Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

LG G5 to zeszłoroczny model flagowy koreańskiego producenta. Jest to dość niedoceniony, ale bardzo dobry i warty swojej ceny telefon z górnej półki. Jego bezpośredni konkurenci to m.in. Samsung Galaxy S7 i Huawei P9, jednak w przeciwieństwie do nich produkt LG nie stał się aż takim hitem sprzedaży. Nie pomogła nawet modułowa konstrukcja smartfona, która miała być kamieniem milowym na rynku urządzeń mobilnych, gdyż pomysł nie przyjął się. Zobaczmy, jak prezentują się oferty na abonament naszych operatorów w LG G5.

LG G5 na abonament

LG G5 zadebiutował w I kwartale 2016 roku. Wyposażony jest m.in. w 4 GB pamięci operacyjnej RAM i wydajny, czterordzeniowy procesor Snapdragon 820 8996 o taktowaniu 2,10 GHz. Aparat fotograficzny o rozdzielczości 16 Mpix robi zdjęcia bardzo dobrej jakości.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z LG G5

Największą innowacyjnością w LG G5 jest zastosowanie wymiennych modułów. Dolną część metalowej obudowy można odłączyć, zastępując innym modułem, zwiększającym jeszcze bardziej możliwości flagowca. Przy okazji możemy wyciągnąć baterię (o pojemności 2800 mAh), co też jest zaletą, niestety coraz rzadziej spotykaną w modelach klasy premium. Sam smartfon działa szybko i płynnie. Niektórzy mogą narzekać na nieco słabą baterię, ale na szczęście LG G5 zaopatrzony jest w system szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Dostępny (obecnie jedynie w Korei) jego następca, LG G6, powrócił do korzeni i nie charakteryzuje się modułową konstrukcją. Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z LG G5 z cenami aktualnymi na 15.03.2017.

Najkorzystniejszą opcją jest Smart Plan LTE 49,99 od Orange. Dużą zaletą jest niska cena LG G5 (549 zł), a także dodawany moduł fotograficzny LG Cam Plus. Do relatywnie niskiego abonamentu 49,99 zł należy doliczyć ratę miesięczną za urządzenie, która wynosi 55,01 zł, co daje łączną opłatę równą 105 zł na miesiąc. Oferta zapewnia kompleksowe usługi krajowe, 5 GB LTE oraz skromny pakiet roamingu.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3069 zł.

Naszym zdaniem: złoty środek wśród abonamentów z oferowanym LG G5. Jedna z najniższych cen zakupu smartfona, moduł fotograficzny w zestawie i niezły zakres pakietu (o ile 5 GB jest dla nas wystarczające) sprawia, że jest to najlepszy abonament z LG G5.

Formuła Solo M jest znacznie tańsza w skali miesiąca – jej cena to jedyne 55 zł, a koszt LG G5 jest już zawarty w abonamencie. Brak dodatkowych rat do niewątpliwie zaleta, lecz opłata startowa za flagowca koreańskiego producenta jest nieporównywalnie wyższa i wynosi 1320 zł. Podstawowe usługi krajowe (pakiet minut, SMS-ów, MMS-ów i Internetu) identyczne, co u wcześniejszego Orange.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3009 zł.

Naszym zdaniem: oferta o 60 zł tańsza od konkurencyjnego Orange, ale czym jest 60 zł w skali 2 lat? Jeżeli chcemy płacić miesięcznie niższe rachunki, wybierzmy Play, a jeśli wolimy niższy koszt zakupu telefonu – Orange. Tym bardziej, że pomarańczowy operator oferuje również moduł fotograficzny LG Cam Plus.

Ostatnie miejsce na naszym podium zajmuje najniższy abonament Orange. Tak naprawdę będzie to najlepsza propozycja dla osób, którzy na pierwszym miejscu stawiają cenę. Koszt abonamentu to 29,99 zł, a rata za telefon wynosi również 55,01 zł. W zamian nie dostaniemy pakietu nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne, a transfer danych wynosi skromne 2 GB. Cena LG G5 – 739 zł w opłacie startowej.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2779 zł.

Naszym zdaniem: 85 zł miesięcznie to wciąż więcej, niż 55 zł w przypadku sieci Play, ale niski koszt zakupu LG G5 rekompensuje tę różnicę z nawiązką. Finalnie dostaniemy najtańszą ofertę, ale też najbardziej ubogą w naszym rankingu.

Pakiet dla o wiele bardziej wymagającychFormuła Solo L. Nielimitowane usługi krajowe (w tym nielimitowany objętościowo transfer), pakiet roamingu i telewizji Play NOW to główne zalety oferty. Niestety, koszt zakupu naszego LG G5 i rachunki miesięczne wynoszą odpowiednio 1800 i 75 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3179 zł.

Naszym zdaniem: jeżeli potrzebujemy znacznie większego pakietu internetowego niż 2 lub 5 GB, to dopłaćmy do oferty Play. Nie jest ona tania, ale zapewnia zakresowo znacznie więcej (niestety brak w niej modułu fotograficznego), niż poprzednicy.

Tym razem Orange przegrywa ze swoim odpowiednikiem sieci Play. Zakres obu taryf jest bowiem dość podobny (w Play prędkość Internetu maleje po wykorzystaniu pierwszych 10 GB). Obie oferty zapewniają również pakiet roamingu. W tym przypadku Orange cenowo jeszcze bardziej odbiega, niż poprzednio – o ile cena LG G5 to zaledwie 419 zł, to abonament z ratą wynosi aż 125 zł miesięcznie.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 3419 zł.

Naszym zdaniem: najniższy koszt zakupu LG G5, ale w skali 2 lat wychodzi zdecydowanie najdrożej. Jeżeli nie potrzebujemy 10 GB, wybierzmy tańszą ofertę tego operatora, lecz jeżeli jest nam on niezbędny – wybierzmy Formułę Solo L. Na osłodę Orange dorzuca moduł fotograficzny LG Cam Plus.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów