Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Formuła Solo M pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: zakończona
Formuła Solo

Formuła Solo

Formuła Solo M sieci Play została zaprezentowana na konferencji tego operatora 15 czerwca 2016 roku. Równocześnie z nią zadebiutowały jej bliskie kuzynki – Formuła Solo S i L oraz abonamenty Play dla dwojga i więcej osób (Formuła Duet i Rodzina), zastępując znane od lat taryfy Formuła Unlimited. Formuła Solo M (z telefonem i bez) to jeden z najpopularniejszych pakietów nie tylko Play, ale i całego rodzimego rynku GSM. Czym się wyróżnia? Na co trzeba uważać? Zapraszam do lektury – odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Play na abonament z telefonem

Formuła Solo M to bardzo atrakcyjna oferta komórkowa: dostajemy nowego smartfona (ceny zaczynają się od 1 zł), nielimitowane minuty (również na numery stacjonarne), SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 5 GB Internetu.

Sprawdź ofertę Formuła Solo M
PORÓWNAJ OFERTY

To wszystko w przystępnej cenie od 55 zł. Dlaczego od? Jeżeli decydujemy się na droższy model smartfona, a nie chcemy za niego płacić wysokiej ceny w jednorazowej opłacie startowej, to możemy ją obniżyć zwiększając abonament do 65 zł. Podobne pakiety innych operatorów mogą kosztować nawet około 80 zł, więc różnica w cenie jest dość znaczna. Ponadto Play oferuje wiele modeli smartfonów do wyboru.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Formule Solo M

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Formuła Solo M:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 5 GB
 • cena: od 55 zł w wariancie z telefonem, 45-55 zł bez telefonu*
 • długość umowy: 24 miesiące (12 lub 24 w wariancie bez telefonu)

Formuła Solo M z telefonem:

Formuła Solo M bez telefonu na 24 miesiące:

Formuła Solo M bez telefonu na 12 miesięcy:

* Cena obejmuje zniżkę za E-fakturę (5 zł) i zgody marketingowe (5 zł) – jeżeli jej nie zaznaczymy i wybierzemy tradycyjną formę płatności, to koszty miesięczne będą wynosić od 65 zł w abonamencie z telefonem i 55-65 zł bez telefonu

Decydując się na zakup pakietu Solo M warto wiedzieć, że przy zakupie internetowym będziemy honorowani dodatkowymi bonusami. Obecnie aktywne promocje i usługi to:

Formuła Solo M – dla kogo?

Pakiet fioletowego operatora sprawdzi się przede wszystkim dla osób szukających telefonu w niskiej cenie (również za symboliczną złotówkę), zachowując jednocześnie bardzo dobre warunki umowy przy stosunkowo niskich rachunków miesięcznych. Miejmy jednak na uwadze fakt, że Formuła Solo M nie zapewni nam dodatkowego pakietu roamingu – jeżeli więc jest nam on potrzebny, to wybierzmy droższy wariant Solo L. Niemniej jednak do zwyczajnego, krajowego użytku jest to zdecydowanie jedna z najlepszych ofert no limit z telefonem. Z kolei wariant bez telefonu jest zupełnie nieatrakcyjny – w niższej cenie dostaniemy to samo w abonamencie bezterminowym lub ofercie na kartę konkurencji, bez podpisywania długoterminowej umowy.

Zalety:

 • stosunkowo niska cena
 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od symbolicznej złotówki
 • brak dodatkowych rat za telefon
 • liczne promocje online

Wady:

 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • nieatrakcyjny wariant Formuła Solo M bez telefonu

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Play.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4/5 - (12 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.