Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Formuła Solo L pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
Obowiązuje do: zakończona
Formuła Solo

Formuła Solo

Formuła Solo L to topowa oferta Play na abonament. Podobnie, jak w przypadku jego okrojonych wariantów – Solo S i Solo M – jest to taryfa przeznaczona dla osoby fizycznej. Zarazem jest to najtańsza propozycja abonamentu z nielimitowanym pakietem internetowym na polskim rynku. Czy jest warta swojej ceny? Na co należy uważać przed podpisaniem umowy?

Play na abonament z telefonem

Podobnie jak pozostałe plany indywidualne (a także dla kilku osób – Formuły Duet i Rodzina), Formuła Solo L zadebiutowała 15 czerwca 2016 roku. Na papierze jest to bardzo atrakcyjna oferta abonamentu, w której dostaniemy nowoczesne telefony już od symbolicznej złotówki.

Sprawdź ofertę Formuła Solo L
PORÓWNAJ OFERTY

Wysokość miesięcznych rachunków uzależniona jest od kilku czynników: czasu trwania umowy (12 lub 24 miesiące), wariantu abonamentu (z telefonem lub bez) oraz ceny samego urządzenia. Najtańszy wariant Solo L to umowa bez telefonu na 2 lata – wówczas koszt miesięczny będzie wynosił 55 zł. Pakiety z telefonem kosztują z reguły 75 zł, ale istnieją liczne odstępstwa od tej standardowej ceny. Wybierając np. smartfona marki Apple za 1 zł musimy się przygotować na abonament rzędu 125-245 zł miesięcznie! Na szczęście możemy sami manipulować ceną – wybierając droższy abonament z tańszym telefonem lub odwrotnie.

Rozmowy, SMS-y i Internet w Formule Solo L

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Formuła Solo L:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: nielimitowany
 • cena: od 75 zł w wariancie z telefonem, 55-75 zł bez telefonu*
 • długość umowy: 24 miesiące (12 lub 24 w wariancie bez telefonu)

Formuła Solo L z telefonem:

Formuła Solo L bez telefonu na 24 miesiące:

Formuła Solo L bez telefonu na 12 miesięcy:

* Cena obejmuje zniżkę za E-fakturę (5 zł) i zgody marketingowe (5 zł) – jeżeli jej nie zaznaczymy i wybierzemy tradycyjną formę płatności, to koszty miesięczne będą wynosić od 85 zł w abonamencie z telefonem i 65-75 zł bez telefonu

Decydując się na zakup pakietu Solo L warto wiedzieć, że (jak w innych ofertach operatora) przy zakupie internetowym będziemy honorowani dodatkowymi bonusami. Obecnie dostępne promocje i usługi to:

Podobnie jak w przypadku pakietu Formuła Solo M, do pierwszego rachunku należy również doliczyć jednorazową dopłatę aktywacyjną w wysokości 50 zł. Dotyczy ona zarówno klientów zamawiających nowy, jak i przenoszących stary numer do Play. Warto podkreślić, że abonament Play Solo L jest najtańszą ofertą z Internetem bez limitów. Jednak nie jest on nielimitowany pod każdym względem – objętościowo jest nieskończony, natomiast jego prędkość spada po przekroczeniu pierwszych 10 GB do 1 Mb/s. Nie jest ona jednak gwarantowana, gdyż stanowi górną granicę prędkości. Niestety niewielu o tym wie przed podpisaniem umowy.

Formuła Solo L – dla kogo?

Pomimo nie do końca nielimitowanego (jak się reklamuje) pakietu internetowego, Formuła Solo L jest bardzo atrakcyjna. Dostajemy wiele modeli nowoczesnych smartfonów do wyboru, a ich ceny zaczynają się już od 1 zł. Jeżeli potrzebujemy oferty z nowoczesnym telefonem i sporym pakietem internetowym, to Formuła Solo L raczej spełni nasze wymagania. Musimy jednak pamiętać o wolniejszym łączu po przekroczeniu 10 GB – jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić, to wybierzmy np. T-Mobile T3, gdzie nielimitowany transfer zwalnia dopiero po 20 GB. Przewagą taryfy Play jest jednak cena – o blisko 25 zł niższa.

Planujących wakacje ucieszy pakiet roamingu w roamingu UE, który obejmuje nielimitowane minuty, SMS-y, MMS-y oraz 500 MB na 30 dni. Niestety nie odnawia się on co miesiąc – tyle mamy do wykorzystania w skali całej umowy. Warto jednak go aktywować, gdy będziemy za granicą.

Zalety:

 • stosunkowo niska cena
 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci)
 • nielimitowany objętościowo Internet
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od symbolicznej złotówki
 • brak dodatkowych rat za telefon
 • bezpłatny roaming

Wady:

 • Internet zwalnia po przekroczeniu pierwszych 10 GB
 • konieczność wiązania się długoterminową umową

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Play.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.4/5 - (10 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: