Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Jak przywrócić skasowane zdjęcia z telefonu?

19

Pamięć twojego telefonu została zapełniona, więc postanowiłeś usunąć zbędne dane. Niestety coś poszło nie tak i niechcący skasowałeś cały folder z plikami… Przez nieostrożność w jednej chwili utraciłeś zdjęcia z wakacji i inne ważne pamiątki. Czy istnieje możliwość ich odzyskania? Jeżeli tak, to jak tego dokonać?

Aby odzyskać zdjęcia z telefonu należy najpierw zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które umożliwi przywrócenie utraconych zdjęć. Poniżej znajdziesz najlepsze aplikacje, za pomocą których odzyskasz utracone zdjęcia.

1. Odzyskiwanie Danych Android

android-logo

Jednym z najpopularniejszych programów do przywracania plików z telefonów jest Odzyskiwanie Danych Android. Program ten jest przeznaczony dla telefonów i smartfonów z zainstalowanym Androidem na pokładzie. Może on nam pomóc nie tylko przy utracie plików graficznych, o czym pisaliśmy w przypadku skasowania kontaktów z telefonu. Dzięki niemu odzyskamy m.in. również SMS-y, pliki MP3 i wiele innych. Pomoże nam nie tylko wtedy, gdy przypadkowo skasujemy zdjęcia, ale także przy awarii systemu czy karty SD. Co musisz zrobić:

 • zainstaluj aplikację Odzyskiwanie Danych Android na swoim komputerze
 • podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB
 • rozpocznij analizę urządzenia (przycisk „Start”)
 • rozpocznij skanowanie urządzenia
 • zezwól na przywrócenie skasowanych plików
 • przejdź do zakładki „Galeria/Galery” po lewej stronie interfejsu programu
 • zaznacz te pliki, które chcesz przywrócić (przycisk „Przywróć/Recovery”)

>>> Telefony z najlepszym aparatem fotograficznym <<<


Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to będziesz mógł się cieszyć odzyskanymi zdjęciami. Jeżeli zależy ci na pozostałych plikach, to będą znajdować się one w innych folderach („Filmy/Videos”, „Muzyka/Audio” itd.).

2. Recuva

recuva-logo

Program Recuva jest prostym narzędziem, dzięki któremu odzyskamy utracone zdjęcia z naszego telefonu. Ponadto umożliwia przywrócenie innych plików – muzyki, dokumentów, filmów czy maili. Wszystko, co musisz zrobić:

 • zainstaluj aplikację Recuva na swoim komputerze
 • kliknij na dysk przenośny (nasz telefon)
 • wybierz zakładkę „Pictures” (możesz również przywrócić wszystkie utracone pliki naraz opcją „All”)
 • rozpocznij skanowanie urządzenia

Gdy skanowanie naszego telefonu zostanie ukończone, wyświetlą nam się odzyskane pliki. Będą się one znajdować w pamięci telefonu lub na karcie SD. Być może nie wszystkie pliki zostaną od razu przywrócone – jeżeli brakuje ważnych zdjęć, włącz zaawansowane skanowanie. Zajmuje więcej czasu, ale jest bardziej dokładne.


>>> Najlepsze telefony do słuchania muzyki <<<


3. DiskDigger photo recovery

Diskdigger photo recovery logo

W przeciwieństwie do wcześniejszych programów, instalowanych na komputerze PC, mobilną aplikację DiskDigger instalujemy na naszym telefonie komórkowym czy innym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym Android. Istnieje również wariant programu na pecety, który nie wymaga instalacji. W wersji darmowej aplikacji możemy odzyskać pliki JPG (zdjęcia zrobione za pomocą aparatu naszego telefonu), MP4 (filmy) i PNG (inne pliki graficzne). Pozostałe dane (w tym np. MP3) są możliwe do przywrócenia w wersji PRO. Wszystko, co musisz zrobić:

 • uruchom program DiskDigger photo recovery
 • wybierz rodzaj plików, które chcesz odzyskać (przycisk „OK”)
 • po zakończeniu skanowania zapisz znalezione pliki („Save” – ikona dyskietki 3,5′)

Następnie zatwierdź przyciskiem „OK” znalezione pliki w wybranym folderze. Proces przywracania skasowanych zdjęć i innych danych zostanie zakończony.

Pamiętaj

Nawet po skasowaniu – nieumyślnym lub wskutek awarii oprogramowania – danych na Androidzie czy Windowsie, w rejestrze zostaje po nich trwały ślad. Jeżeli nie sformatowaliśmy partycji czy całego dysku, to możliwe jest przywrócenie utraconych danych. W przypadku zdjęć świetnie sprawdzają się wyżej wymienione aplikacje, które uratowały już pliki graficzne niejednego użytkownika telefonu komórkowego.

Jak przywrócić skasowane zdjęcia z telefonu?
4.2 (83.38%) 195 głosów

{{selectedInfo}}
+48
 • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.