Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tip of the Week: Jak namierzyć telefon z Androidem

avatar
9
Tip of the Week: Jak namierzyć telefon z Androidem

Skradziono nam telefon? Nic strasznego. Większość współczesnych smartfonów można namierzyć za pomocą prostych narzędzi ze Sklepu Play, przygotowanych przez firmę Google. Niestety ta metoda wymaga aktywnej funkcji lokalizacji GPS w naszym urządzeniu, przez co odnalezienie słuchawki w niektórych przypadkach może być niemożliwe. Warto już teraz pomyśleć o bezpieczeństwie.

Namierzanie telefonu to już nie tylko wyrywek filmu science-fiction, lecz rzeczywistość. Praktycznie każdy produkowany obecnie smartfon posiada wbudowany moduł GPS, pozwalający określić aktualną lokalizację urządzenia. Jest on konieczny do obsługi różnego rodzaju nawigacji np. Google Maps lub Here WeGo. Jego dodatkową funkcją jest możliwość zlokalizowania słuchawki za pomocą dowolnego komputera i przeglądarki internetowej. Jak zabezpieczyć i określić aktualne miejsce przebywania naszego telefonu?


Instalujemy Menedżer urządzeń Android – co dalej?

Menedżer urządzeń Android to narzędzie Google, które daje możliwość namierzenia i zarządzania telefonem z tym systemem. Wchodzimy do Sklepu Google Play, a następnie pobieramy i instalujemy aplikację:


>>> Pobierz Menadżer urządzeń Android ze Sklepu Google Play <<<


menadzer-urzadzen-android-lokalizacja-telefonu

fot. Sklep Play


Uruchamiamy program i logujemy się do naszego konta Google. Następnie włączamy i pozostawiamy na stałe lokalizację GPS w telefonie za pomocą ikony w rozsuwanym menu lub Ustawieniach urządzenia.


Namierzamy smartfona – jak?

Aplikacja

Instalujemy aplikację Menadżer urządzeń Android na innym urządzeniu z systemem Google. Uruchamiamy program i logujemy się danymi konta Google, które obsługuje zagubionego smartfona. Apka wyświetli na mapie lokalizację słuchawki z dokładnością do około 100 metrów.

Przeglądarka komputera

Włączamy przeglądarkę w dowolnym komputerze podłączonym do internetu i wchodzimy pod adres:

>>> Menadżer urządzeń Android – strona www <<<

Logujemy się. Na mapie zostanie zaznaczony nasz telefon komórkowy. Niestety urządzenie musi posiadać aktywne połączenie internetowe oraz włączony moduł GPS.

Do naszej dyspozycji są trzy ważne funkcje:

  • Zadzwoń – nastąpi uruchomienie dzwonka w telefonie
  • Zablokuj – uniemożliwi dostęp do urządzenia
  • Wymaż – usunie wszystkie dane ze smartfona. Uwaga – plików nie można w żaden sposób odzyskać!

menadzer-urzadzen-android-lokalizacja-telefonu-2

Co robić w przypadku utraty telefonu?

Jeśli nasz telefon zostanie skradziony, powinniśmy bardzo szybko reagować. Udajemy się do najbliższego komputera i zmieniamy hasło dostępu do konta Google, które obsługuje urządzenie mobilne oraz wszystkich posiadanych przez nas serwisów społecznościowych i poczty e-mail. Jeśli posiadamy zainstalowane aplikacje bankowe, to w pierwszej kolejności należy poinformować nasz bank o konieczności zablokowania mobilnego kanału komunikacji oraz powiązanych kart płatniczych. Następnie dzwonimy na policję i zgłaszamy kradzież.

star ocena
4.5/5 - (48 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

nigdy tego nie rubcie”Następnie dzwonimy na policję i zgłaszamy kradzież.”

Ja osobiście korzystam z aplikacji do lokalizacji www.i-mobi.pl ale inne też są w miarę ok. A wy jakie polecacie oprócz Google ?

A co jeżeli prawdopodobnie bateria padła a aplikacja wyświetla nie można znaleźć urządzenia

zwykle oszustwo najpierw sie placi za dostep a potem trzeba instalowac inna aplikacje ktora namierzy telefon

A jak później zdjąć blokadę jak już się znalazło telefon?

witam mam pytanko zostałem okradziony z telefonu samsung s 10 plus no i został on cały wykasowany ponieważ przez program znajdź mój telefon on jest w onffline czy jest możliwość jeszcze ze go odzyskam czekam na odp

Ja polecam darmową i dobrą apkę ikol X.

Siema

Bez takiego oprogramowania jak spyphone ze spy shopu nawet nie ma co marzyć o tym, żeby kogoś namierzyć. Po prostu namierzanie kogokolwiek bez preinstalowania mu oprogramowania to rzecz niemożliwa, bo zajmuje się tym tylko jedna firma i to dostępna dla służb ratowniczych, porządkowych czy szych z rządu. Jeśli ktoś mówi inaczej, to kłamie – względnie naciąga fakty, żeby wyłudzić kasę

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: