Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Orange – oferty

Logo Orange

Orange

Orange to obecnie jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, który po fuzji Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel pod koniec 2013 roku zmienił nazwę na Orange Polska S.A. Jeśli chodzi o telefonię komórkową, to PTK Centertel pod marką Idea funkcjonowało na polskim rynku w latach 1998-2005, a następnie nastąpił rebranding na Orange.

Liczbę klientów tej sieci szacuje się na około 15 milionów, co czyni ją jednym z liderów rynku GSM w Polsce. Orange ma w swojej ofercie szeroki zakres usług, od telefonii komórkowej i stacjonarnej, po Internet i telewizję cyfrową.

Orange na kartę

Orange ma w swoim portfolio jedne z korzystniejszych ofert na kartę. W zależności od posiadanej taryfy i kwoty doładowania, możesz mieć ważne konto na rozmowy wychodzące nawet przez 200 dni! Orange ma też oferty na kartę bez limitu, które sprawdzą się u bardziej wymagających użytkowników, którzy wykonują wiele połączeń czy surfują po sieci www.

Jak zamówić starter?

Orange oferuje kilka różnych starterów za 5 zł. Różnią się one dostępnymi usługami na start. Oferta różni się dla nowych i stałych klientów Orange.

Startery Orange znajdziesz w każdym salonie operatora, a także w licznych sklepach, stacjach paliw i innych. Posiadając upragniony starter możesz aktywować jeden z pakietów miesięcznych zarówno w wersji cyklicznej, jak i jednorazowej (do wyboru).

Jak doładować?

Orange oferuje bardzo dużo pakietów na kartę. To, co otrzymasz do wykorzystania zależy od wartości zasilenia konta. Sprawę komplikuje mnogość taryf – w zależności od posiadanej taryfy otrzymasz różne bonusy i usługi za doładowanie telefonu.

Tak wyglądają kwoty doładowania w „Taryfa zawsze bez limitu”:

DoładowanieWażność połączeń wychodzącychInternet
5 zł5 dni2,5 GB
10 zł10 dni5 GB
25 zł25 dni12,5 GB
30 zł30 dni15 GB
35 zł35 dni17,5 GB
40 zł40 dni20 GB
50 zł50 dni25 GB
100 zł100 dni50 GB
200 zł200 dni100 GB

W tym przypadku – niezależnie od kwoty doładowania – zawsze dostaniesz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich. Ważność konta na połączenia przychodzące jest równa wychodzącym +30 dni. Podobnie jest w taryfach Orange YES, Orange SMART i Orange ONE – tu jednak nie dostaniesz w cenie doładowania transferu GB, poza tym połączenia przychodzące są znacznie dłużej ważne, bo nawet 12 miesięcy (już za doładowanie w kwocie 40 zł). Jeszcze inaczej sprawa wygląda w Orange FREE, Orange POP i Nowe Orange GO.

Więcej na temat zasilenia konta w Orange znajdziesz w poradniku „jak doładować telefon„.

Orange abonament z telefonem

Orange abonament bez telefonu

Orange oferuje 4 abonamenty z telefonem lub z samą kartą SIM. Są to identyczne pakiety – różnica polega na dodatkowej opłacie ratalnej za sprzęt w przypadku wyboru opcji z telefonem. Na indywidualny abonament Orange składają się następujące pakiety:

  • Plan Mobilny 35
  • Plan Mobilny 45
  • Plan Mobilny 55
  • Plan Mobilny 75

Kosztują one odpowiednio 35, 45, 55 oraz 75 zł miesięcznie (bez telefonu). Osobna opłata za smartfona zależy od jego klasy – może wynosić kilkanaście, jak i nawet 200 zł! Operator często nie pobiera osobnej opłaty na start. Telefony w Orange mogą kosztować 0 zł.

Oprócz abonamentu indywidualnego, Orange poleca także ofertę rodzinną, w której kolejne karty SIM są tańsze od numeru głównego. Dla klientów biznesowych przygotowano osobne pakiety dla firm.

Orange dla firm

Opinie o Orange

3.3/5 - (22 votes)
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najgorszy możliwy operator, internet bardzo słaby, unikają kontaktu i oszukują. Stanowczo nie polecam.

Jaki kod jest za 28zl w ORANGE Free 10gb internetu i do wszystkich sieci za darmo

Proszę o opinię o ofercie pakiet usług Orange Love

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów