Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tip of the Week: Jak namierzyć telefon z Androidem

9

Skradziono nam telefon? Nic strasznego. Większość współczesnych smartfonów można namierzyć za pomocą prostych narzędzi ze Sklepu Play, przygotowanych przez firmę Google. Niestety ta metoda wymaga aktywnej funkcji lokalizacji GPS w naszym urządzeniu, przez co odnalezienie słuchawki w niektórych przypadkach może być niemożliwe. Warto już teraz pomyśleć o bezpieczeństwie.

Namierzanie telefonu to już nie tylko wyrywek filmu science-fiction, lecz rzeczywistość. Praktycznie każdy produkowany obecnie smartfon posiada wbudowany moduł GPS, pozwalający określić aktualną lokalizację urządzenia. Jest on konieczny do obsługi różnego rodzaju nawigacji np. Google Maps lub Here WeGo. Jego dodatkową funkcją jest możliwość zlokalizowania słuchawki za pomocą dowolnego komputera i przeglądarki internetowej. Jak zabezpieczyć i określić aktualne miejsce przebywania naszego telefonu?


Instalujemy Menedżer urządzeń Android – co dalej?

Menedżer urządzeń Android to narzędzie Google, które daje możliwość namierzenia i zarządzania telefonem z tym systemem. Wchodzimy do Sklepu Google Play, a następnie pobieramy i instalujemy aplikację:


>>> Pobierz Menadżer urządzeń Android ze Sklepu Google Play <<<


menadzer-urzadzen-android-lokalizacja-telefonu

fot. Sklep Play


Uruchamiamy program i logujemy się do naszego konta Google. Następnie włączamy i pozostawiamy na stałe lokalizację GPS w telefonie za pomocą ikony w rozsuwanym menu lub Ustawieniach urządzenia.


Namierzamy smartfona – jak?

Aplikacja

Instalujemy aplikację Menadżer urządzeń Android na innym urządzeniu z systemem Google. Uruchamiamy program i logujemy się danymi konta Google, które obsługuje zagubionego smartfona. Apka wyświetli na mapie lokalizację słuchawki z dokładnością do około 100 metrów.

Przeglądarka komputera

Włączamy przeglądarkę w dowolnym komputerze podłączonym do internetu i wchodzimy pod adres:

>>> Menadżer urządzeń Android – strona www <<<

Logujemy się. Na mapie zostanie zaznaczony nasz telefon komórkowy. Niestety urządzenie musi posiadać aktywne połączenie internetowe oraz włączony moduł GPS.

Do naszej dyspozycji są trzy ważne funkcje:

  • Zadzwoń – nastąpi uruchomienie dzwonka w telefonie
  • Zablokuj – uniemożliwi dostęp do urządzenia
  • Wymaż – usunie wszystkie dane ze smartfona. Uwaga – plików nie można w żaden sposób odzyskać!

menadzer-urzadzen-android-lokalizacja-telefonu-2

Co robić w przypadku utraty telefonu?

Jeśli nasz telefon zostanie skradziony, powinniśmy bardzo szybko reagować. Udajemy się do najbliższego komputera i zmieniamy hasło dostępu do konta Google, które obsługuje urządzenie mobilne oraz wszystkich posiadanych przez nas serwisów społecznościowych i poczty e-mail. Jeśli posiadamy zainstalowane aplikacje bankowe, to w pierwszej kolejności należy poinformować nasz bank o konieczności zablokowania mobilnego kanału komunikacji oraz powiązanych kart płatniczych. Następnie dzwonimy na policję i zgłaszamy kradzież.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
nonameMirekMarianpawelGrzegorz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Daniel Sitarz
Gość
Daniel Sitarz

Bez takiego oprogramowania jak spyphone ze spy shopu nawet nie ma co marzyć o tym, żeby kogoś namierzyć. Po prostu namierzanie kogokolwiek bez preinstalowania mu oprogramowania to rzecz niemożliwa, bo zajmuje się tym tylko jedna firma i to dostępna dla służb ratowniczych, porządkowych czy szych z rządu. Jeśli ktoś mówi inaczej, to kłamie – względnie naciąga fakty, żeby wyłudzić kasę

Bwojw
Gość
Bwojw

Siema

Krzysztof Poniedzielski
Gość
Krzysztof Poniedzielski

Ja polecam darmową i dobrą apkę ikol X.

Piotr
Gość
Piotr

A jak później zdjąć blokadę jak już się znalazło telefon?

pawel
Gość
pawel

witam mam pytanko zostałem okradziony z telefonu samsung s 10 plus no i został on cały wykasowany ponieważ przez program znajdź mój telefon on jest w onffline czy jest możliwość jeszcze ze go odzyskam czekam na odp

Grzegorz
Gość
Grzegorz

zwykle oszustwo najpierw sie placi za dostep a potem trzeba instalowac inna aplikacje ktora namierzy telefon

Marian
Gość
Marian

A co jeżeli prawdopodobnie bateria padła a aplikacja wyświetla nie można znaleźć urządzenia

Mirek
Gość
Mirek

Ja osobiście korzystam z aplikacji do lokalizacji www.i-mobi.pl ale inne też są w miarę ok. A wy jakie polecacie oprócz Google ?

noname
Gość
noname

nigdy tego nie rubcie”Następnie dzwonimy na policję i zgłaszamy kradzież.”

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów