Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze aplikacje do zdjęć

avatar
Najlepsze aplikacje do robienia zdjęć

Podstawowe aplikacje do wykonywania fotografii nie są zwykle zbyt rozbudowane. Producenci muszą znaleźć złoty środek między łatwością obsługi a liczbą opcji. Dlatego zebraliśmy najlepsze aplikacje do zdjęć, które rozbudują możliwości Twojego aparatu w telefonie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Ile razy zdarzyło ci się, że zrobiłeś fotografię i już na gotowym zdjęciu zauważyłeś, że… coś z nim jest nie tak. Wiesz, że chciałbyś mieć więcej opcji, pobawić się ustawieniami, wyeksponować inny element, coś jeszcze poprawić. Masz przeczucie, że Twój aparat w smartfonie robi co prawda niezłe zdjęcia, ale brak mu odpowiedniego oprogramowania. Może warto zastąpić fabryczną apkę aparatu? Sprawdź, które aplikacje będą się nadawały do tego najlepiej.

Telefony z najlepszym aparatem

 

 

Jak robić zdjęcia telefonem ->

Najlepsze aplikacje do zdjęć:


Najlepsze aplikacje do zdjęć: Camera Zoom FX

aplikacja Camera ZOOM FX

To bardzo profesjonalna aplikacja do robienia fotografii. Jedną z największych jej zalet jest cyfrowa stabilizacja obrazu, która pozwala na wykonanie nieporuszonego zdjęcia. Do dyspozycji masz też liczne predefiniowane filtry, które pozwolą przerobić zdjęcia, a często uzyskać zaskakujące efekty. Nie zabrakło tu oczywiście bardzo zaawansowanych opcji wykonywania fotografii, skierowanych raczej do doświadczonych użytkowników. Dostępny jest również zapis zdjęć w formacie RAW, który może okazać się zabójczy dla pamięci w twoim telefonie, ale zbawienny w późniejszej obróbce. Uwaga – za aplikację Camera Zoom FX trzeba zapłacić około 18 złotych.

Najlepsze aplikacje do zdjęć: YouCam Perfect

aplikacja YouCam PerfectYouCam Perfect nie jest może aplikacją specjalistyczną, jak ta zaprezentowana wyżej, ale zdecydowanie przyda się osobom, które lubią wykonywać autoportrety, zwane też selfiakami. YouCam Perfect pomoże Ci w zrobieniu zdjęcia i nałoży odpowiednie filtry, które pozwolą dopasować fotografię do Twoich potrzeb. Jednocześnie aplikacja oferuje cały wachlarz funkcji pozwalających na tak zwane upiększanie. Oczywiście warto wiedzieć, że z filtrami wygładzającymi niedoskonałości nie należy przesadzać, bo zdjęcie będzie wydawało się nienaturalne. Nie zmienia to jednak faktu, że YouCam Perfect jest w tej kwestii naprawdę subtelne. Aplikacja jest darmowa.

Telefon z dobrym aparatem w przykładowym abonamencie:

Najlepsze aplikacje do zdjęć: Camera FV-5 Lite

aplikacja Camera FV-5 Lite

Ta aplikacja świetnie sprawdzi się, jeśli przenosisz się z pełnowymiarowego aparatu fotograficznego na smartfona, bo interface bardzo przypomina to, co możesz znać z właśnie z wykonywania zdjęć lustrzanką. Camera FV-5 Lite jest aplikacją darmową i oczywiście są tu pewne ograniczenia (które można znieść za około 13 złotych i 9 złotych, jeśli za pomocą aplikacji chcemy nagrywać filmy). W podstawowej wersji dostaniesz między innymi kilka siatek kompozycyjnych, możliwość przypisania opcji programu do przycisków głośności (co jest bardzo przydatne, jeśli chcesz spersonalizować sobie proces robienia zdjęć). Dodatkowo dostępny jest autofokus i histogram RGB.

Najlepsze aplikacje do zdjęć: Open Camera

aplikacja Open CameraOpen Camera to jedna z najlepszych darmowych aplikacji do fotografii mobilnej. Program ma dwie twarze. Z jednej strony to banalna i przypominająca preinstalowane programy aplikacja aparatu. Z drugiej zaś, gdy dobrze jej się przypatrzysz, to okaże się, iż kryje się w niej cała masa opcji, które stają się przydatne, gdy wiesz, co z nią zrobić. Jest tu więc samowyzwalacz z odliczanie głosowym, pozwala na szybkie zmienienie rozmiaru zapisywanego zdjęcia, jest zmiana trybu lampy doświetlającej, a także możliwość wykonywania zdjęć HDR złożonych z fotografii o różnej ekspozycji. Ciekawą i bardzo przydatną opcją jest możliwość ustawienia pasującego nam interwału trybu zdjęć seryjnych.

Telefon z dobrym aparatem w przykładowym abonamencie:

Najlepsze aplikacje do zdjęć: A Better Camera

aplikacja A Better Camera

Nazwa mówi wszystko: A Better Camera ma pełnić funkcje kamery, ale robić to po prostu lepiej. Jest choćby możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW, usunąć ruszające się i psujące zdjęcie obiekty, wykonać zdjęcie panoramy w 360 stopniach. Aplikacja świetnie radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zadaniami, bo sama wykonuje serię zdjęć, a potem łączy je ze sobą, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Nie zabrakło tu również możliwości regulowania wieloma ustawieniami, jak choćby czułością matrycy, ekspozycją. A Better Camera również świetnie radzi sobie z wykonywaniem zdjęć nocnych, bo te łączy z ośmiu fotografii, tworząc jedno, jasne i wyraźne zdjęcie. Aplikacja jest darmowa, ale aby móc korzystać z dodatkowych funkcji trzeba będzie zapłacić kilka złotych ekstra, ale – co warte docenienia – najpierw można ją wypróbować.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY
star ocena
4.7/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: