Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze oferty GSM dla studentów

Najlepsze oferty komórkowe dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 2023-09-07

Jaka jest najlepsza oferta GSM dla studentów na nowy rok akademicki 2023/2024? Z całą pewnością nie może być droga, ani też zobowiązująca. Studenci tym bardziej cenią sobie wolność, ale w poszukiwaniu dobrej oferty na telefon dla studenta nie wolno zapominać o odpowiednio dużym pakiecie internetowym. I właśnie przede wszystkim pod tym kątem poszukamy najkorzystniejszych ofert telefonii komórkowej. Kto ma najlepszą ofertę?

Złoty środek, a więc dobra i tania oferta GSM dla studenta

Dostęp do Internetu w smartfonie to niezaprzeczalna zaleta. Z reguły rzadko rozstajemy się z telefonem komórkowym, w przeciwieństwie do komputera stacjonarnego lub nawet laptopa. Z racji kieszonkowych rozmiarów jest też bardziej mobilny (i uniwersalny) niż tablet. To podobnie jak z aparatami cyfrowymi: robią one lepsze zdjęcia niż aparaty wbudowane w telefonach, ale nie zawsze je mamy pod ręką.

Korzystanie z zasobów sieci w nawet najlepszym smartfonie nie jest tak wygodne, jak na sprzęcie stacjonarnym, lecz możemy to zrobić w każdej chwili. Chyba każdy student ma swoją komórkę i każdemu przyda się dostęp do Internetu, najlepiej do takiego, który starczy nam na cały okres rozliczeniowy, a więc na miesiąc.

Pakiety o wielkości kilku gigabajtów raczej nie starczą dla bardziej wymagającego, a za takiego należy uznawać przeciętnego studenta. Nie należy jednak zapominać, że telefon komórkowy (jak sama nazwa wskazuje) ma służyć głównie do wykonywania połączeń telefonicznych, zatem skupiliśmy się na najlepszych ofertach spełniających odpowiednie wymagania.

Co powinna mieć najtańsza oferta na telefon dla studenta – szczegóły oferty:

  • nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych (opcjonalnie również na numery stacjonarne)
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
  • pakiet internetowy o wielkości minimum 10 GB
  • brak długoterminowych umów (prepaid lub jak najlepszy abonament telefoniczny bezterminowy)
  • opłaty miesięczne abonamentu/prepaidu do 30 zł

Studenci lubią elastyczne rozwiązania, zatem naturalnie umowy abonamentu na np. 12 czy 24 miesiące nie wchodzą w grę. Najkorzystniejszym wariantem będą oferty bezterminowe. Poniżej prezentujemy najlepsze – naszym zdaniem – wybory zarówno pakietów na kartę, jak i abonamentu bez długoterminowej umowy. 30 zł nie jest wygórowaną granicą, gdzie dostaniesz m.in. rozmowy i SMSy bez limitu.

Telefony komórkowe nie są oferowane w tych pakietach – m.in. dlatego też są dostępne w tak atrakcyjnych cenach!

Najlepsze oferty na kartę dla studentów

Mobile Vikings przeniesienie numeru

Poniżej zestawiliśmy najlepsze oferty na kartę, których cena mieści się w granicach 19-30 zł. Potrzebne Ci nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS/MMS i duży transfer danych? Zobaczmy, co dostaniemy w tej cenie od operatorów komórkowych.

Jeżeli potrzebujesz więcej niż 10 GB Internetu, a nie możesz sobie pozwolić na wolniejszy transfer a2mobile, to najlepszą ofertą na papierze dysponuje Mobile Vikings. Pakiet Perfekt Match oferuje aż 20 GB Internetu, a niewykorzystany pakiet internetowy przechodzi na kolejny miesiąc. Dla najbardziej wymagających operator przygotował również wariant z 30 GB za 35 zł. Dostaniesz tu też Wi-Fi Calling i 3 miesiące tańsze o 50% (promocja trwa do odwołania). Rozmowy i SMSy bez limitu.

Nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y – rodzaj wiadomości tekstowych – do wszystkich krajowych sieci (w tym rozmowy na numery stacjonarne), a do tego niekończący się Internet. To wszystko za niecałe 20 zł! Pakiet wspiera usługa Wi-Fi Calling i bezpłatne aplikacje internetowe. Niewyczerpalne Wszystko 10 GB to świetna oferta, choć wielu może drażnić prędkość łącza (transfer danych zwalnia wraz z jego konsumpcją). Obecnie w promocji dostaniesz jeszcze więcej GB.

Uniwersalna oferta GSM, w której brakuje w zasadzie jedynie nielimitowanych MMS-ów (rozmowy i SMSy bez limitów), lecz dla studentów bardziej będą się liczyć nielimitowane aplikacje internetowe, jak Facebook, Twitter i wiele innych. Paradoksalnie, mniejszy transfer w #GigaDaje od Virgin Mobile może dzięki temu starczyć na dłużej niż większe paczki danych u konkurencji. Wynosi on 15 GB na start, ale za staż otrzymasz bonus +15 GB Internetu w sieci Virgin Mobile!

Pakiet No Limit All L + 10 GB (dawna nazwa: Pakiet Studencki) to bardzo tania oferta – po a2mobile najtańsza spełniająca wcześniej postawione wymagania. Brak darmowego roamingu w tym przypadku nie razi – zakładamy, że dla statystycznego studenta nie jest to najważniejszy aspekt przy wyborze pakietu. Rozmowy i SMSy oraz MMSy do wszystkich w kraju nielimitowane.

Bardzo dobre warunki ma też Heyah i jej niedroga oferta na kartę. Kosztuje ona miesięcznie 35 zł, a dostaniesz nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (roaming UE) i w sumie aż 55 GB transferu (w tym 6,71 GB Internetu w UE). Ważność konta trwa 30 dni. To zdecydowanie jedna z najlepszych ofert prepaid na rynku! Rozmowy i SMSy bez limitu.

Najlepsze oferty abonamentu dla studentów

Virgin Mobile Unlimited 5G

Analogicznie jak w przypadku ofert na kartę, zestawiliśmy najkorzystniejsze oferty abonamentu bezterminowego. To bardzo rozsądne rozwiązanie, gdyż możesz zrezygnować z umowy w każdej chwili. Małym minusem w stosunku do prepaid to konieczność uiszczenia opłaty za kolejny okres rozliczeniowy – jeżeli jesteś użytkownikiem oferty na kartę, to nie musisz doładować konta, jeżeli np. nie masz wolnych środków finansowych.

Zobaczmy jednak, jak wyglądają najlepsze oferty na abonament telefoniczny zapewniające nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS oraz pokaźny transfer danych GB. Oto nasze porównanie ofert.

Pakiet Plush ABO 15 GB to jedna z najlepszych ofert nie tylko dla studentów. Za jedyne 25 zł dostaniesz na początek 15 GB (dla lojalnych klientów transfer rośnie wraz ze stażem w sieci), wszelkie usługi krajowe bez limitów i – podobnie, jak w wariancie na kartę – nielimitowane aplikacje internetowe. Zaletą jednak jest rosnący pakiet internetowy, minusem zaś konieczność systematycznego opłacania rachunków. Bardzo dobra oferta również dla par z racji rabatów na obie karty SIM. Umowa bezterminowa – możesz zrezygnować z niej w każdej chwili. To najtańszy abonament sieci Plush!

Jeżeli jednak 15 GB Internetu to zbyt mało lub jesteś niecierpliwy w czekaniu na większą paczkę u Plusha, to alternatywną ofertę proponuje Premium Mobile. Za 29,90 zł dostaniesz bezterminowy abonament Freedom3 – ofertę bez limitów wraz z pokaźnym pakietem internetowym o wielkości aż 45 GB! Ponownie umowa bezterminowa (na czas nieokreślony). Nie jest to najtańszy abonament GSM Premium Mobile, ale to właśnie on spełnia nasze wcześniejsze wymagania.

Sieć nju mobile od dłuższego czasu oferuje podobny pakiet w niemal identycznej cenie. Dla stałych klientów transfer danych ulega powiększeniu, ale to nie wszystko – istnieje możliwość przypisania do abonamentu nju drugiego numeru w cenie 9 zł! Dla par będzie to idealna oferta. Poza tym operator zapewnia (jak Plush) darmowy roaming UE. Naturalnie umowa bezterminowa (na czas nieokreślony). Dla wielu będzie to najlepszy abonament GSM na rynku!

Kolejny bardzo podobny pakiet abonamentu na czas nieokreślony (umowa bezterminowa), lecz tańszy o kilka złotych. Pakiet Freedom2 wirtualnej sieci Premium Mobile nie zapewnia jednak zwiększającego się pakietu internetowego, ale i tak jest jedną z najlepszych obecnie ofert, także dla studentów. Rozmowy i SMSy, a także multimedialne wiadomości MMS bez limitów. Najtańszy abonament telefoniczny w naszym rankingu.

Zdecydowaliśmy się na pewien wyjątek, bo kosztujący już 50 zł miesięcznie. Nowy pakiet Virgin Mobile Unlimited powstał z myślą o studentach! Mogą z niego skorzystać bowiem osoby od 18 do 26 roku życia! Co prawda nie można tu „zachomikować” w nju mobile czy Plushu, ale z drugiej strony nie jest to przecież konieczne – Virgin Mobile oferuje całkowicie nielimitowany Internet w telefonie! Transfer danych nigdy się nie skończy i nigdy nie zwolni! Jest tu jak najbardziej umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony. Rozmowy i SMSy/MMSy no limit. Dla wielu będzie to najlepszy abonament, choć jest droższy, niż zakładaliśmy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Najlepsze oferty Internetu dla studentów

Nju Internetowy 40 GB

A możesz odpowiedni pakiet na telefon już masz, ale szukasz łącza bezprzewodowego? Przenośny router czy modem na kartę SIM możesz zabrać ze sobą gdzie tylko zechcesz! O czym jednak warto pamiętać wybierając Internet mobilny? Oto nasze porównanie ofert.

Co powinien mieć Internet mobilny dla studenta – szczegóły oferty:

  • jak największy transfer/pakiet danych GB Internetu
  • jak najlepszy zasięg w miejscu, gdzie będzie się z niego najczęściej korzystać
  • umowę na czas nieokreślony (umowę bezterminową)
  • opłaty miesięczne do 30 zł

Zaczynamy od mocnego uderzenia! Nowy Virgin NET zapewnia obecnie aż 250 gigabajtów Internetu każdego miesiąca. Operator oferuje też nie tylko duży transfer danych w dobrej cenie (50 zł miesięcznie), ale i bezterminową umowę. Świetny wybór! Uwaga – cena obowiązuje wtedy, gdy masz już abonament komórkowy Virgin, w przeciwnym razie rachunki rosną do 30 zł na miesiąc.

Jeżeli jednak dołożysz 4 zł, to otrzymasz jeszcze bogatszą ofertę! Pakiet nju internetowy sieci nju mobile będzie świetnym wyborem Internetu mobilnego dla studenta. I to każdego! Na start otrzymasz transfer 60 GB, ale rośnie on ze stażem do aż 180 GB! Umowa bezterminowa.

Kolejny Internet dla studenta, w którym ten zostanie doceniony za staż w sieci. Nie podpisujesz tu lojalki – umowa jest bezterminowa – ale im dłużej jesteś, tym lepiej dla Ciebie! Po roku z 60 GB zrobi się transfer 120 GB Internetu! I to bez zmian ceny, która wynosi 30 zł miesięcznie.

Dość skromna (tylko 10 GB transferu miesięcznie) propozycja łącza bezprzewodowego. Oferta wirtualnej sieci OTVARTA może mieć pewną zaletę dla niejednego studenta – stały adres IP! Koszt miesięczny to 25,99 zł. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Najtańszy abonament na Internet mobilny w naszym zestawieniu.

O ile w ofertach na kartę lajt mobile wygląda na jednego z faworytów do 30, czy nawet 20 zł, to w tej cenie oferuje nieco skromniejszy Internet mobilny. Za równe 30 zł w lajcie dostaniesz równe 30 gigabajtów Internetu każdego miesiąca. Umowa bezterminowa.

Najlepsze oferty GSM dla studentów – podsumowanie

Jeżeli chodzi o niedrogie oferty dla studentów, to oferowane są one przez niewielkie sieci komórkowe. Często są to wirtualni operatorzy lub submarki większych telekomów.

W kwocie do 30 zł miesięcznie zyskasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (bez limitu SMS i MMS) z pokaźnym transferem danych. Są to też oferty z umową bezterminową (brak zobowiązań) lub jej brakiem, jak to ma miejsce w planach prepaid, a więc na kartę m.in. sieci OTVARTA, lajt mobile czy nju mobile i wielu innych. To właśnie ci operatorzy komórkowi oferują doskonałe i tanie pakiety.

Niska cena, nielimitowane połączenia i duży Internet GB to największe zalety tych propozycji dla klientów indywidualnych. Często są to też dodatkowe usługi i/lub darmowe pakiety.

Musisz jednak pamiętać, że w tej cenie telefony komórkowe i smartfony są do kupienia oddzielnie.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu mobilnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (12 votes)
Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Otvarta wygrywa z tym, ze ichoferta to połaczenie dobrej jakości usług i braku zbowiązań :)

Operator Otvarta ma ofertę dobrą dla każdego. U nas wszyscy mają u nich numery. Fajnie, ze za 1 nbumer płacimy tylko ok 15 zł :)

dobrze, ze Otvarta znalazła się w tym rankingu. trzeba przyznać, że zasiegi mają dobre, bo działają na nadajnikach plusa. Przez to też mają 5G.

ja jestem w sieci Otvarta już prawie 2 lata, już w klasie maturalnej do nich przeszłam. Nie wyobrazam sobie znow placic ponad 100 zł za abonament, teraz jest to niecałe 18 zł :)

dokładnie tak. a tu jeszcze ta umowa na czas nieokreślony robi swoje.

Otvarta ma abonamenty na studencką kieszeń :)

też jestem w sieci Otvarta od prawie roku, niezmiennie najlepsi :)

ja też mam w sumie 3 numery w sieci otvarta i do tego jeszcze internet mobilny. nie widze sensu przeplacania u innych operatorów, tu jest najtaniej a przy okazji stabilnie i bez niespodzianek.

Otvarta! Jedna z tańszych ofert na rynku ( i to nie tylko dla studentów ;p ).

Świetna ta oferta Premium Mobile, wszystko czego potrzebuję za niecałe 20 zł :)

w fm mobile no limit na stacjonarne i komorki za 19,90 zł. Dlaczego tego nie dodałeś ?

Nie dodałem tej oferty dlatego, że jest to oferta z umową na rok (a takie wykluczałem w tym zestawieniu). Poza tym w identycznej cenie mamy o wiele bardziej atrakcyjną ofertę Premium Mobile – Freedom1 :)

No co ty gadasz. Przeciez we Freedom1 nie ma połączeń na stacjonarne, a taka oferta wogóle odpada. Dzwoniłeś kiedyś na infolinie do banku, ubezpieczenia czy innej instytucji ? 30 min czekasz na konsultanta, a jakie numery maja infolinie ? stacjonarne !! Coś mi tu śmierdzi ta strona reklama dla tego Premium. Za dyzo piszesz o tym,a pomijasz inne oferty. Co za tłumaczenie ze umowa na rok? ludzie chcą znać rzetelną ofertę całego rynku, a nie tylko jednej firmy Premium.

Czy student raczej dzwoni do banku czy nagminnie wysyła wiadomości SMS? W cenie 19,90 oferta Premium Mobile jest wg mojej oceny bardziej uniwersalna. Nie ma tylko nielimitowanych minut na stacjonarki, a FM Group Mobile SMS-ów i mniejszy pakiet internetowy. Oczywiście jeżeli ktoś nie wysyła wiadomości tekstowych, a potrzebuje nielimitowanych minut na połączenia stacjonarne, to wtedy FM będzie lepszy.

smsy? a co to wogole jest. Obecnie jest dobra whatsappow i telegramów. SMS już odszedł do przeszlości…Mamy dobe smartfonów.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.