Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet w abonamencie – najwięcej GB w telefonie

Operatorzy nieustannie prześcigają się w promocjach i nowych usługach, podobnie z pakietami internetowymi. Czy ktoś pamięta jeszcze lata 90-te, gdy na rynku prym wiódł Centertel a następnie Era, Plus i Idea? Już wtedy sieci te rywalizowały ze sobą o klienta. Nie inaczej jest w dzisiejszych czasach, tym bardziej, że konkurencja na rynku nieporównywalnie większa i bardziej zacięta niż wówczas. U którego z nich obecnie są one najlepsze? Dzięki naszej porównywarce dokonaliśmy dnia 05.10.2015 zestawienia, które będziemy na bieżąco aktualizować.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018.

Najlepsze pakiety internetowe w abonamencie

Nowy abonament Plusa w topowej wersji zapewnia nieskończony Internet. Jest on jednak (analogicznie, jak w Play i T-Mobile) spowalniany do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 12 GB. Cena 50 zł nie zawiera opłaty za telefon - jeżeli zdecydujemy się na wariant z urządzeniem, należy doliczyć do abonamentu osobną ratę za sprzęt. Jej wysokość zależy oczywiście od wartości wybranego smartfona.

Propozycja od sieci Play jest ofertą długoterminową, zawieraną na 24 miesiące. Wielkość pakietu internetowego jest nielimitowana, ale jego prędkość spada po wykorzystaniu 10 GB. Oferta opłacalna dla bardzo wymagających i dla których wysokość miesięcznych opłat jest sprawą drugorzędną. W pakiecie Stan Nielimitowany Solo (bez telefonu) koszt miesięczny wynosi 50 zł.

Także T-Mobile oferuje nielimitowany Internet w taryfach T2 i T1 Bez Limitu, lecz i tym razem jego prędkość maleje do 1 Mb/s po wykorzystaniu odpowiednio 20 i 10 GB. Istnieje również tańszy o 10 zł wariant, ale nie dostaniemy w nim nielimitowanych SMS-ów. Mamy także możliwość podpisania umowy bez telefonu już od 50 zł.

Abonament premium od Red Bull Mobile to jedna z ostatnich nowości operatora. Plan taryfowy zadebiutował pod koniec lutego i - jak widzimy - jest bardzo drogi. Na pocieszenie pozostaje fakt, że transfer jest niewyczerpalny i działa na pełnej prędkości przez pierwsze 10 GB.

Od 12 lutego 2018 w abonamencie Premium Mobile dostaniemy większy transfer danych. Topowy pakiet Freedom3 oferuje odtąd nie 20, a 30 GB w tej samej cenie - zaledwie 29,70 zł miesięcznie. Pozostałe usługi krajowe (połączenia, SMS-y i MMS-y) do wszystkich sieci są nielimitowane. Kolejna zaleta oferty to brak długoterminowej umowy. Tak naprawdę to dla wielu 30 GB na pełnej prędkości jest więcej warte od np. 10 GB i ograniczenia transferu w T-Mobile, tym bardziej, że Freedom3 jest znacznie tańszy i zawierany na czas nieokreślony.

Wnioski

Jak widać najlepszą ofertę pod względem wielkości pakietu internetowego dostaniemy w Plusie. By jednak cieszyć się nielimitowanymi połączeniami danych musimy miesięcznie przeznaczyć na to minimum 50 zł. Gdy chcemy duży pakiet w stosunkowo niskiej cenie (i bez długoterminowej umowy), to obecnie najlepszą ofertę znajdziemy w Premium Mobile - 30 GB w cenie 29,70 zł oraz w Lajt Mobile (30 GB za 36,99 zł). Nie braliśmy ofert z transferem rzędu 20-40 GB w cenie powyżej 50 zł, gdyż za niższą cenę można już mieć nielimitowany pakiet w Plusie.

Jeżeli jesteśmy cierpliwi, to warto wziąć pod uwagę również pakiet Wszystko Komórkowe za 29 zł lub Plush ABO 10 GB, w których transfer rośnie wraz ze stażem u operatora do odpowiednio 30 i 20 GB:

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów