Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze oferty GSM dla studentów

9

Za nami inauguracja roku akademickiego 2020/2021. Większość obecnych studiujących wie już, na czym polega studiowanie i samodzielne pogłębianie stanu swojej wiedzy. Niektórzy zapewne przekonali się o tym boleśnie zdając przedmioty w ostatnich wrześniowych terminach. Wszystko to i inne atrakcje dopiero przed tym, którzy zaczynają przygodę z uczelniami wyższymi. Nie od dzisiaj faktem jest, że do efektywnej nauki potrzebny jest Internet. I właśnie przede wszystkim pod tym kątem poszukamy najkorzystniejszych ofert telefonii komórkowej.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020.

Złoty środek, a więc dobra i tania oferta GSM

Dostęp do Internetu w telefonie czy smartfonie to niezaprzeczalna zaleta. Z reguły rzadko rozstajemy się z telefonem komórkowym, w przeciwieństwie do komputera stacjonarnego lub nawet laptopa. Z racji kieszonkowych rozmiarów jest bardziej mobilny (i uniwersalny) niż tablet. To podobnie jak z aparatami cyfrowymi: robią one lepsze zdjęcia niż aparaty wbudowane w telefonach, ale nie zawsze je mamy pod ręką.

Korzystanie z zasobów sieci w nawet najlepszym smartfonie nie jest tak wygodne, jak na sprzęcie stacjonarnym, lecz możemy to zrobić w każdej chwili. Chyba każdy student ma swoją komórkę i każdemu przyda się dostęp do Internetu, najlepiej do takiego, który starczy nam na cały okres rozliczeniowy, a więc na miesiąc. Pakiety o wielkości 1-2 gigabajtów raczej nie starczą dla bardziej wymagającego, a za takiego należy uznawać przeciętnego studenta. Nie należy jednak zapominać, że telefon komórkowy (jak sama nazwa wskazuje) ma służyć głównie do wykonywania połączeń telefonicznych, zatem skupiliśmy się na najlepszych ofertach spełniających następujące wymagania:

  • nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych (opcjonalnie również na numery stacjonarne)
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
  • pakiet internetowy o wielkości minimum 10 GB
  • brak długoterminowych umów (prepaid lub abonamenty bezterminowe)
  • opłaty miesięczne do 30 zł

Studenci lubią elastyczne rozwiązania, zatem naturalnie umowy abonamentu na np. 12 czy 24 miesiące nie wchodzą w grę. Najkorzystniejszym wariantem będą oferty bezterminowe. Poniżej prezentujemy najlepsze - naszym zdaniem - wybory zarówno pakietów na kartę, jak i abonamentu bez długoterminowej umowy. 30 zł nie jest wygórowaną granicą.

Najlepsze oferty na kartę dla studentów

Poniżej zestawiliśmy najlepsze oferty na kartę, których cena mieści się w granicach 19-30 zł. Zobaczmy, co dostaniemy w tej cenie od operatorów komórkowych.

Pakiet No Limit All L + 10 GB (dawna nazwa: Pakiet Studencki) to bardzo tania oferta - po a2mobile najtańsza spełniająca wcześniej postawione wymagania. Brak darmowego roamingu w tym przypadku nie razi - zakładamy, że dla statystycznego studenta nie jest to najważniejszy aspekt przy wyborze pakietu. Rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju nielimitowane.

Jeżeli potrzebujesz więcej niż 10 GB Internetu, a nie możesz sobie pozwolić na wolniejszy transfer a2mobile, to najlepszą ofertą na papierze dysponuje Mobile Vikings. Pakiet Perfekt Match oferuje aż 20 GB, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc. Dla najbardziej wymagających operator przygotował również wariant z 30 GB za 35 zł.

Nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci (w tym rozmowy na numery stacjonarne), a do tego niekończący się Internet. To wszystko za niecałe 20 zł! Pakiet wspiera usługa Wi-Fi Calling i bezpłatne aplikacje internetowe. Niewyczerpalne Wszystko to świetna oferta, choć wielu może drażnić prędkość łącza (transfer danych zwalnia wraz z jego konsumpcją).

Kolejna korzystna oferta - Plush na kartę 10 GB. Co prawa operator oferuje mniejszy pakiet internetowy, lecz wciąż jest to spora paczka danych. Również i w tym przypadku dostaniesz dostęp do nielimitowanych social mediów. Wszelkie krajowe usługi (połączenia, SMS-y itp.) bez limitów w kraju i za granicą (roaming UE).

Uniwersalna oferta GSM, w której brakuje w zasadzie jedynie nielimitowanych MMS-ów, lecz dla studentów bardziej będą się liczyć nielimitowane aplikacje internetowe, jak Facebook, Twitter i wiele innych. Paradoksalnie, mniejszy transfer w Virgin Mobile może dzięki temu starczyć na dłużej niż większe paczki danych u konkurencji. Wynosi on 15 GB na start, ale za staż otrzymasz bonus +15 GB w Virgin Mobile!

Najlepsze oferty abonamentu dla studentów

Analogicznie jak w przypadku ofert na kartę, zestawiliśmy najkorzystniejsze oferty abonamentu bezterminowego. To bardzo rozsądne rozwiązanie, gdyż możesz zrezygnować z umowy w każdej chwili. Małym minusem w stosunku do prepaid to konieczność uiszczenia opłaty za kolejny okres rozliczeniowy - jeżeli jesteś użytkownikiem oferty na kartę, to nie musisz doładować konta, jeżeli np. nie masz wolnych środków finansowych. Zobaczmy jednak, jak wyglądają najlepsze oferty.

Pakiet Plush ABO 10 GB to jedna z najlepszych ofert nie tylko dla studentów. Za jedyne 25 zł dostaniesz na początek 10 GB (transfer wzrasta wraz ze stażem), wszelkie usługi krajowe bez limitów i - podobnie, jak w wariancie na kartę - nielimitowane aplikacje internetowe. Zaletą jednak jest rosnący pakiet internetowy, minusem zaś konieczność systematycznego opłacania rachunków. Bardzo dobra oferta również dla par.

Jeżeli jednak 10 GB Internetu to zbyt mało lub jesteś niecierpliwi w czekaniu na większą paczkę u Plusha, to alternatywną ofertę proponuje Premium Mobile. Za 29,90 zł dostaniesz bezterminowy abonament Freedom3 - ofertę bez limitów wraz z pokaźnym pakietem internetowym o wielkości aż 20 GB.

Sieć nju mobile od dłuższego czasu oferuje podobny pakiet w niemal identycznej cenie. Dla stałych klientów transfer danych ulega powiększeniu, ale to nie wszystko - istnieje możliwość przypisania do abonamentu nju drugiego numeru w cenie 9 zł! Dla par będzie to idealna oferta. Poza tym operator zapewnia (jak Plush) darmowy roaming UE.

Kolejny bardzo podobny pakiet abonamentu bezterminowego, lecz tańszy o kilka złotych. Pakiet Freedom2 nie zapewnia jednak zwiększającego się pakietu internetowego, ale i tak jest jedną z najlepszych obecnie ofert.

Jedna z najdroższych ofert, ale z bardzo dużym pakietem internetowym. Po dłuższym czasie można co prawda więcej „zachomikować” w nju mobile czy Plushu, ale to w sieci OTVARTA dostaniesz bonus GB za przeniesienie numeru. Standardowo jest to 21 gigabajtów, ale jeżeli zachowasz swój dotychczasowy numer i skorzystasz z oferty tego wirtualnego operatora, to zyskasz aż 31 GB!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
zenkaremekAadamMichał Bajora Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
raf
Gość
raf

w fm mobile no limit na stacjonarne i komorki za 19,90 zł. Dlaczego tego nie dodałeś ?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nie dodałem tej oferty dlatego, że jest to oferta z umową na rok (a takie wykluczałem w tym zestawieniu). Poza tym w identycznej cenie mamy o wiele bardziej atrakcyjną ofertę Premium Mobile – Freedom1 :)

a
Gość
a

No co ty gadasz. Przeciez we Freedom1 nie ma połączeń na stacjonarne, a taka oferta wogóle odpada. Dzwoniłeś kiedyś na infolinie do banku, ubezpieczenia czy innej instytucji ? 30 min czekasz na konsultanta, a jakie numery maja infolinie ? stacjonarne !! Coś mi tu śmierdzi ta strona reklama dla tego Premium. Za dyzo piszesz o tym,a pomijasz inne oferty. Co za tłumaczenie ze umowa na rok? ludzie chcą znać rzetelną ofertę całego rynku, a nie tylko jednej firmy Premium.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Czy student raczej dzwoni do banku czy nagminnie wysyła wiadomości SMS? W cenie 19,90 oferta Premium Mobile jest wg mojej oceny bardziej uniwersalna. Nie ma tylko nielimitowanych minut na stacjonarki, a FM Group Mobile SMS-ów i mniejszy pakiet internetowy. Oczywiście jeżeli ktoś nie wysyła wiadomości tekstowych, a potrzebuje nielimitowanych minut na połączenia stacjonarne, to wtedy FM będzie lepszy.

a
Gość
a

smsy? a co to wogole jest. Obecnie jest dobra whatsappow i telegramów. SMS już odszedł do przeszlości…Mamy dobe smartfonów.

Michał Bajor
Gość
Michał Bajor

Świetna ta oferta Premium Mobile, wszystko czego potrzebuję za niecałe 20 zł :)

Aadam
Gość
Aadam

Otvarta! Jedna z tańszych ofert na rynku ( i to nie tylko dla studentów ;p ).

remek
Gość
remek

ja też mam w sumie 3 numery w sieci otvarta i do tego jeszcze internet mobilny. nie widze sensu przeplacania u innych operatorów, tu jest najtaniej a przy okazji stabilnie i bez niespodzianek.

zenka
Gość
zenka

też jestem w sieci Otvarta od prawie roku, niezmiennie najlepsi :)

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów