Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak wyłączyć numer prywatny swojego telefonu?

jak zastrzec numer telefonu

Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jak ukryć numer telefonu komórkowego? Jak się okazuje, jego zastrzeżenie jest możliwe na kilka sposobów, które przedstawimy w niniejszym artykule. Na czym one polegają? Czego wymagają? Jak następnie wyłączyć nr prywatny? Zapraszamy do lektury!

Po co ukryć numer telefonu?

Powodów na ukrycie swojego prywatnego numeru telefonu (w tym telefonu komórkowego) może być wiele. Być może zamierzasz zadzwonić do kogoś anonimowo lub po prostu nie chcesz, aby dana osoba poznała Twój numer telefonu. Niezależnie od motywu, istnieje taka możliwość i to bez względu na model urządzenia czy oprogramowania.

Warto już teraz przy okazji zaznaczyć, że można zastrzec numer telefonu (ustawić numer prywatny) na stałe lub na pojedyncze połączenie.

Jak jednorazowo ukryć numer telefonu?

Czy jest możliwe, aby numer jednorazowo został zastrzeżony, np. dla konkretnego połączenia w najbliższym czasie? Tak!

Jeżeli zależy Ci na jednorazowym zastrzeżeniu numeru przed danym połączeniem, taką opcję aktywujesz za pomocą kodu #31#. Aby z niego skorzystać, należy go wpisać przed numerem rozmówcy bez żadnych spacji czy dodatkowych znaków (przykładowo #31#999999999). Jednorazowe ukrycie numeru telefonu zostało aktywowane.

Twój rozmówca nie powinien zobaczyć, kto do niego dzwoni. Na jego ekranie telefonu wyświetli się „nieznany numer” lub „numer zastrzeżony”. Dzwonisz do niego zupełnie anonimowo!

Jak ukryć numer telefonu u danego operatora GSM?

Ilu operatorów komórkowych, tyle możliwości. A w sumie nawet mniej, bo niektóre sieci GSM nie oferują tego rodzaju usługi. Ale spokojnie – są też inne alternatywy. Jednak po kolei.

Jak zastrzec numer w Orange?

Aby ustawić numer prywatny w Orange, możesz udać się do jego salonu stacjonarnego, ale jest prostsze i znacznie szybsze rozwiązanie – wystarczy zadzwonić na infolinię operatora i poprosić o zastrzeżenie numeru.

Jak zastrzec numer w Play?

W przypadku fioletowego operatora konieczne będzie ściągnięcie aplikacji mobilnej Play24.

Wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia, dalej w sekcję Zarządzaj numerem i Zastrzeż numer.

Gotowe – masz numer prywatny! Czy da się jeszcze ustawić prywatny numer u innych operatorów komórkowych?

Jak zastrzec numer w Plusie?

Zielony operator komórkowy nie oferuje tego rodzaju usługi. Jeżeli chciałbyś zastrzec numer telefonu, sprawdź jak to zrobić na Androidzie oraz iOS (nieco dalej w poniższym tekście). Tylko w ten sposób możliwe jest zastrzeżenie numeru, kiedy Twoim operatorem jest Plus GSM.

Jak zastrzec numer w T-Mobile?

Na stronie operatora T-Mobile Polska znajdziesz 2 możliwości ukrycia numeru komórkowego. Wiążą się one z rodzajem posiadanej taryfy – Rodzina oraz Jump.

W obu przypadkach należy wybrać numer *100#. Następnie – po rozwinięciu klawiatury numerycznej – w przypadku Rodziny wybrać 5 (przydatne usługi) i 4 (CLIR). W taryfie Jump robisz dokładnie to samo, lecz po 5 (przydatne usługi) klikasz nie 4, a 3 (CLIR).

Gotowe! Usługa ta jest bezpłatna.

Uwaga – na podobnych zasadach możesz ustawić numery prywatny w innych, mniejszych sieciach komórkowych, nie tylko w Plusie czy Orange Polska itp. Możliwe jednak, że w przypadku niektórych usługa ta nie będzie możliwa. Ukrywanie numeru może być bardzo pomocne zwłaszcza dla klientów biznesowych, którzy pragną z różnych powodów zastrzec swój numer. W ten sposób można łatwo zablokować niechciane połączenia telefonów czy wiadomości SMS i/lub MMS (innymi słowy: połączenia przychodzące). Chcesz zadzwonić na dany numer? Nie ma problemu, za to w drugą stronę będzie to niemożliwe.

Jak ukryć numer telefonu w Androidzie?

Smartfony działające na bardzo popularnym Androidzie pozwalają na zastrzeżenie numeru przy rozmowie wychodzącej z poziomu samych ustawień telefonu. Co należy zrobić?

To bardzo proste! Na przykładzie eksflagowego Huaweia P30 (z EMUI na pokładzie; w zależności od wersji Androida i nakładki producenta EMUI/MIUI/One UI itd. schemat menu i nazwy poszczególnych opcji/kroków mogą się od siebie nieco różnić) wystarczy wejść w Ustawienia.

Dalej klikasz w Sieć komórkowa, następnie w Szukasz innych ustawień? Ustawienia połączeń.

Wybierasz interesującą Cię kartę SIM (w tym przypadku SIM 1). Kliknij Więcej.

W ostatnim kroku masz do wyboru kilka opcji. Wybierając ID rozmówcy na ekranie Twojego smartfona rozwinie się niewielkie okno, gdzie jednym z wyborów będzie Ukryj numer.

Gotowe! Numer Twojego telefonu jest zastrzeżony! Jak jednak tego samego dokonać mając iPhone’a z systemem operacyjnym iOS? Spokojnie – w tym przypadku zastrzeganie numeru również jest możliwe z poziomu ustawień systemowych.

Naturalnie możesz wyłączyć zastrzeżenie numeru w ten sam sposób wchodząc w Ustawienia swojego telefonu komórkowego z systemem Android.

Jak ukryć numer telefonu w iOS?

A możesz nie masz telefonu z Androidem, a z systemem iOS? Tu sprawa jest tak samo prosta, a może i łatwiejsza jak z Androidem, bo będzie tu nieco mniej klikania.

W ustawieniach telefonu wystarczy bowiem znaleźć Telefon, a w nim opcję Pokaż moje ID wywołującego. To właśnie tutaj możliwe jest ukrycie numeru w iOS – wystarczy tylko jeden klik. Twój numer został zastrzeżony!

Analogicznie w ten sam sposób możesz anulować ukrycie swojego numeru telefonu komórkowego.

Jak ukryć numer telefonu? Podsumowanie

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  • Po co ukryć numer telefonu komórkowego?
  • Jak zastrzec numer u danego operatora GSM?
  • Jak zastrzec numer na Androidzie i iOS?
  • Jak jednorazowo ukryć numer telefonu?
  • Jak wyłączyć swój nr prywatny?

Jak widzisz, sposobów na zastrzeżenie numeru telefonu jest kilka. Możesz skorzystać z opcji jednorazowej lub poszperać w telefonie – ustawienia połączeń zawierają taką opcję, zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iOS. Dostęp do tej opcji jest nieco inny, ale w obu przypadkach raczej dość intuicyjny.

Możesz też skorzystać z usług swojego operatora komórkowego, choć nie każdy musi systemowo oferować taką możliwość. Jak zwykle wybór należy do Ciebie! Oczywiście w każdej chwili możesz wyłączyć swój nr prywatny.

Najpopularniejsze smartfony w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (6 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.