę. Kosztuje ona miesięcznie tylko 25 zł, a dostaniesz nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (roaming UE) i w sumie 35 GB transferu (w tym 4,32 GB w UE), z czego 25 gigabajtów pochodzi z bonusu za doładowanie telefonu. Ważność konta trwa 30 dni. To zdecydowanie jedna z najlepszych ofert prepaid na rynku!

Nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci (w tym rozmowy na numery stacjonarne), a do tego niekończący się Internet. To wszystko za niecałe 20 zł! Pakiet wspiera usługa Wi-Fi Calling i bezpłatne aplikacje internetowe. Niewyczerpalne Wszystko 10 GB to świetna oferta, choć wielu może drażnić prędkość łącza (transfer danych zwalnia wraz z jego konsumpcją). Obecnie w promocji dostaniesz jeszcze więcej GB.

Uniwersalna oferta GSM, w której brakuje w zasadzie jedynie nielimitowanych MMS-ów, lecz dla studentów bardziej będą się liczyć nielimitowane aplikacje internetowe, jak Facebook, Twitter i wiele innych. Paradoksalnie, mniejszy transfer w #GigaDaje od Virgin Mobile może dzięki temu starczyć na dłużej niż większe paczki danych u konkurencji. Wynosi on 15 GB na start, ale za staż otrzymasz bonus +15 GB w Virgin Mobile!

Pakiet No Limit All L + 10 GB (dawna nazwa: Pakiet Studencki) to bardzo tania oferta – po a2mobile najtańsza spełniająca wcześniej postawione wymagania. Brak darmowego roamingu w tym przypadku nie razi – zakładamy, że dla statystycznego studenta nie jest to najważniejszy aspekt przy wyborze pakietu. Rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju nielimitowane.

Najlepsze oferty abonamentu dla studentów

Analogicznie jak w przypadku ofert na kartę, zestawiliśmy najkorzystniejsze oferty abonamentu bezterminowego. To bardzo rozsądne rozwiązanie, gdyż możesz zrezygnować z umowy w każdej chwili. Małym minusem w stosunku do prepaid to konieczność uiszczenia opłaty za kolejny okres rozliczeniowy – jeżeli jesteś użytkownikiem oferty na kartę, to nie musisz doładować konta, jeżeli np. nie masz wolnych środków finansowych. Zobaczmy jednak, jak wyglądają najlepsze oferty.

Pakiet Plush ABO 15 GB to jedna z najlepszych ofert nie tylko dla studentów. Za jedyne 25 zł dostaniesz na początek 15 GB (transfer wzrasta wraz ze stażem), wszelkie usługi krajowe bez limitów i – podobnie, jak w wariancie na kartę – nielimitowane aplikacje internetowe. Zaletą jednak jest rosnący pakiet internetowy, minusem zaś konieczność systematycznego opłacania rachunków. Bardzo dobra oferta również dla par z racji rabatów na obie karty SIM.

Jeżeli jednak 15 GB Internetu to zbyt mało lub jesteś niecierpliwy w czekaniu na większą paczkę u Plusha, to alternatywną ofertę proponuje Premium Mobile. Za 29,90 zł dostaniesz bezterminowy abonament Freedom3 – ofertę bez limitów wraz z pokaźnym pakietem internetowym o wielkości aż 40 GB!

Sieć nju mobile od dłuższego czasu oferuje podobny pakiet w niemal identycznej cenie. Dla stałych klientów transfer danych ulega powiększeniu, ale to nie wszystko – istnieje możliwość przypisania do abonamentu nju drugiego numeru w cenie 9 zł! Dla par będzie to idealna oferta. Poza tym operator zapewnia (jak Plush) darmowy roaming UE.

Kolejny bardzo podobny pakiet abonamentu bezterminowego, lecz tańszy o kilka złotych. Pakiet Freedom2 nie zapewnia jednak zwiększającego się pakietu internetowego, ale i tak jest jedną z najlepszych obecnie ofert, także dla studentów.

O! Swobodna! to jedna z najdroższych ofert, ale z bardzo dużym pakietem internetowym. Po dłuższym czasie można co prawda więcej „zachomikować” w nju mobile czy Plushu, ale to w sieci OTVARTA dostaniesz bonus GB za przeniesienie numeru. Standardowo jest to 21 gigabajtów, ale jeżeli zachowasz swój dotychczasowy numer i skorzystasz z oferty tego wirtualnego operatora, to zyskasz aż 31 GB!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Najlepsze oferty Internetu dla studentów

A możesz odpowiedni pakiet na telefon już masz, ale szukasz łącza bezprzewodowego? Przenośny router czy modem na kartę SIM możesz zabrać ze sobą gdzie tylko zechcesz! O czym jednak warto pamiętać wybierając Internet mobilny?

Co powinien mieć Internet mobilny dla studenta:

  • jak największy transfer danych GB
  • jak najlepszy zasięg w miejscu, gdzie będzie się z niego najczęściej korzystać
  • umowę na czas nieokreślony (umowę bezterminową)
  • opłaty miesięczne do 30 zł

Virgin NET 60 zapewnia – jak sama nazwa wskazuje – aż 60 gigabajtów każdego miesiąca. Operator oferuje też nie tylko duży transfer danych w dobrej cenie (25 zł miesięcznie), ale i bezterminową umowę. Świetny wybór! Uwaga – cena obowiązuje wtedy, gdy masz już abonament komórkowy Virgin, w przeciwnym razie rachunki rosną do 30 zł na miesiąc.

Jeżeli jednak dołożysz 4 zł, to otrzymasz jeszcze bogatszą ofertę! Pakiet nju internetowy będzie świetnym wyborem Internetu mobilnego dla studenta. I to każdego! Na start otrzymasz transfer 60 GB, ale rośnie on ze stażem do aż 180 GB! Umowa bezterminowa.

Kolejny Internet dla studenta, w którym ten zostanie doceniony za staż w sieci. Nie podpisujesz tu lojalki – umowa jest bezterminowa – ale im dłużej jesteś, tym lepiej dla Ciebie! Po roku z 40 GB zrobi się transfer 80 GB! I to bez zmian ceny, która wynosi 30 zł miesięcznie.

Dość skromna (tylko 10 GB transferu miesięcznie) propozycja łącza bezprzewodowego. Oferta wirtualnej sieci OTVARTA może mieć pewną zaletę dla niejednego studenta – stały adres IP! Koszt miesięczny to 25,99 zł. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

O ile w ofertach na kartę lajt mobile wygląda na jednego z faworytów do 30, czy nawet 20 zł, to w tej cenie oferuje nieco skromniejszy Internet mobilny. Za równe 30 zł w lajcie dostaniesz równe 30 gigabajtów każdego miesiąca. Umowa bezterminowa.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

15
Dodaj komentarz

10 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
raf

w fm mobile no limit na stacjonarne i komorki za 19,90 zł. Dlaczego tego nie dodałeś ?

Nie dodałem tej oferty dlatego, że jest to oferta z umową na rok (a takie wykluczałem w tym zestawieniu). Poza tym w identycznej cenie mamy o wiele bardziej atrakcyjną ofertę Premium Mobile – Freedom1 :)

a

No co ty gadasz. Przeciez we Freedom1 nie ma połączeń na stacjonarne, a taka oferta wogóle odpada. Dzwoniłeś kiedyś na infolinie do banku, ubezpieczenia czy innej instytucji ? 30 min czekasz na konsultanta, a jakie numery maja infolinie ? stacjonarne !! Coś mi tu śmierdzi ta strona reklama dla tego Premium. Za dyzo piszesz o tym,a pomijasz inne oferty. Co za tłumaczenie ze umowa na rok? ludzie chcą znać rzetelną ofertę całego rynku, a nie tylko jednej firmy Premium.

Czy student raczej dzwoni do banku czy nagminnie wysyła wiadomości SMS? W cenie 19,90 oferta Premium Mobile jest wg mojej oceny bardziej uniwersalna. Nie ma tylko nielimitowanych minut na stacjonarki, a FM Group Mobile SMS-ów i mniejszy pakiet internetowy. Oczywiście jeżeli ktoś nie wysyła wiadomości tekstowych, a potrzebuje nielimitowanych minut na połączenia stacjonarne, to wtedy FM będzie lepszy.

a

smsy? a co to wogole jest. Obecnie jest dobra whatsappow i telegramów. SMS już odszedł do przeszlości…Mamy dobe smartfonów.

Michał Bajor

Świetna ta oferta Premium Mobile, wszystko czego potrzebuję za niecałe 20 zł :)

Aadam

Otvarta! Jedna z tańszych ofert na rynku ( i to nie tylko dla studentów ;p ).

remek

ja też mam w sumie 3 numery w sieci otvarta i do tego jeszcze internet mobilny. nie widze sensu przeplacania u innych operatorów, tu jest najtaniej a przy okazji stabilnie i bez niespodzianek.

zenka

też jestem w sieci Otvarta od prawie roku, niezmiennie najlepsi :)

haadza

Otvarta ma abonamenty na studencką kieszeń :)

cużka

ja jestem w sieci Otvarta już prawie 2 lata, już w klasie maturalnej do nich przeszłam. Nie wyobrazam sobie znow placic ponad 100 zł za abonament, teraz jest to niecałe 18 zł :)

alex

dokładnie tak. a tu jeszcze ta umowa na czas nieokreślony robi swoje.

benika

dobrze, ze Otvarta znalazła się w tym rankingu. trzeba przyznać, że zasiegi mają dobre, bo działają na nadajnikach plusa. Przez to też mają 5G.

HannaJ

Operator Otvarta ma ofertę dobrą dla każdego. U nas wszyscy mają u nich numery. Fajnie, ze za 1 nbumer płacimy tylko ok 15 zł :)

Avenna

Otvarta wygrywa z tym, ze ichoferta to połaczenie dobrej jakości usług i braku zbowiązań :)

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów