Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Jak przywrócić skasowane zdjęcia z telefonu?

19

Pamięć twojego telefonu została zapełniona, więc postanowiłeś usunąć zbędne dane. Niestety coś poszło nie tak i niechcący skasowałeś cały folder z plikami… Przez nieostrożność w jednej chwili utraciłeś zdjęcia z wakacji i inne ważne pamiątki. Czy istnieje możliwość ich odzyskania? Jeżeli tak, to jak tego dokonać?

Aby odzyskać zdjęcia z telefonu należy najpierw zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które umożliwi przywrócenie utraconych zdjęć. Poniżej znajdziesz najlepsze aplikacje, za pomocą których odzyskasz utracone zdjęcia.


Szukasz taniego pakietu na swój telefon? Sprawdź najlepsze oferty komórkowe.


Odzyskiwanie Danych Android

android-logo

Jednym z najpopularniejszych programów do przywracania plików z telefonów jest Odzyskiwanie Danych Android. Program ten jest przeznaczony dla telefonów i smartfonów z zainstalowanym Androidem na pokładzie. Może on nam pomóc nie tylko przy utracie plików graficznych, o czym pisaliśmy w przypadku skasowania kontaktów z telefonu. Dzięki niemu odzyskamy m.in. również SMS-y, pliki MP3 i wiele innych. Pomoże nam nie tylko wtedy, gdy przypadkowo skasujemy zdjęcia, ale także przy awarii systemu czy karty SD. Co musisz zrobić:

 • zainstaluj aplikację Odzyskiwanie Danych Android na swoim komputerze
 • podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB
 • rozpocznij analizę urządzenia (przycisk „Start”)
 • rozpocznij skanowanie urządzenia
 • zezwól na przywrócenie skasowanych plików
 • przejdź do zakładki „Galeria/Galery” po lewej stronie interfejsu programu
 • zaznacz te pliki, które chcesz przywrócić (przycisk „Przywróć/Recovery”)

Porównaj oferty GSM

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to będziesz mógł się cieszyć odzyskanymi zdjęciami. Jeżeli zależy ci na pozostałych plikach, to będą znajdować się one w innych folderach („Filmy/Videos”, „Muzyka/Audio” itd.).

Recuva

recuva-logo

Program Recuva jest prostym narzędziem, dzięki któremu odzyskamy utracone zdjęcia z naszego telefonu. Ponadto umożliwia przywrócenie innych plików – muzyki, dokumentów, filmów czy maili. Wszystko, co musisz zrobić:

 • zainstaluj aplikację Recuva na swoim komputerze
 • kliknij na dysk przenośny (nasz telefon)
 • wybierz zakładkę „Pictures” (możesz również przywrócić wszystkie utracone pliki naraz opcją „All”)
 • rozpocznij skanowanie urządzenia

Gdy skanowanie naszego telefonu zostanie ukończone, wyświetlą nam się odzyskane pliki. Będą się one znajdować w pamięci telefonu lub na karcie SD. Być może nie wszystkie pliki zostaną od razu przywrócone – jeżeli brakuje ważnych zdjęć, włącz zaawansowane skanowanie. Zajmuje więcej czasu, ale jest bardziej dokładne.

DiskDigger

Diskdigger photo recovery logo

W przeciwieństwie do wcześniejszych programów, instalowanych na komputerze PC, mobilną aplikację DiskDigger instalujemy na naszym telefonie komórkowym czy innym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android. Istnieje również wariant programu na pecety, który nie wymaga instalacji. W wersji darmowej aplikacji możemy odzyskać pliki JPG (zdjęcia zrobione za pomocą aparatu naszego telefonu), MP4 (filmy) i PNG (inne pliki graficzne). Pozostałe dane (w tym np. MP3) są możliwe do przywrócenia w wersji PRO. Wszystko, co musisz zrobić:

 • uruchom program DiskDigger photo recovery
 • wybierz rodzaj plików, które chcesz odzyskać (przycisk „OK”)
 • po zakończeniu skanowania zapisz znalezione pliki („Save” – ikona dyskietki 3,5′)

Następnie zatwierdź przyciskiem „OK” znalezione pliki w wybranym folderze. Proces przywracania skasowanych zdjęć i innych danych zostanie zakończony.

Porównaj oferty na abonament

Pamiętaj

Nawet po skasowaniu – nieumyślnym lub wskutek awarii oprogramowania – danych na Androidzie czy Windowsie, w rejestrze zostaje po nich trwały ślad. Jeżeli nie sformatowaliśmy partycji czy całego dysku, to możliwe jest przywrócenie utraconych danych. W przypadku zdjęć świetnie sprawdzają się wyżej wymienione aplikacje, które uratowały już pliki graficzne niejednego użytkownika telefonu komórkowego.

Jak przywrócić skasowane zdjęcia z telefonu?
3.6 (71.26%) 103 głosów

{{selectedInfo}}
+48
 • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.