Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zastrzec numer Plus GSM?

jak zastrzec nr w Plusie

Jesteś klientem Plusa i chciałbyś zastrzec swój numer? Masz zamiar wykonać ważny telefon i wolałbyś, aby rozmówca nie widział na ekranie swojego smartfona Twojego numeru telefonu? Da się zrobić! Jak zastrzec numer w Plusie?

Z tego krótkiego artykułu dowiesz się:

  • Jak ukryć swój numer telefonu w Plusie?
  • Jak zastrzec numer jednorazowo?
  • Do czego przydaje się ukrywanie numeru telefonu?

Jak zastrzec numer w Plusie – wstęp

Usługa zastrzeżenia prezentacji własnego numeru CLIR (ang. calling line identification restriction) jest jak najbardziej dostępna w ofercie zielonego operatora. Można ją aktywować na kilka sposobów, które pokrótce omówimy w poniższym poradniku.

Zastrzeżenie numeru w Plusie jest usługą w pełni darmową.

Jak wyłączyć numer prywatny swojego telefonu

Jak zastrzec numer w Plusie?

Oto kilka skutecznych sposobów na zastrzeżenie prezentacji swojego numeru w sieci Plus GSM. Zaczynamy!

Zastrzeżenie numeru w Plusie w menu telefonu

Jeżeli masz telefon z Androidem, możesz ukryć numer telefonu w ustawieniach telefonu komórkowego. Uwaga – w Plusie ta metoda działa tylko wtedy, gdy korzystasz z oferty na abonament tego operatora.

jak zastrzec numer w Play

Co należy zrobić? W ustawieniach telefonu przejdź do sekcji Ustawienia połączeń/Sieć komórkowa i w kolejnym kroku Ustawienia dodatkowe/ID rozmówcy. Następnie włącz funkcję zastrzegania numeru telefonu.

jak zastrzec numer w Play

Aby tego dokonać, wystarczy zmienić opcję w ID rozmówcy na Ukryj numer. Gotowe – Twój numer zastrzeżony! Naturalnie wracając do tego miejsca w menu możesz później wyłączyć zastrzeżenie numeru telefonu.

Uwaga – w zależności od modelu telefonu i wersji Androida, poszczególne kroki mogą się inaczej nazywać! Szukając jednak tej opcji w menu w końcu na nią trafisz, ale przypominamy: działa to tylko na Androidzie z abonamentem Plusa!

Zastrzeżenie numeru w Plusie specjalnym kodem

Możesz użyć też specjalnego kodu. W tym przypadku jest pewna dowolność – metoda ta działa zarówno w ofercie na abonament, jak i na kartę.

Użyj kodu #31# – dzięki niemu możliwe jest zastrzeżenie prezentacji własnego numeru (usługą CLIR). Jego ponowną identyfikację (dezaktywacja usługi) włączysz podobnym kodem *31#. Nie pomyl ich!

Co ciekawe, kod #31# jest uniwersalnym kodem – dzięki niemu możesz też m.in. zastrzec numer w Play i zastrzec numer w Orange.

Zastrzeżenie numeru w Plusie SMS-em

Możesz też ukryć numer telefonu w Plusie za pomocą specjalnej wiadomości SMS.

W tym przypadku należy wysłać na numer 2601 SMS-a o treści PLUSKOD5 CLIR. Naturalnie PLUSKOD5 to Twój numer klienta. W ten sposób da się zastrzec numer telefonu komórkowego w zielonej sieci, ale należy pamiętać o zachowaniu wielkich i małych liter. Nie ma tu dowolności!

Zastrzeżenie numeru w Plusie w aplikacji iPlus

serwis iPlus

Mamy jednak 2024 rok i prawie każdy ma na swoim smartfonie zainstalowaną aplikację mobilną swojego operatora komórkowego. Tego rodzaju apki dają dużo opcji i funkcjonalności – możesz w nich za pomocą paru kliknięć opłacić fakturę czy doładować konto telefonu, a także sprawdzić stan salda i aktywować opcjonalne pakiety i inne przydatne usługi. Możliwości jest cała masa, w tym także zastrzeżenie numeru!

Aby ukryć numer telefonu w aplikacji mobilnej iPlus, kliknij w 3 kreski w celu rozwinięcia menu. Dalej wybierz opcję Usługi i pakiety, następnie Rozmowy, a na samym końcu Zastrzeżenie prezentacji własnego numeru. Gotowe – numer zastrzeżony!

Co ważne, aplikacja mobilna iPlus działa nie tylko na telefonach komórkowych/smartfonach, ale także na komputerach osobistych.

Zastrzeżenie numeru w Plusie przez infolinię

Zawsze możesz wykorzystać w tym celu infolinię zielonego operatora komórkowego!

Zadzwoń na numer Biura Obsługi Klienta 601102601 i poproś o zastrzeżenie numeru w Plusie. Uwaga – koszt połączenia zgodny jest z posiadaną taryfą operatora.

Jak zastrzec numer w Plusie – podsumowanie

Teraz już wiesz jak zastrzec numer w Plusie (zrobić numer prywatny, zastrzeżony) – i to na wiele sposobów! Niektóre z nich mogą nie działać w zależności od rodzaju posiadanej taryfy, oferty czy rodzaju telefonu. Praktycznie w każdym przypadku – może nie licząc infolinii, gdyż czasami możesz trochę poczekać w kolejce do konsultanta – zastrzeżenie numeru w sieci Plus zajmie Ci naprawdę niewiele czasu.

Do czego może przydać się ta usługa? Cóż, czasami trzeba wykonać trudny telefon, gdzie blokada prezentacji numeru (a więc jego ukrycie przed rozmówcą) byłaby wręcz wskazana. Z usługi tej mogą korzystać np. osoby zajmujące się prowadzeniem działalności gospodarczej i ceniącej sobie swoją prywatność. W każdej chwili możesz ukryć swój numer telefonu w sieci Plus włączając usługę CLIR (calling line identification restriction) za pomocą:

  • zmian ustawień w telefonach z Androidem (abonament)
  • specjalnego kodu #31# (abonament i karta)
  • specjalnej wiadomości SMS
  • aplikacji mobilnej iPlus
  • infolinii

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.